как се развиват нещата с рахита?

  • 889
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Днес педиатърката ни каза 4е имаме лек рахит- Гео е на 4 м и 5 дни. От втория пием по два пъти по две капки Вигантол, защото много бурзо наддаде на килограми. Моля споделете какво може да се о4аква от тук нататък. Всеки ден е на разходки, правим усилена гимнастика и тн...Надявам се , 4е нещата няма да се задълбо4ат. Пращаха ли ви на някакви процедури?
благодаря предварително за споделения опит!

# 1
  • Мнения: 6 164
Не би трябвало да се развива нищо, ако се вземат мерки. Защо не го заведеш на спациалист, педиатърката може и да греши?
На една приятелка й казаха, че детето има начален стадий на рахит като беше на 3 месеца, пипал там нещо на тила й, не знам какво, а следващия месец "Нищо й няма!". Така и не разбрах имало ли е нещо, нямало ли е.

# 2
  • Мнения: 305
На 4 месеца и на сина ни откриха начален стадии на рахит.Лекарката, но не личната ни го установи с опипване на главичката и като видя леко окапалата косичка по тила на детето.Всички около мен ми обясняваха, че това било от лежането да ама не!Освен това малкия беше започнал да се стряска понякога докато спи и се потеше докато го храня, но тогава беше лято и аз си мислех, че е от жегата.
Давах на малкия един месец по 5 капки Вигантол и след това отново по 2.Нещата за 1 седмица се подобриха.Вече не се стряскаше, не се потеше и косичката след около месец вече си растеше.
Това с рахита май е доста често срещано, защото доста от децата на познати имаха същият проблем и трябваше да приемат такава ударна доза Вигантол.Но лекарят преценява колко дълго и по колко капки!

# 3
  • Мнения: 674
 И на моето почна леко да опадва косичката отзад. Това значи ли, че има рахит? Направо се притесних! А й се поти главичката само, когато е много топло.

# 4
  • Мнения: 64
това с косата и аз го забелязах още през 3 месез, ама и аз мислех 4е просто си е време да окапва...а и той спи само по гръб-други пози не признава...и е доста сплескан отзад-докторката каза 4е не е от лежането ами евентуално е от тоз рахит??? Поти се постоянно като се храни, още от 2 месец CryЩе го водя да го прегледа още някой.

# 5
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Повечко разходки на слънце , всичко ще се оправи не се притеснявай.

# 6
  • Мнения: 476
А как установи, че детето има рахит? Какви изследвания направиха?
А как се поставя диагноза с опипване на главичката?

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 21:14 от baumy

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Моето бебе също е с наднормено тегло. Последния път като бяхме на консултация педиатърката и опипа главичката и каза да продължаваме с две капки вигантол на ден. Явно до момента няма проблем, ама като ви слушам сега и аз взех да се притеснявам. Криси също много се поти, особено като се храни.

# 8
  • Мнения: 1 264
Излишно се притеснявате!
Рахит може да го открие лекар с опипване на главичката. Той преценя дали ръбовете на фонтанелата са по-меки от нормалното. Това, че се появява плешиво петно отзад на главичката не значи, че детето е с рахит. При наличие на рахит бебчето започва непрекъснато да върти главичка наляво-надясно, от което се появява опадане на косичката, но като ивица на мястото на въртенето. Други признаци са: силно потене, чак по нослето избиват капчици пот, вратлето често е потно, бебчето е неспокойно и се стряска от най-лекият шум.
Калоян имаше лека форма на рахит в 5-тия, която док установи с напипване на главичката (отзад на малката фонтанела). Изписаха ни калциев глюконат по 5 мл дневно в продължение на 20 дни, освен това давах и по 5 капки вигантол. Така се оправихме.
В края на 6-тия месец ЛЛ ми каза, че главичката на детето ми била като на дете с рахит  Shocked като не можа категорично да каже има или няма (Явно не всички лекари разбират!). Настоявах да пусне кръвни изследвания за рахит, тъй като това е единствения сигурен начин за да се определи категорично диагнозата. Детето ми нямаше и няма рахит! Все още има плешиво петно на тила от лежането.

# 9
  • Мнения: 46 488
А как установи, че детето има рахит? Какви изследвания направиха? ...

И аз това искам да попитам, защото Рахит, без кръвни изследвания и рентгенова снимка не може да се постави като диагноза  Wink
Ако педиатърката ви има съмнения, то би следвало да минете през всичко това, преди да ви наплаши  Confused

# 10
  • Мнения: 260
Нашата педиатърка също каза, че малката има рахот, защото и се изпотявали ръцете и се стряскала по-лесно. Сега даваме по 10 капки Вигантол и по 5 мл Калциев глюконат. Като отидем на преглед другата седмица ше видим какво ще каже. А за плешивото петно според мен е от лежането. И Пламена има такова на тила, но забелязвам, че вече започва да изниква нова косичка на това място.

# 11
  • Мнения: 5 790
А как установи, че детето има рахит? Какви изследвания направиха? ...

И аз това искам да попитам, защото Рахит, без кръвни изследвания и рентгенова снимка не може да се постави като диагноза  Wink
Ако педиатърката ви има съмнения, то би следвало да минете през всичко това, преди да ви наплаши  Confused

Освен това, рахитът е доста рядко заболяване. Без тези изследвания, за които Никол е писала, всичко, което ви казват педиатрите е в сферата на научната фантастика, хвърлянето на боб и врачуването.

Общи условия

Активация на акаунт