От къде сме?

  • 6 902
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 244
Поп молба на Лаура пускам Анкетата

# 1
  • Мнения: 4 244
Лаура - надявам се да не ми се сърдиш че така ги формулирах
Аз съм от Тракия -  Стара Загора

# 2
  • Мнения: 1 194
И аз съм от Тракия Grinning

# 3
  • Мнения: 1 793
Цитат на: mariakara
И аз съм от Тракия Grinning

 и аз така Simple Smile

# 4
  • Мнения: 978
Къде сме родени, или къде сме живяли най-дълго? Rolling Eyes

# 5
# 6
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
И аz съм от София

# 7
  • Мнения: 3 880
Аз съм от морето...



Аааахх морето........... Laughing

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Родена и живяла в Софето Wink иначе и двамата ми родители са балканджии. Троян и околностите. Затова се самоопределям като "мелез"  Stuck Out Tongue Майка ми много се дразни от шопския ми диалект  Embarassed, но гледам от известно време и тя е започнала така да говори Wink и сега и аз и правя забележки  Twisted Evil
Сменям масово ударенията на глаголите, например започнАла вместо запОчнала и множествено число вместо единствено. Вие имате ли подобни проблеми с диалектите?

# 9
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Варна Grinning

# 10
# 11
  • Мнения: 1 541
София. А за диалекта- ограничава се в прибавянето на това досадно "е"-вместо "Кога ще тръгнем?",казвам " Кога ще тръгнеме"?Това си е типично софийска грешка Blush
Май е само това, но може и да не съм забелязала другото? Grinning

# 12
  • Мнения: 94
Първите 18 годинки- Силистра  Grinning
После още толкова- Добрич  Simple Smile

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 085
ама...мислех, че има още дунавски чада освен мен тук бе!

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Родена в Ямбол, живяла в Пловдив, от където и да го погледнеш все Южна България  Laughing

# 15
  • Мнения: 1 959
Добрич

# 16
  • Мнения: 1 072
И аз сьм 4адо на Голямата Река. От Видин сьм,  до 1991 г сьм живяла само там. НиЩо, 4е баЩа ми е от Тьрновския край, аз се 4увствам само видин4анка. Да, вярно е  и ние си говорим на Видински диалект, половинката и той ми е сьгражданин Wink

И miravmbd Ще си даде гласа Видин, Айде Мира #Milti

# 17
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
София

# 18
  • Мнения: 181
Хм, преди бях на морето (Варна) и сега пак... явно ми върви на локви  Laughing

# 19
Аз съм раждана във Варна, но само толкова.
От Софето съм Grinning

# 20
  • Мнения: 1 017
Аз съм от Ямбол, но последните 10 години  до преди 6 месеца живях в София.

# 21
  • Мнения: 351
az sum morsko chado, ot Burgas

# 22
  • Мнения: 4 390
Плевен.

# 23
  • Мнения: 3 611
Не мога да гласувам  Cry  Cry  Cry
Де е централна северна БГ  Confused:  Sign Exclamation
От Павликени съм. Ееей тая червената точка на картата.

# 24
  • Мнения: 3 611
Цитат на: meri_ark
Сменям масово ударенията на глаголите, например започнАла вместо запОчнала и множествено число вместо единствено. Вие имате ли подобни проблеми с диалектите?


Имам ами....миекам ужасно   ooooh!

# 25
# 26
  • Мнения: 177
и аз като мнозинството-от софия

# 27
  • Мнения: 1 975
крайбрежието  Stuck Out Tongue

# 28
  • Мнения: 768
Аз сьм от Силистра. Grinning

# 29
  • Мнения: 1 116
Цитат на: Nadin
Аз съм от Ямбол, но последните 10 години  до преди 6 месеца живях в София.

Ехе ти си ми градска, аз съм от Сливен Wink , но последните 11 години преди да дойдем тук съм живяла в София.

