Ето вече май дойде,ОКТОМВРИйското дете,ще каже момиче ли е то или момче!!!

  • 12 675
  • 286
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 555
meggyv - аз се обаждах на Гален, аптеки Ремедуим и на още една по-голяма верига и все ми казаваха, че при тях няма и ме препращаха към Националния център по заразни болести  #Crazy където също се обадих, но със същия резултат и за това реши, че няма смисъл да се обаждам по други аптеки. Иначе и аз се сетих да се обадя в аптеката в клиниката на Мазнейкова.  Simple Smile
Утре сутринта се обаждам в Селена веднага обаче  Peace Намерих също една тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187833.0, пусната е на 5 май и много се надявам момичето да не е продало ваксината и да влезне днес -утре.  Praynig И свекърва ми ще опита да ми намери ваксината от Благоевград, пък ако трябва до там ще ходим да  я вземем.

Иначе и аз си мисля, че в Шейново сигурно я имат тази ваксина (въпреки че там се обаждах и отрекоха), но я пазят за раждане на майки с направление. Пък мен нали ме изпраща лекарката, при която ходя на частно.  Tired Все пак обмислях да отида да си взема и направление от личния лекар или от гинеколожката по ЗК, но се съмнявам, че ще ми дадат. Сигурно ще кажат, че не е трябвало да правя БХС, защото е по желание и амниоцентезата е за майки над 36г и ще ми се изсмеят.

А иначе за ваксината - да, непременно се бие, винаги в случаи , когато кръвта на майката може да се смеси с тази на бебето. По принцип се бие и при аборт и след раждане, ако бебето е с положителен резус фактор. При мен обаче няма как да се разбере, а ако кръвта ни се смеси може да увреди бебка и да предизвика спонтанен аборт и след време да не мога да имам други деца, защото вече ще имам антитела. Така че определено, ако не се намери ваксината амниоцентезата няма да я правя.  Naughty

Да знаеш, че много имам да те черпя за всички усилия , които полагаш!  Едно много голямо благодаря! Hug

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 19:57 от Ивон

# 31
  • Мнения: 26
Виждам ,че сте започнали темата за болниците аз смятам да раждам  живот и здраве в частна клиника защото съм страшно разочарована от държавната болница когато раждах първия път.Затова сега ще си платя за отношение което ти е така необходимо в онзи момент.За съжаление така седят нещата в България.Имам късмет ,че открих докторка която ми води жк по здравната каса а и работи в клиниката към която съм се ориентирала.

# 32
  • Мнения: 157
Здравейте и от мен в прекрасната нова темичка.  Hug
Насъбра ми се малко повечко тези дни, онзи ден си имахме имен ден - цял ден - гости...
Вчера, след 8-часов работен ден, трябваше да излизам на сцена (споменавала ли съм, че съм цигуларка), учудващото е, че успях да вляза в полата!!!
Днес имахме нещо като изпит на работата, при което напрежението ми дойде малко в повечко. Обаче това, което ме притесни наистина е, че краката ми са започнали да отичат долу при глезените, от вътрешната страна. Като ги "вирна" нагоре, се оправят, ама това мога да си го позволя чак вечерта... Confused Е, в името на Бебчо, ще изтърпим много неща - струва си Simple Smile

# 33
  • Мнения: 18
Здравейте, мамита. Честита ни нова темичка, която е прекрасна както винаги!  smile3501 за meggyv.
Аз току-що се върнах от преглед, че моят лекар днес е нощна смяна, и както винаги ми е едно такова превъзбудено.  newsm44   При нас всичко е наред. Шушулката продължава да е шугава и да не се показва, особено когато я гоним, за да й измерим нещо- ту крак, ту коремче. Бебата тежи 263 гр. и върви в 18 седмица и 5 дни. Сърчицето пак е със силни тонове от 150 удара. Нищо притеснително и затова съм доволна. Този път снимчиците са на части - глава, крак, коремче, нямам такава, на която да е цялото и незнам дали има смисъл да ги пускам в албумчето. Тази седмица в петък ще направя опит да си запиша час за ФМ и ако успея на този преглед вече ще видим дали ще ни оцветявате в розово или синьо.  newsm12
Ивон, при теб перипетиите продължават, но не се притеснявай, всичко ще е наред. Аз също имам възможност да разбера и то за доста аптеки във Варна. Моя близка приятелка, която е представител на медицинска козметика, е всеки ден по аптеките и няма да й представлява трудност да попита, ако я помоля. Не си спомням за кога беше писала, че ти трябва, защото тя сега заминава за София и ще може да разбере когато се върне. Дано да не е много късно за теб. А с пренасянето ще го измислим някакси.
Нашият татко замина днес за Пловдив и тази вечер с писа и бебо ще гледаме филми. Добре,че утре се връща, че ми е едно такова смотано като съм сама.  Weary А и няма кого да дразня...  smile3533 gydi 
Аз откривам кино вечерта и ви пожелавам сладки сънища и много бебешки ритници.  newsm46 smile3524 

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 09:08 от mamma mia

# 34
  • Мнения: 1 305
Ей ето ни и нас с мишко новата тема е СУПЕР meggyv браво на теб  Hug
Ивон надявам се мила всичко да се наред и да намериш ваксината и изследването да е добро  Praynig
Да ви кажа момичета така хапнах тази вечер, че   261uu ще се пръсна чак, корема ме заболя от преяждане  Embarassed
Днес ни беше първия работен ден, и малко сме уморени затова ви пожелавам лека нощ да се пазите и само хубавки нещица   love001

