Не издържам вече.....проклетия си свекър

  • 4 342
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 137
Незнам дали темата ми е за този форум ама така реших............не издържам вече вмешателството на баща му в нашето семейство...............всичко вървеше толкова добре създадохме 2 прекрасни деца докато тои не го взе в свои ръце............. и мъжа ми се промени стискам зъби , но вулкана скоро ще изригне и незнам как да се справя..какво да пправя. Какво бихте направили на мое място?

# 1
  • Мнения: 313
Пусни търсачката има много сходни теми.
Това, което можеш да направиш е единствено и само свързано с твоя съпруг. Говорете, обясни му как се чувстваш и намерете заедно решение. С кавги и скандали не се постига нищо. Има само безкрайно много скъсани нерви, излъгани очаквания и болка. Успех каквото  и да решиш  Hug

# 2
  • Мнения: 945
Съгласна с горния постинг на 100%. Реши проблема си със съпруга си. Винаги може да се намерят хора, които да се опитват да ви се мешат. И ако вие с половинката не сте единни и допускате да нараняват/обиждат или др. партнора ви, то тогава имате гляяяяям проблем... Дано се справите с криzата двамата zаедно  bouquet

# 3
  • Мнения: 127
На първо място поговори със съпруга си за това как се чувстваш от създалото се положение и се опитай да го накараш да се постави на твое място. Ако сте независими от тях, и съпругът ти не те разбере, то взимай нещата в свои ръце докато не е станало късно, защото в противен случай проблема става по голям и по труден за решаване. Караниците не са ключа към успеха , но все пак избери битката пред примирението и търпението! Успех!

# 4
  • Мнения: 742
Чувстваш се пренебрегната, обидена, изолирана и безсилна. Така ми звучиш поне Hug
Я се усмихни  Peace Преспи една вечер и утре ще знаеш какво да правиш. Ние тук само можем да те окуражим  Peace   bouquet

# 5
  • Мнения: 750
Кажи му две-три приказки на свекър ти....да го сложиш на място и после си свиркай Whistling
И да не ти пука  bouquet

# 6
  • Мнения: 492
Ограничи контактите с него.

# 7
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ограничи контактите с него.
Peace

# 8
  • Мнения: 137
Аз съм ги ограничила до минимум, но мъжа ми се среща редовно с него и от там идва проблема....и това е вече 6 година......

# 9
  • Мнения: 2 657
Аз мисля,4е проблема е в мъжа ти...Щом той му се води по акъла и му позволява да ви създава дразги,смятам,че мъжа ти е виновен за това,а не свекър ти Peace
Ако не му позволяваше да ви се бърка,може би нямаше да имате проблеми Peace

# 10
  • Мнения: 14 133
Аз мисля,4е проблема е в мъжа ти...Щом той му се води по акъла и му позволява да ви създава дразги,смятам,че мъжа ти е виновен за това,а не свекър ти Peace
Ако не му позволяваше да ви се бърка,може би нямаше да имате проблеми Peace


PeaceГовори с мъжа си!!! Стига е слушал татито си!!!!

# 11
  • Мнения: 473
Аз от личен опит мога да ти дам малко по-различен съвет от горните. Не че не са прави момичетата, ама много зависи от съпруга ти как да подходиш ти. Аз не понасям приказките и вмешателството на свекърва ми в нашия живот, желанието да обсеби сина й, а пък сега и детето ми и направо страдам безутешно и споделям само с майка ми какво е положението. Когато започна да говоря за тази тема с мъжа ми той се ядосва и започва да защитава майка си, аз се ядосвам още повече и настава луд скандал, имам чувството че и до развод можем да стигнем, защото не понасям мъжа ми да защитава така майка си, при положение че не е права. Аз съм доста широко скроен човек, приемам много неща и съм либерална към околните. Но свекърва ми не мога да преглътна по никакъв начин. И дори да не й обръщам внимание, думите й ми се забиват като стрели в сърцето. Не издържам така. Единственият начин според мен да си решиш проблема е директно да обясниш на свекър ти какво мислиш за неговото вмешателство. Като си мълчиш само тормозиш себе си. Аз като кажа на свекърва ми нещо тя си мълчи и се съобразява, но оставя ли я да си говори каквото иска ми къса нервите.

# 12
  • Мнения: 742
Сготви му гъбена каша  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 227
Аз от личен опит мога да ти дам малко по-различен съвет от горните. Не че не са прави момичетата, ама много зависи от съпруга ти как да подходиш ти. Аз не понасям приказките и вмешателството на свекърва ми в нашия живот, желанието да обсеби сина й, а пък сега и детето ми и направо страдам безутешно и споделям само с майка ми какво е положението. Когато започна да говоря за тази тема с мъжа ми той се ядосва и започва да защитава майка си, аз се ядосвам още повече и настава луд скандал, имам чувството че и до развод можем да стигнем, защото не понасям мъжа ми да защитава така майка си, при положение че не е права. Аз съм доста широко скроен човек, приемам много неща и съм либерална към околните. Но свекърва ми не мога да преглътна по никакъв начин. И дори да не й обръщам внимание, думите й ми се забиват като стрели в сърцето. Не издържам така. Единственият начин според мен да си решиш проблема е директно да обясниш на свекър ти какво мислиш за неговото вмешателство. Като си мълчиш само тормозиш себе си. Аз като кажа на свекърва ми нещо тя си мълчи и се съобразява, но оставя ли я да си говори каквото иска ми къса нервите.

Все едно аз съм го писала, само че моя мъж защитава и двамата. Не ги издържам вече, всичките ни скандали са свързани с тях....и наистина и до развод бяхме стигнали.....казала съм му че до 2 месеца ако не се махнем от тяхното жилище, аз си тръгвам сама..... за жалост аз приех ролята да си мълча - но не завинаги. И само си тровя нервите.....тва свекърите са много тъпи животни.....Няма да ми пипнат нито детето нито да ми стъпят в моя дом.....

# 14
  • Мнения: 517
Аз мисля,4е проблема е в мъжа ти...Щом той му се води по акъла и му позволява да ви създава дразги,смятам,че мъжа ти е виновен за това,а не свекър ти Peace
Ако не му позволяваше да ви се бърка,може би нямаше да имате проблеми Peace



Знам го и аз това от личен опит и никакво говорене не помага, и скандали също  #Crazy

Такава е семейната структура и ти не можеш да я промениш  ignore2

Нагаждай се и не си късай нервите  Confused

# 15
  • Мнения: 2 657
Аз мисля,4е проблема е в мъжа ти...Щом той му се води по акъла и му позволява да ви създава дразги,смятам,че мъжа ти е виновен за това,а не свекър ти Peace
Ако не му позволяваше да ви се бърка,може би нямаше да имате проблеми Peace



Знам го и аз това от личен опит и никакво говорене не помага, и скандали също  #Crazy

Такава е семейната структура и ти не можеш да я промениш  ignore2

Нагаждай се и не си късай нервите  Confused

И аз това от опит го казвам...Моя мъж е един на майка си и баща си и можете да си представите свеки как го коткаше и той я слушаше...защитавал я е многократно...но от както станахме семейство нещата се обърнаха...не позволява да се мешат нито за добро,нито за лошо,никой не ни помага и нямат правото да се мешат за каквото и да било Peace

# 16
  • Мнения: 239
В началото на брака ни ние ги имахме същите проблеми,но момента дойде аз живея с нея,а не с вас

# 17
  • София
  • Мнения: 2 217
Сготви му гъбена каша  Mr. Green

 smile3521

Как по-точно въздейства той на мъжа ти?

# 18
  • Мнения: 137
Алекса ако знаех нямаше да ми е толкова трудно....Simple Smile

Изводите които си направих са вследствие на постъпките на мъжа ми...... след среща с него , съпруга ми се връща нервен и обикновенно прави скандал за глупости, обажда му се по телефона да му дава обяснения къде ще ходи какво ще прави и кога ще се прибере, постоянно го кани да му помага едва ли не да закове един пирон в къщи,.....последната изцепка... на цветница и аз и свекър ми имаме имен ден........тои приема поканата на баща си за обяд, без да попита аз ще каня ли гости в къщи и дали искам да отида ..все пак и аз имам празник

# 19
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
........тои приема поканата на баща си за обяд, без да попита аз ще каня ли гости в къщи и дали искам да отида ..все пак и аз имам празник

Е това си е чисто игнориране. Щях да избеснея много зле. Имала съм такива ситуации, но беше още в началото на връзката, когато и двамата свиквахме с това да живеем заедно. Не си представям сега да ми скрои такъв номер.......

# 20
Здравей Myst, преди време и аз имах същите проблеми, но със свекърва ми. Тя е от типа хора, който трябва да знаят всичко, кога ядеш, кога спиш...... След няколко месеца съжителство просто бях на ръба на нервна криза и споделих със съпруга ми всичките си притеснения и неволи и че ако продължава по същия начин, скоро или ще има развод, или аз ще съм в лудница. То беше един доста дълъг разговор, който приключи със вземането на решение да се преместим, но възможно по-далече и сега от половин година живеем в чужбина - щастливи и доволни и се обичаме със свекърва ми много, дори се чуваме почти всяка седмица по телефона.

# 21
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Обаче има хора, от които за съжаление просто не можеш да се отървеш ...

# 22
За съжаление е така, не можем да се оттървем, но можем да се отдалечим от тях Grinning

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз съм се отдалечила на няколко хиляди км. от тях и пак не ме оставят на мира  Simple Smile Има си степени на отровност  Simple Smile

# 24
олеееее ужас, аз съм само на 2000, но проблема ми се реши. Сега всичко е ок. Ама до голяма степен заслугата е и на съпруга ми, щото им обясни, че нашето семейство не е тяхното семейство и решенията, касаещи нас двамата се вземат на масата в нашата кухня от нас двамата, а ако имаме нужда от помощ или съвет, ние ще ги потърсим. Пожелавам ви и на вас, да намерите семейно спокойствие

# 25
  • Мнения: 25 599
Аз съм се отдалечила на няколко хиляди км. от тях и пак не ме оставят на мира  Simple Smile Има си степени на отровност  Simple Smile

Извинявай, би ли ми обяснила как става този номер, че ми стана интересно?  newsm78
Как човек, който е на хиляди километри може да ти се бърка и да не те оставя на мира? Звъни ти на вратата, влиза с взлом вкъщи, говори ти през затворен телефон? Как?
Освен, ако вие самите не го допускате...

# 26
  • София
  • Мнения: 2 104
Сготви му гъбена каша  Mr. Green

 Joy

# 27
  • София
  • Мнения: 2 271
Мила Myst, вчера тръгнах да пиша, но се отказах. Днес пак видях темата и пак започвам, пък да видим....
До началото на  тази година и аз се чувствах по същия начин, като теб. Свекър ми беше най-черния човек на земята. Негласно го мразех....
В началото на месец февруари нещо му се поду стомахът. С триста зора го накараха да отиде на лекар и ей така, едва ли не от нищото, му съобщиха диагноза агресивен рак на черния дроб. Дадоха му 2-3 седмици живот, без изобщо да виждат смисъл да го лекуват. Толкова - на 25 февруари почина (лека му пръст).
От тогава не съм спряла да се чувствам гадно от факта, че са ми минавали разни черни мисли през главата, докато беше жив. Не се обвинявам, но все още, като погледна снимката на стената и стомаха ми се свива - все едно аз съм виновна донякъде за случилото се. Знам, че няма как аз да му навредя мислено, но това чувство ме преследва непрекъснато...
Не искам да ти развалям настроението, само да ти кажа, че понякога човек съжалява чак, когато е късно да промени нещата.
Не си го слагай толкова на сърцето.
Погледни живота от хубавата му страна. Живей, заради щастливите моменти и обръщай внимание само на тях, защото всичко е преходно!

# 28
  • София
  • Мнения: 397
на цветница трябваше наистина да поканиш приятели и то негови ,а като разберат че е предпочел да отиде при баща си ,щяха те да му трият сол на главата, не ти. понякога укорът от приятелите има по-голямо значение за мъжката гордост,отколкото обикновена кавга с жената.

# 29
  • София
  • Мнения: 397
и по принцип можеш да не влизаш в директна схватка, а да накараш свекър ти да беснее-например,след като му е даден отчет къде отивате ,изведнъж променяш плана с някакъв измислен предлог и отивате на друго място. нека той се превърне в досадно мрънкало за мъжа ти ,а не ти. ти играй наивна и невинна-ох какво пак има мило? Twisted Evil

# 30
# 31
  • Скопие/Асеновград
  • Мнения: 158
и по принцип можеш да не влизаш в директна схватка, а да накараш свекър ти да беснее-например,след като му е даден отчет къде отивате ,изведнъж променяш плана с някакъв измислен предлог и отивате на друго място. нека той се превърне в досадно мрънкало за мъжа ти ,а не ти. ти играй наивна и невинна-ох какво пак има мило? Twisted Evil
Това е супер съвет:) Моя свекър също беше решил, че ще ни се бърка на всяка крачка-какви мебели сме купили, какво ще ядем, къде да ходим на гости, ама не беше познал. Тактиката с мрънкалото дава прекрасен резултат, особено като се натрупа във времето. А още повече се дразни като синът му разправя наляво и надясно колко хубаво сме си изкарали  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 1 680
Някъде бях прочела, че котрола е власт.
Моите свекъри искат да имат власт над нас чрез ежедневен контрол, но аз т.е ние вече пораснахме...
Поговори открито и спокойно с мъжа ти... ако не стане действай така
и по принцип можеш да не влизаш в директна схватка, а да накараш свекър ти да беснее-например,след като му е даден отчет къде отивате ,изведнъж променяш плана с някакъв измислен предлог и отивате на друго място. нека той се превърне в досадно мрънкало за мъжа ти ,а не ти. ти играй наивна и невинна-ох какво пак има мило? Twisted Evil

# 33
  • Мнения: 431
Не свекърът ти е виновен, а мъжът ти. Насочваш агресията си в грешна посока.

Общи условия

Активация на акаунт