Как беше при вас?

  • 1 188
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 626
Здравейте, майчета! Пускам тема тук, защото в Отчетни ми липсва бутона "ОТГОВОРИ"  newsm78

Днес бях на преглед. Останах доста учудена от процедурата. Първо искам да кажа, че лекарката беше много мила и приятна жена. Обаче:
1. Въобще не ме прегледа, премери и т.н.
2. Гледа ме с коремен ехограф. Видя се плоден сак с ембрион.
3. Каза ми че съм в края на 7 г.с.

Аз си мислех, че ще слуша тоновете на бебето. Ако още е рано, кога трябва да внимавам да не го прескочи като момент?
Дали ме претупа, как мислите? При вас как мина първият преглед?



Ох, за липсващия бутон - ами то просто имало нова тема!

# 1
  • Мнения: 9 899
оха, ще почакаш за тонове - чак към 7мия месец започва слушането им.
Ще те мерят и теглят към 12та седмица сигурно - повечето лекари правят тогава картон на бременната. Засега толкоз.

# 2
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Мдам, за първи преглед си е наред. На мен тонове ми слушаха чак в 8-я месец. Тегленето започна в 3-я, така че не се притеснявай, не са те прецакали Mr. Green

# 3
Здравейте, майчета! Пускам тема тук, защото в Отчетни ми липсва бутона "ОТГОВОРИ"  newsm78

Днес бях на преглед. Останах доста учудена от процедурата. Първо искам да кажа, че лекарката беше много мила и приятна жена. Обаче:
1. Въобще не ме прегледа, премери и т.н.
2. Гледа ме с коремен ехограф. Видя се плоден сак с ембрион.
3. Каза ми че съм в края на 7 г.с.

Аз си мислех, че ще слуша тоновете на бебето. Ако още е рано, кога трябва да внимавам да не го прескочи като момент?
Дали ме претупа, как мислите? При вас как мина първият преглед?

Точно по същият начин който си описала бе и моят първи преглед , което е напълно достатъчно засега. Stop

# 4
  • Мнения: 1 371
Във вторият месец ме претеглиха, измериха (около ханша) и т.н.. И пак тогава му чух сърчицето - как бие.  И тогава ме записа - като бременна и се започна с попълването на картона.
Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 626
Ох, много ви благодаря! Ами някъде из форума четох, че във втория месец слушали тоновете и реших, че това си е процедурата.
Още веднъж мерси   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 1 626
Във вторият месец ме претеглиха, измериха (около ханша) и т.н.. И пак тогава му чух сърчицето - как бие.  И тогава ме записа - като бременна и се започна с попълването на картона.
Peace

Ето, при теб са го направили. Май всеки лекар си има практика в областта и си действа по негов начин.

# 7
  • Мнения: 742
При мен така
1.гледа ме на видеозон
2.направи ми картон
3.тегли ме колко съм килограма, мери ме около ханша
4.прати ме на изследвания  (кръв, урина и васерман мисля, че правих тогава, но не съм сигурна)

# 8
  • Мнения: 2 677
Като за първи преглед си е екстра!  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064
Напълно достатъчно. Сърдечна дейност се ВИЖДА в 9 г.с., а слушат тонове чак след 28. Поне при мен беше така. Меренето и тегленето не е особено важно. Важно е да си следиш кг да не качиш прекалено много, а меренето е важно преди раждането Peace

# 10
  • Мнения: 2 149
Тоновете на бебето не могат да се чуят толкова рано:))имай търпение лекарите си знаят работа:))

# 11
  • Мнения: 4 546
тегленето и меренето знам, че се правят още от началото на бременността /е мен все още ен са ме удостоили с тази чест  Close/
в самото начало, освен ехографа, се пускат изследвания за кръв, урина, микробиология, цитонамазка. но мисля, че  не задължително в определен месец, просто в първото тримесечие

# 12
  • Мнения: 9 899
тегленето и меренето не са ви необходими. Мерене на таза има смисъл в близост до термина чак. Гинекологът получава необходимата му информация от видеозона. Другото е за ваше успокоение или притеснение колко сте наддали.

Първите изследвания също са около 12 седмица.

# 13
  • Мнения: 683
Напълно достатъчно.Ще има време за всичко Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 273
Честита бременност   bouquet
При мен първия преглед мина така: с вагинален ехограф видя се ембрион и се чу сърдечната дейност (пуска се с ехографа). Пуснаха ми цялостни изследвания (освен кръв и урина и всички хормони), но аз съм със спонтанни аборти преди тази бременност и се налагаше. Между другото сърдечната дейност  не само се чува, но и се вижда, така че лекарката може да я видяла и просто да не я е пуснала на звук.  Peace Не са ме мерили през цялата бременност, само накрая като раждах -- таз и килограми. Според мен ти е минал чудесно първия преглед.
Леко бременеене  Hug

Общи условия

Активация на акаунт