Отговори
  • Мнения: 5 370
След гергьовското агне и леещото се вино иде ред на.....абитуриенти '2007. Иде ред и на безкрайните срещи горещи на вече бивши такива, към които принадлежим и ние. Пак ще се изтупа праха от стари снимки, кой с кого/коя е бил тогава, кой накъде е поел в живота......кой докъде е стигнал и така.
Но!
Нека в тази тема да си спомним само тази пълна с трепети вечер.Първите "цивилизовани" дрехи-аз съм от поколението, дето е носило задължителна униформа. Първата цигара, за която си поискал огънче от класния, а не си се крил в междучасието до детската градина.
Бях една малка кукла БАрби на бала-на фона на воалетки, черни, строго официлани рокли и дълги 7/8 ръкавици. Изцяло в бонбонено розово, с дълга, къдрава коса, захваната на английска опашка.Майка ми беше ходила чак до Чехия, за да намери плата, дантелите, тафтата за фустата.....защото говорим за далечната и купонна 1990 година. Купон-в толкова популярния тогава "Интерхотел"-Велико Търново.30 лева-направо яка цена за тогава си. Кавалер-намерен в последния момент, беше приятел на приятеля на моя съученичка. Mr. Green
БЯх на 7-то небе......а сутринта, в 5 часа, се виждам и сега как си чакам таксито във фоайето на бар "Славяни".Започва да вали дъжд.....
После 3 дена не можех да си отмия лака от косата......и това беше част от емоцията.

ВИе сте!  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 577
Тази година на 24 Май правим 5 години от завършването - ще има сбирка. Ще ида не от уважение и съпричасност към класа, а за да се поизфукам с това онова и да видя кой какво е постигнал. Понеже съм единствената с дете и щастливо омъжена винаги лееееко са ми завиждали  Wink , което прави срещите за мен още по-интересни.  Twisted Evil
(масово съучениците ми смятат, че да се омъжиш и да родиш на 20 е най-хубавото което може да ти се случи на тази възраст).

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 306

(масово съучениците ми смятат, че да се омъжиш и да родиш на 20 е най-хубавото което може да ти се случи на тази възраст).

Глупави съученици, глупави! Laughing

# 3
  • Мнения: 2 353
  Мили спомени Simple Smile Цялата одисея по търсене на рокля, обувки и пр. ми беше супер противна, но самия бал беше много приятен. Как минаха 14 години?! Гадост!

# 4
  • Мнения: 5 370
  Мили спомени Simple Smile Цялата одисея по търсене на рокля, обувки и пр. ми беше супер противна, но самия бал беше много приятен. Как минаха 14 години?! Гадост!
ИзвИнетИ-а как минаха 17, питам аз? ooooh!
Еххххх.....

# 5
  • Мнения: 25 571

(масово съучениците ми смятат, че да се омъжиш и да родиш на 20 е най-хубавото което може да ти се случи на тази възраст).

Ти ли им пусна тази муха?  Mr. Green Joy

# 6
  • Мнения: 2 550

(масово съучениците ми смятат, че да се омъжиш и да родиш на 20 е най-хубавото което може да ти се случи на тази възраст).

Глупави съученици, глупави! Laughing

Мнооооого глупави при това Simple Smile

По темата, аз пропуснах моя бал...мразя такива мероприятия. Въпреки че семейният съвет ми даваше зор да отида, даже и рокля имах (по поръчка правена  и взета в деня преди бала, така и необлечена). Ами, извинявай, мамо.

# 7
  • Мнения: 4 371
Аз май правя 6  Thinking
Няма да се срещаме, бяхме много малко в класа, дали не бяхме 15, дали 20 newsm78
Мъжът ми ми е съученик, кума и кумата - също. С всички, с които искам поддържам връзка, класната работи в някаква библиотека, тя ни беше само една година, така че не пазя кой знае какви спомени.
Самия бал беше много хубав, изкарахме супер, легнах си в 6 часа с прическа и грим Crazy
Бяхме в Шератон, храната беше на ниво, за тортата да не говоря Laughing Там проядох сметанова торта Blush
После танци маници в ресторанта, пренесохме се в едно заведение, след това прегладнели заспахме в Даунтаун, докато си чакахме поръчката.
Пазя много хубави спомени от тогава.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 210
Ехаа, каква темичка Simple Smile
Нямах никакво желание да ходя на бал, не си харесвах класа, компанията ми беше друга, майка ми, милата, от януари купуваше чорапогащници-над 15- с успокоението "аз поне да знам, че нещичко имаш за бала". Реших, че ще ходя в последния момент и бях с панталон, т.е боса отдолу  Simple Smile
Най-голямата драма беше с обувките- къде в онази 1993г. да намеря 35 1/2 на токчета??
Два дни преди бала в един магазин на Витошка пуснаха някаква китайска партида, изчистени черни чепици на ужасно тънък ток.
Като пийнахме и се разтанцувахме по-дивашки се събух и след два часа едвам си намерих МОИТЕ си обувки сред 20 чифта от същите Simple Smile Добре, че бяха мънички. Simple Smile
Ама темата без снимки не е интересна, така, че хайде на скенерите Simple Smile
Ето , давам тон (сори, за качеството, утре ще ги оправя Simple Smile- Една с класа, една соло и една с брат ми, който беше в моя клас и аз три дни преди бала отказах на двамата си други кавалери и си отидох със Стефчо-не беше грешка- беше най-хубавия (въпреки струващата ми се сега ужасна риза от коприна Simple Smile)

Последна редакция: нд, 06 май 2007, 10:24 от Emi

# 9
  • Мнения: 5 370
Олеееее, Еми, требе да накарам да ми пратят моите снимки от 250 км..... ooooh! Mr. Green

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мдаааааааа... минаха бая години от тогава...  Flutter
Ама когато ми домъчнее, си пускам видео-касетката. Там лъсвам в цялата си прелест.
Много ми бяха неудобни обувките... Сменихме се с моята приятелка. тя ги изтърпя 1-2ч. и ми ги върна  Confused Затуй по ойно време бех боса, т.е по чорапогащник.
Върнах се към 07.00ч., преоблякох се и беж при гаджето. Има и още, но не ми се разказва.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Еми, ти не си мръднала, бе!  Grinning
Аз нямам кой знае колко свестни спомени, по-скоро ми беше изнервящо. Роклята беше хубава, ама майка ми ми избрала кошмарна чанта, аз не исках чанта изобщо. Жената обаче ходи чак в Русе да я купува, а мен ми призля като я видях. Роднини на изпращането, гадост. Самият бал и той не беше кой знае кво, бяхме твърде голяма масовка, събрани към 6-7 класа от различни училища.
Не си харесвам снимките, скрила съм ги надълбоко.  Crazy

# 12
  • Мнения: 431
При мен няма носталгия. На среща на класа не бих отишла никога. Не ме интересува какво става и ще става с тези хора. Съжалявам, че бях на бала си - пари на вятъра.

