Анална фисура

  • 564 710
  • 967
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 10
Здравейте!Много благодаря за отговора на въпроса ми ,дано да бъдем полезни на мн. от страдащите от тази гадост.И силно се надявам в района на гарата(разбирам Центр. гара) да има само една аптека,в която да потърсим този мехлем.
  Благодаря още веднъж и желая успешно лечение на всички страдащи!

# 691
  • Мнения: 2 140
Здравейте тази седмица по4нах нова работа и получих и нова придобивка - мисля, 4е е фисура усещам сякаш дебелото ми 4ерво е цепнато. Боли ме при изхождане. Проблемът е, 4е не искам да си взимам ден още първата седмица, за да ходя на лекар, а и не ми се дават пари покрай друго заболяване. Ще правя бани със смрадлика, някой ще ми препоръча ли крем, който му е помогнал. А този калиев перманганат защо толкова го препоръчват? И с него ли се правят бани?  Praynig

# 692
  • Мнения: 9
Здравейте!Много благодаря за отговора на въпроса ми ,дано да бъдем полезни на мн. от страдащите от тази гадост.И силно се надявам в района на гарата(разбирам Центр. гара) да има само една аптека,в която да потърсим този мехлем.
  Благодаря още веднъж и желая успешно лечение на всички страдащи!

Да , Централна гара в София. Аз само една аптека видях - малка е и няма надписи и табели.На прозореца имаше А4 лист и пишеше името на д-ра , който е собственик(обаче не помня името му).Ние бяхме паркирали пред входа на траспортна болница и аз влязох в гарата, не от централния вход , а от този който гледа към парка и към транспортна болница.От входа се тръгва на дясно по къс коридор и после аптеката е от лявата страна(дано не съм объркала посоките newsm78).
Дано да има положителен резултат, както при мен.Но все пак трябва и да посетите лекар, защото винаги е добре и професионалист да ви посъветва.Ако не друго този мехлем няма да ви навреди- на билкова основа е. Аз съм ползвала какви ли не мазила(масту, долопрокт, хепароид зентива, хамамелис и арника, хомеоплаЗмин, и т.н.).и никакви пикантни и запичащи  храни , мого вода и упуритост срещу тази озверяла гад

# 693
  • Мнения: 20
Здравейте тази седмица по4нах нова работа и получих и нова придобивка - мисля, 4е е фисура усещам сякаш дебелото ми 4ерво е цепнато. Боли ме при изхождане. Проблемът е, 4е не искам да си взимам ден още първата седмица, за да ходя на лекар, а и не ми се дават пари покрай друго заболяване. Ще правя бани със смрадлика, някой ще ми препоръча ли крем, който му е помогнал. А този калиев перманганат защо толкова го препоръчват? И с него ли се правят бани?  Praynig
Zdravei SAB-f! Dokato fisurata e prqsna ima6 golemi 6ansove da se izlekuva6 dori i bez da se maze6 s kremove! Vaznoto e predi vsi4ko da poddarza6 izprazneniqta meki do polute4ni za izvestno vreme 4esto tova se postiga s nqkakav laxativ napr. Duphalac. Kato vsqka rani4ka fisurata moze da zazdravee, no trqbva da se izbegne raztqganeto na analniq sfinkter za6toto tova travmira fisurata i vazprepqtstva ozdravitelniq proces. Osvem tova ako se razpava fisurata ima pove4e bolka koeto reflektorno vodi do analen spazam koeto pak vodi do naru6eno kravosnabdqvane na fisurata i se polu4ava poro4en krag. Poqvi li se spazam ve4e ne6tata se usloznqvat i ako spazama ne se premahme, fisurata ne moze da zazdravee. Pri spazam izprazneniqta stavat tanki kato moliv, i pri defekaciq se use6ta po golqmo saprotivlenie. Operaciite sa to4no za premahvane na analniq spazam.
Zna4i parvite sedmici (okolo 6) dokato fisurata e ostra i ne e hronificirala ima6 golemi 6ansove da se izlekuva6 samo 4rez poddarzane na meki izpraznenie, dobra higiena, izmivane a ne polzvane na toaletna hartiq za da se izbegne dopalnitelnoto travmirane na fisurata. Sedq6tite bani v smradlika sas sigurnost za dobre, no dori i samo sedq6ti bani v topla voda pomagat za6toto priqtno toplata voda (ne gore6ta) vodi sa6to do otpuskane na sfinktera.
A ina4e ima mnogo krem4eta za mazane, sigurno drugi 6te ti prepora4at kakvo moze da se polzva no tezi kremove sa s po malko zna4enie ot tova da se izbegne zapeka sega. Krem ot neven napr. sa6to moze da se polzva.
Uspeh, dano se ottarve6 barzo. Hubavo e vse pak da ide6 na lekar za da si sigurna 4e e fisura a ne ne6to dr. hemoroidi naprimer. Pri fisurata bolkata e ostra, reze6ta pri defekaciq i ima po malko karvene na toaletnata hartiq. Pri hemoroidi symp. sa podobni , no bolkata e mnogo po slaba.

