Ексфолиране на кожата?

  • 8 563
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 858
Лицето - два три пъти седмично, със скраб на Регал, че е едричък.
Тялото по два начина - или с ексфолиращи душ гелове /по-рядко/ или с една ръкавица с покритие като слама. Ежедневно.

# 16
  • Мнения: 601
Лицето през ден-два с различни ексфолианти, а тялото 2 пъти в седмицата с утайка от кафе.

# 17
  • Мнения: 4 916
На лицето - два пъти седмично, на тялото - добре, че ме подсети, отивам  Hug

# 18
  • Мнения: 2 229
А някакви марки да препоръчате? newsm78 И как точно се процедира - трябва да имаш специална гъба или...?

# 19
  • Мнения: 4 473
Лицето - два три пъти седмично, със скраб на Регал, че е едричък.
Тялото по два начина - или с ексфолиращи душ гелове /по-рядко/ или с една ръкавица с покритие като слама. Ежедневно.

С разликата, че ексфолианта ми за лице е на Юсерин (за проблемна кожа), и аз процедирам по същия начин.

# 20
  • София
  • Мнения: 423
И лицето , и тялото поне по два пъти седмично , нали само така действат антицелулитните кремове?

# 21
  • Мнения: 6 618
А някакви марки да препоръчате? newsm78 И как точно се процедира - трябва да имаш специална гъба или...?
Гъба за лицето не ти трябва.
За тялото и аз имам една ама как се казваше newsm78
За лицето аз си взех от Метро една машинка за пилинг слагам ексфолианта и после с нея действам.
Много съм доволна от ефекта.

# 22
  • Мнения: 2 716
А кожа останала ли ти е?
Не е полезно толкова често да се обтриваш. Особено лицето.
Serendipity, ексфолианта е нещо като крем, пълен с пясък. И с ръка да го втриваш, върши работа. Не са необходими специални приготовления. Важно е да ексфолиираш ЧИСТА кожа. Т.е. преди това, да се обтрие с почистващ гел, ако е лицето; с душ-гел, ако е тялото.

# 23
  • Мнения: 1 952
Често и тяло, и лице...нищо не почиства по- добре кожата от ексфолианта.

# 24
  • Мнения: 2 229
Мерси! Hug

И последен въпрос: ексфолиант от аптека ли се купува или от магазин за козметика? Embarassed

Много съм невежа, но никога не съм се занимавала с това специално, а ми казаха че било хубаво да се ексфолира кожата преди или след епилация или нещо такова...

# 25
  • Мнения: 1 952
Мерси! Hug

И последен въпрос: ексфолиант от аптека ли се купува или от магазин за козметика? Embarassed

Много съм невежа, но никога не съм се занимавала с това специално, а ми казаха че било хубаво да се ексфолира кожата преди или след епилация или нещо такова...

И от двете места..

# 26
  • Мнения: 3 782
Eксфолианта за лице по принцип се ползва най-много два пъти на седмица.аз лично ползвам на Орифлейм за сияна кожа,прахообразен и мирише на портокал.Прави обилна пяна. За тяло да си призная не съм ползвала,но ще пробвам.
Що се отнася до содата за лице,не всеки трябва да я използва,защото е много силна и може да разрани кожата.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Лицето рядко понеже кожата ми е суха...а тялото, когато имам утайка от кафе всеки ден, чувала съм за тоалетните трици смесени с душ гел, което даже ме подсеща да си купя утре ...преди бях ползвала на AVON ексфолианта с кафява захар и бях много доволна, което ме подсеща да си го поръчам пак  Blush Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 1 654
Лицето и тялото веднъж седмично с утайка от кафе Peace

# 29
  • Мнения: 1 313
На лицето - няколко пъти в месеца, а на тялото- поне веднъж седмично

Общи условия

Активация на акаунт