Анална фисура

  • 563 300
  • 967
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 097
Точно лекарско мнение, и то не едно, ме убеди, че операция на фисура не помага! Появява се след време пак, не дай Боже на същото място и става още по-зле. Имам рецепта от гастроентеролог (от ИСУЛ) за мехлем, предназначен за мазане на анални фисури. Помага безотказно! Учудена бях, че се редува мазането с този мехлем, който се приготвя, а не е в готова лекарствена форма, с обикновен Дефламол. Ефекта е поразителен за около три седмици и продължава вече 2 години.

Колкото лекари, толкова и мнения...
Мъжът ми се оперира при един професор от Онкологията и вече няколко години няма никакви проблеми. Преди това се маза с всякакви възможни мазила, но положението се влоши още повече и стана нетърпимо.

# 31
  • Мнения: 530
Здравейте и от мен. И аз след раждането се сдобих с анална фисура. Вследствие на запек. Нося я вече година и половина. Ходих при няколко лекаря, всеки ми изписваше мазила и мехлеми, но нищо. Всеки ми казва да се подложа на операция, но че пак ще ми се появи. Всъщност мен вече не ме боли, но ме притеснява факта, че все пак си  е раничка. Хайде, моля ви, всеки който се  е спасил с мехлеми  и т.н., нека ги напише и ние да се отървем от проклетите цепки. Балу, какъв е този мехлем? Би ли ми изпратила рецептата на лични ако нямаш нищо против? Ще съм ти безкрайно благодарна. А, междудругото, аз утре съм на поредния доктор, след понеделник ще докладвам.

# 32
  • Мнения: 17 546
Колкото лекари, толкова и мнения...
Мъжът ми се оперира при един професор от Онкологията и вече няколко години няма никакви проблеми. Преди това се маза с всякакви възможни мазила, но положението се влоши още повече и стана нетърпимо.
Добре де, нали е щастлив мъжа ти с операцията!? Какво сега, настояваш всички с този проблем да се оперират? Нали виждаш, че от всички писали в темата само ти настояваш за операция? Разбрахме. Но хората са склонни да опитат всякакви мазила преди да отидат да ги режат, за нещо, което не смятат за сполучливо премахвано с операция. Положението на мъжа ти се е влошило до нетърпимост, моето се оправи, надявам се за винаги! Допълнителните фактори, обуславящи влошаване са много и различни за всеки. Ако човек може да се оправи с мехлем, защо пък да ходи да го режат!? И мнението против операция вече стана от трима лекари, защото преди да пиша сега, питах още един. Значи двама хирурзи, и един интернист (на когото имам 1000% доверие). Сега и аз ли да седна да настоявам и да тропам с крак на моето си? Всеки си казва опита и хората искат да опитат и с друг мехлем.
  bouquet

# 33
  • Мнения: 13
hodih v on klinik predi broeni dni i opredeleno sum razo4arovana dadoha mi nqkakuv krem koito hem e skup hem ne pomaga a fisurata boli zdravo s 4asove pisna mi i iskam spasenie ne se izdurja #Cussing out

# 34
  • София
  • Мнения: 748
ние ходихме в "UNION CLINIK" , София бул."България" 104 . Там са специалисти и се занимават точно с такива проблеми. Лекарката, която прегледа съпруга ми се казва Милка Пенева. . ЗА повече информация виж сайта им:www.hemoroidi.com или www. hemoroidi.info
Да е жива и здрава тази жена, след 2 години лечение на фисура при други 2-ма лекари, тя ме излекува за около месец и половина. От тогава мина повече от година и да чукна на дърво съм в чудесно състояние, скоро бях и на контрола, вече много внимавам с диетата, не че не го правех и преди, но това е в основата на профилактиката. На мен фисурата ми е след раждането.

Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 11:07 от macro

# 35
  • Мнения: 13
sled kato mi burkaha otzad predi nqkolko dni ne se naemam pak za su6toto pri koito i da e lekar qvno v 4astnite kliniki samo gledat da vzemat maximalno a na 4ovek sustoqnieto mu stava po lo6o #Crazy

# 36
  • Мнения: 530
  Здравейте отново от мен! Ходих при д- р Буланов от Александровска болница. Каза ми,че анална фисура не е чак толкова страшна диагноза. Лошото е болката след дефекация. Но също така каза, че след доста време тя задълбава и премахването й става по- сложно. Предложи ми да я махне като се парне с лазер и после се направят 2- 3 шева. Каза, че мазането с всякакви мазила е чиста загуба на време. Сега съм в чуденка какво да предприема. Страхувам се от тази манипулация, все пак мястото е даста деликатно.
  Аз също януари ходих при д- р Пенева от Юнион клиник, която ме увери, че фисурата ми ще се махне 90% след назначеното от нея лечение, което беше абсолютно същото като при съпругът на iva0170. За съжаление след месец тя вече искаше да ме оперира.
  Незнам и аз как да подходя. Вие какво бихте ме посъветвали?

# 37
  • София
  • Мнения: 7 097
Какво сега, настояваш всички с този проблем да се оперират? Нали виждаш, че от всички писали в темата само ти настояваш за операция?

Настоявам ли?! Бих настоявала за нещо единствено на хората, които са ми близки и за които ме е грижа. На останалите споделям опит.

