Анална фисура

  • 563 288
  • 967
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 0
има ли някой, който след подходяща диета и лечение на запек е спрял да има този проблем или при никого проблемът не се е решил напълно чрез диета?
[/b]

И аз на това разчитам - на диетата. Правилото е: редовно хранене и редовно изхождане.   
Ако хапваш баничка на обяд или караш на солети до вечерта няма как да стане. Храната е нашето лекарство. Да не забравяме и течностите, водата.


# 961
  • Мнения: 10
Здравейте момичета!Точно преди месец посетих д-р Матев в Стара Загора,защото вече не можех да издържам на тези болки.Преди това пробвах с какво ли не,но нищо не успя да ми помогне.Когато отидох той веднага каза,че имам анална фисура и аз пожелах да ми приложи тази манипулация която трае 10-на минути и боли съвсем поносимо.До вечерта вече нямах никави болки.На другия ден с огромен страх седнах на тоалетната,но за мое учудване нямаше никава болка.И вече един месец се чувствам като преродена.Все едно никога не съм имала подобен проблем newsm44 newsm68

Обясни моля по- подробно какво точно представлява тази манипулация!

# 962
  • Мнения: 1
Ами значи първо ми биха местна упойка в самата фисура и около нея(само упойката болеше,но е търпимо)След това   я изгаря с лазер и ти прави задължително дилатация(вкарва 4 пръста в ануса),маже те с някакъв мехлем и ти поставя навита марля в ануса(това е най-неприятно като мине упойката,но ти си я изваждаш след няколко часа.И това е всичко.Наистина цената за 15 мин. с прегледа е 220лв,но си заслужава за сметка на болките които търпях.Сега си ходя до тоалетна както преди,тренирам и всичко е ок.Каза,че имам и вътрешни хемороиди,но за сега нямам проблем с тях. Simple Smile Grinning

# 963
  • Мнения: 1 131
Аз да ви кажа как си оправих моята фисура Simple Smile Миех се със хладка вода,в която слагах хлебна сода.Ако положението е нетърпимо се мажех с прополисов вазелин.Не знам дали ще ви помогне,но поне няма и да навреди.

# 964
  • Мнения: 1 771
В Билковата аптека днес гледах някакви билки дето се правят бани с тях, дали има хора на който им е помогнало това?
Отделно и чай има дето се пие..
И пак да попитам за кремчетата против хемороиди.. Embarassed

# 965
  • Мнения: 0
Здравейте. Регистрирах се с цел да споделя успешния си опит в борбата в това ужасно нещо,наречено фисура. Няма да се впускам в подробности ,само бих искал да кажа,че след месеци ходене по мъките,болки,изписвани лекарства,които само подтискаха болката,но не лекуваха проблема,се справих. Излишно е да казвам,че справянето със запека е на първо място, консумацията на кафе,захар и захарни изделия трябва да се намали или ако е възможно временно дори да се спре. Спорт или лека гимнастика спомагат за подобряване на кръвообръщението. Не бива да се допуска дълго време заседяване на едно място и в една позиция.

Самата фисура третирах по следния начин: 3 пъти дневно измиване с бебешки сапун и намазване с масло от чаено дърво с висока концентрация (изключителен антисептик). Оставях да подейства 10-15мин ,след което обилно намазвах с Банеоцин (антибиотичен унгвент от аптеката). Третирах 10 дни по този начин. В началото има леко неприятно усещане за парене от маслото от чаено дърво,но с течение на времето когато раната започне да се затваря усещането спира. При мен първите признаци на подобрение се усетиха на втория ден.

Надявам се да съм успяла да бъда полезна за всички,които се борят с този проблем . Успех!   bouquet

# 966
  • Мнения: 0
Здравейте,на 25 години съм и преди година ми откриха заболяването анална фисура.Тогава ходих в кварталната поликлиника,диагностицираха ме и ме пратиха във ВМА.Погледна ме хирург,потвърди диагнозата  предписва ми всякакви лекарства мазила,хапчета и така вече година- ефект нулев.Впоследствие проблема си стана хроничен.По принцип не са изострени нямам проблем с ходенето до тоалетна,но са си там и ми пречат искам да ги излекувам.Лекаря ми предложи оперативна намеса,но нещо му нямам никакво доверие заради това моткане цяла година.Молбата ми е: препоръчайте ми хирург от София,при които да отида,да ме прегледа и директно да насрочим операция за отстраняването на проблема.Решила съм твърдо да премахна заболяването оперативно,тъй като според мен това си остава най-сигурния начин за лечение на досадната фисура.Благодаря ви предварително!! Wink

# 967
  • Мнения: 10
Ето че и аз реших да споделя моите преживявания около аналната фисура. Всичко започна преди 3 год. и половина когато родих. След изхождане чувствах че се цепва нещо , естествено имаше болка и малко ярко червена кръв по тоал. хартия. Тогава не отидох на преглед, а трябваше. Сега единствения вариант за лечение беше операция. Реших се и я направих преди 4 дена. Относно операцията: вземах предния ден очистително след което не съм яла и пила нищо до следващия ден на операцията . Приеха ме в операционната, сложиха ми спинална упойка (тялото ти се парализира от кръста надолу). Не усещаш кога започва и кога свършва операцията. Слагат тампони вътрешен и външен.След това ме сложиха на леглото и не усещах нищо до момента на минаване действието на упойката. Почва лека болка, която постепенно се засилва. По-скоро неприятен е тампона , който имах вътре и постоянно те кара да си мислиш че ти се ходи до тоалетна. Естествено 4 часа изтърпях след което поисках обезболяващо.По-късно преди да заспя още едно и така мина нощта. Тежка нощ беше, но ще ви зарадвам че на сутринта рано ми махнаха тампоните и бях нов човек. Олекна ми напълно. Дори имаше момент все едно нищо ми нямаше. Изписаха ме на същия ден. Назначиха ми процедури за заздравяване. Отначало е малко трудно изхождането, защото хем малко боли, хем се страхуваш да се напъваш да не се цепне пак, но и това минава. Така че не е страшна операцията.
За информация: бях в клиниката на д-р Темелков във Варна, опериращ доц. д-р Кобаков. Много съм доволна и от условията там и от сестрите.
Сега съм в процес на възстановяване и става по-добре с всеки изминал ден.
Ако някой има въпроси, нека пише. Ще се радвам да бъда полезна.
Успех на всички с тези проблеми и повече смелост при операции.

Последна редакция: сб, 01 юни 2013, 13:20 от Zoo_Girl

Общи условия

Активация на акаунт