Имена на предмети/автомобили

  • 3 293
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 971
Заразена от съседната тема за интересни имена на домашни любимци, искам да споделя имена на нашата кола и на една приятелка - също създават настроение и са повод за смешки и забава по компании.

Нашата малка стара тъмносиня опел корсичка е Кънчо  Heart Eyes
На една приятелка полото е Пенка

Последна редакция: нд, 06 май 2007, 13:40 от Finty

# 1
  • Мнения: 3 447
Кумчо Вълчо е нашето старо сиво ауди  Simple Smile

# 2
  • Мнения: X
Белият орел е стария ни OPEL.

# 3
  • Мнения: 7 723
Пералнята ми е кака Пенка....
...печката с дърва на вилата- Прометей...  Laughing

# 4
  • Мнения: 8 505
Пералнята ми е кака Пенка....

Много често съм съм срещала перални с такова име-може да е традиция някаква.
У нас само комютъра си има име,което в същото време му е и парола,така че ще пропусна да го напиша.

# 5
  • Мнения: 440
Нашият бял и мн.стар ситроен е белия лебед,на наш приятел бившата пу кола беше Мишо,а на друг опелчето Черна мишка,на баща ми колата/не се отказва от москвича си/-танка Руди Joy

# 6
  • Мнения: 4 916
Герганка беше името на един стар автобус "Чавдар" (червен) във Варна.

# 7
  • Мнения: 6 992
джиесемите ми все се казват Симо - от сименс Laughing
на чичо ми колата беше Ото, някаква немска, ама не помня каква...
на дядо ми жигулата - Марийка Mr. Green
лаптопът е Тошко - от Тошиба Joy, макар че в началото като му правиха настройки, го писаха с моето име. Ама не мога да си го представя в женски род - лаптопка newsm78 Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 587
Старата ми кола - Рено Клио се казваше Ръбчо, пералнята е Пенка ,а миялната е Мара  Laughing Laughing Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 1 951
Колата е Кроки.Аз съм й кръстницата.

# 10
  • Мнения: 686
На тате на Москвича викахме Московчето
Иначе пералнята и печката са Пенки
Компютара  е Компи
А имаме Опел Астра и той е нашата Астерийка
На детето куклите са Лили,Галя и Манчо

# 11
  • DE
  • Мнения: 521
Моята първа кола се казваше Оскар, втората Тюди, а сегашната е Голди (заради цвета), но й викаме по нашенски Златка  Laughing

Компютрите ми всички са си имали имена (не се смейте Embarassed) на герои от Мечо Пух. Сегашният ми лаптоп се казва Кенга и засега се разбираме доста добре  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 2 014
Джуджето - за Рено Клио. А невремето баща ми викаше на колата си Лада Германова - по име и фамилия подобаващо.

# 13
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
едно време на нашата жигулка казвахме Топси,а на телевизора"Велико Търново" Величко ... "Хаде да видим какво прави Величко"  Joy си казвахме като имаше нещо интересно за гледане

# 14
  • Мнения: 2 700
Старата ни кола се казваше Марийка (не знам защо). Сега имаме Сеат, който се казва Сисата. Домакински уреди не съм кръщавала.

# 15
  • Мнения: 234
Пералната машина -Марчето
Готварската печка -Ути
Телевизора - как Сийка

# 16
  • Мнения: 959
моя форд е хенри

# 17
  • Мнения: 1 770
Някога преди викахме на семейния Вартбург Борил - от приказката за дето не щял да вземе на детето жаба...и що - "ей тъй на" - демек инатлия си падаше.
Иначе на мойто Рено му викаме Рени, на мъжа Форда му викаме Фори, а на служебния бус пак Рено - "Рьоне" - от филма Ало Ало...
Мъжът ми веднъж се измайтапи -взе мойта кола за провинцията и после се хвали - " и като надупих Рени до Шумен...."  Sunglasses

# 18
  • Мнения: 1 416
Жълтото трабантче на мама и татко се казваше Бъни. Как му отиваше само...  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 677
Така, започвам да изброявам...
Жигулката е Белия Делфин;
Имаме Форд Транзит, който е Жълтата подводница;
Преди тази Жигулка имахме друга, която пък беше Баба Дона.

Отделно:
Пералнята е Пена (то това си е класика);
Хладилникът е Тошо;
Печката е Димитричка.

