Колежката ми извъртя адски мръсен номер

  • 6 028
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 714
 В средата на миналата седмица имахме поставена задача. Шефът се обърна пряко към мен по време на оперативката, но в последствие с колежката се уговорихме да си я поделим по равно и целият офис беше в течение с уговорката. Срокът за изпълнение беше петъка,който мина. Аз своя ангажимент го приключих още в сряда вечерта и и казах, че съм готова да приключи и с нейната част. Мина срядата,мина четвъртък все викаше ок, ок Днес идвам на работа и бесен скандал на оперативката. Тя нищо не свършила до днес и седи и мълчи като пън без да каже и всичко от офиса и те стоят и гледат в земята. Обясних на всеослушание,че съм си изпълнила своя ангажимент, а отговора беше " Може тя да е виновната и ти да си свършила своята част, но сега ще отнесеш глобата солидарно с нея, защото задачата я поставих н теб " Направо ми се доплака, толкова обидно ми стана. Винаги съм била коректна спрямо нея, просто не съм очаквала такова нещо. И се изниза без нищо да каже. Много ми стана обидно,просто не съм очаквала. Чак се замислих дали не го направи умишлено,защото аз три дни по ред все и повтарях че съм приключила, а тя все натъртваше да съм била спокойна TiredНай-ми стана гадно от това, че я имах за приятел. Баси к.....ския номер ooooh!

# 1
  • Мнения: 534
Каси,много гадно,но май трябва другия път сама да си свършиш работата за да няма
пак такива инциденти.
А колежката ти я отсвири-няма смисъл да работиш с човек,който ти подлива вода
 Hug

# 2
  • Мнения: 2 401
Така като чета, и  аз подозирам умисъл, за други причини нещо не се сещам. Помисили си за това на каква позиция сте двете, има ли някаква конкуренция, щото в работата приятелството е нещо мноого относително.

# 3
  • Мнения: 4 714
Работата не я поделихме, защото ме е мързяло да я свърша сама или за да се скътавам, а защото тя имаше връзки на едното място аз на другото и това беше единствения начин всичко да се свърши.
Конкуренция не бих могла да кажа...И двете заемаме едни и същи позиции. В последно време обаче по-горните шефове започнаха да ме забелязват по ред причини, а тя остана малко на заден план... Възможно ли е да ми прави мръсотии от яд?

# 4
  • France
  • Мнения: 726
Женската подлост няма граници.
 Ретроспектирай си взаимоотношенията с нея- може би за нещо ти го връща. Ако си била коректна до сега, имай едно на ум- може и интриги да " върти" в офиса.

# 5
  • Мнения: 534
Не казвам че те мързи,а че за да направиш нещо като хората трябва да си го свършиш сам  Hug
миналата седмица чаках един човек ми да ми помогне с една статистика,за курсова работа за колежа,
обеща ми! една седмица преди това и в петък(изпита ми беше в събота) ми каза че не я е направил  Shocked
а помолих именно него защото е завършил статистика  #Cussing out и не успях да си взема изпита
това имам впредвид,а не че те мързи  Naughty Hug

# 6
  • Мнения: 2 401
От яд не знам дали е, на мен ми изглежда като  чисто  чисто съзнателно стратегическо действие. Дано не съм права, с времето ще разбереш.

# 7
  • Мнения: 2 491
Баси гадният номер, явно наистина е умишлено Thinking
Сега имаш обица на ухото по отношение на колеги и колежки и за в бъдеще бъди по предпазлива. Не се ядосвай, по добре че си я разбрала каква е докато е време. Сега си свиркай и стой настрана и си върши задълженията сама. Винаги ще има завистливи и злобни хора, важното е ти да си над тези неща и да не им обръщаш внимание-твоята съвест е чиста.
Минзухар много точно го е казала-в работата приятелството е много относително.

# 8
  • Мнения: 4 714
Винаги са ни били добри взаимоотношенията, работата го налага. Офисът е пълен с хора, но преките задължение на нашето естество на работа са взаимообвързани. Идея си нямам с каква цел го направи. Знае, че едвам свързвам двата края в момента и въпреки това ми го начука с тая глоба. Нямам думи просто

# 9
  • Мнения: 3 423
Аз се интересувам от реда причини,
по които шефовете са почнали да те
забелязват. Губи ми се в интригата.

Допълвам. Шефовете ти имат право.
Задачата е поставена на тебе. Значи
и отговорността се търси от теб. Всеки
може да те изработи. Риск печели, риск
губи. Трябвало е да имаш готовност и с
частта, дето си отстъпила на колежката.
Никой не е длъжен да ти върши работата.

# 10
  • Мнения: 4 806
Касиди, съжалявам, че ще кажа нещо различно от общия хор - сама си си свъртяла мръсния номер. Задачата си е била твоя и надеждите за общо решение не са били основателни.
Няма смисъл да разбираш нейните мотиви, защото няма да върнеш времето назад и да поправиш своята грешка - предоверяване и свръхочаквания.
Приеми, че това ти е добра школовка - това, което имаш да вършиш, само ти можеш да свършиш. АКо някой ще помага - постоянен контрол по всяка стъпка.

Ха, Лиска ме изпреварила Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 714
Този вид работа винаги е бил възлаган на нея поради факта, че само тя има нужните връзки на конкретното място. Аз съм помагала, но основно ангажимента е бил неин. Всички знаеха, че част от задача е неизпълнима без нейната намеса, включително и шефа така че поделянето на ангажимента беше повече от нормално. Като се замисля тя още тогава направи фасон, че не се е обърнал към нея, а към мен...Мръсно е, както и да се погледне

# 12
  • Мнения: 278
"На вълка му бил дебел врата, защото сам си вършел работата." Винаги съм имала някоя колежка дето да ми го ... и е много гадно. Даже едната така ме изигра, че още не мога да го преживея и се моля дано има Господ, че да разбере как аз съм се чувствала. Опс, те май са няколко такива дето се моля да си получат заслуженото. Едната ме изигра с пари, ама мнооооооооого пари, а пък заради другата си загубих бебето. Внимавай, жените са големи Кучки. Явно има причина да ти го направи този номер. Подозирам, че ти завижда за нещо и не дай си боже да иска да те измести ...

# 13
  • Мнения: 2 491
Аз се интересувам от реда причини,
по които шефовете са почнали да те
забелязват. Губи ми се в интригата.

Допълвам. Шефовете ти имат право.
Задачата е поставена на тебе. Значи
и отговорността се търси от теб. Всеки
може да те изработи. Риск печели, риск
губи. Трябвало е да имаш готовност и с
частта, дето си отстъпила на колежката.
Никой не е длъжен да ти върши работата.


Перфектно изказване (както винаги), подкрепям Peace

# 14
  • Мнения: 3 423
Стегни се в кръста.
Няма нищо по-гадно от излъгани
очаквания. Не е мръсно. Така се
прави. Да не е луда да си гърми
патроните, знаеш как е в тоя бранш.
Теб са те пробвали просто.
Издънила си се. Не унивай, ще има и
втори шанс. И ти ще се овълчиш някой ден.
Както обича да казва един мой любим поп.

Общи условия

Активация на акаунт