бебе и самолет

  • 12 512
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 603
Началото на юли ни предстои пътуване със самолет. Бебка ще е на 9м. Какви са изискванията за превоз на бебе в самолет?
А как стои въпроса относно багажа? Трябва да взема и количката но тя е около 10кг (може и повече). Над колко кг е свръхбагаж и колко се заплаща в този случай.

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Ами понеже и мен това ме вълнува, се оказа, че всяка авиокомпания си има специфични правила за бебетата, така че най-добре виж в сайта на компанията, или пък кажи коя е, че който е пътувал точно с нея да каже Simple Smile

# 2
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Koличката не ти я таксуват за свръхбагаж. Всичко останало е в зависимост от компанията. Има изисквания за неповече от 100 мл течности (за всяко едно нещо - паста за зъби, одеколони, афтърпейф, парфюм и т.н.) за ръчен багаж, включително детските течни храни.  Peace

# 3
И аз се интересувам от тази тема защото ще пътувам в средата на май с моето шестмесечно бебе. На сайта на компанията, с която ще летим пише, че бебето няма право на багаж, а възрастните имат право на 15 кг + 7 кг ръчен.  Никъде обаче не пише дали количката на бебето се счита за багаж. Та интересно би било майки, които са летя ли с бебета да споделят техния опит.
Ще използвам същата тема, за да попитам дали сте давали капки за уши на бебето по време на полета и как му се е отразило пътуването?



 

# 4
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Marti, ще се самоцитирам  Peace

Koличката не ти я таксуват за свръхбагаж......

# 5
  • Мнения: 3 423
Летяла съм досега няколко пъти с бебе.
С Еър Франс шест пъти и
с България Еър два пъти.

Количката не се таксува и при двете компании.
Българите я вземат в кабината,
франсетата я поставят в специалния багаж.

Българите ми дадоха храна за бебо,
франсетата само при единия полет.
По принцип не се полага храна на бебето.

При полетите и на двете компании бебето
се закопчава с колан за твоя колан.
Хубаво е при излитане и кацане или да кърмиш,
или да му даваш да пие вода, за да няма проблеми с ушите.

Франсетата дават рекламни играчки според възрастта.

Не се позволява ползването на седалка за кола в самолета.

Българите вземат летищни такси за бебето,
франсетата не вземат.

С франсетата ми се е случвало и бутилка от 1,5 л вода да пренеса.
Но това само веднъж. По принцип не се разрешават течности.

Детската храна не е задължително да е в прозрачните пликове!!!!!!!
Въпреки че на Летище София се опитаха да ме убедят, че не било така.
Никъде обаче не можах да прочета разпоредбите.
По немските летища пише, че детските храни са отделно!

Килограми. Никой никъде не ми е правел проблеми колко кг ръчен багаж
пренасям. Всяка авиокомпания си има свои правила, средно май по 5 кг на бебе.
Не вярвам обаче някой да ви направи проблем.
Аз съм летяла с бебешка раница, с пълна мрежа от количката,
с лаптоп, с ценни книги, видео- и фотокамера. Всичко ръчен багаж!

Не се коркайте толкова, като ви видят с бебе, и ръбовете са толерантни!

# 6
  • Мнения: 3 423
Ще използвам същата тема, за да попитам дали сте давали капки за уши на бебето по време на полета и как му се е отразило пътуването?

Не, не съм давала капки.
Всеки път двучасов полет.
Малките понасят добре.

# 7
  • Мнения: 603
А по време на полет бебето в скута ми ли е, на отделна седалка или как изобщо протича полета с бебе?

# 8
  • Мнения: 3 423
А по време на полет бебето в скута ми ли е, на отделна седалка или как изобщо протича полета с бебе?

Да! При излитане и кацане е вързано за тебе!
После може да го разхождаш. Ако не спи.

# 9
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Уф, че страшно, ние у наше село нямаме аероплан. И аз се чудех за бебешката раница, ама е висока 70 сантима, а в сайта на компанията ( Norvegian) пише до 50 за ръчен багаж... А някой в самолета кърмил ли е? То вода мойто не ще, та явно това му е варианта. Мале че ужас, да пътува без мен, аз оставам в къщи! Sick

# 10
Liska, благодаря ти за изчерпателната информация!

# 11
  • Мнения: 3 423
Уф, че страшно, ние у наше село нямаме аероплан. И аз се чудех за бебешката раница, ама е висока 70 сантима, а в сайта на компанията ( Norvegian) пише до 50 за ръчен багаж... А някой в самолета кърмил ли е? То вода мойто не ще, та явно това му е варианта. Мале че ужас, да пътува без мен, аз оставам в къщи! Sick

Да, аз съм кърмила.
Това е най-удобният начин.
На бебето е запушена устата,
не се ошашавва от мотори, свистене и прочее.
Ако е малко, може и да заспи.
Кво се коркаш толкова?! Самолетите не са дрънкалки!