# 30
  • Мнения: 7 430
Аз съм си Сливналийче Балканлийче

# 31
  • Мнения: 2 567
София, половината съм шопкиня, а другата ми е от северна БГ. Според мъжа ми комбинацията е уникална  Wink

# 32
  • Мнения: 1 793
аз си казах ,че съм от Южна България, ама да уточня де. родена съм в Пещера, а най-много съм живяла в Димитровград /до 18-та ми година./, та казвам ,че съм си от там Grinning после отидох да уча в София и там бая поживях - цели 7 години, та много си я обичам и София-та. и после..........тук Wink  Grinning

# 33
  • Мнения: 1 502
Айде и аз да се включа от Добрич.

# 34
  • Мнения: 1 246
От Свищов съм.

# 35
# 36
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Абе момичета, къде са Родопите?#Shocked
Или и Кърджали от където съм аз се включва към Тракия?Thinking  Май съм малко скарана с географията:)   Rolling Eyes

# 37
София ехееееее и сега идвам да си я видя......момичета до скоро тук че пътуваме тази седмица и сега търчим по подготовки и покупки #Silly

# 38
  • Мнения: 444
От София съм.

# 39
  • Мнения: 3 394
Софиянка!



# 40
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Linkata
Родена в Ямбол, живяла в Пловдив, от където и да го погледнеш все Южна България  Laughing



Айде добре дошла при нас! Stuck Out TongueТоест видях ,че си нова , а и си в South Africa Stuck Out Tongue

# 41
  • Canada
  • Мнения: 1 773
София

# 42
  • Мнения: 318
Варна, морето и сините вълни....еееех, каК ми липсват   grinning039

# 43
  • Мнения: 734
НЕДЕЙ РЕВА ЗА МЕНЕ ПАВЛИКЕНИИИИИИИИ;)
Най после един "селски"Wink
Аз не съм раждана там, но детските си лета прекарвах там.  Родата на мама е от Павликени, а има едно казване, откъдето ти е жената - оттам ти е родата. В едно от павликенските села са баба ми и дядо ми, да са живи и здрави още дълги години;)
За статистиката - родена съм в Горна Оряховица ( без малко на летището , майка ми е била ръководител полети заради големия корем) Живяли сме в Горна, после Велико Търново. На 10 г. се изселихме в Добрич ( бивш Толбухин тогава),много трудно преселване, така и не свикнах никога в Добруджа, въпреки че с удоволствие почивам на Албена;) На 17г отново преместване - в София. Къщата ми е в София, част от семейството също, така че като се прибирам в БГ най дълго стоя там. Харесва ми, не ми пречи замърсения въздух, обожавам лудниците по улиците и мога да прекарам цял ден губейки си времето по Витошка и Графа. Първото нещо което ще направя ако си дойда в следващата година е да гледам Стоянка Мутафова ако още играе;)
На 23г. напуснах Бг.


Цитат на: arrows
Не мога да гласувам  Cry  Cry  Cry
Де е централна северна БГ  Confused:  Sign Exclamation
От Павликени съм. Ееей тая червената точка на картата.

# 44
  • Мнения: 676
Варна и пак ще кажа като всеки път, че много ми липсва морето Cry

# 45
  • Мнения: 3 611
Цитат на: Jungle
НЕДЕЙ РЕВА ЗА МЕНЕ ПАВЛИКЕНИИИИИИИИ;)
Най после един "селски"Wink
Аз не съм раждана там, но детските си лета прекарвах там.  Родата на мама е от Павликени, а има едно казване, откъдето ти е жената - оттам ти е родата. В едно от павликенските села са баба ми и дядо ми, да са живи и здрави още дълги години;)


Не каzа как се каzва селото ти. И аz имам село блиzо до Павликени - Карайсен.
Сарони също има баба там  Wink

# 46
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Stara Zagora

# 47
  • Мнения: 86
Централна Северна България - от Плевен съм, мъжът ми е от Велико Търново.

# 48
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
SOFIA naddeliavame Laughing

# 49
  • Мнения: 295
ПЛОВДИВ!!!само аз ли сам от ФИЛИБЕТО?!!!

# 50
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298
Пловдив,майна!!!!!
На мен пък ми липсва жегата под тепетата Sad

# 51
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
София- много централно родена и винаги живяла там, въпреки че летата прекарвах в Северна България и там е моят втори дом....Обичам София, но винаги сърцето ми е било разделено на две.....Сега на 3.........


  Не съм съгласна със забележките за постявянето на ударение или на -е...Този начин на говорене настъпи в последните години и нашата учителка в началното училище винаги много е държала да говорим правилно и ни правеше забележки ...

# 52
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Kalinka
София- много централно родена и винаги живяла там, въпреки че летата прекарвах в Северна България и там е моят втори дом....Обичам София, но винаги сърцето ми е било разделено на две.....Сега на 3.........
  Не съм съгласна със забележките за постявянето на ударение или на -е...Този начин на говорене настъпи в последните години и нашата учителка в началното училище винаги много е държала да говорим правилно и ни правеше забележки ...


Да не се хабя да пиша, направо се подписвам под това цялото - и за София, и за Северна България (при мен Русе), и за забележките  Wink

# 53
Да разбутам малко стройната редица на градски чеда Simple Smile)

# 54
  • Мнения: 734
Arrows, Карайсен не го ли прекръстиха на Райко Даскалово?
Нашите са на центъра в Долна Липница;))) Един пра пра дядо, генерал в армията на тогавашния цар - мисля че е бил Борис( зле съм с исотрията) емигрирал в Ню Йорк в началото на 19 в. Оставил жена с 4 дъщери. На втората година бабката му пратила вест- " Да се връщаш веднага или ще те намеря и ще ти го отрежа" Wink) Дядото решил да се върне за да не стане някой сакатлък с атрибута му;) С натрупаното американско имане, купува земя в Търново и в центъра на това село, откъдето била бабата;)

Аз съм проходила на тази земя;) Мисля и моето поколение да не пропусне честта!

# 55
  • Spain
  • Мнения: 3 750
"при4ислих се " към северна България добруджа 4е наи  близо , но никак не съм от там Simple Smile . от Горна Оряховица  съм   ина4е Simple Smile а студенстването го изкарах в Варна - супер спомени имам от там ....

# 56
# 57
Родена (но само родена) - Свищов
Живяла - Габрово
Мама - с.Павел (В.Търновско) - там близо около Павликени и прочие Wink  Laughing
Тати - с . Милковица (Плевенско).
Та - централна България. Нали баш на Узана заби Жельо знака за центъра на Б-я Sunglasses

# 58
  • Мнения: 530
Родена и живяла в София до 19г.
Иначе баща ми е от Троянско, майка ми и тя планинско чедо с рода от Родопите (Широка Лъка) въпреки, че тя самата е родена в Своге (поради евакуация там по време на войната) и иначе живяла в София общо взето цял живот. Но връзката с Родопите и Балкана е определено силна. Лошото е че повечето време когато съм в България прекарвам в София, а иначе и Широка Лъка и Троянския Балкан са ми голяма слабост.

# 59
  • Франция
  • Мнения: 152
Шумен

# 60
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Айде оЩе едно софиян4е...Майката на баЩа ми беШе от Попово ина4е останалата рода е софийска

# 61
  • Мнения: 3 611
Цитат на: Jungle
Arrows, Карайсен не го ли прекръстиха на Райко Даскалово?
Нашите са на центъра в Долна Липница;)))


Беше Райко Даскалово преди десетина години и то само zа малко  Wink
А в Долна Липница съм ходила на дискотека  Crazy

# 62
  • usa
  • Мнения: 2 113
до петнадесет-шестнадесет години съм живяла в търново, после в софия, и двата града си ги харесвам. харесвам и добрич, майка ми там е израстнала, макар че корените и са търновски, и баба и дядо живееха там. не пропускам като си отида в българия да намина и до добрич да се видя с леля ми и братовчедките.
интересно как се е получило така - във форума преобладават софиянци, добричлии и жители на търново и околностите му... а може така да ми се струва поради лични симпатии  Simple Smile ...

# 63

Общи условия

Активация на акаунт