Сигурно съм дребнава, ама много се издразних

  • 3 528
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 426
Тръгвам да беля картофи - гледам, белачката ми я няма, а някаква друга седи в чекмеджето.  Много зачудена питам мъжа ми - оказа се, че майка му се оплакала от нейната, той казал: а, ние имаме много удобна белачка! - и ги менкал, без да ме пита. А тая наистина ми е адски неудобна, на третия картоф още взе да ми излиза пришка...
Та много се нервирах, развиках му се и го оставих той да бели картофите... А аз заседнах във Форума  Laughing
Да, ама ме загложди съвестта: щото в края на краищата, какво пък толкова е станало, дал я е на майка си, не я е дал на любовницата, примерно - е, ще ида да си купя друга.
И сега - хем се чувствам гузна, че съм се развикала, хем съм бясна... Дали ако взема любимите му клещи и ги заменя с една градинска ножица (гледах, в Била продават едни за около 3 лева), ще ми мине? Mr. Green

# 1
  • Мнения: 6 991
Бих се троснала и му заявила, че от тук нататък, ако иска картофи, да си ги бели сам. И след 2 дена няма да издържа и ще си купя по-удобна. Но ще го оставя доживотно той да бели Laughing Но то у нас така или иначе той бели...докато аз обеля един, той 5, какъв е смисълът да се включвам в тая дейност Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
Ами, май наистина дребнаво си постъпила.  Rolling Eyes
Аз също реагирам така понякога, но като се осъзная, му се извинявам и така, хем ми разминава вече яда, защото съм си го изляла, хем ми минава гузното, дето съм се развикала.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 423
права си,тъпо е...............
туй с клещите е добра идея  Wink

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз изключително много държа на ножовете си. Купувам само скъпи, хубави и маркови ножове и всеки ми е за определено нещо. Белачката пък не си давам и за чудо. Та от тази гледна точка, ако той реши да даде някой нож на майка си /а и на който и да е друг/, хич няма да се зарадвам. Бих й купила същия с удоволствие, но не бих дала мой. Това, ако говорим конкретно. А и моят би ме попитал, защото си ме познава.

Иначе, ако говорим по принцип /приемам, че не си манияк на тема ножове като мен/, не си струва да се ядосваш за един нож. В понеделник си вземи нов и махни с ръка.

ПП. Обикновено не се включвам в такива теми, но нали за нож става дума... Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 299
И аз щях да постъпя като теб и съм за да му смениш клещите  Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 725
аз сьщо бих се подразнила     .откьде накьде ще и дава  мое нещо ,а тя не може ли да си купи ?Да не струват милиони ,ако трябва ще си купи 2 -3 докато си намери удобна.а то какво значи на мама удобна пьк на теб .....
аз сьщо не обичам да ми пипат нещата и да ми ги местят от местата.

# 7
  • Мнения: 17 402
Еееее, голяма работа! Много разбира мъж от белачки... Ще ти купи друга и толкоз Wink

# 8
  • Мнения: 649
И аз щях да се подразня, неприятно е. Защо не е купил нова, а е дал вашата? newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 1 223
Не дребнаво според мен, обясни на мъжа си че нямаш против и 10 картофобелачки да купите на майка му. Важен е принципа - за неща към които имаш отношение и са семейна собственост - винаги да те пита. Много съм чувствителна на тази тема - ако знаеш майка ми колко неща, че и дрехи дори ми е подарира без мое знание ... думи нямам. Най пресната случка беше преди десетина дни - гледа че имам куфар на колелца и ми вика да и го дам да ходи на пазара с него - ама това, че е луксозен и струва маса пари - не я топли, само опява, че ако и станело лошо от тежкият багаж, за куфара ли ще мисля или за нея  Shocked Хеле купих и една чанта с колела за 8лв. и миряса накрая - ама пак току натяква, че куфара ми бил по-ценен от нея  newsm78
Иначе не съм някоя стисла, обожавам да правя подаръци - според мен удоволствието дори е по-голямо за този който подарява - особено ако съзре ония радостни искрици в погледа на отсрещния. Но в създалата се ситуация съвсем не става дума за това...

# 10
  • Мнения: 953
по принцип не е прав,защото не се е съобразил да те попита.ами щом на нея не й е удобно,значи и на теб няма да  ти е удобна.това е логика.можеше да се консултира с теб.
не може така просто да разменя вещите с които си служиш.сигурна съм че да й дадеш да я пробва и после да й купиш такава,е по-добрия вариант,но направо да ги размени без да ти каже ...........това вече е неуважение.
но нали ти е минало вече.а това за размяната на клещите е много добра идея.за урок.

# 11
  • Мнения: 7 723
От мойта ръждива белачка, по- убава нема!!!  Whistling
Не си я давам за нищо на света, всяка друга ми е неудобна...  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 473
Смятам че не си дребнава, въпроса тук е принципен. Не става въпрос за стойността на белачката, то е ясно че можеш да си купиш друга или да купиш на свекърва ти. И аз щях да се ядосам, ами като не й е удобна да си купи такава която й е удобна, защо да взима твоята. То по тази логика утре може матрака да вземе да й убива, та мъжа ти да й отстъпи вашата спалня.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 789
 А не! Такива да ги нямаме!
 В никакъв случай не си дребнава! Свекърва ми преди да дойде да живее с нас въртеше същите номера. Вземала ми е какво ли не, с тази разлика, че не е оставяла абсолютно нищо на мястото на взетото.  #Cussing out Няма да побеснея ли?
 Начукай канчето на мъжа ти, ако обича да не ти пипа кухненските прибори. И го прати да купи нова картофобелачка. Веднага!
 Аман вече, баси, ядосах се.

А да. Зарежи картофите. Да те изведе на ресторант.

Последна редакция: сб, 05 май 2007, 17:35 от Саня

# 14
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Смятам че не си дребнава, въпроса тук е принципен. Не става въпрос за стойността на белачката, то е ясно че можеш да си купиш друга или да купиш на свекърва ти. И аз щях да се ядосам, ами като не й е удобна да си купи такава която й е удобна, защо да взима твоята. То по тази логика утре може матрака да вземе да й убива, та мъжа ти да й отстъпи вашата спалня.

 Peace Peace Peace
И какво сега, като на мама му не й е удобно, дай на жената да й е гадно, но мама да е добре?!? Въпроса според мен си е принципен, и щях бая пяна да плюя до като схване идаята, и разбере че такива просто няма да стават.

Общи условия

Активация на акаунт