Отслабване след секцио и при кърмене

  • 13 363
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Раждах със секцио по спешност и  не бях подготвена да се сблъскам с проблемите покрай него. Моля ви мами, минали по този път споделете опит как отслабнахте след секциото, при положение че кърмите ? Аз откакто излязох от болницата и не мърдам от килограмите нито с грам. Използвал ли е някой медицинския клин Рита от Shop Danet ? Има ли полза ?

# 1
  • София
  • Мнения: 35 897
Не съм ползвала този клин  Grinning
Родих със секцио по спешност и още със изписването от болницата започнах диета- кърмата ми спря на 40 ден.
Не повтаряй глупавата ми грешка.Спре ли веднъж кърмата - не тръгва.
Кърми си бебчето - килограмите се смъкват - няма за къде да бързаш.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 501
Спокойно ще отслабнеш,всичко е много индивидуално!Аз,не кърма от десетина дена и започнах малко по-строга диета и резултата е налице.Сега кърми пък килиграмите ще се стопят!

# 3
  • Мнения: 5 228
Организмът ти първо има нужда да се възстанови, пък ще започнеш и да отслабваш постепенно. Не прави драстични диети, но и не робувай на мита, че ако се тъпчеш, ще имаш повече кърма. Пий повече течности и яж плодове и зеленчуци. Избягвай въглехидратите, но не се лишавай напълно от тях. Повече разходки.

# 4
  • Мнения: 2 220
Аз започнах да свалям едва, когато сина ми стана на 10 месеца. И без особени усилия си възвърнах старите килограми след годинката му.

# 5
  • Мнения: 289
Аз напълнях повече след като родих и се прибрах в къщи. Започнах едно лудо хапване и качих доста килца след секциото. Кърмя 3 месеца и половина и смятам да продължавам да кърмя, но започнах малко да ограничавам хапването- не ям сладко, бял хляб, тестено, мазно и пържено; правя упражнения- преси и велоаргометър. Резултатът вече е видим, започнах леко да се прибирам, а кърмата не ми намалява, напротив, има си достатъчно за бебо. Наистина най-важното сега е бебчо. Не прави драстични диети, постарай се да сваляш постепенно. Лекарите казват, че при секцио, заради направената интервенция, по- трудно се прибира корема и се свалят килцата, но и това ще стане. Успех с килограмите и се наслаждавай на кърменето.

# 6
  • Мнения: 639
опитай с разделно хранене Peace

# 7
  • Мнения: 1 313
Всичко полезно за организма е и добро за фигурата - плодове, зеленчуци, чисто месо. Наблегни и на разходките. Разделното хранене е добра идея.

# 8
  • Мнения: 684
 Peaceсега има разнообразие от зеленчуци предимно зелени които много са полезни за организма така че плодове салати и разделно хранене добре ще ти се отразят  bouquet

# 9
  • Мнения: 120
Родих секцио преди 2 години. Тъй като исках да кърмя колкото се може повече време не спазвах никакви диети.Пък и нямаше кой знае какво да свалям.Бях качила само 9 кг. Та като родих веднага спаднах с 4,5кг. Останалите ги свалих докато навърши малката 1год. През лятото пак си влезнах в нормите. Кърми си детето и си гледай здравето .Има време да пазиш диети.

# 10
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
отслабнах постепенно,  вече съм само +2. докато кърмех не отслабнах много, защото при спиране на яденето ми намаляваше кърмата. ще отслабнеш, има време.

# 11
  • Мнения: 2 197
Аз отслабнах с упражнения - коремни преси от 20-тия ден и по сериозни натоварвания след втория месец. Не стана бързо. Към 6 месеца си имах килограми за сваляне. Кърмата ми определено не се е влияела от яденето, защото аз ям само вечер по-сериозно, през деня обикновено ми стига кофичка кисело мляко. Имах си кърма 4,5 месеца. Не съм се старала да продължа дълго кърменето, защото си мисля, че 5-6 месеца е максимума, полезен за бебето.

# 12
  • Мнения: 16
И трите ми раждания са секцио. И трите пъти отслабвах много бавно и никога не достигах до килограмите си преди да забременея. Обаче като тръгна на работа се надявам да се постегна. Сега съм по цял ден на крак, преуморявам се много но нямам сериозно физическо натоварване.

# 13
  • Мнения: 4 621
Родих с планово секцио, след което си върнах много бързо килограмите с лека диета и упражнения Peace

# 14
  • Мнения: 2 309
Според мен всичко е индивидулно и зависи дали тялото ти е склонно да сваля килограмите или не. Аз родих със секцио и кърмя до ден днешен, на 3 месец си върнах кг., а сега съм -2 кг.от тези отпреди забременяването, не съм пазила грам диета, ям безразборно и в огромни количества, когато сваря.

# 15
  • Мнения: 1 817
запис  Peace

Общи условия

Активация на акаунт