Това период ли е?

  • 464
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 500
Откакто ходи на ясла малката е доста бурна. Следобяд я взимам от ясла, казват ми, че всичко е наред, че е била кротка и послушна, че се справя перфектно. Като е с мен, обаче, е кисела и дори агресивна. Удря ме, тръшка се, реве за щяло и нещяло. Преди беше кротко бебе. Това период ли е, през който преминава? Бунт ли е някакъв, че я водя на ясла и не съм до нея? Или може би има друга причина... newsm78 Какво й става? Rolling Eyes Sad

# 1
  • Мнения: 8 505
Това е нещо като протест от нейна страна.Ще отмине.
Дъщеря ми имаше такъв период,но не отначало (тогава свикна много бързо),а в периода на сборните групи през лятото.

# 2
  • Мнения: 1 426
Отдавна ли ти е на ясла? Ако е отскоро, може по този начин си изкарва притеснението, че е била без тебе. Ако е по-отдавна, може би се уморява там. Те са все пак мънички още в яслата. После в градината вече ще си има любими занимания, приятели, предпочитани лелки. А между 2-3 годинки има бурен период, но той е по-скоро инатски, не е точно нервен.

# 3
  • Мнения: 3 500
Ходи от 1 месец, но там всички я обожават и много я гледат. Казват, че е много послушна и кротка.

# 4
  • Мнения: 24 467
Не може да се каже дали е въпрос на период или на детски темперамент. Има деца, които се адаптират за броени дни към ДЯ/ ДГ, има деца, които никога не свикват с това.
Понякога отношението на детето към детското заведение зависи и от атмосферата в самото заведение, от хората, които се занимават с децата, дори от останалите деца.
Не може да се даде еднозначен и категоричен отговор, не познамаве детето, не познаваме истинската ситуация в яслата.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Бунт ли е някакъв, че я водя на ясла и не съм до нея?

Може и това да е, а може и да се уморява и да става кисела и раздразнителна.

# 6
  • Мнения: 234
При нас го има същия проблем.Моята дъщеря ходи на ясла от две седмици .Като я взема,започва голямото капризничене.Просто не можем да и угодим с нищо.В яслата е кротко агънце,а в къщи плаче много и е агресивна.Аз също започнах да се притеснявам от това.Като прочетох за твоя проблем незнам трябва ли да се успокоя малко.Може би това поведение е нормално.Сигурно по този начин децата протестират срещу това,че сме ги оставили на чуждо място,с чужди хора.Мама им липсва.Като осъзнаят,че са там за част от деня,а не са изоставени може пък да им мине.  newsm78Дано  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт