Повече от 2 спонтанни аборта

  • 4 750
  • 20
  •   1
Отговори
Мили дами някоя от вас имала ли е проблем със спонтанни аборти. Аз лично вече имам зад гърба си 3 такива в много ранна бременност (6-8 седмица). Правихме генетични, хромозомни изследвания всичко се оказа О.К. Сега мъжа ми направи спермограма и чакаме резултата.

# 1
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Мила Дани!
За мое щастие, не съм се сблъсквала с твоите тежки неприятности.
Чета много из темите за проблемно забременяване, тъй като искам да помогна на братовчед си, който от 5 години се опитва да има детенце, но не става.
Четох една статия в Зачатие, която може би е свързана с този проблем.
Вмъквам ти линка, дано ти е от полза:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=195
Успех!

# 2
  • Мнения: 1 419
Добре дошла, Дани!
Мисля, че има няколко момичета, които са преживели подобни неща, така че вярвам някой ще се отзове напитането ти Wink

От мен упех и ти пожелавам скоро да изкраш една пълна и прекрасна бременност много скоро. Дотогава, смея да твърдя, че тук с нас ще се чувстваш доста уютно  newsm44  newsm51  newsm53  newsm68

# 3
Благодаря ви мили момичета.
Деси видях статията, която си ми линкнала, за мое щастие при мен са направени всички изследвания и никъде няма аномалии. Според това лекарите няма причина да правя аборти. Сега мъжа ми направи спермограма, ако евентуално там изкочи нещо.

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Здарвей, а правили ли сте имунологични иследвания? Такива за съвместимост?

# 5
  • Мнения: 506
Здравей!Аз също имам 3 спонтанни аборта,само че в по-късни седмици Cry
Правих какви ли не изследвания-вече си мисля че няма какво вече да ми изследват.И пак така-всичко било нормално и без причина за абортите.Засега имам само една хипотетична причина,за която естествено съм се хванала като удавник за сламка,защото не мога да приема че нещата могат да се случват без обяснима причина.Та евентуално това е по-къса и разширена шийка на матката.
Стискам ти палци всичко да е наред при теб и продължавай с опитите.

# 6
  • Мнения: 90
Дано тези редове от мен ви поуспокоят.Аз имам една бременност с  бебе с аномалия( без бъбреци)която прекъснаха в 26г.с., после 2 бремености при които бебетата спираха да се развиват по неизвесни никумо причини единия път в 16 другия в 19г.с..Но на 10.06.99г се роди едно слънчице което ми радва вече 5 години .Така ,че дерзайте .И на нас ни правиха какви ли не изследвания и така и не откриха нищо.

# 7
Най-после откриха (надявам се) проблема. Някакъв вирус в спермата. Следващата седмица сме на лекар и дай боже след излекуването му да се похваля. Успех на всички в борбата за бебче. Никога не забравяйте надеждата мили момичета.

# 8
  • Мнения: 7 718
Какъв вирус?

# 9
  • Мнения: 365
майка ми има зад гърба си 4 спонтанни аборта. правили и всички изследвания не намерили нищо. на последния аборт се видяло че е момче. най-накрая родила мен след като изкарала на легло почти цялата бременност. не знам по кое време точно, обаче лекарите излезнали с теория, че всичките и предишни аборти се дължали на това, че като забременявала с момче имало някаква несъвместимост м/у нея и баща ми и не можела да износва бременността, а като било момиче нямало проблем. 2 години след мен се появила и сестра ми и майка ми съвсем повярвала. аз обаче съм леко скептична - да има несъвместимост м/у партньорите за износване на определен пол ми звучи леко като научна фантастика.

# 10
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Не, не е научна фантастика - има такова нещо.
Незнам какъв е механизма, и дали се дължи на несъвместимост между майката и бащата, обаче съм чувала за такова нещо - просто аномалията засяга единия пол.
Ако Мели прочете темата, със сигурност ще ни отговори по-точно.

# 11
  • Мнения: 365
ти съвсем ме уби. абортите на майка ми са преди 35 год. аз реших, че тогава лекарите са и хвърлили прах в очите като не са знаели какво да и кажат имайки предвид че медицината тогава не е била чак толкова напред колкото сега. може и така да е естествено. не съм лекар и не съм наясно. просто ми звучи странно.

# 12
  • Мнения: 1 441
Цитат на: Лили
......... аз обаче съм леко скептична - да има несъвместимост м/у партньорите за износване на определен пол ми звучи леко като научна фантастика.

Lili, аз знам за обратния вариант - женските зародиши умират, а мъжките се раждат с болест - хемофилия (невъзможност за съсирване на кръвта). За това и няма жени болни от хемофилия. Нищо чудно да има и обратния вариант - поради нещо си мъжките зародиши да умират, а женските да се раждат без проблем.

# 13
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked
Боже, боже, това не е вярно, четете малко преди да твърдите че знаете нещо! Хемофилията засяга и мъжете и жените, никой не умира, просто при мъжете има проявления - несъсирване на кръвта, подути стави и кръвообразуващи кости (ребра, лопатки и т.н.), докато жените са само носители на гена на хемофилията. Даже точно обратния избор седи пред жените носителки - дали да запазят мъжкия зародиш който носят и който ще живее мъчителен и може би кратък живот или да го махнат и да се надяват за момиче.

# 14
  • Мнения: 1 441
Това за хемофилията сме го учили в 9 клас по биология. Дали аз съм го запомнила и разбрала правилно е друг въпрос. Не съм чела и не съм се интересувала повече, поради факта, че не е представлявало някакъв особен интерес за мен. Просто исках да дам пример на проявление на аномалии в зависимост от пола на бебето. Съжалявам ако съм засегнала някого - не е било нарочно.

Общи условия

Активация на акаунт