желание за близнаци при ин витро

  • 2 104
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 095
момичета, мога ли да си дам "заявката " за близнаци при ин витро ? Simple Smile
искам 2-3 бебчета Simple Smile))

Последна редакция: пт, 04 май 2007, 14:31 от doroty_dencheva

# 1
  • Мнения: 769
Що за въпрос...

при инвитро процедура броят ембриони, които се връщат се преценяват между доктора и пациентката, попълва се и декларация за това. Принципно не се целят многоплодни бременности дори двуплодни, заради риска при износване.

# 2
  • Мнения: 1 095
Що за въпрос...

при инвитро процедура броят ембриони, които се връщат се преценяват между доктора и пациентката, попълва се и декларация за това. Принципно не се целят многоплодни бременности дори двуплодни, заради риска при износване.
BinPin ти явно си веща по въпроса, но не и аз както стана ясно,но мисля,че можеш да се отнесеш по-мило,все пак е ясно,че щом съм стигнала до ин витро не цъфтя от щастие и имам някакъв проблем   Cry

# 3
  • Мнения: 4 324
И аз доколкото знам могат да се върнат няколко ембриона, но принципно не е препоръчително, заради риск от аборт Sad
Миличка има една закована тема за ин-витрото, разгледай я и я прочети, а в Зачатие има и отделен подфорум Simple Smile
Успех и късмет!

# 4
  • Мнения: 1 950
Абе какви "заявки" какви щуротии Shocked, потрисам се понякога честно да ви кажа #Crazy newsm78.
doroty_dencheva, BinPin се е отнесла дори прекалено мило.
Това да не е он-лайн търговия, пускаш си заявката и очакваш доставка?
Сигурно имаш сериозен проблем, но преди да правиш каквато и да е процедура, седни пък прочети както Верити хубаво те е посъветвала Peace

Успех и много късмет  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 095
Абе какви "заявки" какви щуротии Shocked, потрисам се понякога честно да ви кажа #Crazy newsm78.
doroty_dencheva, BinPin се е отнесла дори прекалено мило.
Това да не е он-лайн търговия, пускаш си заявката и очакваш доставка?
Сигурно имаш сериозен проблем, но преди да правиш каквато и да е процедура, седни пък прочети както Верити хубаво те е посъветвала Peace

Успех и много късмет  bouquet
заявка е казано преносно!
моля ,ако ще се заяждате, то изобщо не ми пишете! Cry

# 6
  • Мнения: 1 095
И аз доколкото знам могат да се върнат няколко ембриона, но принципно не е препоръчително, заради риск от аборт Sad
Миличка има една закована тема за ин-витрото, разгледай я и я прочети, а в Зачатие има и отделен подфорум Simple Smile
Успех и късмет!

Благодаря ти ,Верити ! Hug
Много си мила!  bouquet

# 7
  • Мнения: 4 306
моля ,ако ще се заяждате, то изобщо не ми пишете! Cry

Моля, преди да пишеш и пускаш теми - помисли малко преди това! Сега като стартирам процедурата, ще заръчам на доктора да избере момиченце и момченце, със зелени очи и т.н екстериорни характеристики, които ми допадат.
Не ти е лесно и на тебе, ама и на стотиците момичета не им е лесно да четат глупости за "как да направим близнаци", "вреди ли тютюнопушенето - вреди"!
Нека да съм лоша и неприветлива, ама вече ми омръзва да се дават съвети на девойки, които ги мързи да прочетат статия с размер на нормална страница А4!

Последна редакция: пт, 04 май 2007, 11:29 от *vera

# 8
  • Мнения: 3 376
Подкрепям Вера и Цветунчо! Дороти, нямам нищо против, че се интересуваш живо от всички въпроси, свързани с ин витрото, но нужно ли е за целта да повдигаш всички възможни стари теми? Първо изчети всичко спокойно, и след това, ако още имаш въпроси, ги задай всичките. Сигурна съм обаче, че дори и само четенето ще може да отговори на огромна част от въпросите ти.

