Какво НЕ давате за ядене при Атопичен дерматит ???

  • 7 908
  • 22
  •   1
Отговори
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Понеже се чудя какво да давам за хапване , реших да попитам какво не давате за ядене на децата си който с АД .

# 1
  • Мнения: 8 459
Аз давам много неща,да не кажа всичко,защото няма да е точно.За мой късмет детето не обича шоколад и сладко.Давам мляко Нестле джуниър,рядко давам прясно.Кисело бих искала да яде,но тя също не харесва.Иначе си похапва месце и плодове.Не давам вафли и други боклуци,които имат консерванти.Както и боядисани сокове.При нас обаче атопичният не се влияе от храната и почти е изчезнал.Има само 1-2 мънички червени петънца на колянната сгъвка.А положението наистина беше ужасно-цялото и лице беше в червени петна преди година и нещо.Нямам обяснение от какво се влияе,но намалихме къпането със шампоан и сапун и къпехме само с вода и един път седмично с препарат.
Допълвам-яде овесени ядки и попара с пълнозърнест сухар,просо със сирене.Много зеленчуци и месо/не толкова много,но обича/

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 22:06 от Емия

# 2
  • Мнения: 8 585
Обикновено АД няма никаква връзка с храни, защото по принцип АД НЕ е алергично заболяване.
Само в някои редки случаи ако забелязвате връзка с определена храна<->обостряне, изключвате нея.
Цитрусовите обикновено не са измежду тези групи храни.

Изключването на цели групи храни при АД и поставянето на децата "на диета" е груба грешка, без работещ ефект.

# 3
  • Мнения: 47 961
дали има ефект от диетата не знам, защото ние приложихме всичко...но аз все още не давам-цитруси(изкл понякога банан, но той не го обича), горски плодове, ядки, мед(мисля че в яслата вече е опитвал обаче), сухо мляко дори и адаптирано, както и сухи каши-винаги се изприщва, а от кисело мляко и сирене не се изприщва  newsm78
всичко друго давам, каквото ядем ние или в яслата, не прекалявам с варивата(боб, леща и грах) и рибата, но му давам всичко, дори и шоколад, яйца и т.н.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
На моя големия син определено му се обостря от храни,както и от студ.Бузите му стават червени и топли.Когато е така не му давам шоколад,цитруси и банани,избягвам и прясното мляко и ефект определено има.Когато обаче,не му е обострен си папка всичко.

# 5
  • Мнения: 8 585
На моя големия син определено му се обостря от храни,както и от студ.Бузите му стават червени и топли.Когато е така не му давам шоколад,цитруси и банани,избягвам и прясното мляко и ефект определено има.Когато обаче,не му е обострен си папка всичко.
Е, как един път ще му влияе, а друг път-не.
Същите неща.

Нещо тук не е наред с наблюденията...

# 6
  • Мнения: 1 793
Обикновено АД няма никаква връзка с храни, защото по принцип АД НЕ е алергично заболяване.
Само в някои редки случаи ако забелязвате връзка с определена храна<->обостряне, изключвате нея.
Цитрусовите обикновено не са измежду тези групи храни.

Изключването на цели групи храни при АД и поставянето на децата "на диета" е груба грешка, без работещ ефект.

Цитирам това мнение, защото същото каза и нашия лекар тук. Послушах го и не сбърках. Мнението му е, че категорично АД не е алергия и няма нужда от изключване на храни. Синът ми е с АД от 3 месечен, а сега е на 3 години. До 1 годинка съм го пазила от определени видове храни, а именно: цитруси, мед, ягоди, прясно мляко, шоколадови изделия. За това се сещам в момента. Но дори и да не беше с АД пак щях да изключа тези храни до навършване на 1 година,защото мисля, че на някакви месеци детето няма нужа да яде цитруси, още повече пък шоколад. Честно казано до този период /до 1 г./ от време на време се случваше да му почервенеят много бузите и да станат грапави при все, че не съм му давала алергизиращи храни. Кърмен е 13 месеца. След годинката вече започна да яде всичко и  от тогава до сега не съм забелязала никакви такива неща, като грапави бузи или крачета и т.н. Кожата му е по-суха, но той просто е с такъв тип кожа. В никакъв случай не е грапава и детето е добре. Сега го ограничавам от шоколада. Яде много рядко, но не заради АД, а защото смятам, че няма нищо полезно в него. Лекарят ни беше казал, че ще го израсте един ден и явно така стана. Не знам занапред как ще е положението, но засега е добре.