# 694
  • Мнения: 0
Здравейте! Прави сте за това което казвате че всеи търси помощ когато е на зор и после спира да пише, но не всеки има време да го прави. Така че аз на никой не се сърдя. И аз пиша рядко защото имам дете на 1 г и няма как.
Имам нужда от съвет или от помощ по точно. То верно че си трябва лекар де ама все пак. МАХНАХА МИ ФИСУРАТА МАЙ МЕСЕЦ АМА СЕГА ПАК УСЕЩАМ ДИСКОМФОРТ ПРИ ИЗХОЖДАНЕ ЧЕ И ЕЧЕ ЗА ТРЕТИ ПЪТ ПО МАЛКО КРЪВ ИМАМ НА ХАРТИЯТА. нАПРАВО СЕ ПОБЪРКВАМ ОТ ПРИТЕСНЕНИЕ. иЗПРАЖНЕНИЯТА НЕ СА МИ ТОЛКОЗ ТВЪРДИ ЧЕ ДА СЕ ПОЯВИ ОТНОВО ТОВА ГАДНО НЕЩО, ПОНЕ ТАКА СИ МИСЛЯ ДЕ. бОЛЕЗНЕНОТО УСЕЩАНЕ Е ТОЧНО НА ОТВОРА НА АНУСА И КРЪВТА Е МНОГО МАЛКО САМО НА ПЪРВОТО БЪРСАНЕ.Сори за подробностите ама няма как да го обясня. Нещо пак става с Д-то ми и ми идва да  smile3511 smile3518 Weary
Разкажи подробности как ти правиха операцията, по кой метод. Сфинктеротомия или просто дилатация. Ако е само дилатация,не се учудвай, че има дискомфорт. дилатацията си е нищо работа.

# 695
  • Мнения: 2 140
Благодаря ти Tedi-K, все пак обаче трябва да отида на лекар това трябва да бъде гастроентеролог нали или трябва да е специален лекар, който се заминава с анални проблеми? Кого ще ми препоръчате в Стара Загора? А Дуфалак-а на сироп ли е най-добре да го приемам? Вие как го приемахте?  newsm78

# 696
  • Мнения: 20
Zdravei SAB-f! Da zadalzitelno otidi na pregled. Pri hirurg trqbva da se pregleda6. 4ela sam 4e dr. Atanas Matev ot St. Zagora dosta hora go tarsqt no ne znaq dali e dobar. Tezi koito imat opit mogat da davat saveti. Edinstvenoto ne6to koeto me pritesnqva 4e v Bg doktorite (hirurzite) mnogo barzo predlagat operacii osobeno ako e na 4astno (se6ta6 se za6to) A predi da e hronificirala fisurata ima6 realni 6ansove da se opravi6 bez operaciq.
Dufalaca go ima samo na sirop da .Priema se ot 10-15 do 30 ml na den moze i razdelen na 2 dozi sutrin i ve4er.  Moze6 i dr. laxativi da polzva6 i da se hrani6 pove4e sas supi i polute4ni hrani sega. Vaznoto e fisurata da ne se travmira nqkolko sedmici.
Zelaq ti mnogo uspeh!

# 697
  • Мнения: 1 309
Jorkon дилатация е моето. Абе лекаря ми обясни че са изрязани ръбчетата на фисурата и е зашита, това са ми правили.  #Crazy  ох незнам вече.....не всеки път го има това гадно усещане че отново ще ми се цепне д-то, но все по често ми се случва напоследък    Cry

# 698
  • Мнения: 0
И на мен са ми правили дилатация, но това си е нищо работа. Много скоро отново болката ми се върна. Година по късно ми направиха операция с изрязване на цялата лигавица. Два месеца ме болеше след това. Уж се оправих,но за съжаление след 3-4 години отново ме заболя. но тогава не бях чувала за сфинктеротомията. Ако сега реша да се оперирам, ще е сфинктеротомия. Дано е ефикасна. Чудя се защо медицината е безсилна при тези проблеми.

# 699
  • Мнения: 32
Здравейте, избързах да пусна тема, а чак сега виждам, че тук има доста писано. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=624217.0 ето го и моя проблем. Някой може ли да ми каже в какво точно се състои прегледа, тъй като си нямам никаква идея и дали се заплаща нещо допълнително, освен цената на самия преглед?

# 700
  • Мнения: 7
 Здравейте, от поне 2 седмици имам фисура и ако може някой да ми каже след толкова време дали е възможно да се излекува без операция, с какво да се мажа и какво да ям, освен активията, за да няма запек. Почти постоянно съм на лекции и нямам време да ходя по лекари, много ще се радвам, ако някой ми отговори скоро

