Бисквитка в млякото?

  • 4 553
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 447
Извинявай,но не мислиш ли,че е прекалено,нищо лично,но все пак  bouquet.Момичето пита,явно си мисли,че ще получи адекватни отговори.

Извинявай, ама мислиш ли, че въпроса е адекватен????

# 16
  • Мнения: 6 029
тази дама спечели място в моя подпис с този въпрос!
Извинявай,но не мислиш ли,че е прекалено,нищо лично,но все пак  bouquet.Момичето пита,явно си мисли,че ще получи адекватни отговори.

не е прекалено - демокрация се казва, цитирала съм я, не съм преиначила нищо. ти смяташ ли че има адекватен отговор този въпрос? защото тя определено не питаше за "Има специални бисквитки за бебета,всъщност не се казват май точно бисквити,а бишкоти.Доколкото си спомням,са на Плазмон.има ги и във вид на прах,като в кутия от АМ.Нека погледне приятелката ти в някой детски магазин! Не съм сигурна обаче,че стават за такова малко бебе." това което ти пишеш.тя си питаше за бисквитка...

# 17
  • Мнения: 447
А въпросните бишкоти са за бебета над 4 месеца.....
"онзи ден купих бисквити плазмон, обаче като започнах да чета опаковката, се оказа че са с глутен въпреки че на пакета на кутията бисквити пише че се дават след 4-ти месец"

# 18
  • София
  • Мнения: 9 846
Няма да споря! Heart Eyes
А въпросните бишкоти са за бебета над 4 месеца.....
Да,затова по-горе написах,че не съм сигурна за каква възраст бяха.

# 19
# 20
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Може ли на бебе на 1 месец да се сложи бисквитка в млякото? newsm78
Не може, всъщност не бива.

# 21
  • Мнения: 1 930
Добре бе,
да кажеш , че няма информация купища, да кажеш, че няма книги, списания....как може да те пита подобно нещо newsm78.
Нали за бебе на 1 месец става въпрос, ми то като стане на 6, вероятно ще трябва документи за университета да подава????
Аз ли нещо не съм у ред или хората ей така им прави кеф да питат щяло и нещяло...

# 22
  • Мнения: 8 999
Защо не изчака да му пораснат зъбки поне? До тогава - да ползва бебешки каши. А на един месец детето се води "бебе кърмаче", не защото просто ти се събира кърма в циците и се чудиш къде да я денеш, а защото трябва да яде само мляко.

# 23
  • Мнения: 1 234
А как е разбрала майката, че не стига млякото, щото ако е само от плача...то може да плаче по много причини. Наддава ли? Явно, че е на адаптирано мляко и се вижда по колко изяжда, а тези дето ги кърмят (включително и аз до 11 месеца) как сме разбирали дали му стига на детето. Въпрос на инстинкт. Ако липсва - да попита джипито на бебенцето. Peace

# 24
  • Мнения: 728
Така...да уточня,че бебето е на 1 месец и 1 седмица!
Яде кисело мляко-домашно!
Защо-така е преценила тя!Не се бъркам!
Ядеше по 100гр,сега го сгъсти и го увеличи на 130гр!
Но не се нахранва,не му стига,през 1 час иска да яде и докъто не му се даде мляко не спира да плаче!
Казах,че не е хубаво да го храни през 1 час....
Но не се бъркам,защото тя е майката и тя решава как и какво да прави!
Пита ме дали може да слага бисквити,и аз и казах,че аз съм давала по-късно,и попитах тук,за да ми кажете някой от вас давал ли е!
Julie ,ако искаш и в рамка си сложи този въпрос,не ме притесняваш!
Мисля,че форума е за споделяне,и попитах!
Благодаря на всички за отговорите!

# 25
  • Мнения: 4 915
Виж, не се нервирай, хората реагират на идеята, не на питането ти.

Според мен, тази майка ако ти е приятелка, е по-добре да й се "бъркаш". Педиатърката на бебето знае ли, че го хранят с кисело мляко???...
Майката знае ли, че съставът на киселото мляко е крайно недостатъчен за нуждите на бебето - от минерали, витамини, мазнини, въглехидрати и протеини???
Знае ли, че има огромен риск да му докара анемия???
Знае ли, че има огромна вероятност да развие алергия към белтъка на млякото???
Знае ли, че рискува проблеми с бъбреците и стомаха на бебето за вбъдеще???
Знае ли колко здравни специалисти, нутрилози, педиатри, гадтроентеролози, учени участват в разработката на едно адаптирано мляко, за да наподоби състава на кърмата и да е достатъчно хранително и енергийно за детето, и да дава храна на мозъка му???

Ако ти е приятелка, моля те, поговори с нея.

За бисквитката изобщо не ми се ще да коментирам. Бебето до 4 навършени месеца най-рано трябва да е само на мляко.
Колко е наддало първия месец? На грамове и сантиметри?
Може да плаче от колики, от незряла нервна система, може и самото кисело мляко да му създава стомашен дискомфорт...

# 26
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
а бе мамчета защо така нападате жената , може нормално и спокойно всеки да си каже мнението  ooooh!
....  някои постове направо са си подигравателни   Naughty

# 27
  • София
  • Мнения: 2 271
Да, наистина  - аз също мисля, че трябва да кажеш на приятелката ти, че постъпва много грешно, като му дава кисело мляко. Кажи и, че случайно ти е попаднала статия за кърмачетата и си прочела, че до към 4 месеца трябва да  е  само на кърма, или адаптирано мляко. Кравето мляко е за теленца, не за новородени бебчета.

Малко кофти се нахвърлихте върху момичето. В крайна сметка тя е решила да ни попита и това е най-правилната постъпка в случая.

# 28
  • Мнения: 27 524
Не, не може!!!  Naughty

# 29
  • Мнения: 6 029
Така...да уточня,че бебето е на 1 месец и 1 седмица!
Яде кисело мляко-домашно!
Защо-така е преценила тя!Не се бъркам!
Ядеше по 100гр,сега го сгъсти и го увеличи на 130гр!
Но не се нахранва,не му стига,през 1 час иска да яде и докъто не му се даде мляко не спира да плаче!
Казах,че не е хубаво да го храни през 1 час....
Но не се бъркам,защото тя е майката и тя решава как и какво да прави!
Пита ме дали може да слага бисквити,и аз и казах,че аз съм давала по-късно,и попитах тук,за да ми кажете някой от вас давал ли е!
Julie ,ако искаш и в рамка си сложи този въпрос,не ме притесняваш!
Мисля,че форума е за споделяне,и попитах!
Благодаря на всички за отговорите!

ма не ми се карай - хората са ти написали - има списания, книги, специализирани предавания.. ПЕДИАТРИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! КАК МОЖЕ ДА ДАВА НА БЕБЕ НА 1 МЕСЕЦ КИСЕЛО МЛЯКО???? Ти би ли дала на бебето си?тая жена в кой век живее? ти знаеш ли какво може да му причини??? Аз на твое място бих се загрижила за това бебенце... кой знае как му се отразява това кисело мляко...
не мога да повярвам, че се случват такива неща....

Общи условия

Активация на акаунт