По-леко ли е второто раждане?

  • 1 508
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 271
Здравейте, Мамчета!

Преди година и малко родих първото си детенце. Вечерта в 18 ч. ми изтекоха водите, а на следващия ден в 10.50 се роди Лиляна. Хубавото беше, че до сутринта не усещах кой знае какви болки. В 9 ч. ми включиха системи за засилване на конракциите и тогава за около час и половина беше зора, а и след това 20 мин. в родилна зала.
След три месеца, живот и здраве, ще се ражда Малкото бебе (не знаем още какво е). Ако не реши и то като кака си да избърза (каката се роди в края на осми месец Shocked ). Кажете от опит второто раждане по-бързо ли минава от първото  Confused:

# 1
  • Мнения: 1 032
Това е много относително. Thinking Например твоето първо раждане е по-леко и от двете ми раждания.Вторият ми път наистина мина по-бързо,но защото аз седях до последно вкъщи(от страх ,след първото ми #Shocked )и имах щастието да стоя с гадната система само два часа.Пожелавам ти леко раждане и едно здраво бебче. Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 975
при мен второто беше по-леко.... - та отговорът ми е - ДА

# 3
  • Мнения: 439
по-бързо мина второто. Малко по-болезнено, но после бързо се забравя Simple Smile .
УСПЕХ и хубаво и здраво бебче!!!

# 4
  • Мнения: 3 537
Да,по-бързо и малко по-леко.С по малко шевове се разминах и не ми слагаха гадната система Laughing

# 5
Определено второто е по леко и по бързо,макар че не мога да се оплача и от първото Simple Smile Пожелавам ти леко раждане и наи-вече безпроблемно!

# 6
  • Мнения: 285
Моите даца са с почти 12 години разлика. Първото ми раждане не беше трудно, за около час и всичко свърши. Второто протече толкова бързо и напрегнато заради скоростното ми разкритие и липсата на болка, че отново протече за около час. Определено обаче ми се стори по - леко от първия път...и аз не зная точно защо...и двете ми раждания са почти идентични, но като че ли при положение че имаш вече опит, някак знаеш какво те очаква и всичко е по-леко Simple Smile
Желая ти леко раждане и слънчево бебче! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 29
Много по-леко за мен, направо светкавично като се има предвид, че отидох в болницата с 5-6см. и дилатирана матка - изкачих стълбите на болницата в 17 и в 18.20 синът ми изхвърча. Нямаше време за система, обезболяване и прочие подробности. Доколкото съм чувала второто раждане е много по-лесно и бързо когато са с малка разлика (при мен беше 3 години). При това почти не съм усетила кога и как през деветия месец съм стигнала до това разкритие (имах леки болки и опъвания ниско долу в корема, но не им обръщах внимание, нали знам какво са контракции - чаках те да почнат, че да реша да раждам, пък те почнаха в 16, тъкмо тръгвах на разходка с дъщеря ми  Confused
За сравнение първия път раждах цяла нощ, доста болезнено и с много шевове заради голямото бебе (4100), което си беше размахало ръката над главата. Възстановявах се продължително и въобще - имам лоши спомени за лседродилния период. Вторият път - изписаха ни на третия ден и аз тичах из градинката на болницата да гоня дъщеря ми и да играем на криеница  Grinning
Моят съвет е - не чакай да се засилят болките или да се регулират контракциите, щом усетиш нещо, грабвай се и в болницата!  Wink

# 8
При мене беше обратно - по-дълго от първото ,но без шевове.

# 9
  • Мнения: 2 433
При мен определено беше по-лесно! първото ми раждане продължи 12 часа, то и бебето беше голямо 4100, имах 7 шева Второто за сметка на това протече за около 2 часа / в това влиза и пристигането и настаняването в болницата/  без шевове, без проблеми , само дето лекаря му беше първо раждане и ми скъса плацентата та се наложи кюртаж след раждане, но всичко свърши толкова бързо та на другият ден дори бях готова да си ходя #Milti

# 10
  • Мнения: 81
При мен беше по трудно  и бавно  но се забравя доста бьрзо Stuck Out Tongue Желая ти бьрзо и лесно раждане Wink

# 11
  • Мнения: 343
Да
но защото втотия път беше с упойка  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт