На каква възраст децата ви проявиха желание да се хранят сами?

  • 1 132
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 917
Не знам дали на мен ми се струва, но мойта щерка иска на всяко хранене да бърка в купата с лъжичката. Иначе въобще не се опитва да се храни така, но иска и тя да бърка. Не знам дали това не е опит да бъде самостоятелна вече. Вашите деца кога и как пожелаха да се хранят сами?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 194
Не мога да видя дали имаш лентичка с възрастта на детето.
Тъй като моето дете още няма мераци да се храни само, моят съвет е-ако твоето прави опити да ровичка из купичките и чиниите с лъжица/вилица-не го спирай. Колкото по-рано се научи да се храни само, толкова по-добре ще е и за теб, и за него.

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
Около годинката. Сега вече се храни съвсем сама перфектно. Дори когато яде супа, рядко се цапа  bowuu

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Около годинката/че и по-рано ако става въпрос за мацане/,но аз пропуснах този момент и все още си я храня.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 131
След годинка,но не си спомням точно.И въпреки ,че има голямо желание да се храни сам ,много цапа ,маже и хвърля от столчето.Играе си човека.

Всичко почна с бъркане в купичката в началото и реших да го оставя сам с по-гъста храна и така ...

# 5
  • Мнения: 27 524
Моят още не иска.
Пише по книгите, че трябва да се дебне за този момент и да се поощряват, защото ако се изпусне е възможно да не искат после дълго време да се хранят сами. Може и да съм го изпуснала аз вече, но просто нямам нерви на всяко ядене да омазва себе си, дрехи, столче, маси и всичко с ядене  Naughty

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
Не знам поради изпускане на момента или просто поради прекаленото глезене, но детето на мой приятел вече е на 6, а мама и баба го хранят в устата  Shocked Аз подобни щуротии едва ли бих търпяла  Stop

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 131
То , и аз не го оставям всеки  ден да маже.И аз имам нерви  Rage  Но те така се учат .

# 8
  • Мнения: 27 524
Не знам поради изпускане на момента или просто поради прекаленото глезене, но детето на мой приятел вече е на 6, а мама и баба го хранят в устата  Shocked Аз подобни щуротии едва ли бих търпяла  Stop

Да, сестра ми до 8 хранеше големия, малката е на 7 и още я храни  Rolling Eyes Едвам ги изтрайвам така  Close

# 9
  • Мнения: 178
Стефи около годинката прояви желание и сега ,вече на 1година и 10 месеца се храни сама без да се цапа.

# 10
  • Мнения: 601
Искат и двете, но като знам какво двойно мазало ме чака...! За сега съм им отпуснала само следобедното хранене да е полусамостоятелно, че иначе само с парцала ще вървя цял ден. Като свикнат следобед, ще ги пусна и сутрин и така някак си постепенно мисля да го направя. Обед и вечеря скоро не ги виждам да се хранят самостоятелно. Или трябва да сме в заведение, или да опъна шатрата на цирк "Буш" за да се нахранят.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Някъде след годинка, мисля. Аз обаче много не я изтрайвах да маже и цапа, което го отчитам като своя грешка  Blush и чак когато майка ми започна да я гледа /към 2 г./ стана абсолютно самостоятелна в храненето.

# 12
Синът ми е на 1г. и отдавна има желание да се храни сам може би от около месец,но и аз не изтрайвам мазането-ще гладам да се поправя докато е време,че да не изтарва момента.Май ще пада голямо чистене  ooooh! Joy

# 13
  • Мнения: 917
Около годинката. Сега вече се храни съвсем сама перфектно. Дори когато яде супа, рядко се цапа  bowuu
и как го постигна. Нещо ми е станало с лентичката - моята е на годинка и няма 2 месеца и от ден два забелязах, че иска да рови в купичката докато я храня. Явно решението е да я оставя да се маца, затова питам при теб как мина

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
Около годинката. Сега вече се храни съвсем сама перфектно. Дори когато яде супа, рядко се цапа  bowuu
и как го постигна. Нещо ми е станало с лентичката - моята е на годинка и няма 2 месеца и от ден два забелязах, че иска да рови в купичката докато я храня. Явно решението е да я оставя да се маца, затова питам при теб как мина

При нас също това беше решението- оставях я на воля да се цапоти и да се опитва да хапва  Grinning Постепенно овладя добре движенията. Че и с двете ръце добре се храни диването  Crazy, аз с лявата нищо не мога ( имам една травма на ръката си, но не е само от нея  Flushed).