# 9
  • Мнения: 1 095
моля ,ако ще се заяждате, то изобщо не ми пишете! Cry

Моля, преди да пишеш и пускаш теми - помисли малко преди това! Сега като стартирам процедурата, ще заръчам на доктора да избере момиченце и момченце, със зелени очи и т.н екстериорни характеристики, които ми допадат.
Не ти е лесно и на тебе, ама и на стотиците момичета не им е лесно да четат глупости за "как да направим близнаци", "вреди ли тютюнопушенето - вреди"!
Нека да съм лоша и неприветлива, ама вече ми омръзва да се дават съвети на девойки, които ги мързи да прочетат статия с размер на нормална страница А4!
да съм искала лично от теб съвет?
не карам никой на сила!
който иска ,той отговаря!

# 10
  • Мнения: 1 095
Подкрепям Вера и Цветунчо! Дороти, нямам нищо против, че се интересуваш живо от всички въпроси, свързани с ин витрото, но нужно ли е за целта да повдигаш всички възможни стари теми? Първо изчети всичко спокойно, и след това, ако още имаш въпроси, ги задай всичките. Сигурна съм обаче, че дори и само четенето ще може да отговори на огромна част от въпросите ти.
А може би нямам достатъчно време да изчета всичко!!!!
не ви карам на сила да ми отговаряте!

# 11
  • Мнения: 3 154
Не ви е срам! Да оругаете така момичето! Twisted Evil
Дороти, ако беше чела през времето на пускане на тези постинги и жалването от момичетата в други теми, можеше и да не се стига дотук. Вярно, че е по-лесно да се пита и да се чака някой да ти отговори вместо да положиш труд и да почетеш, ама... не е хубаво всичко наготово Wink Понимаеш? Sunglasses
Успех при ин-витро-то Grinning

# 12
  • Мнения: 1 095
Ако някои от вас имат възможността ( а не само желание) да стоят по цял ден и нощ във форума, то на мен не ми е възможно. Ходя на работа и имам куп здравословни проблеми, не само със себе си ,а и с близките ми,та точно по тази причина търся бързо информация.
Моля ви, не ми пишете ,за да ме ругаете и обиждате!

# 13
  • Мнения: 3 154
Дороти, всички ходим на работа, всички имаме проблеми...
Както и да е. Спирам.
Отново ти желая успех.

# 14
  • Мнения: 1 095
Дороти, всички ходим на работа, всички имаме проблеми...
Както и да е. Спирам.
Отново ти желая успех.

Да, благодаря, време беше да спреш Simple Smile

# 15
  • Мнения: 4 306
Дороти, всички ходим на работа, всички имаме проблеми...
Както и да е. Спирам.
Отново ти желая успех.

Да, благодаря, време беше да спреш Simple Smile
Интересно отношение към Модератор  Party Браво! Обикновено модератора прави забележка, когато някой не се усеща. Както е направила Сънчи, но тя го е написал доста мило.
Очевидно не си взела бележка, а също и че не си чела правилата във форума.

моля ,ако ще се заяждате, то изобщо не ми пишете! Cry
да съм искала лично от теб съвет?
не карам никой на сила!
който иска ,той отговаря!
Аз изразявам лично мнение, имам право не по-малко от теб да пиша тук! Искала съм, отговорила съм ти!

# 16
  • София
  • Мнения: 727
Дороти, ин витрото е един многофазен процес и за съжаление заявки не могат да се дават, нито пък има каквато и да е гаранция. Колко ембриона ще ти бъдат върнати зависи от това как ще реагираш на стимулацията, колко яйцеклетки ще бъдат събрани при пункцията и с какво качество ще бъдат те, колко от тях ще се оплодят, какви ембриони ще се развият и т.н. Преди трансфера лекарският екип ще прецени колко ембриона ще бъдат трансферирани, като обърне внимание и на възрастта ти, конкретния проблем, който е наложил ин витрото и изобщо ще направи едно цялостно и детайлно оглеждане на твоя случай, за да ти предложи най-удачния вариант. Отделен е въпроса колко от трансферираните ембриончета ще се имплантират и ще доведат до бременност /може и да станат близнаци  Grinning, а може и нито едничко да не успее да се захване  Sad, което разбира се, изобщо не ти го пожелавам.
Нодявам се, че сега ти стана малко по-ясно  Grinning Ако имаш някакви съмнения, или въпроси, спокойно можеш да се обърнеш към лекарката си. Тя е много разговорлива  Laughing  

