Цедите ли се след всяко кърмене

  • 1 642
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 540
Ми аз съм по въпросите Rolling Eyes и искам да питам дали се цедите след всяко кърмене.Аз кърмя вече 7-ми месец, нощем като яде не се цедя, но през деня го правя.Дали ако пропускам ще ми намалее кърмата?Понякога изцеждам 5-10 мл, понякога 20-30 мл.

# 1
  • Мнения: 487
Здравей  Simple Smile
Аз се цедих само първите 1-2 седмици, защото ми бяха много твърди гърдите. Няма да ти намалее кърмата, тя се регулира спрямо нуждите на бебчето. Мисля, че няма смисъл да цедиш, ако не чувстваш напрежение в гърдите.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Няма никакъв смисъл да се цедиш при толкова дълго кърмене

# 3
  • Мнения: 11 003
Цедих се само първата седмица, понеже гърдите ми бяха огромни и твърди, после спрях. Надявам се да не се отрази на количеството на кърмата ми.

# 4
  • до канала
  • Мнения: 518
и аз се цедя по същия начин .Започнах да го правя за да преодолеем по-лесно скоковете в растежа а  сега от страх да не ми намалее кърмата захраних при навършване на 6м в момента два пъти давам твърда храна намам заместено хранене  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 019
само първия месец се цедих

# 6
  • Мнения: 2 309
По принцип не е нужно да се цедиш изобщо, ако кърмиш на поискване, както денем така и нощем, няма вероятност да ти намалее кърмата. Аз лично се цедих първите две седмици и си докарах хиперлактация от глупост, но после спрях. Много майки мислят, че ще им намалее кърмата при захранване, в моя случай не беше така. В момента например кърмя само за заспиване денем и от време на време дребната като се присети, но много кърмя нощем...познавам майки, които не кърмят изобщо денем, а само нощем и нямат никакви проблеми, защото организма сам се нагажда. По-добре спри това изцеждане, че може и някой проблем да си докараш, да не говорим, колко е досадно Grinning

# 7
  • Мнения: 888
Не се цедя!Само в началото го правех!

# 8
  • София
  • Мнения: 12 228
  Не!

# 9
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз също се цедих само първия месец, сега вече не го правя, нямам проблем с кърмата. А и количеството, което ти изцеждаш е сравнително малко.

# 10
  • Мнения: 3 695
Не съм се цедила никога. Но виж бебето добре ме цеди  Joy

# 11
  • Хасково
  • Мнения: 726
Не се цедя!Само в началото го правех!
и аз така правех, няма нужда от цедене.

# 12
  • Мнения: 1 924
В библиотеката, ето в тази статия, ( в мита за цеденето на гърдите след всяко кърмене),
е посочено , че не е необходимо .
Обосновката също е много логична, но , ако не го бях прочела,
сигурно щях да се цедя и да се вкарам в голямо шоу,
тъй като на няколко места преди това бях чела, че неизцеждането можело да доведе до мастит... ooooh!
Писнало ми е от такива разминавания , затова се доверявам вече на собствената си преценка.
А тя съвпада с упоменатото в горната статия.

# 13
  • Мнения: 8 242
НИКОГА не съм се цедила  Crazy

# 14
  • Мнения: 251
 Много правилно са ти казали, че цеденето не е необходимо. Може само мастит да си докараш и хиперлактация. Ние живеем в САЩ, тука има центрове по лактация към болниците и там ми казаха, че няма нужда да цедя, само ако вече чувствам гърдите много напрегнати и то да изцедя не повече от 20 мл, само колкото да почувствам облекчение. Така кърмата се регулира спрямо нуждите на бебо. Сега ми е много спокойно, като не цедя.
 Имам приятелка, която се цедеше до втория месец включително и като й казах на мен какво са ми казали спря да се цеди и сега й било много по-лесно, без тази трудоемка дейност.

Общи условия

Активация на акаунт