ОФФ:профилактичен преглед

  • 5 110
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
Здравейте,в 4ти месец ходих при доцент Томова в мед. център София.Тогава направи обстоен преглед на плода и не откри нищо тревожно.Сърчице,дробчета,бъбреци всичко беше наред,тогава тя ми каза ако искам като се роди бебо да отида пак при нея да го прегледа.Аз още не съм събрала смелост да го аправя,незнам дали има нужда.
вие какво бихте ме посъветвали?

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ако си доволна от нея иди, за какво ти е да събираш смелост???

# 2
  • София
  • Мнения: 4 412
доцент Томова  е много добра по дородова диагностика, но не съм чула да следи новородени бебчета. Сега е най-добре да ви гледа добър микропедиатър. Например от Неонатологията на Майчин дом, те имат и свободен прием. Имаше някъде по назад, кои са по рисковите раждания - тежко раждане, увита пъпна връв, загуба на тонове и т.н. Ако сте имали нещо такова е добре да се консултираш с по-тесен специалист.

# 3
  • Мнения: 1 710
Аз нещо не разбрах, защо са следили бременността ти. Има ли нещо което те притеснява или просто искаш някакъв профилактичен преглед?

# 4
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Maia Stoitseva
Аз нещо не разбрах, защо са следили бременността ти. Има ли нещо което те притеснява или просто искаш някакъв профилактичен преглед?

И аз това сисках да питам

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ако уточниш какъв е бил проблема преди или защо се страхуваш сега може да ти помогнем адекватно...

# 6
  • Мнения: 4 414
тук са рисковите фактори за ДЦП

дай малко повече инфо, за да ти дадем адекватен съвет...иначе и аз не съм чувала доц. Томова да се занимава с новородени Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 3 688
В 4ти месец питах лекаря който следеше бремеността ми/и в последствие раждах при него/ дали трябва да си правя генетичните изследвания.На 21год съм таткото е на 29 нямам предишни аборти както и нямаме заболявания в двата рода.Той ме посъветва,че е по добре да отида при доцент Томова вместо да правя изследванията и да се притеснявам.Отидх при нея и тя след доста обстоен преглед каза ,че всичко е наред.Раждането мина лесно,тръгнахме нормално,но бебо е голям и неискаше да слиза надолу и се наложи секцио,никакви усложнения и ни изписаха на 5тия ден/както си му е реда/.Не е имало оплетена пъпна връв,падане на тонове...
След прегледа в 4ти месец доц.Томова каза,че неможе да следи бебето като негов педиатър,но мога да го заведа при нея за профилактичен преглед малко след като се роди.
И още се чудя да отидем ли на такъв вид прегед
След една седмица ще ходим на първия контролен преглед при педиатър и от там ще си вземем направление за ортопед и ако има някой друг желателен преглед в самото начало.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 412
Най-добре педиатъра на бебето ще прецени дали има нужда от друг преглед.

До другите майки:
Обаче си мислех дали да не опишем в една тема, какви са първите признаци, че има отклонение в неврологичния статус, за да могат и майките да ги следят.

# 9
  • Мнения: 1 710
Педиатърът най-добре ще прецени, но тъй като аз изобщо им нямам доверие, ако питаш мен прегледът при невролог е също толкова задължителен като този при ортопед. Вие нямате нещо обезпокоително около бременността и раждането, така че не се страхувай - но защо да не бъдеш още по-спокойна.
Аз съм за с двете ръце за профилактични прегледи и при невролог. Но това вие го решавате.

# 10
Цитат на: tigonew

До другите майки:
Обаче си мислех дали да не опишем в една тема, какви са първите признаци, че има отклонение в неврологичния статус, за да могат и майките да ги следят.

Идеята е много добра,но да не стане така ,че майките да четат и да започнат да се вманиачават и втурачват в децата си,дали все пак не забелязват някой от симптомите.

# 11
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: Anonymous
Цитат на: tigonew

До другите майки:
Обаче си мислех дали да не опишем в една тема, какви са първите признаци, че има отклонение в неврологичния статус, за да могат и майките да ги следят.

Идеята е много добра,но да не стане така ,че майките да четат и да започнат да се вманиачават и втурачват в децата си,дали все пак не забелязват някой от симптомите.

Ами това е за предпочитане пред късната диагностика. Така мисля аз. Вманиачаването наистина е опасно и досадно понякога, но е по- добро от невежеството:)

# 12
  • Мнения: 1 710
А дори и да се вманиачиш е по-добре да чуеш абе нищо му няма на детето ти, отколкото - защо толкова късно идвате...

# 13
  • София
  • Мнения: 3 688
Да май наистина варианта с късната диагностика не е за предпочитане.
Аз понеже съм малко паника и писах как ще чета и ще ходя да проверявам дали малкия човек е наред

# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
спокойно - не мисля, че имаш и най-малкото основание да се притесняваш!

но е добре след прегледа при педиатъра да си направиш този за локсация на ставите и ако много се притесняваш - и при невролог - но така както ми описваш ситуацията - не виждам причина да ходиш на невролог - но това е мое лично мнение и много изпатили майчета тук ще те посъветват друго...ако искаш иди за чиста съвест...

аз не съм против задължителния преглед при невролог - просто ме е страх, да не попаднеш при някой дето да търси под вола теле.... не че ще навреди на бебчо това, което ни правят на нас ама могат да те ошашкат безпричинно....

Общи условия

Активация на акаунт