Като се ходи само на подписване подарък носи ли се?

  • 5 714
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 029
На 13-ти (ако не съм родила, дано да съм, че не мога повече) сме само на подписване на едни приятели. Няма да има почерпка. Да купувам ли подарък или само цветя на булката се носят??

# 1
  • Мнения: 2 700
Не съм много в час какво е прието да се прави и какво не. Когато ние се женихме бяхме поканили само в черквата (дали ще е подписване е все тая) разни семейни приятели на родителите ни. По-голямата част от тях ни подариха само цветя.
Ние от своя страна бяхме канени само на подписване, но подарихме цветя и малка статуетка (хем неангажиращо, хем за спомен).

# 2
  • Мнения: 4 546
аз бих взела нещо символично, освен цветята. нещо, което да не е скъпо и ангажиращо, но все пак е жест. иначе незнам какво е прието

# 3
  • Мнения: 6 029
и аз си мислех за китки и нещо дребно, за спомен.

# 4
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Мисля, че можеш да купиш нещо дребно, нещо което ще е за спомен на младоженците.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Ако питаш мен, спести си цветята. За същите пари можеш да им вземеш някакъв сувенир за спомен. Или поне дългоживущо цвете в саксия - нещо, дето да остане, не да увехне след няколко дена...

# 6
  • Мнения: 6 992
Аз бих занесла само цветя. Статуетки - да ми събират прах и...айде... Rolling Eyes Не че не ми е мило да гледам статуетките от моята сватба  Laughing, но по принцип са ми сладникави и не бих купила.

# 7
  • Мнения: 4 546
може някакъв не скъп сервиз за кафе - не много префърцунен. или комплект чаши някакви  newsm78 чаши се чупят, а като са по-обикновени значи даже и сега да ги сложат в шкафа, няма да стоят дълго там  Wink

# 8
  • Мнения: 1 263
На нас за подписването без почерпка миналата година кумовете ни бяха 2 жени- едната жена нищо не ни подари,другата в една красива кутия по-луксозни хавлиени кърпи и сервиз за сервиране на торта.
За мен и съпруга ми нямаше значение,но ако искаш да следваш етикета на поведение нещо подобно на подаръка ,който ни направи 2-та жена мисля,че ще ти свърши идеална работа.  bouquet
ПП:за цветя не си спомням дали ми подариха или не   newsm78
Ако е без почерпка би следвало от тяхна страна поне да ви поканят на едно кафе в тях след подписването непосредствено или в рамките на 1-2 седмици след него.
Нашите кумове се опъваха за ресторант,но не отказаха,когато ги поканихме у нас на кафе с торта. 
Леко и безпроблемно раждане!  

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 12:29 от bori7

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На нашата сватба, хората, които дойдоха само на подписването или само в църквата не са ни подарявали подаръци, а само цветя.

 Но когато ние бяхме на едно подписване, подарихме сребърна ваза за спомен. Въпрос на личен избо и светоусещане.

Ти пък, можеш да купиш икона примерно, от пред Александър Невски, 10-15 лв. струват, а носят доста символика в себе си!

Хайде, и дано си родила до тогава, че да не се занимаваш с допълнителни главоблъсканици!

# 10
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
аз бих взела нещо символично, освен цветята. нещо, което да не е скъпо и ангажиращо, но все пак е жест. иначе незнам какво е прието
Peace и то ако са ти по близки,иначе не е необходимо.

# 11
  • Мнения: 5 228
Само цветя. В никакъв случай по-сериозни подаръци, защото може да се почувстват неудобно.

# 12
  • Мнения: 6 029
Само цветя. В никакъв случай по-сериозни подаръци, защото може да се почувстват неудобно.

ТенкюSimple Smile И аз си помислих същото.. явно финансовите възможности не им стигат.. по-добре да не се изхвърлям.

# 13
  • Мнения: 6 167
и аз си мислех за китки и нещо дребно, за спомен.

не, не се носи подарък, подаряват се цветя.
когато се подпишат младоженците, се нареждат с едни бонбони, заедно с родители и някоя измъчена приятелка, която да държи бобониерите и едни такива сладки, от които винаги се ронят трохи  Mr. Green
та,  хората се нареждат на опашка, поздравяват младите. тогава подаваш цветята на младоженката, не на младоженеца. от там ги поема някоя нейна братовчедка и след това ще ги видиш обикновено аранжирани някъде из ресторанта.
след като ги поздравиш на линията  те чакат и въпросните девойки със сладки и бонбони, взимаш си и .. това е.
на това едно време му викахме соцреализъм.
добре, че не съм се женила по този начин. Whistling

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455

не, не се носи подарък, подаряват се цветя.
когато се подпишат младоженците, се нареждат с едни бонбони, заедно с родители и някоя измъчена приятелка, която да държи бобониерите и едни такива сладки, от които винаги се ронят трохи  Mr. Green
та,  хората се нареждат на опашка, поздравяват младите. тогава подаваш цветята на младоженката, не на младоженеца. от там ги поема някоя нейна братовчедка и след това ще ги видиш обикновено аранжирани някъде из ресторанта.
след като ги поздравиш на линията  те чакат и въпросните девойки със сладки и бонбони, взимаш си и .. това е.
на това едно време му викахме соцреализъм.
добре, че не съм се женила по този начин. Whistling

А като не си се женила така, защо изобщо го описваш толкова подробно по този начин, и мислиш ли, че някой го прави в момента?!?

Ай...че се ядосах...извинявай

Общи условия

Активация на акаунт