# 12
  • Мнения: 321
   Миналия ден пътувахме (аз и малката) с България еар. Детската количка я чекират, ОБАчЕ не ти я теглят и ти я взимат преди самото влизане в самолета и ти я дават (ако си я поискаш) още при самото излизане от самолета. Моята раница едно, че не беше малка, друго, че не беше и лека, но никой не ми е правил проблем за това. Полета ни беше 3,5 часа малката малко поспа малко дивя, но се справихме. ЛЕК ПОЛЕТ   Peace

# 13
  • Мнения: 463
Другите са дали изчерпателен отговор. Само да допълня за Олимпик- количката ми я взеха при влизане в самолета, като навсякъде, интересното беше, че ние бяхме взели и преносимата кошара, която е повече от 10кг и нито в Сф, нито в Атина ми я таксуваха като свръх багаж, а тя си беше, определено. Явно, наистина като видят, че си с бебе, имат някаква човещинка.
Играчки и храна не са ми давали. Тия французоъските много ларж, бравус!

# 14
  • Мнения: 3 423
ние бяхме взели и преносимата кошара, която е повече от 10кг и нито в Сф, нито в Атина ми я таксуваха като свръх багаж, а тя си беше, определено.

Играчки и храна не са ми давали. Тия французоъските много ларж, бравус!

Сетих се, че и ние от Франция за Германия
пренасяхме кошарка, нямаше проблем.

Франсетата дават играчки и в бизнес-, и в икономическа класа.
Маркетингът им сигурно е по-силен от този на БГ Еър. Wink

# 15
  • Мнения: 4 700
Ако искате можете и да си реzервирате място zа бебето. Мисля, че цената тогава е колкото zа дете. Но ако полетът е кратък може би не си zаслужава.

# 16
  • Мнения: 7 605
Само да допълня zа австр. авиолинни, вси4ко е както написано от Лиска, храна няма, но игра4ки бол.  За 4 полета събрахме 3 дрънкалки, една книга, 2 гумени патенца и 2 плюШени бръмбара, които се движат Щом се дърпат опаШките  Crazy

# 17
  • Мнения: 3 423
Ако искате можете и да си реzервирате място zа бебето. Мисля, че цената тогава е колкото zа дете. Но ако полетът е кратък може би не си zаслужава.

Колкото пъти съм пътувала с бебе,
толкова пъти седалката до мен е
била празна. Използвахме я, без да
плащаме. Не се вътрете с пари!

# 18
  • Мнения: 3 423
Ето един линк от чужбинския форум.
Може да ви е полезен.

# 19
  • Мнения: 603
Благодаря Ви момичета.
Както винаги много помагате. Hug

# 20
  • Мнения: 4 700

Колкото пъти съм пътувала с бебе,
толкова пъти седалката до мен е
била празна. Използвахме я, без да
плащаме. Не се вътрете с пари!

Ами не zнам zа6то, ама аz когато летя все са препълнени самолетите. Зависи от дестинацията, сеzона, дали е чартър.

# 21
  • Мнения: 2 467
Аз си плащам место за детето и така има право  на багаж и храна като нас. Когато е без место храна и багаж не дават (само ръчен мисля).
С Луфтханза нямах никакви проблеми с количката (10-на килца). Взимат я на влизане в самолета и на излизане ме чака на входа.

Кърмя яко при излитане, кацане и по време на полет. Тя и друго не хапва докато летим (дори и при 9 часовия).
Само при едно кацане имахме проблем с това кърмене. Но имаше буря с гаден дъжд и кофти турболенция при кацането. Кацахме почти час и мойто все на цицата виси. Накрая повърна всичкото изцокано за това време отгоре ми добре, че вече бяхме кацнали .

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 355

Колкото пъти съм пътувала с бебе,
толкова пъти седалката до мен е
била празна. Използвахме я, без да
плащаме. Не се вътрете с пари!

Ами не zнам zа6то, ама аz когато летя все са препълнени самолетите. Зависи от дестинацията, сеzона, дали е чартър.
И при мен са все препълнени, нали се съобразявам с ваканциите на баткото. Само веднъж в междущатски полет попаднах на свободно място до мен, супер е така  Peace
За континенталните полети се издържа, но виж междуконтинентален и дете в ръцете си е АД! На отиване до Щатите бяхме първа редица, пространство голямо, там постлах на малката и тя игра и спа на земята или сядаше на моето място, а аз на земята. Времето мина неусетно. Но на връщане бяхме задни редове, истински кошмар беше  Rolling Eyes
Храна по принцип не се полага, аз винаги нося за щерката, но много често ми предлагат да взема и за нея  Peace
Сега вече е над 2 годинки и искам, не искам ще си има нейно място  Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 3 423
Храна по принцип не се полага, аз винаги нося за щерката, но много често ми предлагат да взема и за нея  Peace

Да, храна не се полага.
Но се е случвало да ми
предлагат и за детето.
Не разчитайте на това
обаче, а си носете.

