Водене на разговори и кафе протокол

  • 2 339
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Много ми е трудно да водя и поддържам разговор с малко познат човек.
В същото време, не върви да мълча като пукел.Започва се едно запъване
и отделяне на телесни течности (пот и лиги) от зор, не си е работа.
Колкото повече се старая, толкова по-зле става.Дори четох статия ,в която
бяха дадени примерни теми , с които може да се започне разговор.
Не знам защо, но запомних само това ,че на хипопотама млякото било розово.
Ама как да го пльокна това?
Сещам се само за една мис, която може би,би се развълнувала от темите за млеката .
Има хора, с които мога с удоволствие да си мълча на една и съща тема, но
когато не е близък човек какво да му говоря?И дори не става само аз да водя монолог,
а трябва някак си и него да го въвлека в разговор.
От напъни да кажа нещо, не успявам да дам вербален израз на жалките си мислички
и става такова едно неудобно...
Как се прави това?Спонтанно ли става или трябва да има предварително подготвен
и наизустен сценарий.
Вие за какво говорите, когато се налага да говорите?
Малко помощ?

П.П. Многословно стана, а аз не съм такъв човек.Честно.

# 1
  • Мнения: 3 423
Когато съм гроги, млъквам и наблюдавам.
Иначе не ми е било трудно да говоря с непознати.

# 2
  • Мнения: 4 546
и аз съм така. предпочитам първо да слушам какво ми говори човека насреща, да си изградя някаква , макар и бегла представа за него и тогава ми идват на ум теми, които можем да обсъждаме. мисля, че си е до човек. аз явно не съм от общителните  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 83
Скоро попаднах в подобна ситуация.Приятелката ми,която е женена с дете дойде с гадже в ресторанта и след 10 мин отиде до тоалетната ние с господина Shocked
Аз не знам той какво знае,той няма идея коя съм и ...............
Естествено аз заговорих за ресторанта и обслужването,после казах 4е съм си взела котка наскоро и хоп -уцелих 10ката.Така се разприказвахме,че тя дойде и трябваше доста да почака да си довършим разговора.Не се притеснявай,просто се отпусни в такава ситуация и темата сама ще дойде.

# 4
  • Мнения: 3 251
Когато няма тема за разговор, понякога и такава за времето става.
Аз съм разговорлива и не ми се е случвало да мълча, само ако съм болна и ми е зле.
Идва си ми отвътре, така като съвет не мога да те насоча към нищо...

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Минавам за темерут. Не се считам за длъжна аз да търся темата. Нека и другият се помъчи

# 6
  • Мнения: X
И аз като Лиска .
С тази разлика ,че много рядко съм гроги.
че на хипопотама млякото било розово.

Това ми напомня за един виц

Принцът от едно кралство всеки ден при разходката си на кон срещал една девойка, която много харесвал.И понеже бил много срамежлив, все не се решавал да я заговори.А и не знаел какво да й каже, за да я впечатли.Дълго мислил и накрая решил, че срам не срам като я види ще й каже: "Красавице, няма значение, че конят ми е зелен. Важното е, че аз те обичам."
Разчитал на това, че тя ще завърже разговора като му възрази, че конят му не е зелен.
   На следващия ден по време на разходката среща девойката и както винаги се паникьосва.Но си дава вид на уверен и изтърсва:
   "Девойко ,няма никакво значение, че съм зелен.Важното е, че конят ми Ви обича!"

# 7
  • Мнения: 183
И аз съм лют темерут, ама съм и притеснителна и ми става неудобно
от конфузно мълчание.
Значи, викате, да симулирам кучешка умора и на това да припиша липсата ми на комуникативност

# 8
  • Мнения: 3 423
И аз съм лют темерут, ама съм и притеснителна и ми става неудобно
от конфузно мълчание.
Значи, викате, да симулирам кучешка умора и на това да припиша липсата ми на комуникативност

Не, не симулирай умора.
Купи си някоя книга, има
такива със съвети, научи я.

# 9
  • Мнения: 534
И аз като Любица  Peace
започвам разговора на общи теми-домашни любимци,риболов,морски и зимни курорти,нови филми или книги,такива неща
и в крайна сметка все се намира нещо общо и диалога се получава

# 10
  • Мнения: 1 488
ако искаш да въвлечеш другия в разговор, според мен трябва да започнеш с нещо от което се интересува събеседника. ако незнаеш нищичко за него, тогава можеш да попиташ с какво се занимава и да споделиш и твоето занимание. да не стане така че само ти да му задаваш въпроси , а другия да отговаря само.
аз лично никога не се затруднявам да водя разговор с малко познат човек, тъй като се водя от горното.  Peace

# 11
  • Мнения: 2 792
 Аз съм дрънкало, нямам спирачка  Embarassed

# 12
  • Мнения: 7 109
Първо скроявам шапката. После - или/или.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
Аз съм дрънкало, нямам спирачка  Embarassed

И аз така! Никога не ми е било проблем да завържа разговор, най-интересното е, че просто надушвам подходящите теми за събеседване с конкретният човек. Виж по-скоро ми е трудно да мълча Embarassed

# 14
  • Мнения: 183
И аз съм лют темерут, ама съм и притеснителна и ми става неудобно
от конфузно мълчание.
Значи, викате, да симулирам кучешка умора и на това да припиша липсата ми на комуникативност

Не, не симулирай умора.
Купи си някоя книга, има
такива със съвети, научи я.

Да!
И после ще рецитирам, вместо да се напъвам да говоря.
Мерси.

Последна редакция: пт, 04 май 2007, 11:25 от Ел

Общи условия

Активация на акаунт