# 13
  • Мнения: 1 629
Аз бях с кубинки и сребриста къса пола. Но и такъв си ми беше имиджа, та никой не се учуди  Grinning
Класът ни беше сплотен около класната и след танците всички се събрахме в едно от фоайетата на хотела и дрънкахме до сутринта. Двама от съучениците ми вече ги няма, и двамата ми бяха приятели. По срещи на класа не ходя.


# 14
  • Мнения: 1 080
6 години стнаха .Откак избягах от бала Crazy Класната се обадила на родителите ми да пита къде съм . Simple SmileВесело беше .

# 15
  • София
  • Мнения: 2 210
Еми, ти не си мръднала, бе!  Grinning
Дааа беее Joy Joy Joy
14 години ooooh!
Тенкс все пак, ще черпя Simple Smile beer beer

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мюрЪ, секси "парче" си  Laughing  bouquet

# 17
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Изобщо не знам къде са ми снимките Thinking, най-вероятно някъде на вилата, ще се опитам да ги изровя.
22 години са минали Crazy

# 18
  • Мнения: 3 447
Грам носталгия не изпитвам. Семейството ми беше във финансова криза, полата и бодито ми бяха купени от базар "Пасажа", прическа, грим - самоделни. Бяхме в ресторанта в НДК (как ли се казва сега), заедно с абитуриенти от някакъв техникум, които си направиха страшен купон, докато ние седяхме, надувахме се и ги гледахме отвисоко. Нито беше забавно, нито романтично.

# 19
  • Мнения: 1 546
Минаха 7 години вече...Живеехме наистина сложно...
Роклята си я взех от София от Тера Нова (забележете!).Беше ултра, супер къса, но и аз бях ултра супер слаба и лееко като се наведях ми се подаваше дантелата на чорапа Grinning.Покендрих се на 13 см ток, прическа нямах, гримира ме мама.Разбира се,бяхме в "Интерхотел"-а в Търново.
Към 1 часа се прибрах и се преоблякох..защото роклята наистина беше безумна.
3 годни по-късно я срязах на потник ( а днес можех да си я нося като туника,ма на, кой ти мисли...)
Весело беше. Grinning

# 20
  • Мнения: 4 371
Еми, страхотна както винаги  Heart Eyes
Мюр, до сега май не те бях виждала, много си готина   bouquet
Ето ни нас  Blush

# 21
  • София
  • Мнения: 2 210
Мюр, супер си.
ДУцка, дай ги по-голяеми беее, ултра екзотична ми изглеждаш, искам да те видя по-отблизо Simple Smile

# 22
  • Мнения: 10 758
Леле Емилиоооо, ма ти си си същата мари CrazyБожкеееее, аз ако ви покажа снимки от преди 17 години, вие ще изпопадате бе...мортос...90-та година нямаше нищо по магазините....едва си уредих(със 1 милион връзки) плат за рокля. Ами обувки....и те по същия начин.Майкоууу кат се сетя кво беше ooooh! Няма да ви казвам, щот не е петък Mr. Green

# 23
  • Мнения: 4 371
Аз и екзотика  Laughing
1.
2.
3.

# 24
  • Мнения: 9 902
91 година, парите се смениха. Обувките ми бяха много удобни за танцуване, 220 лв  ooooh! а рокляа - масленозелено кадифе, до коленете, пола-лале - 40 лв. Обици от една будка за 2 лв. Бях модно накъдрена  Mr. Green
учех в Бургас, нямаше кой и къде да ми прави изпращане, та се изпратихме с най-добрата ми приятелка. Нямаше кавалери за всички, бяхме си много задружен випуск. Сбирката беше на Кирил и Методий, после в Черно море, а накрая се натоварихме в таксита и - на Сънито да си допием. Прибрахме се в 7 сутринта на другия ден, температурата беше 8 градуса  #Crazy легнах да спя и вечерта пак допивахме в една от първите дискотеки - Порта  Mr. Green , тогава имаха само една касетка с хитове и я въртяха непрекъснато.
Някои кифли тогава загубили девствеността си, носи мълвата.

# 25
  • Мнения: 6 992
Ми то от моя бал - само 4 години, ама и аз да се разпиша Laughing
Зълва ми е абитуриентка и почти го изживях наскоро наново - обикалянето за рокля, мрънкането Laughing

Роклята, която купиха за мен, беше първата, която пробвах и в която се влюбих. Баща ми настояваше обаче да обърнем целия Пловдив - обърнахме го, по-красива рокля нямаше (220 лв струваше, много ме беше срам, струваше ми се много скъпа). По-голямата драма беше със сребристите  обувки, накрая трябваше от сватбен салон да ги взема. Бяхме със съученичката, с която стоях на един чин. Когато ги видя - лошо и стана, нейните бяха същите, а и роклите ни в един цвят Laughing Laughing Имах сребърно колие с преплетени луни и звезди, гривна - същата (но я загубих с нощта на бала). Прическа и грим - от кварталната фризьорка, евтино минах Joy
Самият бал - адски забавен. Подплатата на роклята ми започна да се навдига и постоянно я смъквах Mr. Green Бившият от съседен клас така и не разбрах - искаше да ми отмъсти или нещо друго, но постоянно ми беше по петите ( а аз изрично отидох без кавалер), така ме прегърна на един танц, че в жегата и задуха на дансинга припаднах Joy Единственият випуск на ФЕГ, който беше в панорамния ресторант на Тримона - страшна гледка Grinning
После катеренето по тепето на 8-9 см токчета Laughing Георги пак след мен постоянно Rolling Eyes Горе на Альоша - снимки на изгрева, макар че той самият изгрев хич не се вижда сред тия облаци. На слизане - хлъзгаво, Георги ще ме носи. Изнервих го и нарочно ме прекара през едни храсти - мокра до кости Joy Накрая взехме такси до моето вкъщи, хитрецът излезе да ми отвори вратата итака трябваше аз да платя Crazy Много се възмутих. Не че нямах пари, ама нали уж съм дама и то на бал! Crossing Arms
Прическата ми не беше мръднала Grinning Само ноктопластиката се беше поочупила Confused
снимков материал:
1. - преди бала
2. - след бала, почти спяща красавица Mr. Green
3. - любимата ми, произведение на татко (те всичките са негово всъщност. Малко е кофти, защото е сканирана, нямахме тогава цифров.)