# 15
  • Мнения: 8 505
Около годинката.Щом иска,не я спирай.Аз правех следното с моята дъщеря-лъжица за нея,лъжица за мен (да я храня) и започвахме.

# 16
  • Мнения: 4 399
Моята дъщеря беше на 8-9 месеца когато започна да посяга към лъжицата и да ми я дърпа от ръката. Давах и лъжици да си играе с тях, но без храна. На около 13 месеца и дадох да опита да се храни сама. В началото се мажеше, но сега сега вече успява да си занесе храната в устата без поражения.  Laughing Най-трудно и е загребването и ако с него се справи, останалото го прави добре. Омръзва и обаче и не мога да разчитам да си изяде яденето сама. След първите 5-6 лъжици като и премине големия глад започва да бърка с ръце в кашата и да си играе.  Rolling Eyes Но аз отчитам като голям напредък координацията на движенията, която постигна в сравнение с първия път. Продължавам да опитвам, от мазалото не се страхувам, после чистя, но мисля че това е нормално за възрастта и.

 

Да, сестра ми до 8 хранеше големия, малката е на 7 и още я храни  Rolling Eyes Едвам ги изтрайвам така  Close

На 7-8 години децата вече са минали през детската градина и са стигнали до училището. Кой ги храни там? Питам защото ми е много странно че деца на такава възраст не се хранят сами.

# 17
  • Мнения: 917
Около годинката.Щом иска,не я спирай.Аз правех следното с моята дъщеря-лъжица за нея,лъжица за мен (да я храня) и започвахме.
това правихме и ние днес много й е забавно

# 18
  • София
  • Мнения: 15 194
Как да не споделя в тази тема..... Blush
Днес стана чудо. Моето дете за първи път поиска да се храни само. Вижте ми лентичката.  Crazy Изяде си двете неща, които бях приготвила за вечеря, почти без поражения. В градината са го научили да държи лъжицата като хората и да се храни сам.
Утре ще нацелувам лелката по челото.  Heart Eyes

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Не проявява никакво желание,все още Crossing Arms
Той като цяло е мързеливичък Blush
Като му дам коричка хляб/понякога/,не посяга да я вземе с ръка,а с уста Shocked Embarassed

# 20
  • Мнения: 351
И дъщеря ми иска да се храни сама.То аз така и успявам да я нахраня, защото е много злояда. Слагам й в малка купичка тя да яде сама и между другото давам храната. Но супи не и давам сама да яде. Тя и с по-гъстите ястия достатъчно много се цапа. Но трябва да отбележа, че е изключително доволна когато се храни сама. Grinning

# 21
  • Мнения: 917
Не проявява никакво желание,все още Crossing Arms
Той като цяло е мързеливичък Blush
Като му дам коричка хляб/понякога/,не посяга да я вземе с ръка,а с уста Shocked Embarassed
ех че сладур, много се развеселих

# 22
  • Мнения: X
Не проявява никакво желание,все още Crossing Arms
Той като цяло е мързеливичък Blush
Като му дам коричка хляб/понякога/,не посяга да я вземе с ръка,а с уста Shocked Embarassed
мдам - и ние доста дълго правехме така
хляб моя син не яде  Sick
коричка забрави, геврек - също, сирене, кашкавал - абсурд абсурд
той едва яде като насила му тикам а камо ли ако го оставя сам.... ще яде само сладките неща

# 23
  • Мнения: 374
На годинка.Започна да ми се криви, докато я храня и не искаше да лапа лъжицата, а аз докато разбера, че детето иска самичко да си яде минаха десетина дни. Hug

# 24
  • Мнения: 441
Не проявява никакво желание,все още Crossing Arms
Той като цяло е мързеливичък Blush
Като му дам коричка хляб/понякога/,не посяга да я вземе с ръка,а с уста Shocked Embarassed
Ох,май всички мъже са така  Peace.И моят син предпочита аз да го храня.Проявява желание само на първите 5-6 лъжички.Не маже храната,просто оставя лъжичката и чака.Опитвала съм следният вариант-слагам му да яде и аз също започвам да се храня(с надеждата ,че номера ще мине),но на него бързо му омръзва и ме изчаква да го нахраня.
Мисля,че всяко дете е индивидуално.Каката проговори и започна сама да се храни много рано,но малкият не и не.Дали и аз не съм изтървала момента  newsm78?

Общи условия

Активация на акаунт