... и още много, които отказвам да изброявам, щото ще има мераклии за проверка на IP-то ми и да ме вкарват в лудница. Ама без бой няма да се дам!
.

# 20
  • Мнения: 2 591
 Joy

много забавно  hahaha аз никога не съм кръщавала предметите около себе си  Rolling Eyes, но искрено се смях като ви четях  Peace

# 21
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Мойта корса е пълна с плюшена калинки и за това и викаме "калинката",  car003  а колкото до пералнята в къщи тя по документи си се казва Маргарита - така пише в книжката Mr. Green

# 22
  • под тепетата
  • Мнения: 9 271
Преди време получихме подарък от свеки-полско фиатче  Sick, толкова бях бясна, че си го кръстих Пръдльо -сещате се защо. Mr. Green

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Страхотна тема!
15 годишният ми Опел е Красавец или Скъпи; 29" телевизор Самсунг - Пиленцето (като се пуска и спира "чурулика"); GSM-а (също Самсунг) - Малкото пиленце.

# 24
  • Мнения: 1 770
Преди време получихме подарък от свеки-полско фиатче  Sick, толкова бях бясна, че си го кръстих Пръдльо -сещате се защо. Mr. Green

Това ми припомня, че принципно на Вартбурзите им викат "Пръдливия Ханс". Спомням си сега и че на моя му виках и "Вартбурджини"

# 25
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Това ми припомня, че принципно на Вартбурзите им викат "Пръдливия Ханс". Спомням си сега и че на моя му виках и "Вартбурджини"
Баща ми едно време имаше вартбург и аз му виках така "Вартбурджини".
На братовчедка ми шкодата от миналото беше "червената стрела".
Предния ни форд беше "белия лебед", а сегашния е "сивия гълъб".
На приятелят ми стария голф беше "зеления гущер".
А пералнята и нашата е "Пенка".

# 26
  • Мнения: 780
Мъжа ми кара синя уазка и и викаме синята стрела

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 392
На нашата шкодичка 120Л й викаме баба Снежи, а баща ми имаше бяла лада 2107 - Снежанка Mr. Green

# 28
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Това ми припомня, че принципно на Вартбурзите им викат "Пръдливия Ханс". Спомням си сега и че на моя му виках и "Вартбурджини"
"Вартбурджини"-тата си бяха сериозни коли със сериозни имена  Grinning

Мъжа ми кара синя уазка и и викаме синята стрела
ти ме подсети че на служебния пикап сега казваме така  Peace WV Caddyy на който и не му върви много с ремонтите на пък е "куршум"  Laughing

# 29
  • Мнения: 1 941
Попчо се казва моя лаптоп
Мунчо е един от служебните компютри, който постоянно забива когато не трябва
Роки е телевизора на нашите /незнам защо/

# 30
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Караваната Матилда познавам аз  Grinning

# 31
  • Мнения: 4 406
аз само с Пена, дето пере, мога да се включа... но съпругът ми наричаше служебния си комп Дънди

# 32
  • Мнения: 617
пералнята е сиси, щото е марка самсунг. На едни приятели варбурга е бял и те му викат белия лебед

# 33
  • Мнения: 2 677
Попаднах отново на темата, та се сетих да допълня:

Лаптопът на мъжа ми е Лапунчо.
Компютърът е Пенчо. Старият компютър (който вече е покойник  Cry) беше Гого.

Отделно си имам цял списък с плюшени играчки: костенурките КаролинНа и Павката; откоподът Косьо; гепардът Живко; зайците Гонка и Станислав...

 Crazy

# 34
  • Мнения: 4 916
... а колкото до пералнята в къщи тя по документи си се казва Маргарита - така пише в книжката Mr. Green

 Joy

# 35
  • Мнения: 1 426
Като живеех при майка ми, пералната беше Мата Космата, хладилникът - Белият Зъб, а печката - Марчето...

# 36
  • Мнения: 252
Жигулата на наШите се казваШе ДАФИНКА, кръстена на у4ени4еско гадже на баЩа ми. И след 20 години брак, майка ми все подска4аШе, като 4уеШе: Айде Дафинке, моето моми4е.. hahaha

# 37
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Жигулата на наШите се казваШе ДАФИНКА, кръстена на у4ени4еско гадже на баЩа ми. И след 20 години брак, майка ми все подска4аШе, като 4уеШе: Айде Дафинке, моето моми4е.. hahaha
Joy

Общи условия

Активация на акаунт