Счупена ръка

  • 10 189
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 786
Вчера детето ми е паднало в пясъчника в детската градина и като отидох да си го прибирам към 5 и 20 беше целият облян в сълзи, ожулен на брадичката и държеше ръчичката си увиснала Cry Веднага разбрах, че е счупена, госпожите му сложили памуче с реванол, а той реве, та се къса...
Хукнахме по докторки, снимки, гипсираха ни в 7 вечерта... ooooh!
И една каша в главата ми е настанала - може ли да има виновен, сам бил паднал, никой не го бил бутнал - версия на двете госпожи, които са били там, и на детето ми също. Но как такова счупване на пясъчник newsm78, според докторката трудно може сам да си я счупи, по-скоро  бил бутнат.
Друго - никога досега не се бях замисляла, не бях чувала дори да се обсъжда някъде, но не е ли наистина редно децата ни да са застраховани в детската градина, все пак ги оставяме с едни сравнително чужди хора, които освен за нашето, трябва да се грижат за още 29 деца, а обичайно просто се раздумват на пейките. И кой трябва да има грижата за това - директорката на ОДЗ, общината или ние, родителите.
Защо нашата конкретно сестра стои на работа до 3 и половина, след като деца има поне до 5 и половина, и точно в тези часове са още сънени, излизат на площадката и стават бели.
Ако някой може да ми даде и други съвети - например какво да правя като го сърби под гипса, как да се обличаме, къпем, вчера всичко стана толкова бързо и нямаше време, а и да имаше - нямаше да се сетя сигурно да питам. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 2 197
Не искам да взимам отношение по въпроса за грижите на учителките и как точно да си вършат работа, защото за момента имам само теоретични виждания. Не мисля, че някой има вина в тази ситуация, въпрос на късмет. А даже и  да го е бутнало някое дете какво можеш да направиш?
Сърбенето под гипса трябва да го преживее - нищо не може да се направи. Другата седмица като отидете на контролен преглед ще му престегнат  превръзката и тогава ако иска да се почеше. Разсейвай го с нещо друго. За къпането - един по-голям найлонов плик, ръката в него и докато се къпе я държи нагоре, за да не влиза вода под найлона. Това е ако се къпе на душа. Ако се къпе във вана нямам идея. Много са удобни найлоните от вестниците - примерно Стандарт-а е в супер подходящи найлони.

# 2
  • София
  • Мнения: 558
Не опитвайте да чешете ръката под гипса с някакъв предмет -  напр. кука за плетене Sick, защото при одраскване на кожата под гипса доста често стават "бели" Sad А това се разбира чак след като той се махне. 
Да не държи ръчичката си увиснала и когато спи  да я слагате на високо - напр. върху възглавница.
Подсещай го често да си мърда пръстите на ръчичката. Така отокът няма да е голям и ще премине по-бързо.
Наблюдавай го за силно подуване или посиняване на пръстите /не разбрах дали гипсът е циркулярен, цял или е само шина. Предполагам, че е първото/  Ако отокът е много голям и се притискат пръстите до болка идете да го погледнат лекарите.
И не се притеснявай, ще му мине бързо. Дано му е първото и последното такова премеждие  Peace

# 3
  • Мнения: 786
Благодаря ви за отговорите Hug

boto, ще пробвам с найлоните Peace

tala, много ни е трудно и това да не държим ръчичката увиснала, никак не харесва превръзката, а още по-трудно е като излиза с якето Sad А пък докато спи предната нощ се въртя много и бях сложила одеала в двата края на леглото, за да не се удря в решетките поне, първо му бях вдигнала ръката на една голяма възглавница, легнал на страни, след това на един голям плюшен делфин, но той не стои цяла нощ така Confused
Мисля, че е цял гипс и засега не виждам голям оток или посиняване.
Личното джипи ни посъветва снощи да не се гипсира същата вечер, защото ако имало оток, по добре да спаднел. Ортопедът не каза нищо такова newsm78
И аз се надявам да е първото му и последно такова премеждие Praynig

# 4
  • Мнения: 984
не се притеснявай за ръчичката всичко ще се оправи и ще му остане бегъл спомен, относно кой има вина, немисля че има някакво значение, деца савсичко се слува, моята дъщеря си счупи ръката като падна от облегалката на дивана между мен и баща и, така че това можеше да се случи и в твое присъствие. Като и бяха гипсирали ръката, една нощ е решила да се почеше с гипсирана ръка и се беше поодрала.но сега като и го разказвам и е много забавно

# 5
  • Мнения: 786
Не съм съгласна, че няма значение чия е вината. Да, можеше да се случи и в мое присъствие, но факт е, че се случва в градината. Crossing Arms И не е само мое мнение, че просто децата не се гледат добре в градините - недохранени си идват, необслужени след градина, много са нещата и всички са ги чували, много от вас са се сблъсквали.
Относно минаването и спомена, надявам се да е така Peace

# 6
Разбирам, че като майка се тревожш и искаш най-доброто за детето, но нали знаеш че децата могат да пострадат навсякъде. Да, в градината май не ги гледат както ние искаме, но все пак нали трябва леко по леко да стават самостоятелни. Моята дъщеря си счупи преди 2 год. крака когато беше с майка ми, защото не я пратих на градина защото имаха кашлящо дете, а тя вече беше карала пневмония след подобен случай с друго вечно кашлящо дете. Та дъщеря ми скочила от 10-15 сантиметра, цял ден си играла и вечерта вече я болеше повече, на шега отидохме на лекар-следва гипс. И аз цял месец се тревожих дали ще зарастен правилно, Слава Богу мина без проблем. Но тогава от градината ми казаха, че децата са задължително застраховани и полицата покрива дори и извън градината. Дадоха ми полицата и в  Застрахователната компания ми платиха 60 лв. Не че са много, но поне ни покриха стойността на по-хубавия гипс. Спомням си че ако съм имала болничен за гледането на детето можеше да е по-голямо обещетението, но все пак съм доволна че мина без проблем. Ако сте от София, в Пирогов се плащат 3 лв. такса -в канцеларията за да получиш документ за пред Застрахователя. Провери си все пак дали детето е застраховано, мисля че е задължително, защото и в училишето ни застраховаха. Таксата е 1-2 лв., може да си ги дала без да знаеш точно за какво. Успех.
Ох, извинявай много дълго стана, но на нас ни препоръчаха да прави лека гимнастика като вдига гипсирания крайник леко нагоре няколко пъти дневно.

Общи условия

Активация на акаунт