Домашно зеленчуково пюре с жълтък + кърма?

  • 1 346
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Здравейте, мами!

Моят бебо е на 7 мес. и 6 дена.
От 6 мес. и 10 дена му давам друго освен кърма между кърменията. До сега е ял  картоф+кърма, картоф + кърма + ориз, картоф + тиквичка+кърма, картоф+ ябълка+ кърма. От два дена му давам по2 - 4 лъжички пасирана круша. От ориз се запича моят сладур, та още не давам само оризова каша.
Въпросът ми е, като прибавя жълтък към зеленчуковото пюре, кърмата става ли отново за съставка или може да възпрепятства усвояването на останалите съставки.

Нямам никакъв опит, та лаишки питам опитните Wink

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 215
Едва ли кърмата пречи на усвояването на каквото и да било . А ти защо си играеш да се цедиш и да добавяш кърма към пюрето - аз давах каквото давах , и после хайде на цицката колкото си иска .

# 2
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Аз също слагах кърма в пюренцата докато не започнах да слагам масло. Масло започнах да слагам някъде през 8 месец, а жълтък дадох в 7-ми, т.е имаше време когато смесвах зеленчук, жълтък и кърма. До сега нямаме заместено хранене и давам по половин доза и след пюрето сме на цицата. Спрях да се цедя и ми стана по-леко  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 760
Има ли причини да даваш жълтък на тази възраст?  #Crazy По-добре въведи месо!
Иначе - кърмата възпрепятства усвояването на желязо от месото. Вероятно и от жълтъка (, а единствената причина да се дава такова нещо е именно желязото...).
Чудесен източник на големи количества желязо е гречка-та (елда). Също съдържа и много калций.
Желязо се съдържа и в просото и в други храни.
Съветвам те да не даваш жълтък до годинката...   bouquet

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 23:34 от Мъни

# 4
  • Мнения: 119
Има ли причини да даваш жълтък на тази възраст?  #Crazy По-добре въведи месо!

Чудесен източник на големи количества желязо е гречка-та (елда). Също съдържа и много калций.
И аз бих задала същия въпрос.Кашата от елда е чудесна за тази възраст.

# 5
  • Мнения: 4 451
Рано ви е още за жълтък. Не бързай! Наистина, въведи първо месото. Моето бебе е на 8м. и още не съм давала жълтък. Ще поизчакам още малко. Иначе в пюретата е задължително да има малко мляко. Peace

# 6
  • Мнения: 753
Благодаря ви!

# 7
  • Мнения: 353
Малко късно,но да се включа и аз.До годинката задължително трябва да слагаш мляко във всичко което приготвяш,а в случая цеди и слагай кърма,от това по хубаво няма.Успех.

# 8
  • Мнения: 4 181
Момичета, защо говорите така?
Защо да е задължително да се слага мляко/кърма  Shocked
Това е така само , ако замества хранене. Ако кърми на поискване за какво й е кърма в пюрето.
Аз не бих си причинила тази хамалогия с цеденето  ooooh! В началото на захранването някои бебета отказват пюрета с вода и затова се слага мааалко кърма просто , за да им е по-познат вкуса.
Ами ако го свикнете бебето да яде само пюрета с кърма после какво ще го правите  Thinking

# 9
  • Мнения: 487
Наистина няма нужда да слагаш кърма в пюретата, освен ако не искаш да заместваш хранене. Аз вече не слагам.

# 10
  • Мнения: 215
До годинката задължително трябва да слагаш мляко във всичко което приготвяш

Как ще е задължително , бе хора ? Тук говорим за кърмено дете на поискване .

Общи условия

Активация на акаунт