# 24
  • Мнения: 3 423
Ако искате можете и да си реzервирате място zа бебето. Мисля, че цената тогава е колкото zа дете. Но ако полетът е кратък може би не си zаслужава.
а знаеш ли дали цената на самост.самолетна седалка за бебе/дете има някаква отстъпка newsm78 или е колкото за възрастен newsm78
каня се да взема седалка на бебока,но ако има намаление ми се ще да се възползвам

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
а знаеш ли дали цената на самост.самолетна седалка за бебе/дете има някаква отстъпка newsm78 или е колкото за възрастен newsm78
каня се да взема седалка на бебока,но ако има намаление ми се ще да се възползвам
Зависи от авиолиниите. Някои дават, други не, а и отстъпката е различна.

# 26
  • Мнения: 3 423
а знаеш ли дали цената на самост.самолетна седалка за бебе/дете има някаква отстъпка newsm78 или е колкото за възрастен newsm78
каня се да взема седалка на бебока,но ако има намаление ми се ще да се възползвам
Зависи от авиолиниите. Някои дават, други не, а и отстъпката е различна.
мерси Hug,значи ще погледна сайта на авиокомпанията,че нещо на тия от тур.агенцията вече не им вярвам много много Confused
предполагам полета ще е с БГ Еър

# 27
  • Мнения: 1 014
Да попитам и аз - след 2 години задължително ли ползва отделна седалка, и как изобщо би могло да се върже такъв дребосък с колана за възрастни, може ли толкова да се скъси, а и как ли ще стои мирен като не  е в мен?

# 28
  • Мнения: 7 605
Като иzклю4им иzлитането и кацането, може и в теб да стои, проблемът си е ли4но ваШ  Laughing  но трябва да му купуваШ място zадължително.

# 29
  • Мнения: 1 014
Много се чудя дали да взимам малкия с нас - ще ходим на почивка и пътуването е със самолет. Това, което ме притеснява е дали ще стои мирен в самолета, дали няма да се стресне от шума на моторите. В тази връзка искам да попитам на летище София вече пуснаха ли в работа ръкавите за влизане в самолета - струва ми се , че така по-няма да се стресне. Той е голям за количка, ама т.к ще пътуваме през нощта и той най-вероятно ще спи - някак трудно ми се вижда да го носим все на ръце. Но за такова голямо дете количка ще ми разрешат ли да кача в самолета? Те, германците например, до 5 години си возят децата в количка  newsm78

# 30
  • Мнения: 4 700
azira те ръкавите ги пуснаха, ама каква е гаранцията, че качването в самолета 6те е преz тях. Понякога се ходи до самолета с автобус.

А zа количката предполагам, че няма да има6 проблем. Досега не съм видяла на някой да откажат.   bouquet

# 31
  • Мнения: 7 605
Те, германците например, до 5 години си возят децата в количка  newsm78

 ooooh!

# 32
  • Мнения: 3 423
Те, германците например, до 5 години си возят децата в количка  newsm78

Не е баш така. Но понякога до 2-3.
Знаеш ли, например, колко е разстоянието
от нас до спирката? Трябва да вървим 20 минути.
Бърза крачка, при това.
Е, ти няма ли да си возиш детето?!
Нали ще го омаломощиш и после ще ти мрънка.

# 33
  • Мнения: 7 605
Те, германците например, до 5 години си возят децата в количка  newsm78

Не е баш така. Но понякога до 2-3.
Знаеш ли, например, колко е разстоянието
от нас до спирката? Трябва да вървим 20 минути.
Бърза крачка, при това.
Е, ти няма ли да си возиш детето?!
Нали ще го омаломощиш и после ще ти мрънка.
Вие пак добре 4е имате спирка  Naughty  Тук и това нямаме. Сигурно Ще трябва да я воzя в коли4ката до у4илиЩето. Все пак е на 4км  bowuu

# 34
  • ES
  • Мнения: 2 172
Уфф, и на мен ми предстои пътуване до БГ другата седмица.

А ако до теб няма празна седалка, през целия полет ти е детето в ръцете. При нас полета от Аликанте е веднъж седмично, за да са сигурни, че ще се напълни самолета. И как с дете в скута ще обядваш, нали разнасят и обяд. Аз ще съм сама, хайде ако сме с мъжа ми той ще го държи докато се храня и обратно.

