кафяво зацапване в 1-вия месец!

  • 38 299
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
Здравейте момичета, тъй като тук винаги намирам полезни съвети и насоки за проблемите, които ме вълнуват, искам да помогнете със съвет и на моята приятелка, която ме помоли да ви пиша, тъй като тя няма мъзможност!
Копирам това,което тя ми написа  "можеш ли да питаш в бг мама, че немога да се оправя , за това че съм 1-вия мессец и нещо леко кафявичко със смес от бяло течение ми тече и че преди малко като се избърсах в тоалетната на тоалетната хартия се полепи една лигавица с кафяв цвят, неможе така да ми тече ... верно не много е лекичко все едно бяло течение но 1 -  2 пъти на ден само че кафяво
"

На първата консултация са и изписали Фолиева киселена и Дуфастон, сега чак в понеделник е на гинеколог, но много се е притеснила, тъй като преди 6 или 7 год е правила спонтанен аборт в 3тия месец!
 Моля за съвет дали това е повод за безпокойство и на какво може да се дължи??  Thinking
 
 
 
 

# 1
  • Мнения: 4 546
да се обади веднага на лекаря си! въобще да не чака до понеделник!

# 2
Знам, че въпросът ми е е за тази тема, а може би е, но нямам време да търся къде да го постна.

Нуждая се от съвет. На 19 години съм. И преди няколко седмици правих секс без презерватив. Преди 1 седмица имах същото такова зацапване, което е описано по-горе!!! Трябваше да ми дойде, но ето, че 3-ти ден закъснява. Направих си тест веднага щом получих описаното зацапване - беше отрицателен. И сега ме тресат нервичките. Възможно е да съм бременна, нали ? Иначе нямам никакви други симптоми, само освен, че май гърдите ми са наедрели. А може и да си внушавам. Та, моля ви, кажете ми, това моето на какво може би се дължи.
Влезнах в този форум, защото сте раждали и разбирате нещата. Можете да ми обясните, да ме подкрепите. Не знам, истината е, че ме е страх. Аз ще си направя още едно тестче, но го отлагам за утре или другиден... Просто, страх ме е..
Моля ви се, помогнете ми. Страшно благодарна съм, ако някоя от вас ми обясни или поне предположи дали наистина ще ставам мама.

# 3
  • Мнения: 207
Иди веднага на лекар.Когато аз бях в началото на бременноста си също имах такова течение и ми казаха , че това е жълто тяло.Изписа ми хапчета.Иди на лекар най-добре.

# 4
Никой ли няма да отговори на моето питане.. ? Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 2 217
Знам, че въпросът ми е е за тази тема, а може би е, но нямам време да търся къде да го постна.

Нуждая се от съвет. На 19 години съм. И преди няколко седмици правих секс без презерватив. Преди 1 седмица имах същото такова зацапване, което е описано по-горе!!! Трябваше да ми дойде, но ето, че 3-ти ден закъснява. Направих си тест веднага щом получих описаното зацапване - беше отрицателен. И сега ме тресат нервичките. Възможно е да съм бременна, нали ? Иначе нямам никакви други симптоми, само освен, че май гърдите ми са наедрели. А може и да си внушавам. Та, моля ви, кажете ми, това моето на какво може би се дължи.
Влезнах в този форум, защото сте раждали и разбирате нещата. Можете да ми обясните, да ме подкрепите. Не знам, истината е, че ме е страх. Аз ще си направя още едно тестче, но го отлагам за утре или другиден... Просто, страх ме е..
Моля ви се, помогнете ми. Страшно благодарна съм, ако някоя от вас ми обясни или поне предположи дали наистина ще ставам мама.
Колкото и да те е страх от резултата е много важно да си направиш тест пак. Ако закъснението продължава повече от 10 дни трябва да те види лекар. Възможно е да си бременна, но може да имаш и просто забавяне, което да се дължи на много причини: стрес, хормонални смущения...
Гърдите при някои жени наедряват и преди цикъл, така че този показател е малко несигурен.
Просто ще трябва да чакаш, трудничко е, но няма друг избор.
Има начин да разбереш дали си бременна и с кръвен тест.

# 6
  • Мнения: 4 546
Никой ли няма да отговори на моето питане.. ? Sad
дали си бременна или не, ние тук само можем да гадаем. така както описваш нещата, може да си бременна, а може просто този месец да ти закъснее. ако искаш си направи кръвен тест - все пак тестовете понякога бъркат.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 217
Кафявото зацапване по време на бременност в първия триместър е лош знак.
Аз имах такъв случай преди 7-8 години в 8 г. с. и направих мисед-аборт: плода се развива до определен период и после спира, загива. Лекарите ми бяха казали, че ако кръвта е ярка не е толкова страшно, но кафявата е лош признак. Ако е спряло да й се гади и гърдите са се поотпуснали....незнам, говоря от своя опит.
Дано да не е най-лошото.
Бързите реакции в такъв момент са много важни, защото може да се стигне да кръвоизлив - при мен стана така. Да не чака, да отива веднага.

# 8
  • Мнения: 4 053
да се обади веднага на лекаря си! въобще да не чака до понеделник!

 Peace

# 9
  • Мнения: 2 019
на лекар Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 487
И аз имах такова зацапване в 6-7 седмица, появи се в 6 г.с но чак  в 7г.с ми изписаха ПРЕГНИЛ , две инжекции и нямах повече проблеми с него, бях се доста притеснила и исках веднага някакви лекарства,но лекарката незнам защо изчака да чуе сърцето, доколкото знам  при доста жени се случва, сега съм вече 38г.с и чакам да си видя малкото съкровище. 

# 11
  • Мнения: 1 294
Аз имах такова зацапване в първата си бременност.Бременността ми беше извънматочна.Пиша го така директно защото знам, че момичето с проблема няма да го прочете.Моля те кажи й още днес по възможност да отиде на гинеколог.Ако проблема при нея е същия, трябва да се реагира много бързо.

# 12
  • Мнения: 424
както казват момичетата- да не чака, а да се обади на докторът или направо да иде да я види. фолиевата киселина са просто витамини, няма да помогне особено ако е нещо опасно, но Дуфастонът е добър. но- на лекар , още повече щом е имала веднъж спонтанен аборт, да сме сигурно, че всичко е ок.
и все пак- успокой я да не се плаши- и аз през 1вия си месец ( без да знам , че вече съм била бременна) имах точно същото кафеникато течение, все едно е просто зацапване от секрет , но кафеникаво - няколко дни ту се усилваше, ту спираше. аз мислех , че е някакъв странен цикъл, но така и не разбрах какво е било, след като вече съм била бременна  newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 4 585
да се обади веднага на лекаря си! въобще да не чака до понеделник!

Абсолютно. Peace И дано всичко е наред. Praynig

# 14
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Имах кафяво течение през първия триместър лежах месец в болница докато не изчезна и най-малкия помен от него. Та, няма да напиша нищо по-различно от др. момичета - веднага на лекар!!!

Общи условия

Активация на акаунт