# 38
  • София
  • Мнения: 748
  Здравейте отново от мен! Ходих при д- р Буланов от Александровска болница. Каза ми,че анална фисура не е чак толкова страшна диагноза. Лошото е болката след дефекация. Но също така каза, че след доста време тя задълбава и премахването й става по- сложно. Предложи ми да я махне като се парне с лазер и после се направят 2- 3 шева. Каза, че мазането с всякакви мазила е чиста загуба на време. Сега съм в чуденка какво да предприема. Страхувам се от тази манипулация, все пак мястото е даста деликатно.
  Аз също януари ходих при д- р Пенева от Юнион клиник, която ме увери, че фисурата ми ще се махне 90% след назначеното от нея лечение, което беше абсолютно същото като при съпругът на iva0170. За съжаление след месец тя вече искаше да ме оперира.
  Незнам и аз как да подходя. Вие какво бихте ме посъветвали?

# 39
  • София
  • Мнения: 748
  Здравейте отново от мен! Ходих при д- р Буланов от Александровска болница. Каза ми,че анална фисура не е чак толкова страшна диагноза. Лошото е болката след дефекация. Но също така каза, че след доста време тя задълбава и премахването й става по- сложно. Предложи ми да я махне като се парне с лазер и после се направят 2- 3 шева. Каза, че мазането с всякакви мазила е чиста загуба на време. Сега съм в чуденка какво да предприема. Страхувам се от тази манипулация, все пак мястото е даста деликатно.
  Аз също януари ходих при д- р Пенева от Юнион клиник, която ме увери, че фисурата ми ще се махне 90% след назначеното от нея лечение, което беше абсолютно същото като при съпругът на iva0170. За съжаление след месец тя вече искаше да ме оперира.
  Незнам и аз как да подходя. Вие какво бихте ме посъветвали?
Миличка, ако и двамата лекари са ти казали, че не можеш да се излекуваш консервативно, по- добре се оперирай, че то това не е живот.По-добре веднъж завинаги да ти се махне от главата и да си отдъхнеш.

# 40
  • Мнения: 195
Балу, казваш че имаш някаква рецепта за мехлем за мазане.
Ще я споделиш ли?

# 41
Простете грубата ми намеса, но не можах да се въздържа да взема отношение по темата. Тази операция на аналната фисура, която толкова много ви сугестира се състои в следното: тъй като фисурата е раничка на ануса , когато дъното и е покрито с фибринозна тъкан ( фисурата е хронична ) - тя не може да зарасне и мазилата не помагат, Тогава се налага да се изреже фисурата,т.е. да се махне задебелението. Изрязаното е с р-р 3 -4 мм и е по хода на самата фисура, а не в дълбочина. На мястото на процедурата остава чиста хирургична рана, която с хигиена, топли бани и мехлеми минава за около 10 - 15 дни, като подобрението се усеща с всеки изминал ден. И най-важното - да не се допуска запек. Това е!  Simple Smile Желая ви успех в лечението!

# 42
  • Мнения: 17 546
Е, факт е, че се оправих с този мехлем, без операция и без да имам проблем от тогава. Да не ме подозирате в лъжа и измислици, или е някакъв абсурд човек да се оправи от това и без операция!?

# 43
Искам да споделя моите преживявания през последния месец и искрени благодарности към Д-р Христозов от Он клиник, за да мога да помогна на някои от Вас, разбира се ако са постоянни и имат желание да се излекуват без операция.Без да имам запек или разстройство, но след прекаран стомашен вирус, се "сдобих" и аз с ан.фисура/възпалението на червата е 3-то нещо, което може да предизвика образуването на тази раничка.До този момент си мислех, че при такава болка са само хемороиди, но след като се обадих и записах час в Он клиник, при Д-р Христозов и след прегледа му и със спец.апаратура, сама видях за какво става въпрос. Д-р Христозов - млад, но много компетентен и в истинския смисъл на думата Лекар, ми показа фисурата на екрана. Така след като със собствените си очи видях за какво става въпрос и след обстойните му обяснения как първо трябва да се проведе лечение, за да се излекува възпалението на червата с медикаменти и стриктно спазване на определен хранителен режим, стигнахме и до вълшебните мехлеми и капки-те са спец.приготвени в клиниката и не се продават по аптеките. Да вярно е че са доста скъпи на фона на продаваните по аптеките мазила и свещички и в първия момент и аз не бях подготвена със сумата, но си отидох до вкъщи, взех пари и се върнах да си ги купя. Ако се замисли всеки един от Вас с тези проблеми, това е раничка на мн.влажно място и излекуването й не може да стане за 3-4 дни. Но първото и най-важно условие за лечение на каквото и да било е правилното диагностиране и да повярваш на лекуващия Доктор. В случая, аз повярвах на Д-р Христозов и започнах стриктно да изпълнявам всичко. Така на около 10-ия ден вече усещах сама, че раничката заздравя. На контролния преглед на 14-ия ден и Д-р Христозов  констатира същото, но ми даде отново от кремчетата -безплатно, тъй като сумата, която заплатих 1-я път включва лечението за месец или два-не помня точно. След още 14 дни ще отида при него отново, надявам се за последно за това лечение. Помолих го да ми обясни дали отново може да ми се получи такава раничка, както и за хемороидите. Да може ако се допуска една от трите описани по-горе причини. За това Ви описах толкова подробно всичко, за да разберете, че раничката може да зарасне и без операция, а това, че някои се подлагат на операции-дори и да са успешни-не са застраховани, че няма да се сдобият отново с тези проблеми. Надявам се да помогна поне на още някой. На разположение съм, ако имате някакви въпроси и ако искате да Ви дам координати на Д-р Христозов. На него още веднъж му благодаря!

# 44
zdravei ceci,

Moje li da kaje6 kolko pari ti struva pregleda i mehlemite koito sa ti izpisali.I az imam takav problem i periodi4no polu4avam krizi za po 4-5 4asa i ne se izdarja. Ina4e se maja s razni mazila ot aptekite ama po princip ot sutrinta do obqd  si ima qko bolki.

Общи условия

Активация на акаунт