Кога спряхте да пасирате пюретата?

  • 1 678
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 656
Въпроса ми е до каква възраст пасирахте финно пюретата на вашите бебоци? От кога започнахте само да намачквате заленчуците?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 160
Откакто почнахме кухнята , т.е. 10 мес.

# 2
  • Мнения: 46 492
Беше някъде на 1 година и 6 месеца, когато започна да яде непасирано.
Преди това се давеше и посиняваше, ако не е минато през блендера.

# 3
  • Мнения: 4 399
Ох, още ги пасирам. Ако намачкам само с вилицата се дави и не иска да яде. Ако основното количество е пасирано, част от зеленчуците или яйцето или сиренето мога да ги намачкам и да се получат малки парченца, но толкова приема.

# 4
  • Мнения: 5 790
Беше някъде на 1 година и 6 месеца, когато започна да яде непасирано.
Преди това се давеше и посиняваше, ако не е минато през блендера.

И при Виктория се получаваше абсолютно същото. Аз обаче пасирах до 1 год и 9 месеца. После се научи да яде всичко, не е имало някакъв проблем.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 216
Въпроса ми е до каква възраст пасирахте финно пюретата на вашите бебоци? От кога започнахте само да намачквате заленчуците?

Съвсем скоро мина етна такава тема. Не можах да намеря точно нея, но пък попаднах на тези. Във втората съм се произнесла и аз bowuu :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103802.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=41753.0

# 6
  • София
  • Мнения: 3 672
от 10- я месец

# 7
  • София
  • Мнения: 12 225
     Аз честно до си призная никога не съм ги пасирала нещата. Само ако купувам готови. Домашните в началото намачквах с виличка, а после просто гледах да са нарязани на малки парчета. Захраних обаче след шести месец и определено нямат отдавна са по-едрите парченца  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 917
много трудно стана преминаването на непасирана храна. към 7 месец почнахме да взимаме от кухнята и поне още месец след това допълнително пасирах в къщи. от начало като давах непасирано се давеше, но малко повече настоявах и постепенно свикна. до 9 месец свикнахме с непасираното, можеби защото тогава ни излязаха и първите зъбки и като че ли имаше вече мерак да дъвче

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Съвсем финно спрях към годинката.А сега вече много рядко пасирам.

# 10
  • Мнения: 6 164
От 10-я месец му я мачках с вилица.

# 11
  • Мнения: 1 230
от 6-тия. Мачкам зеленчуците с вилица, но месото не става и затова го пасирам - получава се "на конци"

# 12
  • Мнения: 867
Спрях да пасирам от 8-9 месец, по-едрите неща-леко намачквам с вилица.

# 13
# 14
  • Мнения: 1 284
като почнахме кухнята 10м.

# 15
  • Мнения: 596
Откакто почнахме кухнята , т.е. 10 мес.

И при нас е така.

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
от 6-тия. Мачкам зеленчуците с вилица, но месото не става и затова го пасирам - получава се "на конци"
И аз така

# 17
  • Мнения: 2 197
Oткакто и поникнаха 4 зъба - 9-тия месец.

# 18
  • Мнения: 8 242
Малко след като захраних (на 6м.) - 7-8 м. само мачках с вилицата.. Първите зъби му изникнаха на 9м.

# 19
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Вече и аз започнах да мачкам, особено плодовете ги мачкам, а не ги пасирам.

# 20
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Никога не съм пасирала, намачквах с пресата за картофи или с вилица. Иван се научи да дъвчи много късно на около 1г.10м.  Rolling Eyes

Преди това се давеше много, дори имах един случай, който никога няма да забравя. Така се задави от парче банан, че чак посиня, наложи се да бъркам в гърлото, за да извадя едното парче, после да  го обръщам с главата надолу за да излезе второто, което не се виждаше и беше заседнало по-надолу  Confused

Така си изкарах акъла, че се зарекох, докато не видя, че прави съзнателни движения за дъвчене, никога няма да му предложа парчета не намачкана храна. Пробвах със зрънчо, дали се опитва да дъвче

# 21
  • Мнения: 887
ЗА съжаление все още я пасирам, защото синът ми като усети каквото и да е парченце в храната и не я иска. Хубаво е да се започне с по-груба храна след около осмия месец ако детето позволи.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
На 8-9 месеца започнах постепенно само да намачквам храната. Около годинката ядеше всичко без проблем.

# 23
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Откакто го записах на детска кухня,т.е. от 6 м. ,мачкам само с вилица.

# 24
  • Мнения: 3 886
Никога не съм пасирала и на 2 те си деца.не бих и пасирала Peace

# 25
  • Мнения: 1 555
8 месец !!!

# 26
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Еми ние откакто сме на детска кухня нищо не пасирам, т.е. от 7 месец. Сега в събота и неделя като няма кухня му правя аз разни супички и манджи и само ги намачквам с вилицата и нямам проблем.

# 27
  • по света
  • Мнения: 1 587
От осмия месец спрях да пасирам,добре и понесе.

# 28
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
От няколко дена, от както стана на 7 м мачкам само с вилица, по добре приема храната отколкото като беше финно смляна

# 29
Аз все още пасирам,защото малката се дави и 2 пъти ми повърна целия си обяд.Чувала съм,че трябвало да се оставят по-големи парченца,за да се научи детето да дъвче,но ние явно ще се научим по-късно. Grinning

# 30
  • Мнения: 772
Все още пасирам.Ве4е не чак гладко,но всичко минава през пасатора.Само попарата намачквам с вилица.Дъщеря ми много лесно повръща и не искам да я мъча.Има само два зъба-с какво да дъвче милата JoyОт всякъде ми мрънкат че била голяма вече,но на мен не ми пука.Нали се храни детето.Няма до втори клас да яде пасирано,я Mr. Green

# 31
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Беше някъде на 1 година и 6 месеца, когато започна да яде непасирано.
Преди това се давеше и посиняваше, ако не е минато през блендера.

Никол, ако знаеш колко ме успокои  Hug
Моя син нощи за първи път вечеря НЕпасирана супа! Но като му дадох да си гризка ябълка - дъвче, дъвче и пак се дави  Confused

# 32
  • Мнения: 130
Нина е на 1 год. и 7 мес. има почти всички зъбчета- умее да дъвче кюфте, кебапче, краставици, колбаси, всичко поотделно.... но когато става въпрос за готвено предпочита гладко пасирано... иначе избутва големите парченца с езика навън. Аз мисля, че трябва да следим предпочитанията на детето. Какво ще загубим, ако готвеното е пасирано- напротив, няма да затрудняваме храносмилането на детето.

# 33
  • Мнения: 8 505
Когато отказа да яде пюрета и мина на нашата храна-ако не се лъжа,беше на около 10м.

# 34
  • Мнения: 5 362
От както тръгна на ДК.Значи от 6-7 мес.възраст.

Общи условия

Активация на акаунт