Голямата любов и сълзите

  • 5 991
  • 46
  •   1
Отговори
вярна ли е сентенцията,която гласи,че истинската любов идва само веднъж в живота и никога не си отива?

# 1
Как да преодолеем болката и да се абстрахираме от ТОЗИ човек,който е завладял мислите ни?Как да го забравим и да продължим напред?

# 2
  • Мнения: 2 237
Мисля,че е вярно.Истинската любов е само една (или поне голямата),но за съжаление при някои тя не идва никога.Търсиш я цял живот,но тя не идва.При други идва,но  по някаква причина те я пропускат или не я забелязват,а когато това стане е вече късно....При трети,щастливците,идва и там си остава за винаги.Истинската любов се усеща (макар че аз до сега не съм я усетила,все я чакам...),предполагам че не може да се сбърка....Или може ?
Как да забравиш някого когото обичаш ? Никак.Няма рецепта.Носиш го цял живот в сърцето си,и когато вечер останеш сам с мислите си,те са предимно за Него (или Нея,ако става въпрос за мъж).Напред винаги може да се продължи,но често пъти с опустошена душа.Въпроса е да запазим собстевното си достойноство и да не позволяваме едно чуство,макар и силно,да ни погубва....Абе когато някой ден намеря своята истинска любов,може би ще мога да отговоря по-точно.Защо ли обаче си мисля,че не ние,а тя намира нас.......

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 12:37 от blizna4e

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
времето е добър ле4ител, макар, 4е не зали4ава, поне отдале4ава! и прави мъдри!ако е една, дали сме я хванали то4но тази любов и какво сме готови за нея? а защо след като е голямата, сме я оставили да си ходи? ами, ако няма друга, какво е животът без голямата, малките любови стигат ли за да се напълни той? аз рискувам за голямата, не мога да 4акам да проверя теста на времето!

# 4
  • Мнения: 431
Аз не вярвам в "Голямата и Истинска" любов. Това е дъвка за мозъка за жени, насаждана от филмите и книгите - търсенето на Принца, Единствения и т.н. Заради този мит много жени с отворена уста очакват чудото или тънат в сълзите на възможните "ако" и "дали".

Как да преодолеем болката и да се абстрахираме от ТОЗИ човек,който е завладял мислите ни?Как да го забравим и да продължим напред?

Като го свалиш от пиедестала и видиш, че е човек. За себе си съм решила, че никой мъж не заслужава вселената ми да кръжи около него. Не знам каква ще е твоята рецепта.

# 5
  • Мнения: 589


 За себе си съм решила, че никой мъж не заслужава вселената ми да кръжи около него. Не знам каква ще е твоята рецепта.
[/quote]
 Peace

# 6
  • Мнения: 6 991
Аз не вярвам в "Голямата и Истинска" любов. Това е дъвка за мозъка за жени, насаждана от филмите и книгите - търсенето на Принца, Единствения и т.н. Заради този мит много жени с отворена уста очакват чудото или тънат в сълзите на възможните "ако" и "дали".
Как да преодолеем болката и да се абстрахираме от ТОЗИ човек,който е завладял мислите ни?Как да го забравим и да продължим напред?
Като го свалиш от пиедестала и видиш, че е човек. За себе си съм решила, че никой мъж не заслужава вселената ми да кръжи около него. Не знам каква ще е твоята рецепта.

Е, нещо такова и аз. Много хубаво казано, Лизбет  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 3 878
на мен ми се случи два пъти ГОЛЯМАТА ЛЮБОВ, значи не е само единствена и неповторима. първия път продължи 8 години и пърхах като луда от любов, но после срещнах мъжа ми и така голямата любов, която чувствах до този момент и мислех за вечна просто изчезна като изметена с метла прашинка....сега твърдя, че МЪЖА МИ е голямата ми любов и я смятам за вечна и неповторима. но е вярно и че никога не се знае Wink

# 8
  • Мнения: 2 759
....на мен ми се случи два пъти ГОЛЯМАТА ЛЮБОВ...

                    Peace. И при мен така.

# 9
  • Мнения: 1 492
Всичките ми любови са били големи, така, че за мен няма единствена и истинска любов.
А за да забравиш, най-лесно е да се влюбиш отново. Отпусни се, живота продължава. Hug

# 10
  • Мнения: 397
Аз не вярвам в "Голямата и Истинска" любов. Това е дъвка за мозъка за жени, насаждана от филмите и книгите - търсенето на Принца, Единствения и т.н. Заради този мит много жени с отворена уста очакват чудото или тънат в сълзите на възможните "ако" и "дали".

Как да преодолеем болката и да се абстрахираме от ТОЗИ човек,който е завладял мислите ни?Как да го забравим и да продължим напред?

Като го свалиш от пиедестала и видиш, че е човек. За себе си съм решила, че никой мъж не заслужава вселената ми да кръжи около него. Не знам каква ще е твоята рецепта.
Ама точно така! Peace

# 11
  • Мнения: 2 723
Докато го идеализираш ще страдаш - това е положението Naughty
Изобщо не мисля, че трябва да забравяш някой, който е минал през живота ти и е оставил някакъв отпечатък...
Просто продължаваш, щото докато се самосъжаляваш, ще изпуснеш безброй прекрасни мигове, които никога няма да се повторят...
И какво значи завладени мисли - ми мисли за нещо друго, намери си друго занимание... щастието не е един мъж, има безброй неща, които могат да те накарат да се усмихваш... я по- ведро, голяма работа станала...
Докато си фиксирана в НЕГО, няма да стане работата... Друг е въпросът, дали ти наистина искаш да спреш да мислиш за него, щото така като те чета, май по-скоро се надяваш на чудо Thinking

# 12
  • Мнения: 794
Преди известно време бях сигурна, че съм намерила Човека, а то се оказа Прасето (да кажем)  Mr. Green

 Joy  Joy  Joy

Но дълго време дерзаех (около месец)..  Simple Smile

Сега сериозно - наистина си мислех, че е трудно и т.н., но бързо превъзмогнах и него и всичко свързано с него.


Успокой се, не се затваряй в себе си и се уважавай.

Сигурна съм, че ще намериш това което търсиш!

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
вярна ли е сентенцията,която гласи,че истинската любов идва само веднъж в живота и никога не си отива?
Не, не е вярна.

Как да преодолеем болката и да се абстрахираме от ТОЗИ човек,който е завладял мислите ни?Как да го забравим и да продължим напред?
Времето е лечителят за тази болка.

# 14
  • Мнения: 750
Преди осем години си мислех....4е е дошъл принца на белия кон! Mr. Green
А после се оказа,4е това е бил коня на принца! Crazy
Омъжих се втори път!А вторият брак е триумф над надеждата над опита! Rolling Eyes

Любовта е мръсен номер който са ни и зиграли,за да може видът ни да бъде продължен! Wink


           bouquetСпокойноооо....

Общи условия

Активация на акаунт