Мед-кога започнахте да го давате на мъниците?

  • 3 474
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
Някои хора са просто луди и това е. Мед след годинка най-рано, а кисело мляко дадох на 10 месеца.

# 16
настръхват ми косите от такива жени, аз мед не мисля да давам поне още година;относно киселото мляко след като стана на година го прояде преди това не искаше и да го помирише

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Не съм давала още мед,а киселото мляко след годинката го въведох.

# 18
  • Мнения: 288
кисело мляко и мед се дава на деца над 1 г, но не е толкова опасно,за да се избягва до 2-3г Wink

# 19
  • Мнения: 4 965
... нашият мед е домашен ...

Опасен е точно домашен, купешкият се обработва по начин, при който спорите нямат шанс.

Да. Съвсем точно.
А и купешкият често има в състава си само вода, захар и глюкоза - той реално е най-безвреден.
Домашният всъщност не се обработва - ако не броим т.нар. въртене в центрофуга - вкусно занимание е  Laughing.

# 20
  • Мнения: 4 965
... Но факт е, че на децата в близкото минало са топели бибероните в мед и така са им ги слагали в устата.

Както е факт, че са им давали и различни други неща, осолявали са ги, какви ли не безумства.
Но... имало е и огромна детска смъртност "без причини".
 Peace

# 21
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Най-опасно е до 1 г.
Иначе, колкото по-късно, толкова по-добре.

  Peace Мисля,че бяха на около година и половина,когато им дадох мед за първи път.И то много малко ,в чая.Голямата е на 5 години и от миналото лято вече и давам филия намазана с мед и масло. Peace

# 22
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
На 1г.и4месеца е, но още не съм му давала!

# 23
  • Мнения: 1 896
АБе и купеният не ще да е съвсем безопасен - много хора дават антибиотици на пчелите, особено тези които имат голямо производство. Така ботулинови спори може и да няма, ама на мен и антибиотици не ми се дават.
Често хората го замърсяват меда - като дохранват пчелите с разни неща, използват некачествени инструменти и т.н.
Аз на моето дете дадох за пръв път след годинка - ама първо само готова каша съдържаща мед, а малко по-късно и истински мед от познат производител. Той обаче не го хареса много, та и досега е ял съвсем малко мед, по-скоро е близвал.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 967
още не съм му давала

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Аз на моята щерка чак към 4-тата година започнах от време на време да й подслаждам чая с мед.Това си е престъпление на такова малко бебе да му се дава подсладено с мед кисело мляко  Shocked

# 26
  • Мнения: 4 965
АБе и купеният не ще да е съвсем безопасен - много хора дават антибиотици на пчелите, особено тези които имат голямо производство. Така ботулинови спори може и да няма, ама на мен и антибиотици не ми се дават.
...

Аз имах предвид купен от магазина - зачитала съм етикетите - т.е. нямат нищо общо с мед.
А купен от случаен човек не бих дала - като съм виждала как се получава - необходима е страхотна хигиена и определени изследвания в ХЕИ (свекърва ми носи за изследване проби от всяка доза - хем си е само за наша употреба и после й дават сертификат, а за продажба има още по-сериозни изследвания, но надали бабите по пазара дори са чували за тях).
 Peace

# 27
  • Мнения: 2 757
Абе то дали е формула или кисело мляко няма кой знае кво значение - и двете за кравешки белтък. Ама това с меда е безумие. И защо го подслажда не ми е ясно - да не би да не го яде без мед или....  newsm78. Сигурно си мисли, че  е полезно, може някоя баба да я е консултирала погрешно.

# 28
След като навърши 1 годинка започнах да давам на сина ми мед. Понесе му много добре и сега му слагам всеки ден по половин лъжичка в чая.

# 29
  • София
  • Мнения: 555
Все кравешки белтък, ама в АМ има витамини и минерали, които са съобразени с нуждите на бебето, а в киселото мляко не са в подходящите количества.

Общи условия

Активация на акаунт