Лиска, каква храна за бебета предлагат България еър?

После като стигна на аерогара София, кое да бутам по напред - количка с дете ли, куфар с багаж?!

# 35
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Tatjana, нашето училище не беше на 4 километра, но с баткото, който тогава беше 4 годишен ни отнемаше по 30 мин прехода. Бях му взела скутер и така не се уморяваше толкова лесно, пък и му беше много забавно ходенето пеш Wink
gery, бебето в скута и гледай да е вързано с допълнителното коланче, за да не го изпуснеш без да искаш. Избягвай да вземаш течности в чашки или ако вземеш, пии наведнъж, за да не го разлеете. Много внимавай с горещите напитки, чай и кафе! Даже ако можеш без тях най-добре. За храната ще се справиш, е няма да е както, когато пътуваш сама  Twisted Evil
Стюардесите предлагат на малчовците от храната, която и на теб ти дават. Някое десертче, кроасанче, млекце, сандвич. Не мисля, че е подходяща за 9 месечно, може и нищо да не ти предложат.

# 36
  • Мнения: 4 700
Зависи с коя авиокомпания 6те лети. Някой имат бебе6ка храна. Попитай.   bouquet

# 37
  • Мнения: 1 449
каква храна за бебета предлагат България еър?
Не са ми предлагали.
Дано предложат нещо все пак - детето не е малко, но и при двата ни полета на стюардесите от България Еър изобщо не им пукаше за 4/5-месечната ми дъщеря, не че за мен това имаше значение Simple Smile

И как с дете в скута ще обядваш
Дали са ти точните съвети Simple Smile

После като стигна на аерогара София, кое да бутам по напред - количка с дете ли, куфар с багаж?!
Важното е полетът да мине спокойно и безпроблемно, накрая все ще се оправиш.
Да вмъкна все пак, че преди няколко дни на летище София не ми извадиха количката непосредствено при излизането от самолета (т.е. преди да вляза в ръкава) въпреки че изрично я чекирах да е с мен. И след като измънкаха едно "Извинявайте много..." ме принудиха да нося заспало бебе на ръце в 11 ч. вечерта през паспортния контрол и в асансьорите и съответно да чакам количката да излезе на лентата заедно с другия багаж (порядъчно изцапана между другото). Но пък при първия ни полет служителките на летището бяха много любезни и отзивчиви.

# 38
za bebeskata hrana v samoleta nikoi njama da ti ja predlogi ako ne si ja poiskas tja ti se polaga besplatno a pri izlitaneto i kazaneto az pone njamah problem moeta Jovana to4no togava zaspivase pove4eto stjuardesi sa smotani taka4e sama trjabva da si poiskas kolan za beboka ima v vseki samolet toi se zakrepja za tvoja a bebeto stoi pred teb ako si zajavis hranata predvaritelno ste polu4is hrana spored vuzrasta na beboka az polu4ih 2 vida pjureta banan mljako i pampersi

# 39
  • Мнения: 61
Имам близнаци, летим откакто станаха на 8 месеца - никакав проблем. Децата са като котета, само при кацането са по-нервни, но помага пиене, бонбони... По принцип ако детето не ходи само, необходимо е да те пуснат с колицката до самолета. На летищте Варна не минахме през стаклената врата, но тожа е близнашки проблем.
От 2 години задължителен самостоятелен билет, коланът се скъсява достатацно. След излитане просто се ходи с детето насам натам, то не може да седи толкожа време спокоино...
За къде летиш?

# 40
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Да попитам и аз - след 2 години задължително ли ползва отделна седалка, и как изобщо би могло да се върже такъв дребосък с колана за възрастни, може ли толкова да се скъси, а и как ли ще стои мирен като не  е в мен?

Да, до 2 год. се води бебе(infant) и няма право на отделна седалка в самолет, но след това се води дете(child). Ест., че пак може да си го гушнеш в теб по време на полета. Никой няма да те задължи да го сложиш на седалката. Просто знаеш, че му се дава място, отделно.

# 41
  • Мнения: 1 014
М-да, вече отидохме и се върнахме от почивката. Всичките ми притеснения се оказаха напразни, за моя радост. Малкия понесе полета много добре, имаше си отделна седалка. Малко се стресна от шума на моторите, докато се качвахме по стълбичката, естествено не ни пуснаха на ръкав, но като влезнахме се успокои веднага и накрая не искаше да слиза от самолета. А на връщане влезе в самолета на "собствен ход", настани се на първата седалка, която видя свободна и каза: "Хайде мамо колана, самолета фиу-лети". Едвам го накарах да се премести на нашите седалки.
Благодаря на всички за съветите, много ми помогнаха.

Общи условия

Активация на акаунт