# 701
  • Мнения: 20
Здравейте, от поне 2 седмици имам фисура и ако може някой да ми каже след толкова време дали е възможно да се излекува без операция, с какво да се мажа и какво да ям, освен активията, за да няма запек. Почти постоянно съм на лекции и нямам време да ходя по лекари, много ще се радвам, ако някой ми отговори скоро
Zdravei Di 92! Dokato fisurata e prqsna ima6 golemi 6ansove da se izlekuva6 dori i bez da se maze6 s kremove! Vaznoto e predi vsi4ko da poddarza6 izprazneniqta meki do polute4ni za izvestno vreme 4esto tova se postiga s nqkakav laxativ napr. Duphalac. Kato vsqka rani4ka fisurata moze da zazdravee, no trqbva da se izbegne raztqganeto na analniq sfinkter za6toto tova travmira fisurata i vazprepqtstva ozdravitelniq proces. Osvem tova ako se razpava fisurata ima pove4e bolka koeto reflektorno vodi do analen spazam koeto pak vodi do naru6eno kravosnabdqvane na fisurata i se polu4ava poro4en krag. Poqvi li se spazam na analnia sfinkter ve4e ne6tata se usloznqvat i ako spazama ne se premahme, fisurata ne moze da zazdravee. Pri spazam izprazneniqta stavat tanki kato moliv, i pri defekaciq se use6ta po golqmo saprotivlenie. Operaciite sa to4no za premahvane na analniq spazam.
Zna4i parvite sedmici (okolo 6) dokato fisurata e ostra i ne e hronificirala ima6 golemi 6ansove da se izlekuva6 samo 4rez poddarzane na meki izpraznenie, dobra higiena, izmivane a ne polzvane na toaletna hartiq za da se izbegne dopalnitelnoto travmirane na fisurata. Sedq6tite bani v smradlika sas sigurnost sa dobre, no dori i samo sedq6ti bani v topla voda pomagat za6toto priqtno toplata voda (ne gore6ta) vodi sa6to do otpuskane na sfinktera.
A ina4e ima mnogo krem4eta za mazane, sigurno drugi 6te ti prepora4at kakvo moze da se polzva no tezi kremove sa s po malko zna4enie ot tova da se izbegne zapeka sega. Krem ot neven napr. sa6to moze da se polzva. Uspeh!!! Mnogo e vazno sega da predprieme6 neobhodimite merki za6toto v tezi parvi sedmici e nai lesno da se izlekuva6samo s mazane i izbqgvane na tvardata konsistenciq na fekaliite. Hronifisira li fisurata ne6tata se usloznqvat.

# 702
  • Мнения: 7
  Ne sum se zamislqla dosega, che trqbva da se obrushta vnimanie na tova kakvo qdem i v tazi nasoka, dosega sum pravila dieti samo za otslabvane  Grinning Ot dnes pochvam s piureta, plodove i aktiviq, nadqvam se da se opravi, zashtoto e adski nepriqtno. Blagodarq za suvetite, razbrah, che e dobre i s pamuche da maja sus zehtin primerno. Shte razkaja igrata na taq gadost

# 703
  • Мнения: 10
Пожелавам ти успех Di92 в борбата с "гадоста".Наистина ако искаш да нямаш проблеми трябва да внимаваш с какво се храниш и да пиеш мн. вода-поне 2 л. на ден.

  Аз от 2 седмици пия зелен чай за отслабване-китайски и се чувствам мн. добре,но искам да попитам някой от вас дали знаете - води ли редовното му пиене до привикване и съответно до обратен ефект?Не съдържа сена и това ме обнадеждава,но все пак.Зимата не е мн. добър сезон относно диетите-просто пресните зеленчуци са по- малко като вид на пазара ,и по- скъпи и с не толкова добър вкус,но някак трябва да се борим със запека.Бях чула някъде ,че червеното цвекло действа
разхлабващо и мисля да пробвам.
 Желая на всички здраве и упоритост в борбата.Радвам се,че ви има приятели по съдба!

# 704
  • Мнения: 20
Za zapek: Husk fibri, sini slivi , kru6i , qbalki, kivi -plodovote se qdat sutrin na gladno. Prez zimata moze da se polzvat su6eni plodove- su6eni slivi, smokini i kaisii mogat da se nakisvat s voda ili da se konsumirat zaedno s obeseni qdki koito sa6to sa dobri pri zapek. Vinagi kogato se priemat mnogo fibri a i poprincip da se pie mnogo voda -2 l na den. Leneno seme. Zehtin po edna lazica sutrin i ve4er ili v salati. Trici 1-2 lazici s kiselo mlqko.  Da se konsumirat mnogo salati, sega prez esenta ima zele i morkovi. Ako 4ovek se hrani razdelno sa6to e dobre pri hroni4en zapek.
Pove4eto ot ne6tatat sam namerila tuk v foruma no predpolagam 4e ne vseki 4ete celiq forum kato se ima na predvid kolko mnogo ve4e e izpisano tuk.

Kitaiskiq zelen 4ai za otslabvane sanie vodi do privikvanesam 4uvala.

Tezi koito probvaha mehlema ot aptekata do garata -kak e efekta?
Molq pi6ete v foruma kogato imate efekt ot ne6to ili kogato opitate ne6to koeto ne vodi do rezultati, prosto spodelqite opit za6toto vsi4ki imame polza ot takava informaciq.

Последна редакция: вт, 29 ное 2011, 11:20 от Tedi K

Общи условия

Активация на акаунт