Айде сега и на мен някой да ми каже, че не съм мръднала Joy Mr. Green Всъщност съм - година след бала бях 10 кг по-тежка Shocked, сега съм си почти на балните кг, току-виж си вляза в роклята Crazy

# 26
  • Мнения: 3 447
Някои кифли тогава загубили девствеността си, носи мълвата.
Балът е нощта на кифлите, по принцип  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 9 902
Някои кифли тогава загубили девствеността си, носи мълвата.
Балът е нощта на кифлите, по принцип  Simple Smile

те бяха последните. Преди това и на военно сме ходили, ако ме разбираш  Laughing

# 28
  • Мнения: 603
Хм, нашия клас прави 10 години от завършването. Може би ще има среща на останалите в БГ.
Хубаво време беше....

# 29
  • UK
  • Мнения: 3 959
Хъх. Две години от моя бал понастоящем. На снимки не искам да се гледам, на касета още по малко... Роклята - много претенциозна - черна със сребристи цветя, корсет с пола, който корсет поради незавидното ми тогава тегло придоби една странна форма при сядане - огънаха му се пластмасовите пръчки... Полата ми правеше задника да изглежда квадратен и масивен (а най вероятно не е било от полата), прическата - още по претенциозна но на първия час я заплетох в едно дърво, та вече не беше толкова претенциозна, имаше някакви кърдички които се изправиха почти веднага, защото косата ми е тежка и много дълга, те просто нямаха шанс. Роклята по поръчка естествено, на хартия изглеждаше добре, сега никак не я харесвам. И прическата не харесвам, и грима. Не съм давала толкова много пари за тях ама се предполагаше че трябва да са по хубави... Снимките са отвратителни - на снимки и без това не изглеждам добре, та няма да се показвам, не че някой иска, а на видеото изглеждам все едно ей сега ще полетя - беше много топло и за да не се изпотя под (явно) найлоновата пола, която иначе не беше найлонова, непрекъснато си махах с ръце... Смешно. Бала беше скучен, никой дори не си каза наздраве с мен защото не пия алкохол. Общо взето си стоях на стола и чаках да свърши. Обаче бяхме извън града (на Златните) и нямаше как да се прибера след 12, та трябваше да ходя с едни приятелки в една дискотека, която беше безумно скучна, с гадна музика и на мен ми се спеше и тъй. Беше гадно. Никога не сме били привързани един към друг в класа, не се понасяхме и това беше една последна вечер - възхвала на лицемерието. Всички бяхме "о, колко си хубава" и тн и тн... Момчетата ни - малко, шест или седем на 18 момичета, та кавалери някои си носеха, ама след 12, когато цялата работа се обезмисляше малко. Не искам пак на бал с тоя клас. Искам бал, но не с тоя клас. Пък. Имаше едно хубаво нещо - обувките ми бяха много удобни (за разлика от тези на изпращането), само че не стават за носене защото са много официални и са ми много големи понастоящем.

Последна редакция: нд, 06 май 2007, 12:24 от Малката Госпожица Мърморана

# 30
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Грам носталгия не изпитвам.  Бяхме в ресторанта в НДК (как ли се казва сега), заедно с абитуриенти от някакъв техникум, които си направиха страшен купон, докато ние седяхме, надувахме се и ги гледахме отвисоко. Нито беше забавно, нито романтично.

И при мен така. Балът ми беше в Албена, не беше нищо особено и след 10 часа се пръснахме по компанийки. Аз и моите 2 приятелки заминахме с гаджетата си в един бар.
Иначе роклята ми беше сребриста, много готина, сребристи обувки от Сирия, грим и парфюм от Корекома Crazy, чорапогащник от Гърция-чанта по поръчка.Шантава работа. Не се харесвам на снимките, заради прическата- като овца съм, накъдрих се седмица преди бала. Имам една с кандидат кавалер, когото отрязах от раз и си скапах вечерта.

# 31
  • Мнения: 3 447
Ох, да - обувките ми бяха ниски, велурени... страшно удобни. Тогава ходех на училище с токове, но на бала се пуснах с ниски обувки. Поне си спестих подскачането по чорапки на дансинга  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 648
     Беше точно преди 10 години..........аз на 17, кавалер ми бе моя голяма любов(почти един брак си изкарахме с него Crazy) Бях с много красив тъмносин костюм, ръкавите бяха тюлени тип елфически, а панталона се пущаше широк отгоре, сега ако ме питате обувките бяха ужасни, но за онези години се водиха модерни Tired(високи бяха) За пръв и последен път на бала си бях с малка чанта тип "Касандра", така им казваха Blush Баба ми направи прическата, така като сега са актуални- прибран бретон, лека височина на темето, самата коса е пусната(Теди Кацарова напоследък се появява така) Flutter
Много весело беше, на фона на незадружния ни клас, направо си беше купон,танци, песни, снимки.......... осъмнахме в една приятелка на сестра ми, на никой не му се искаше вечерта да свършва Party
По мое време беше модерно да се сгодиш на бала си Embarassed, бях готова да си менкам с някой успешния прием в университета за женитба ooooh!

Благодая на Фейтлес за темата  bouquet

# 33
  • Мнения: 5 647
На 24 май правя 9 години от абитуриентския бал. Сякаш беше вчера. За съжаление с много малко от съучениците ми се виждам, при това рядко. Тази година няма да има събиране на класа, най-вероятно това ще стане догодина. Въпреки всичко се сещам с носталгия за онова време и почти всяка година по това време ми става мъчно. Колко безгрижни години бяха................

# 34
  • София
  • Мнения: 2 210
Леле Емилиоооо, ма ти си си същата мари Crazy....
Муахаха, сигурно, щот на 17 явно съм изглеждала кат на 31 Mr. Green Mr. Green

# 35
  • Мнения: 3 423
Бях със странна тъмносиня рокля.
Дълга коса. Обувки Саламандър.
Преди 18 години. Влюбена до уши.
Снимки не мога да ви предложа.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
8 години - снимка по-нататък Rolling Eyes Много влюбена и аз в бащата на сина ми ooooh! Дълга черна рокля от копринено кадифе, обувки с 10 см. ток, както и сега, Слънчев бряг, естествено Mr. Green Онзи ден учителката ми по биология ми каза, че съм си същата - да, бе Crazy

# 37
  • Мнения: 1 153
Дуци много си готина  Peace
Искам и други снимки Party

# 38
  • София
  • Мнения: 3 099
На 24ти май - 15 години! Бях на 17. Със стилна, черна рокля от Турция (мама специално се замъкна, щото тук беше истинска драма) и за ужас на родата - с черен лак на ноктенцата  Mr. Green. Тогава това беше доста... революционно, тъй да се каже. Спечелих конкурса за най-добре танцуваща двойка с един съученик. Купон си беше...

# 39
  • Мнения: 3 569
На моя бал още не бяха измислили фотоапарата ...  Joy

# 40
  • Мнения: 7 110
По темата, аз пропуснах моя бал...мразя такива мероприятия. Въпреки че семейният съвет ми даваше зор да отида, даже и рокля имах (по поръчка правена  и взета в деня преди бала, така и необлечена). Ами, извинявай, мамо.
Марче, ти си аз.  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 5 577

(масово съучениците ми смятат, че да се омъжиш и да родиш на 20 е най-хубавото което може да ти се случи на тази възраст).

Ти ли им пусна тази муха?  Mr. Green Joy

 Joy Joy да не съм луда, хехе.  Twisted Evil

# 42
  • Мнения: 6 992
На моя бал още не бяха измислили фотоапарата ...  Joy
пък аз се оплаквам, че нямах цифров Mr. Green

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Божеее, кога минаха 16 години.  ooooh!
Завърших 91. Нищо нямаше по магазините, ни рокли, ни платове, за обувки да не говорим.
Плата за роклята го купихме от един магазин (тип Хоремаг), от някакво село. Даже не помня от кое. Роклята ми я уши на татко братовчедка му. И тя една пишман шивачка, седмица преди бала роклята ми беше само на тропоски. А един съученик ми изгори ръкава вечерта, та повече не можах да я нося.
С обувките беше още по-сложно. Няма и няма. И всеки поръчал на някого да носи официални обувки, та по едно време ми се събраха 6 чифта  Laughing И аз си купих още 2. Можех да отворя магазин.
За прическата не ми се говори даже - и аз прясно накъдрена, ама много ситно. Не се понасях, ама нищо не можеше да се направи, че ме и подстрига пустата фризьорка.

Иначе самия бал беше супер. Бяхме много задружен клас и си изкарахме екстра. Посрещнахме изгрева на Аязмото с китари (поради тези китари пък не можахме да минем с класа през кордона от родители пред ресторанта. Закъсняхме и като отидохме там - само 5 бр. родители се оглеждат и се чудят къде са им изчезнали наследниците  Laughing)

# 44
  • Мнения: 1 299
Май стават 8 години... Shocked Кога мина бе? Балът ми беше супер, не помня как се казваше ресторанта...май като цяло не помня много Crazy Но си спомян много добре, че не си познах съучениците - толкова официални и хипер нагримирани не ги бях виждала...Та ги подминах... По едно време една приятелка ме догони да ми каже, къде сме  Joy

# 45
  • София
  • Мнения: 1 105
Преди 11 години беше моя, на 26 май. Нищо особено. Роклята ми беше хубава, но неподходяща добре, че беше под наем. Прическата - ужас. Нямам кой знае какви мили спомени. Фотото е хартиено, няма как да покажа, а и не ми се иска Joy

# 46
  • Мнения: 6 892
Хъх. Две години от моя бал понастоящем.
Същото и при мен. Все още не ме е хванала носталгия. А и точно бала ми не беше нещо особено. Приличах на розова дъвка Laughing Снимки съм пускала много пъти вече.

# 47
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
На 25 май стават 10 години  Tired А една съученичка вече ни напусна... Това ми е ужасно трудно да го приема...

На бала не отидох  Crossing Arms Заедно с още две отцепнички от класа, с гаджетата си, отидохме в един тузарски ресторант и си изкарахме разкошно  Crazy После до зори на дискотека, както се полага за един бал  Mr. Green

# 48
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
15 годинки от бала!
Самият ми бал беше невероятно смешен - леля ми ми обеща да ми изпрати червена рокря от Германия - чаках я до последно - на 24 май пристигна, бях си купила червено бельо , червени обувки и чанта  Mr. Green
Носят ми роклята едни познати, които пътуваха с бус до България и какво се оказва - тя тъмно синя със сребристо ламе  Laughing
До бала оставаха 40 минути, а колата, с която уж щяха да ме карат катастрофирала  Tired
Разтичах се по съседите - всеки извади обувки, чанти, аз извадих едно друго мое бельо в черно и работата стана  Mr. Green а за кола вече не помня кой ме кара, че то с тез перипетии ...
Но иначе бала беше на ниво  Crazy и кавалер май нямах, ама и това не помня  Mr. Green

# 49
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Това, което ми остана като обеца на ухото от несравнимото изживяване е, че не бива да излизаш вечер облечен така, както не би ти се искало да се покажеш на улицата обедно време в делничен ден, ако нямаш осигурен транспорт или поне пари за такси.

