соево мляко

  • 3 732
  • 18
  •   1
Отговори
Мимичета,а чували ли сте за Соево мляко,една моя позната,която живее в германия много ми го хвали,дали го продават и тук? newsm78(за бебета става въпрос)

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 15:41 от d11i

# 1
  • София
  • Мнения: 622
За теб ли става въпрос или за бебе? Има соеви млека за бебета с алергия към белтъка на кравето мляко.

# 2
За теб ли става въпрос или за бебе? Има соеви млека за бебета с алергия към белтъка на кравето мляко.
за бебета и къде да го търся

# 3
  • Мнения: 1 896
Ако бебето е малко и може да понася каквото и да било друго мляко, не е препоръчително да му даваш соево. Много е различно по състав от кравето, а още по-различно от човешкото. Няма нужните въглехидрати, мазнини, които са много важни за детето на този етап. Дава се само на много силно алергични и болни деца - с тежка алергия към кравешкия белтък (но някои от тях развиват алергия и към соя) или с лактозна непоносимост.
Твоето бебе здраво ли е и колко е голямо?
Да и още нещо - соята съдържа фитоестрогени - растителни имитатори на женския хормон естроген, които в кръвта на бебета хранени с такова мляко се откриват в концентрации десетки хиляди пъти по-високи от тези на естествения естроген.

# 4
  • София
  • Мнения: 622
Басилиск ти е казала, ако бебето ти няма установена алергия и т.н. в никкъв случай не трябва да го даваш. Ако не понася обикновено АМ, има АМ ХА , хидролизирани млека и май чак в краен случай идва соевото мляко. Твоята позната в каква насока така ти го хвали  newsm78

# 5
  • Варна
  • Мнения: 17 927
фризо имат соево мляко, мисля че се казваше Фризосой. Специално за деца с алергия към белтъка на кравето мляко.

# 6
  • Мнения: 2 673
basilisk
мерси за подробната информация, и аз се интересувах...

# 7
  • Мнения: 2 567
Когато дъщеря ми беше на 8 месеца направи алергична реакция, която така и не бе точно установена от какво. Изписаха и един месец да пие соево мляко(мисля Фризосой беше). Не съм чувала соевото мляко да се дава на децата само, защото е препоръчано от някоя приятелка. Ако детето ти няма алергични проблеми по-добре не му го давай.

# 8
  • Мнения: 114
А могам ли аз да попитам-по време на бременност може ли да се пие соево мляко?Благодаря ви предварително.

# 9
Ако бебето е малко и може да понася каквото и да било друго мляко, не е препоръчително да му даваш соево. Много е различно по състав от кравето, а още по-различно от човешкото. Няма нужните въглехидрати, мазнини, които са много важни за детето на този етап. Дава се само на много силно алергични и болни деца - с тежка алергия към кравешкия белтък (но някои от тях развиват алергия и към соя) или с лактозна непоносимост.
Твоето бебе здраво ли е и колко е голямо?
Да и още нещо - соята съдържа фитоестрогени - растителни имитатори на женския хормон естроген, които в кръвта на бебета хранени с такова мляко се откриват в концентрации десетки хиляди пъти по-високи от тези на естествения естроген.
бебо е на 7,5 месеца и е напълно здрав,но питам за това мляко,защото много ми го похвалиха,че било страшно полезно

# 10
Когато дъщеря ми беше на 8 месеца направи алергична реакция, която така и не бе точно установена от какво. Изписаха и един месец да пие соево мляко(мисля Фризосой беше). Не съм чувала соевото мляко да се дава на децата само, защото е препоръчано от някоя приятелка. Ако детето ти няма алергични проблеми по-добре не му го давай.
добре,благодаря  bouquet

# 11
  • Мнения: 4 915
Ако бебето е малко и може да понася каквото и да било друго мляко, не е препоръчително да му даваш соево. Много е различно по състав от кравето, а още по-различно от човешкото. Няма нужните въглехидрати, мазнини, които са много важни за детето на този етап. Дава се само на много силно алергични и болни деца - с тежка алергия към кравешкия белтък (но някои от тях развиват алергия и към соя) или с лактозна непоносимост.
Твоето бебе здраво ли е и колко е голямо?
Да и още нещо - соята съдържа фитоестрогени - растителни имитатори на женския хормон естроген, които в кръвта на бебета хранени с такова мляко се откриват в концентрации десетки хиляди пъти по-високи от тези на естествения естроген.

Подкрепям.
Соевото мляко е и силен алерген.

# 12
  • Мнения: 19 289
басилиск ако соевото мляко се пие от кърмачки,тези фитоестрогени преминават ли в кърмата?малката получи някаква форма на АД и ми казаха да намаля млечните продукти,но да не ги спирам съвсем заради калция.та се чудех ако пия соево мляко ще си набавям калций и ще се разбере по бързо дали обривът на дъщеря ми  еот белтъка в кравето мл.

# 13
  • Мнения: 936
А могам ли аз да попитам-по време на бременност може ли да се пие соево мляко?Благодаря ви предварително.

Може да се пие по всяко време и състояние. Особено ако жената е вегетарианка и не използва млечни продукти. Ако някой има опасения за соевото мляко нека първо да се осведоми и да прочете съответната литература - не е опасно!!! Но ако ви притеснява все пак, използвайте бадемово мляко - то е подходящо за бебета и за него няма никакви спорове.

# 14
  • Мнения: 936

Подкрепям.
Соевото мляко е и силен алерген.

[/quote]

Съвсем не е така!!! Ако си го прочела някъде, цитирай, бих искала да знам.
Соята се води като алерген - да, но не и СИЛЕН  и не като мляко...

Общи условия

Активация на акаунт