Успех  Grinning

# 17
  • Мнения: 1 095
Благодаря ти от все сърце,Грейс !  Hug ето такъв отговор ми беше необходим,малко разяснение,за мен обаче то е напълно достатъчно!   bouquet

# 18
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Заявка не можеш да дадеш, това да не ти е магазин  Shocked
Обикновено преди процедура лекарят провежда разговор с пациента и се разбирате предварително дали желаеш многоплодна бременност или не и как ще се процедира ако се захване повече от един ембрион. Обикновено многоплодната бременност обаче се води рискова бременност, затова ако се захванат повече от 2 ембриона лекарят може да направи редукция и да махне някои от тях. Това обаче си е рискова процедура. А колко ембриона ще се имплантират и ще бъде ли успешно въобще инвитрото - това си е божа работа. Мисля че успеваемостта в България е около 25-30%.

По-горе в подфорума има закована тема с име Библиотека - отваряш и четеш наред, там се съдържат отговорите на много от въпросите ти. Има и много информация в сайта на Зачатие, включително подробно обяснение за процедурите ин витро /дори с картинки/. Няма нужда наистина да даваш отговор по всички теми в подфорума и да питаш наред.  Peace Ако нямаш време за форума ти предлагам да си направиш стратегия: преглеждаш заглавията на темите, слагаш които те интересуват във Favorits за да не ги търсиш после отново и да губиш време и после четеш систематично една по една темите. Може също така да си разпечаташ статиите и да ги четеш в свободното си време, варианти много стига желание да има. Не се сърди че не ти се снася смелена информация по всеки въпрос - ние също ходим на работа или крадем от свободното си време за да ти отговорим. И бъди по-мила, моля. Като се държиш грубо не мисля че провокираш някоя от нас да ти помага - в този случай важи поговорката "Каквото повикало, такова се обадило".

# 19
  • Мнения: 1 095
Заявка не можеш да дадеш, това да не ти е магазин  Shocked
Обикновено преди процедура лекарят провежда разговор с пациента и се разбирате предварително дали желаеш многоплодна бременност или не и как ще се процедира ако се захване повече от един ембрион. Обикновено многоплодната бременност обаче се води рискова бременност, затова ако се захванат повече от 2 ембриона лекарят може да направи редукция и да махне някои от тях. Това обаче си е рискова процедура. А колко ембриона ще се имплантират и ще бъде ли успешно въобще инвитрото - това си е божа работа. Мисля че успеваемостта в България е около 25-30%.

По-горе в подфорума има закована тема с име Библиотека - отваряш и четеш наред, там се съдържат отговорите на много от въпросите ти. Има и много информация в сайта на Зачатие, включително подробно обяснение за процедурите ин витро /дори с картинки/. Няма нужда наистина да даваш отговор по всички теми в подфорума и да питаш наред.  Peace Ако нямаш време за форума ти предлагам да си направиш стратегия: преглеждаш заглавията на темите, слагаш които те интересуват във Favorits за да не ги търсиш после отново и да губиш време и после четеш систематично една по една темите. Може също така да си разпечаташ статиите и да ги четеш в свободното си време, варианти много стига желание да има. Не се сърди че не ти се снася смелена информация по всеки въпрос - ние също ходим на работа или крадем от свободното си време за да ти отговорим. И бъди по-мила, моля. Като се държиш грубо не мисля че провокираш някоя от нас да ти помага - в този случай важи поговорката "Каквото повикало, такова се обадило".

Много благодаря, наистина!
ти си първата,която ми обясни къде да търся конкретна информация.
Останалото няма да го коментирам Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 095
смених и заглавието на темата,може би съм се изразила неправилно с думата "заявка", а много от вас я приеха буквално и агресивно,затова поправям грешката! Peace

# 21
  • Мнения: 902
Остави сметките за близнаци настрана. Моли се да забременееш и родиш едно здраво дете. Ако ти е писано, може и близнаци да са.
Явно хич не си наясно с процедурата, която ти предстои. Дано не ти се наложи да се информираш.
Желая ти много късмет и положителен резултат.

Общи условия

Активация на акаунт