# 50
  • Мнения: 4 585
Бях с чарлстон, свири "Диана еспрес".
После в казармата продължих да раста,
та като се уволних нищо не ми ставаше.
Мама още пази обувките. Преди 31г беше.

# 51
  • Мнения: 1 299
Мъчно ми е като чета коментари като този:
А една съученичка вече ни напусна...

# 52
  • Мнения: 803
Стават 4 години вече. Изкарах си много добре. Отидохме до Чехия с наште, хем да видим братовчедите, хем тоалет за бала да търсим. Взех си една страхотна дълга пола от тафта, с разни тюлени парченца, черно бюстие, обувки и чанта - абе, сформирах целия екип. Не бяхме кой знае колко задружен клас,но на бала си изкарахме супер! Всички бяха толкова красиви, погледите им блестяха, всеки се вълнува...еххх...искам пак...След ресторанта отидохме на дискотека, ама аз си тръгнах по-рано, че гаджето ме чакаше..После горкият, 2 часа се опитваше да ми отмие лака от косата Laughing А съучениците ми след дискотеката (някъде към 6-7.00 сутринта) отишли в Хепи и яли разни пилешки хапки Joy Същата вечер (спали-недоспали) заминахме за Халкидики за 2-3 дена, там си продължихме купона. Heart Eyes
Уф, нямам скенер да ви пусна снимки.. Sad

# 53
  • Мнения: 678
Преди 10 години на 25 май. Роклята беше дълга от червено кадифе с подобаваща цепка отзад  Mr. Green . Спомням си, че хастара за роклята го взехме на същата цена като кадифето няколко месеца преди това (а беше 97 г. и бяха барикади  Crazy). Балът беше в "Принцес". Изкарахме си доста весело, бяхме задружен клас, независимо, че бяхме обединени две специалности. След бала отидохме в "Чепишев", прецаках шофьорът ми, който не качваше повече от 3 човека в колата, да събере цялата ни компания от 8  Twisted Evil, после отидохме в някакъв билярд клуб на "Мария Луиза". На другият ден отидохме за 3 дни на Сандански.
Единственото, което не понасях беше прическата ми, тъй като попаднах на една некадърница, която ми изгори косата и ме пострига не на етажи, а на стъпъла и бях точно като овца  Mr. Green
Виждахме се със съучениците ми преди 5 години и бих се радвала да ги видя отново, само че не ме бива по организирането, така че ако някой организира нещо ще отида.

# 54
  • Мнения: 91
Единственото, което не понасях беше прическата ми, тъй като попаднах на една некадърница, която ми изгори косата и ме пострига не на етажи, а на стъпъла и бях точно като овца  Mr. Green

/офф: каква е разликата между подстригване на етажи и стъпала? Аз до сега си мислех, че е едно и също..  Thinking /

# 55
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Мъчно ми е като чета коментари като този:
А една съученичка вече ни напусна...



Ужасно е... Уж сме млади  Tired

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Моят бал беше на 24ти, преди 6 години. За изпращането бях жестоко болна и пропуснах, а на самия бал не можех да близна алкохол заради антибиотика. Confused Роклята ми беше от някакъв бутик, който сега е магазин за порцеланови сервизи  Crazy, къса, черна на бляскави точки, с тънки презрамчици. Графитени чанта и обувки - за съжаление на обувките им се скъса каишката по-късно, бяха много хубави. Прическа от Капанов, грим самоделен, който още в училище тръгнах усилено да бърша, защото мислех, че и аз съм прекалила като повечето съученички. Балът беше в Дипломатическия клуб в Горна баня, много беше хубаво, после отпрашихме всички към някакво заведение, не му помня името, но гадният таксиметраджия ни искаше 25 лв за разстоянието - много бях възмутена. После пеша се придвижихме до Уго и хапнахме пица, краката ми вече отдавна бяха мекици от токчестите обувки и на връщане бях боса.
Вкъщи бях събрала бившето и настоящето гадже (сега мъж) hahaha, след справка с последния дали би имал нещо против, тъй като първият вече купил подарък и знае, че ще ходи на бал, макар и да бяхме скъсали от поне 2 месеца (но той това явно не го е бил разбрал ooooh!). Доста конфузно беше, когато ме накара да отидем в коридора да ми подари цветето и подаръка и викна баща ми да снима невероятното събитие ooooh! От 3 снимки на първата съм усмихната, на третата физиономията ми вече е странно сбръчкана и "незабележимо" опитвам да пазя дистанция, много ми се смяха нашите. Laughing
На самия бал нямах кавалер и не можеше (уж) да се внася отвън Grinning, а един съученик цяла вечер + следващите 2-3 дни, когато бяхме на Созопол, ме навиваше за секс - това ни било последния шанс, един вид. Не стана работата! Naughty

И от моя клас двама човека вече липсват - все заради катастрофи. Cry

# 57
  • Мнения: 4 726
 Много ми беше тъп бала, ама много ooooh!

# 58
  • Мнения: 476
....Бяхме в ресторанта в НДК (как ли се казва сега), заедно с абитуриенти от някакъв техникум, които си направиха страшен купон, докато ние седяхме, надувахме се и ги гледахме отвисоко. Нито беше забавно, нито романтично.

Моят бал беше там в далечната 92 година и беше незабравим купон. Да не сме били заедно? Simple Smile
Плаках сутринта, когато си свалях роклята. Всяка година се събираме на датата на бала със съучениците си. Записахме си датата и часът на срещата в последният ни ден в училище на последната страница на паспорта. Плакахме.