# 35
  • Мнения: 157
Момичета, на вас отичат ли ви краката? Нормално ли е? Rolling Eyes
Irenn , и аз така преядох на Гергьовден, че не можах да спя като хората после. Ама то така - компания на едните гости, после на другите.... Crazy

# 36
  • Мнения: 617
Ивон намерих една архивна тема за Анти Д имуглобулин кадето пише, че са си поръчвали ампулата от Байер Б-я ЕООД София Киноцентър Бояна Тел.02 595 177  , 02 580- 092 , 02 962 54-83
ето и линк към цялата тема
http://archives.bg-mamma.com/archive/000/045/200/45200/45200.html

В една друга тема пише че за закупували и от Търговаска лига (ж.к. Дианабад, бул. "Г. М. Димотров" 1)
и препоръчват да се обадиш на  ФАРМАТЕЛ - 962 22 22, те са фирма на Търговаска Лига.

# 37
  • Мнения: 1 572
Здравейте дами!

Ивон, миличка много съжелявам, че трябва и през това да минеш. Както казаха момичетата вече - Булгаристан  е това  smile3511  Не бих могла да помогна с намиране на лекарството, защото нямам никакви познати в аптечната мрежа или болница. Хрумна ми обаче, че може да питаш в Пирогов.... там би трябвало да имат много и редки лекарства.... макар, че не са АГ. Мъжът ми е лежал 2 пъти там и каза, че са невероятни специалисти и хора най-вече.
Имам и въпрос към теб - защо все пак си решила да правиш амниото като заключението от ФМ при двама лекари беше отлично? Разбира се избора е товай - аз съм сигурна, че бебчо в теб е напълно здрав и весело те подритва в очакване на октомври  newsm10 newsm51 smile3504
Каквото и да стане с лекарството - ти бъди спокойна.  Щом ФМ е ОК, всичко ще е наред.

# 38
  • Мнения: 1 305
Добро утро момичета. Тази сутрин ми е толкова заспало хич не ми се ходи на работа  ooooh!а за 1 месец имам 3 работни дни   Blush Нещо ми е едно нито ми се закусва нито нищо
Аз в4ера си снимах коремчето и имам и други 2 снимки довечера трябва да видя как да ви ги кача, че да ме видите и мене с мишко в шекбака. Мисля си обмислям дали и днес да не отида на работа, и утре като няма да ходя, че ще се опитам да мина на 4д в Пловдив много пак ще почна с липсите
Айде стига съм ви се жалвала и мрънкала да се стягам малко и да се оправям, че мъжа ми ще ме  #2gunfire ако му кажа че не съм на кеф и не ми се ходи на работа Целувки за вас и да се пазите  Hug

# 39
  • Мнения: 1 593
Страхотна темичка, Меги!  Hug

Ивон, всичко ще свърши добре, не се и съмнявам, но много ти съчувствам за тези перипетии, просто не стига, че си притеснена, сега и с търсене на лекарства трябва да се занимаваш??? Не мога да проумея, как така няма никъде от това лекарство...

Мамма Мия, много се радвам, че бебока (бебка?) се развива добре - само така до края!   bouquet
И аз след 6 часа съм на пълната фетална и ако и там всичко е наред, обещавам да се успокоя и да не се паникьосвам вече. Да стискате палци, ей!

Меги, резултата ти от БХС е чудесен, моят беше по-нисък, но искрено се надявам на здраво бебче наесен.

За килограмите - сега се завърнах от Тексас (където бях без кантар) и съм качила още 2 кг и съм 8+. МНОГО СЪМ ДЕПРЕСИРАНА  newsm45

# 40
  • Мнения: 1 572
Момичета, на вас отичат ли ви краката? Нормално ли е? Rolling Eyes
Здравей Viovidi!  На мен ми е първа бременност и не съм много наясно, но си спомням от предаването Такъв е живота, че го коментираха това подуване.  Дължало се на свърхпроизводство в организма на .... нещо си... и е често срещано.  Все пак най-добре е да питаш лекаря си.
Може да си вземеш 1 седмица болничен, да полежиш в къщи и дано да мине.

# 41
Добро утро,момичета.
viodidi ,отичането на краката е нормално,дори аз много се притеснявам за моите мисля че ще имам големи проблеми с краката.
При нас времето е много хубаво и отивам на разходка и между разходката на заболекар.
Ивон,не се притеснявай все някъде ще го намериш това лекарство,съжалявам че не мога да помогна

# 42
  • Мнения: 227
Добро утро и от мен  Hug

Ирен -  и на мен ми се спи много, и не ми се работи - искам спокойствие.....ама няма начин за момента.... ooooh!

Лек ден ви желая и хубаво настроение   bouquet

# 43
  • Мнения: 285
Момичета, имам въпрос. Става въпрос за майчинството. Доколкото разбрах 9 месеца ще ни плащат  90% от сумата, върху която сме били осигурявани 6 месеца преди болничния от 45 дена преди раждането.
Та въпросът ми е ако през тези 6 месеца също ползваме болнични, как ще се отрази той върху размера на майчинството?

# 44
  • Мнения: 1 572
Габи, прати ми на лична бележка точния си осигурителен доход и дните, които си била в болничен. Ще ти ги сметна. Дай ми и процента клас и декларирани бонуси, ако си имала.

Общи условия

Активация на акаунт