# 7
  • Мнения: 1 080
Малкото ми дете е с алергия към белтъка и атопичен дерматит .И би трябвало двете да са свързани .Но в нашия случай се оказва ,че дразнителя е бил в козметиката ,праха за пране и мръсния въздух в София .След две поредни съботи и недели в планината .Бузките му се изчистиха  горе -долу ,без никаква смяна в хранителния режим .Пробвах да му дам малко козе сирене - веднага получи разстройството с кръв и слуз а атопичния дерматит изобщо не се е обострил . newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 3 610
На моя големия син определено му се обостря от храни,както и от студ.Бузите му стават червени и топли.Когато е така не му давам шоколад,цитруси и банани,избягвам и прясното мляко и ефект определено има.Когато обаче,не му е обострен си папка всичко.
Е, как един път ще му влияе, а друг път-не.
Същите неща.

Нещо тук не е наред с наблюденията...

Наистина когато е обострен и дам портокал или банан се засилва още повече.Също така винаги първопричината е някаква храна,било зрънчо или определен вид шоколад(освен когато не е студ).Може и да е в следствие на някакъв период на организма,но факт е че реагира на храна.

# 9
  • Мнения: 747
Тази диагноза АД дерматолог ли я поставя, или е достатъчно ясна и личния лекар може ли да я постави?
На дъщеря ми се появи едно петно на мишницата- кожата е като грапава... нещо като екзема...
Ако АД не се лекува с диети, тогава... какво се прави? Иначе в моя случай засега не установявам връзка с определени храни.

# 10
  • Мнения: 201
 Малката ми дещеря е с АД от 8-9месечна възраст. Личната й лекарка я беше подложила на диета/без мляко, сирене, цитр.плодове, масло,какао, малини и др./, няколко месеца пи едно отвратително мляко НАН Хипоалергично, чудех се какво да й давам за ядене!  Close Толкова мъничка без любимото й мляко! Заведох я в София правиха й тест за алергия към храни, нямаше такава, започна да яде всичко. Алерголожката там ми каза, че е много важно детето да се храни пълноценно и да не се лишава от храни /само, ако има установена алергия към някоя, тогава/, защото всички органи се изграждат до 3 год. възраст. Ето защо е важно навреме да се установи има ли изобщо алергия към храна и да не се подлагат безразборно децата на диета!
  Избягвам  консервантите, доколкото мога, макар че почти навсякъде ги има. Много рядко й давам шок.яйце или шок.вафла, но мляко с какао обожава и непрекъснато пие. Снаксове и чипсове също не й давам, много рядко й купувам "Слънчо", има много вредни оцветители, консерванти в тях. Преди да купя нещо внимателно прочитам етикета, ако го направите, сами ще се откажете да купувате много неща. Една справка в интернет ще ви даде представа колко вредни са повечето оцветители и консерванти, в някои страни са забранени дори. Тези ограничения налагам не само за малката, но за всички в къщи.
 
П.П. Лекуваме се с ХОМЕОПАТИЯ от шест месеца. В момента продължава лечението на малката. Много съм доволна и съжелявам, че по-рано не съм се обърнала към хомеопат. АД не е някакво безобидно заболяване. В 80% от случаите преминава в по-късна възраст в алергичен ринит, астма или псориазис. Хомеопатът ни я лекува вътрешно, предупреди ме, че ще стане бавно, но аз имам търпение!

# 11
  • Мнения: 5 362
Обикновено АД няма никаква връзка с храни, защото по принцип АД НЕ е алергично заболяване.
Абсолютно вярно  Peace

# 12
  • Мнения: 2 237
Храните нямат общо с дерматита.На моята си и давам всичко.

# 13
  • Мнения: 2 673
моля на пишещите в темата да кажат..според техните наблюдения на какво се дължат кожните промени??

случало ли се е на някой да смени праха за пране да речем..и да изчезне проблема..
 
И ако може да ми кажете правили ли сте кръвен тест  newsm78И какъв показател е ?

# 14
  • Мнения: 47 961
при нас връзка с външни дразнители-като студ, омекотители и прах-има доколкото кожата като цяло реагира на тях, а участъка с дерматит-повече, всъщност най-вече реагира на материи, не толкова на препаратите, на козметика също...аз не ползвам сапуни, само вода, и д-р тайс и козметиката на бюбхен
с храните- от някои се изприщва веднага около устата, след ден-два и около ануса и дерматита се влошава леко- значи реакция някаква-такива храни  са АМ и каши с АМ, цитруси, някои снаксове и сладкиши(от кисело мляко не му става така, значи сигурно не е алергия към мляко  newsm78)
тестове не сме правили, най-вече защото сега е мнооого по-добре, има само 1-2 петна и е почти без лечение

Общи условия

Активация на акаунт