# 59
  • Мнения: 686
Балът ми щеше да бъде катастрофа, но беше приказка благодарение на един-единствен факт: бях там, цяла вечер, с моята голяма любов! Ходехме от около един месец, а той - някакви проблеми вкъщи - избяга от тях и от София  два дни преди моя бал. Знаше прекрасно, че ми е кавалер, че отивам заради него, че се радвам заради нас, но до последния момент преди да излезем от вкъщи за гимназията онази вечер на 24 май - беше в неизвестност. Наш общ приятел го откри и го доведе. Тоест той така или иначе щеше да си дойде при мен, но приятелят му беше дал костюм, беше го стегнал, беше се погрижил...
Вкъщи имаше гигантски приготовления - съзнавах, че няма нужда да се противя, защото нашите имат нужда от това и това ги прави щастливи. Мен можеше и ме направи щастлива единствено идването на моето момче... По ирония днес, 12 години по-късно, му звъня да му честитя именния ден (от почти 10 години не сме вече заедно), той не вдига телефона, а на мен ми липсва...и ето, че откривам тази тема тук, а балът... всичко онова в миналото ми е свързано с него...
Спомням си колко много страдах по напускане на училището...и същевременно как не можех да измеря щастието си...заради него....Беше толкова отдавна. И не зная защо толкова ми липсват днес: той, училище, аз такава, каквато бях тогава...глубавият бал...

# 60
  • Мнения: 678
Единственото, което не понасях беше прическата ми, тъй като попаднах на една некадърница, която ми изгори косата и ме пострига не на етажи, а на стъпъла и бях точно като овца  Mr. Green

/офф: каква е разликата между подстригване на етажи и стъпала? Аз до сега си мислех, че е едно и също..  Thinking /

Ами не е едно и също. Предсави си, че буквално виждаш стъпъла, да няма никакво преливане. Хванала си жената едно ниво и реже, малко по - надолу пак по същия начин и така от коса почти до кръста, остана коса до раменете и къдрава.

# 61
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Татко ми уши роклята. Скарахме се преди бала, обичам роднини, между другото. Но бях с нагласата да ми е весело като за последно.
Щеше ми се да снимам снимки, но се оказва, че миналото ми е при мама и татко  Laughing Къв крак щях да покажа....  Mr. Green
Както и да е, единственото, за което съжалявам е, че не отидохме на екскурзия, а дадохме луди пари за казиното на Албена.
Никога повече не съм се смяла така много с ясното съзнание, че ще ми излезе през носа-прибрах се около два дена по-късно и не съжалявам  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 1 526
Бях с много къса рокля от червено кадифе и мнооого високи обувки. Около 12 се появиха пред ресторанта мойте хора рокерите и аз на видно място пред народното събрание си обух дънките и рокерията върху сутиена скочих в кубинките и с отбора юнаци от класа си допивахме 2 дене из разни кръчми знайни и незнайни из София и Витоша.
ЕЕЕ много яко беше.
11 години се врътнаха от тогава  ooooh! newsm78

# 63
  • Мнения: 668
 Бяхме много задружен клас и балната ни вечер беше много, много вълнуваща.
Спомням си лудите танци, спомням си как хванати за ръце пеехме "Един неразделен клас" и "В живота има бури, вятър, но бурите не ще ни разделят", спомням си как посрещнахме изгрева на Арабанаси, унесени и замечтани за бъдещето.
 Бях с къса масленозелена рокля с гол гръб и обувки на високи токове, чак се чудя нашите как ме пуснаха да изляза в този вид, бях със спусната права коса и малко грим. Харесвам се как изглеждам на бала, единственото, което бих променила сега е дължината на роклята.  Wink
 Сега 8 години по-късно поддържам връзка само с най-добрите ми приятелките от училище, повечето се разпръснаха из България и Европа. Малко сме тези, които след завършване на висшето образование се върнахме и останахме тук, но въпреки всичко преди 3г., когато празнувахме 5г. от завършването се събрахме почти всички и си направихме почти втора бална вечер.

# 64
  • Мнения: 2 792
 Хубави спомени имам от тогава, не отидох, всички ме убеждаваха какво губя и тн., но аз и една моя приятелка, с която между другото изкарахме днешния ден не отидохме. Пропуснах цялата суматоха и изкуствена приповдигнатост напълно умишлено, не ми харесваше и се чувствам добре, че заявих, че не ми харесва. Сега имам хубави спомени, защото не съм направила нищо насила и заради някой, направих това, което исках   Simple Smile

# 65
  • Мнения: 3 423
Все още се чудя защо тези пусти балове
се очакват с такова нетърпение. Като че
кой знае какво се случва на тях. Чак пък
такова зашеметяване нямаше. Вярно, че
на училище ходехме с униформи, ама пък
официалните тоалети не ме впечатлиха.
Нито музиката. Нито храната. Абе нищо.

Но.
Имаше втора абитуриентска вечер. Извън София.
Помня "Хелоу" на Лайнъл Ричи. И разни други неща.

# 66
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Балът - далечната и бедна 91. Купони, празни магазини. Мама и тати скътали по някой лев, а няма за какво да ги изхарчиш. Последната надежда в оказионите /нещо като сегашните second hand  Laughing/. От един такъв се сдобих с черни лачени обувки, без джувки без врътки голи и прости Laughing и..... с един номер по малки. Голямо разтъпкване беше, но пък дори след лудите танци си се прибрах с тях. Май бях с пантофките на пепеляшка. Тоалета - пълна скръб, прическа и грим - сестричка миличка.
Най големия купон беше,че в деня преди бала спомената ми сестричка беше метнала лещите ми на боклука /не че не бях аз виновна де/. И аз със моите пет диоптъра познайте какво виждах - НИЩО. По някакви неведоми пътища се ориентирах кое къде е и най вече по усет, кой кое. И разбирасе аз бях най Убава  Laughing Laughing Laughing. Нямаше как някоя красавца да ме притесни, абсолютно невъзможно. Виждах силует , но не и детайли. Съученичките ми после се замъкнали в държавното /тогава/ фото и се снимали. И добре че са го направили, че ги видях и тях абитюрентки  Embarassed Crazy Crazy
Някой спомена за неоткритите фотоапарати. И на моя ги нямаше. Разни чичковци се появяваха и срещу съответното възнаграждение ти правеха снимки. Един съученик ме преследваше до последно, не го огря милия. В миг на съжаление се снимах на една такава снимка, спазвайки прилична дистанция и чинно изрязала кавалера след това.
В разгара на купона избягах в компанията на един мой блян. Не помня всъщност нищо, защото явно освен ослепяла на момента съм и оглупяла.
На 10-те години се срещнахме, някои. Тъжно и весело.....Бяхме много задружен клас, но явно със последния звънец доста неща се бяха променили. 15-те пропуснахме. А на 20те, незнам дали бих отишла веч.

# 67
  • Мнения: 4 726
Много ми е интересно да ви чета Hug Приемам го като компенсация за моята тъпа, тъпа, тъпа абитуриентска вечер ooooh!

# 68
  • Мнения: 4 053
Много ми е интересно да ви чета Hug Приемам го като компенсация за моята тъпа, тъпа, тъпа абитуриентска вечер ooooh!

aaa,не си сама,
и мойта беше бая тъпа,
............преди 14 години   Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 3 405
Много ми е интересно да ви чета Hug Приемам го като компенсация за моята тъпа, тъпа, тъпа абитуриентска вечер ooooh!

И моята беше такава. Гаджето ми не го пуснаха, понеже външни лица не може Naughty той беше 2 години по-голям и вече студент. Валя дъжд. Напихме се.
Роклята ми беше ужасяващо лилава, но пък по тялото и с голи рамене. Косата ми беше ужасяващо накъдрена, но ми отиваше Grinning. Обувките ми бяха страхотни - с връзки ги намерихме, черни, с тънък ток, изящни. Годината 1991.
Красива бях  Mr. Green, но балът скучен.

# 70
  • Мнения: 10 758
Много ми е интересно да ви чета Hug Приемам го като компенсация за моята тъпа, тъпа, тъпа абитуриентска вечер ooooh!

И моята беше такава. Гаджето ми не го пуснаха, понеже външни лица не може Naughty той беше 2 години по-голям и вече студент. Валя дъжд. Напихме се.
Роклята ми беше ужасяващо лилава, но пък по тялото и с голи рамене. Косата ми беше ужасяващо накъдрена, но ми отиваше Grinning. Обувките ми бяха страхотни - с връзки ги намерихме, черни, с тънък ток, изящни. Годината 1991.
Красива бях  Mr. Green, но балът скучен.
ПлагиЯдка Mr. Green

# 71
  • София
  • Мнения: 3 421
 Имам що годе хубави спомени.
 Трябваше да бъда с червена рокля, но шивачката ми я донесе в последният момент и се оказа, че не прилича на нищо, въпреки, че на пробата беше страхотна Confused
 В последният момент сестра ми с една ножица ми прави деколтето на една друга черна рокля (шита ей така между другото). Прическата ми беше ужасна, ако сестра ми ми я беше правила щеше да е триста пъти по-добре. Неприятното беше, че всички се изредиха да ми съобщят същото. Обувките ми бяха страхотни - много високи, с тънък ток, изчистени. Въпреки обясненията ми изглеждах доста добре, жалко, че снимките са при нашите.
 Вечерта изкарах много весело - през цялото време танцувах с кавалера на моята приятелка, а те си стояха с моя по столовете(ами като не могат да танцуват аз какво да направя).
  Наскоро обаче щерката попадна на касетата от моя бал - леле трагично - тоалетите, прическите, танците...да ни се чуди човек на акъла.
 

# 72
  • Мнения: 1 134
Преди фаталните 13г.
Аз - в пищна червена рокля с шал през раменете.
Той - в бяло.
Класът в тогавашният "Ленинград".
Аз отидох, видях класа, но Той ми беше по - интересен. Врътнах се да ходя, някой се провикна - "Ама как?! Сега ще дойде Стоян Захариев?!" Аз отсякох - "Изобщо не искам да го видя този п-ст." Обърнах се и се оказа, че съм му го казала в лицето.
После Аз, Той и Те - най - добрите ми приятели, в щурм по пловдивските дискотеки. Класът - не го знам как си е изкарал бала, но тази нощ за мен беше страхотна. Роклята ми се пази още като реликва или по - скоро като доказателствен материал ала Моника Люински.  Laughing
А Той и Те са все още до мен, което е най - ценното от цялата работа.

# 73
  • Мнения: 293
Ако имам дреха, дето да съм я скъсала от носене - е тва ми е абитуриентската рокля.
Бяха гръндж времена, та моделът беше: къса и с висока талия. И в бордо - любимият ми цвят.

Самият бал.. ми кво, бал. Помня, че ремонт правихме вкъщи зарад него.

# 74
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Много се харесвах на бала. Майка ми ши роклята, черно кадифе, къса и като камбана, отдолу с фуста от черен тюл. Прическата също майка ми ми я прави, като на нейната сватба, после и на моята бях със същата (прическа). Обувки - високи. Май от целия випуск бяхме 5-6 "абитуриентки", другите си бяха по обикновенно му, ма то нашата гимназия си беше такава...

На бала беше тъпо, обаче аз си бях с гаджето - кавалер, а около 12 часа ми надойдоха и приятелите, и се махнахме от бала, да си празнуваме в свои води.

Това през 95 година, значи преди 12.

# 75
  • София
  • Мнения: 2 210
Айде дайте снимки дееее Crossing Arms

# 76
  • Мнения: 6 992
Айде дайте снимки дееее Crossing Arms
Ъхъ. И аз искам снимки!

  Наскоро обаче щерката попадна на касетата от моя бал - леле трагично - тоалетите, прическите, танците...да ни се чуди човек на акъла.
 
Laughing Добре, че нямахме видеокамера...Или всъщност една приятелка имаше, май имам и касета...Леле, трябва да проверя и ако имам, да скрия доказателствения материал Shocked Laughing
Сега като се замисля - имаше камера, целият клас се изреди да снима с нея. Най-вече едно от момчетата, което беше влюбено в една съученичка и така половината касета е с нея - къде хванати само крака, къде само деколте...рядко главата Joy

# 77
  • Мнения: 10 758
Айде дайте снимки дееее Crossing Arms
ЗАбрАви NaughtyЩе опустее форума Mr. GreenЖено, тва беше преди половината ми живот Crazy

# 78
  • Мнения: 14 133
Ах, спомени!!!!  Party Далечната 1989г., празни магазини, трудно намиране на всичко-  обувки, чанта по поръчка, червена къса рокля, балът в ресторанта на местния хотел "Рига.  Танци до сутринта. Получи се купонът.  Laughing

# 79
  • София
  • Мнения: 2 958
1992г. бившето ми гадже ме заведе до ресторанта и ми пожела - ново гадже Shocked
То така и стана. Laughing
На 23.05 тази година стават 15 години откакто се познавам с мъжа ми.
Иначе бях облечена в черна рокля по тялото, до коляното , със златни фигури.Обувките велурени ,черни , със златисти кантове някакви и около 5 см ток...Прическа - кок ,направена от приятелка Sunglasses , саморъчно гримирана .
Честно казано ,забавлявах се.

# 80
  • Мнения: 6 315
1996 г. Беше забавно, правих глупости. Майка ми съчета бала ми с освещаването на апартамента. Не зная как се побраха всички тези хора у нас. Прическата и грима си бяха мое дело, аз по принцип не съм претенциозна  Joy.
Цък

# 81
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не съм ходила на бал. С най-добрата ми приятелката в класа се отказахме... Всички съученички само това говореха последната година- тоалети, обувки, прически... все едно ставаше въпрос за модно ревю Sick Тази показност много ме дразни  Whistling С голям кеф отказах на съученика, който ме покани за дама на бала  Twisted Evil За това пък си изкарахме страхотно... то пък и съучениците се изсипаха в същата дискотека по едно време, та пак посрещнахме утрото с класа...

# 82
  • Мнения: 75
Ние още в 23:00 часа се бяхме разпръснали по различни барове,дискотеки и кръчми.....
Много се бях ядосала!!! Crossing Arms

# 83
  • DE
  • Мнения: 967
Преди 5 г.
Майка ми донесе един бял потник от Италия. Купих си пола до коленете от Пловдив, обувките - ниски.
И това беше - нито прически, нито много грим. Ама пък си изкарах страхотно. На Слънчев Бряг!! Laughing

# 84
  • Мнения: 302
Чак сега видях темата.Очаквайте снимки и от мен Wink,тъкмо да си ги сканирам и да си ги имам и на диск!

# 85
  • Варна
  • Мнения: 815
Тази година на 24 Май правим 5 години от завършването - ще има сбирка. Ще ида не от уважение и съпричасност към класа, а за да се поизфукам с това онова и да видя кой какво е постигнал. Понеже съм единствената с дете и щастливо омъжена винаги лееееко са ми завиждали  Wink , което прави срещите за мен още по-интересни.  Twisted Evil
(масово съучениците ми смятат, че да се омъжиш и да родиш на 20 е най-хубавото което може да ти се случи на тази възраст).
Ти си единствената омъжена с дете от твоя випуск, а аз като гледам накъде отиват нещата май скоро ще стана единствената неомъжена и без дете в нашия, макар и да са минали само 3 години от завършването ни Thinking

# 86
  • Мнения: 505
Беше преди 8 години. На бала, вече сгодена от 2м.  Mr. Green Уших си рокля, която да мога да нося и по друг повод, но уви налях се тотално и роклята ми е малка  Embarassed Изкарахме си що-годе добре, приятна вечер с хапване, пийване и танци. Прибрах се в 7 сутринта.

# 87
  • Мнения: 489
 Преди 12 години, на 23.05. Купонът беше в новотел "Европа"(сега "Принцес"). Аз бях от малкото абитуриентки с тоалет от 2 части( на "Корона М"), повечето бяха с рокли като от калъп, сякъш бяха с униформа. Весела и незабравима нощ, един прекрасен спомен. И бяхме толкова млади...

# 88
  • Мнения: 1 283
Предииииии..............абе "Помним Ленин жив"!Луда работа,тогава по магазините всичко под щанда.Роклята по поръчка,обувките от завода.Интересно,че това не ме интересуваше.До последно си бях цвете в саксия и всичко уреди майка ми,аз зубрих smile3529 до последно.Сухарка.

# 89
  • Мнения: 1 006
Точно тази сутрин, но преди 19г.  ooooh! пиехме кафе с най-близките ми приятели от ученическите ми години. Все още с абитуриентските си тоалети, след тежка абитуриентска вечер и нощ в парк хотел "Москва" и след това в мотел "Църна маца". Изтресохме се на класната сутринта още в първия й час. Компанията ми беше страхотна, класната също.

Моя милост беше с права, черна пола и със сребристо-ламен фрак, на който предните крилца се завързваха отпред на кръста и със задължителното отдолу бюстие. bowuu Бях прилично накъдрена като Лайнъл Ричи, но с по-дълга коса. Точно на бала узря и започна полуконсумацията на една от най-големите ми любовИ, които няма да забравя.

Нямам носталгични чувства. Имам скъпи и незабравими спомени.

Със същата тази компания от 10-15 човека се организирахме и се срещнахме миналата година. Щрак. Щрак. Щрак. С известна част от тях се чувам и виждам редовно през годините. Струват ми се същите.

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 07:25 от SAKRI

# 90
  • Мнения: 302
Ето малко снимки и от мен Wink
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=138281
Ееееех бяхме млади.....

# 91
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Завърших преди 5 години и ходих преди седмица на събиране на випуска -  мноооооооооооо се напихме, ама мноооооооооо кат ви каам  Mr. Green
Мързи ме да сканирам снимки - няма какво толкова да ми се види Simple Smile

# 92
  • UK
  • Мнения: 3 959
Тая година се нагледах на абитуриентки - и хубави и трагични... Имаше една с нещо като яка, на бала на най добрия ми приятел, ама... Отвратително. И една дебеличка и нисичка, облечена като кренвирш. Буквално. Затова пък на Стефан братовчедка му беше много хубава с една лилава рокля, и една приятелка също беше прелестна с една в бордо, преливащо в зелено... И една моя братовчедка със златистозелена рокля, също беше много хубава. Това ми е тройката на абитуриентките тая година.

Преди година и нещо ми се скапа харда и си отидоха всичките ми снимки от бала, останаха ми десетина. Останових че не знам фамилията на нито една съученичка, която би могла да има снимки от бала и която да намеря в Скайп, примерно, само на една и то щото е с моята фамилия и на още една щото е дъщеря на доцент Корновски, та мисля няма варненка която да не го знае. Ужасно.

Общи условия

Активация на акаунт