Размери...при сканиране?

  • 2 598
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 097
Помагайте - от къде да си увелича размерите на снимка, която съм сканирала  newsm78

# 1
  • Мнения: 260
Ако имаш още снимката - сканирай я отново с по голям брой пиксели , това се задава в сканиращата програма.

# 2
  • София
  • Мнения: 392
Най-добре я сканирай с по-голям DPI (Dots Per Inch) - т.е. с по-голяма разделителна способност - 300 DPI би трябвало да са достатъчно.
А ако няма как - пробвай с MSPAINT ( има я в START |  PROGRAMS | ACCESSORIES | PAINT ) - зареждаш снимката и избираш от менюто  IMAGE | STRETCH/SKEW и задаваш с колко процента искаш разтягане по хорионталата и вертикалата. Резултатът може да не ти хареса, затова най-добре с първия метод.

Ако искаш по-качествено разтягане, тогава ползвай ADOBE PhotoShop или COREL Photo Paint (ако имаш) -  те разполагат с много по-добри оптимизации при увеличаване, което гарантира по-малка загуба на качеството.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Благодаря ви, момчета  Hug

# 4
  • Мнения: 2 327
Ако нямаш Pfotoshop, може и с IrfanView - това е free програмка, която доста добре работи с картинки. Сравнително качествено уголемява и смалява.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Ох, съвсем се забатачих... ooooh! Нещо не мога да си свържа скенера с компа...Скенерът е Canon - ксерокс, факс и скенер. И понеже съм с нов компютър, явно системният нещо не го е свързал както трябва. Помагайте  Praynig В който и ЮЕсБи порт на компа  да включа свързващия кабел ми дава, че не го разпознава.

# 6
  • София
  • Мнения: 392
Ох, съвсем се забатачих... ooooh! Нещо не мога да си свържа скенера с компа...Скенерът е Canon - ксерокс, факс и скенер. И понеже съм с нов компютър, явно системният нещо не го е свързал както трябва. Помагайте  Praynig В който и ЮЕсБи порт на компа  да включа свързващия кабел ми дава, че не го разпознава.
Това се случва често при калпав USB кабел. Решението е:
1. Включваш USB Кабела
2. Включваш скенера
3. Изключваш компютъра от щепсела за 10 секунди.
4. Включваш компютъра (USB-то и скенера не ги спираш - трябва да работят!) и като зареди WINDOWS би трябвало вече да работи.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Това се случва често при калпав USB кабел. Решението е:
1. Включваш USB Кабела
2. Включваш скенера
3. Изключваш компютъра от щепсела за 10 секунди.
4. Включваш компютъра (USB-то и скенера не ги спираш - трябва да работят!) и като зареди WINDOWS би трябвало вече да работи.

Не ще... Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 392
Лошо - може да се е скапал скенера, Windows-a или кабела да е савсем зле.

Пробва ли процедурата на всичките USB портове?
Изтегли ли от http://software.canon-europe.com последните драйвери за устройството?

Що не го удариш в земята - може и да тръгне.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097

Лошо - може да се е скапал скенера, Windows-a или кабела да е савсем зле.

Пробва ли процедурата на всичките USB портове?
Изтегли ли от http://software.canon-europe.com последните драйвери за устройството?

Що не го удариш в земята - може и да тръгне.

Windows-a ми си е в ред, кабелът също, защото пробвах с един друг, чисто нов и същата работа... #Cussing out Имам към десетина USB порта - пробвах във всичките, изтеглих си и драйверите и резултатът е нулев  Banghead
Няма причина скенерът да се е скапал - ползван е няколко пъти само и нищо не е пипано по него.
Явно, при инсталирането на новия ми компютър нещо не е направено както трябва  Crossing Arms
Май ми остава само последната ти препоръка...  comp03

# 10
  • Мнения: 3 423
Тия мултифункционални устройства
не са от най-качествените за снимки.
Вземи си нормален скенер. Ако искаш
да увеличаваш много, сканирай най-
малко на 600 dpi, ако скенерът ти ти
позволява повече, давай на повече.
300dpi са възможно най-скромно постижение
за цветен печат, ако не увеличаваш снимката.

# 11
  • Мнения: 6 029
Нати, обикновено като инсталираш драйвера скенера не трябва да е свързан и включен, спазваш ли това?

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Тия мултифункционални устройства
не са от най-качествените за снимки.

Така е  Thinking Бях си сканирала едни снимки и бяха с много кофти качество  Crossing Arms

Нати, обикновено като инсталираш драйвера скенера не трябва да е свързан и включен, спазваш ли това?

Да ти кажа честно, вече нямам спомен  Blush защото какво ли не опитах  smile3511

# 13
  • Мнения: 6 029
А като вържеш у-вото компютъра засича ли го изобщо? казва ли че има ъноу дивайс?

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Успяяях... newsm44 newsm68 newsm18

Преинсталирах си драйверите от диска, който е към скенера и стана  Grinning

Благодаря на всички за съветите  Hug  love001 Kissing Heart

Общи условия

Активация на акаунт