Високи нива на Бета чхг, незабележим плод.......

  • 7 679
  • 28
  •   1
Отговори
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
Здравейте,
Днес ходих на лекар след като си направих 3 теста за бременност и всички бяха положителни.След УЗ прегледа не се забеляза наличието на зародиш.Единственото, което се виждаше, са 2 образувания в левия яйчник с неясен произход.След като ми направиха изследване на бета чхг то се оказа доста високо(1098 мл при не повече от 3 седмици от зачеването).А нищо не се виждаше.Съмняват се за извънматочна бременност, но защо тогава бчхг е доста по-високо,вместо доста по-ниско?Възможно ли е това, че съм пила Клостилбегит да има някакво отношение към това?Много ще съм благодарна, ако се намери някой, който да може да ми даде някакво обяснение.

# 1
  • Мнения: 1 209
Други лекарства освен Клостилбегита пила ли си?

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Единственото, което мога да се посъветвам е да следиш нивото на бета чхг през ден и по това се преценява какво е положението.
А може ли да си отишла твърде рано? Кой ден закъснение ти е?

# 3
  • Мнения: 4 700
Доколкото zнам симптомите при нормална и иzвънматочна са еднакви в началото. А zа6то да не и стойнистите. Стискам палци всичко да е наред.

# 4
  • Мнения: 820
Клостилбегита не може да окаже влияние върху ЧХГ, прегнил слагали ли са ти и ако да кога?

# 5
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
Ами всъщност през последните 3 месеца цикълът ми е редовен и е по 32 дни.Закъснениетоп ми е само с 4-5 дни и не съм вземала други лекарства.Бяха ми изписали Сиофор,но го спрях,защото ми ставаше много лошо от него.

# 6
  • Мнения: 547
Атина,а след клостилбегита проследиха ли колко фоликула се образуваха.Питам защото високото ниво на хормона ме навежда на мисълта за многоплодна бременност.Не съм сигурна чела ли съм нещо по въпроса,но си мисля че е логично,ако ембрионите са повече и ЧХГ-то да е по-високо.А и ти не пишеш дали са те гледали с вагинален или коремен ехограф.С коремния на този етап не могат да видят бременност.Желая ти всичко да е наред и следващия път да си много щастлива.Предлагам ти да отидеш и при друг лекар и да те видят с вагинален ултразвук.Успех!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Ами всъщност през последните 3 месеца цикълът ми е редовен и е по 32 дни.Закъснениетоп ми е само с 4-5 дни и не съм вземала други лекарства.Бяха ми изписали Сиофор,но го спрях,защото ми ставаше много лошо от него.
На такова закъснение само с кристална топка ще се види ясно зародиш, успокой се  Laughing Трябват поне 10 дена, за да се види хубаво мехурчето и има ли някой вътре. Високите нива са хубав признак, но наистина повтори теста след 48 часа. Ако увеличението е поне 50-75% няма страшно. И имай търпение!

# 8
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
Здравейте,момичета.Днес ходих и се консултирах и с друг лекар и той ми каза,че всичко е наред.дори успя да ми покаже плодното сакче Simple Smile Сега след 2 седммици ще съм пак на преглед,но засега нещата са наред.Дано всичко си остане така.А що се отнася до първата лекарка при която бях-тя повече никога няма да ме види, след като така ми изкара ума и вчера цял ден плаках.Оставам си при втория лекар.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Много се радвам за теб,миличка!Дано от тук на там има само добри новини и скоро да чуете и туптящо сърчице  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 209
ЧЕСТИТО Atina_Eli, пожелавам ти много лека бременност и никакви негативни мисли...

# 11
  • Мнения: 902
Атина, някъде ми се е затрил постинга от сутринта. Twisted Evil
Сиофор НЕ СЕ пие през първия триместър на бременността. Добре, че си го спряла.
След консултация с ендокринолог, може да започнеш отново да го пиеш след края на трети месец.
Дано са леки, безоблачни и щастливи 9-те месеца на трепет и очакване.

# 12
  • София
  • Мнения: 626
ЧЕСТИТО!!!

# 13
  • Мнения: 1 247
честито   bouquet

# 14
  • Мнения: 4 700
Честито   bouquet Наслаждавай се на бременността си, а на тая лекарка и тегли една голяма....

Аман вече от некадърници. Само ни иzкарват акълите  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт