Ла Лече Лига юбилейна среща - май! 12 май, събота, 11ч.

  • 1 681
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Тази събота имаме ЛЛЛ среща. Събота, 11 ч., Пловдив, ДКЦ-1 до Понеделник пазар, 4 етаж  Grinning

Тема: Ползите от майчината кърма

Ще имаме малка томбола с награди, почерпка (разбирайте - носете по нещичко  Laughing) и веселба - правим една годинка!



Заповядайте!






Ла Лече Лига предлага подкрепа от майки за майки, информация и обучение на кърмещи и бременни майки. Срещаме се в 11ч. всяка  последна събота на месеца в ДКЦ-1 (на Понеделник пазар), залата на 4 ет. Срещите са дискусионни и от неофициален характер. Дават възможност да се запознаете с майки на малки деца от града.
Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!


Темите на срещите включват:

Нуждите на растящото ви бебе (захранването)
Март 31 от 11ч.

Ползите от майчината кърма
Април 28 от 11ч.

У дома с новото бебе
Май 26 от 11ч.

Нормалният ход на кърменето
Юни 30 от 11ч.


ЗНАЕХТЕ ЛИ, ЧЕ?
•   Човешкото мляко съдържа всички хранителни вещества, от които новороденото ви се нуждае и се усвоява по-лесно от която и да е друга бебепка храна.
•   Няма по-добра защита за бебето ви от алергии, отколкото кърменето.
•   Кърмата съдържа антитела, които защитават бебето ви от много болести и инфекции – това означава по-щастливо бебе и по-малко средства за лекарства.
•   Проучванията показват, че кърмените бебета имат по-висок коефициент на интелигентност.
•   Кърменето позволява на повечето майки да отслабнат постепенно без диети.
•   Кърменето пести време и пари – няма нужда да се купува и приготвя адаптирано мляко.


ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ
•   Можете да кърмите дори ако трябва да се върнете на работа, след цезарово сечение, с недоносено бебе или даже ако имате близнаци!
•   Колкото повече суче бебето ви, толкова повече кърма имате. Кърмете често. Новородените обикновено сучат поне 12 пъти за 24 часов период. Избягвайте дохранването и прекомерната употреба на биберони-залъгалки – това може да обърка бебето ви. Когато бебето ви плаче, опитайте да го накърмите.
•   От третия или четвъртия ден след раждането трябва да очаквате 5-6 много мокри еднократни пелени и поне 2 изхождания дневно.
•   За да избегнете разранените зърна, дръжте бебето си в правилна поза за кърмене: брадичката опряна в гърдата ви и гърдите на бебето опряни във вас.
•   Погрижете се за себе си! Почивайте, почивайте, почивайте! Лягайте да поспите с бебето си. Пийте, колкото ви се пие. Яжте добре балансирана здравословна диета.
•   Говорете с майка, която е обичала кърменето, например Ла Лече Лига Лидер. Колкото повече знаете за кърменето преди да родите, толкова по-подготвена и уверена ще бъдете.

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 11:01 от Мис Бу

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
За какво ще става дума на юбилейната срееща в петък? И в петък или в събота ще е, че не се разбира? Аз ще нося пластмасови чашки и сок 2л, ако имам време може и нещо сладко, абсолютно недиетично и нездравословно. Mr. Green Laughing Ама за сладкиша зависи, че на малкия му растат зъби и е лош тази седмица. baby_neutral

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
 ooooh! събота, разбира се. Отсега ми е петъчно явно  Mr. Green

За ползите от кърмата ще си говорим Simple Smile

Ох, ох, ох, за сладкиш не знам, ама за мен - една чаша от твоята супа!

Още: понеже покрай всичките празници този месец и предния се разместиха датите, предлагам да пропуснем срещата за май, която всъщност ни се явяваше на 26-ти (трети от четирите почивни дни) - какво мислите? Направо на юни да скочим?

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
...а, забравих - и торта ще имаме, разбира се Grinning

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
ooooh! събота, разбира се. Отсега ми е петъчно явно  Mr. Green

За ползите от кърмата ще си говорим Simple Smile

Ох, ох, ох, за сладкиш не знам, ама за мен - една чаша от твоята супа!

Още: понеже покрай всичките празници този месец и предния се разместиха датите, предлагам да пропуснем срещата за май, която всъщност ни се явяваше на 26-ти (трети от четирите почивни дни) - какво мислите? Направо на юни да скочим?
Е, то ползите от кърмата са явни Simple Smile
И в сладкишите съм по-добра от супите Simple Smile
Пък за срещата........ аз и без това няма да мога да дойда, някъде ще сме.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Пък за срещата........ аз и без това няма да мога да дойда, някъде ще сме.
Коя среща те няма? Не изпадай в моя стил Simple Smile
За тази сега (12-ти) или онази под въпрос (26-ти)?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 162
Само да споделя за ваша информация Simple Smile- в нашата кола ще има място още за 1майка + 1 или 2 деца (в зависимост колко е голяма коли4ката ви, за да мога да сложа в багажника стол4ето на голямото ми дете), но за съжаление мога да осигуря превоз само за отиване. Към София ще се връщам след 3 дни.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Засега имам твърдо обещание от таткото да ме транспортира в събота, и то като оставим децата на бабата newsm44

# 8
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Чудесно!!! Аз и без това знаех за срещата, но за юбилия - не! Ще се постарая нещо да приготвя! До скоро.

# 9
  • Мнения: 1 691
Ако успеем да дойдем с малкия, ще има сладкишче и от нас Simple Smile

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И аз съм на линия-но няма да да мога да риготвя нищо домашно.Надявам се да нямате против да купя нещо....сладкоооо

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Ами тази събота сме на линия, за другата не знам Simple Smile За почивните дни мъжО иска да се правим на европейци и да зяпаме из румънско Laughing

# 12
  • Мнения: 155
мнооооооооооооооооооооооого искам да дойда!!!!!!
но...ще ме отлъчите ли понеже дохранвам....? Rolling Eyes Wink
много бих искала да ви видя на живо и ако някой може да ми покаже как да си използвам слинга....

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ежке, как може даже да си помислиш такова нещо!
Добре дошли са и майки, които хранят изцяло с АМ - ЛЛЛ-срещата е не само за кърменето, а и за отглеждането на бебето. Пък ти кърмиш, и то с много желание и труд, така че цялото притеснение е изцяло безпредметно.
С удоволствие ще ти покажа как да се оправяш със слинга Grinning

# 14
  • Мнения: 257
И ние ще дойдем, ако ми остане време - и със сладкиш.

P.S. Мъжът ми видя тази тема (все наднича да погледне, какво си говорим тук), прочете това:"Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!" и почна да се възмущава, че пак тях, мъжете, ги дискриминират отвсякъде  Joy

# 15
  • Мнения: 8 242
Там сме  Hug

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
P.S. Мъжът ми видя тази тема (все наднича да погледне, какво си говорим тук), прочете това:"Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!" и почна да се възмущава, че пак тях, мъжете, ги дискриминират отвсякъде  Joy

Ау! Simple Smile Донякъде е прав, де. Обещай му, че някоя от летните срещи ще я направим специално за двойки - майки и бащи - за да могат да си споделят опит Grinning

# 17
  • Мнения: 257
Мис Бу, не че той толкова иска да дойде... Просто му е хоби да събира доказателства за това, колко е дискриминиран и подтискван мъжкия пол  Tired
А иначе идеята ти ми харесва много  Grinning

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
...и Денят на Майката се празнува в разни дати - по избор, но най-вече през месец Май. 2 в 1, да го отбележим, а? Grinning

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
И ние ще дойдем  Grinning

# 20
  • Мнения: 481
Бройте ни и нас, само да попитам в залата ли ще сме? Може би в коридора ще е по-хладно, че бебоците ще се изнервят от жегата

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Бройте ни и нас, само да попитам в залата ли ще сме? Може би в коридора ще е по-хладно, че бебоците ще се изнервят от жегата
Ами, ще видим на място - ако е топло в залата и не става да се проветри, ще се преместим в коридора Simple Smile

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
До сега не съм идвала на тези срещи... и да питам
Има ли достатъчно масто за колички или всички ползвате слингове и подобни приспособления

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
До сега не съм идвала на тези срещи... и да питам
Има ли достатъчно масто за колички или всички ползвате слингове и подобни приспособления
Заповядай, ела Simple Smile Има място бол.

# 24
  • Мнения: 488
Хайде момичета мили, чакаме още гости!

Обещаваме на всички изненади, лакомства, томбола с наградки и въобще, съчетаваме полезното с приятното!
  Heart Eyes  newsm59 newsm67

С парите, които съберем в кутийката, от томболата и от дарения, ще се финансира частично брошура, която се надяваме да е готова скоро.

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 14:29 от Мис Бу

# 25
  • Мнения: 276
И аз ще се опитам да дойда, въпреки че мъжът ми планира извънградски уикенд.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Качвам снимки, ама като гледам скоростта ще отнеме един век.....

# 27
  • Мнения: 1 992
Току-що ви гледах в новините по Нова. Много ви се зарадвах, все едно ви познавам лично.   bouquet

# 28
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Момичета, гледах ви по новините на НоваТВ  Hug
Много ви се зарадвах, нищо, че от 5 месеца не кърмя  Embarassed
Чак ми идва музата да родя пак само, за да мога да гушкам бебе и кърмя... много ми липсва  Sad

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Ех, а аз изпуснах новините  Embarassed
Някой има ли представа откъде мога да ги дръпна да ги гледам плийз  Praynig Praynig Praynig

# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 306
И мен мъжът ми ме пита "Отде ги познаваш тия?  Shocked ", като взех да споменавам поименно на новините  Laughing

# 31
  • Мнения: 532
Наистина има ли някъде архив, откъдето може да се гледа репортажа на Нова?

Търсих на сайта на телевизията, но не се справих нещо.

И аз пропуснах ...  Cry

# 32
  • Мнения: 488
Ех, а аз изпуснах новините  Embarassed
Някой има ли представа откъде мога да ги дръпна да ги гледам плийз  Praynig Praynig Praynig

Е, Миленчееее, как можа да изпуснеш бе мила, ми ти си звездатаааа! Супер репортаж направиха Нова телевизия, доволна съм!
Таня обеща, че ще намери запис от вътрешни хора, дано да успее.
Срещата малко ни се пообърка с тез журналистически изяви, но... за каузата, другарки!  Laughing

Радвам се, че се видяхме с много от вас, каним и другите на следващи срещи! Че останаха и почерпки.... Grinning

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Много съм доволна от репортажа и аз, въпреки дребните фактологични грешки, както и ъм, пообърканата среща.
Змейковица, какво се притесняваше, бе, жена - супер беше, пак ще те правим говорител Grinning

# 34
  • Мнения: 8 242
Ей, как ме е яд че не дойдохмеееее  #2gunfire .. Обаче дребния вечерта като се разповръщя.. до 4 сутринта ме е държал на нокти  Sad .. После като заспааааа.. до 12 и нещо като скачено съдче ми беше горкото, не ми даваше да мръдна  Crazy Пак си пропуснахме светските изяви  Rolling Eyes И Новините не можах да гледам, че много късно се прибрахме снощи.. Пфууууууууу
Абе каръщина  #Cussing out

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Много съм доволна от репортажа и аз, въпреки дребните фактологични грешки, както и ъм, пообърканата среща.
Змейковица, какво се притесняваше, бе, жена - супер беше, пак ще те правим говорител Grinning

Еййййй, благодаря  Blush Heart Eyes
Много ме е яд, че не успях да гледам
А какво точно от моята "реч" пуснаха  newsm78

А между другото днес сме  на първа страница на в-к Марица  bowuu заедно с още две майчета, на които не им разбрах имената  Embarassed Има и каренце с информация за кърменето, ако искате ще го препиша после

Последна редакция: нд, 13 май 2007, 15:55 от змейковица

# 36
  • Мнения: 1 896
Браво, супер сте!
И аз ви изпуснах, но мъжът ми ви е гледал и беше въодушевен.
Надявам се да се появи по някое време линк към материала, да го гледаме.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
А между другото днес сме  на първа страница на в-к Марица  bowuu заедно с още две майчета, на които не им разбрах имената  Embarassed Има и каренце с информация за кърменето, ако искате ще го препиша после
Може да го снимаш с апарат и да го качиш някъде да го видим и ние, че изпуснахме днес да си закупим Марица-та Peace

# 38
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
lilfi и Zlati са другите две майчета Grinning Предсказвам, че тази снимка с голата гръд на lilfi и нахилената дребосъчка ще измести вече снимката голата цица на Мяу и нахилен Боян, която в-к 'Марица' пуска вече втора година, колчем стане дума за кърмене Mr. Green
Ако друг не снима, ще снимам и ще кача аз тези дни - текстът е малко, снимката е по-голяма, но пък е на първа страница  Grinning

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Ето и видеото от Нова Тв Grinning

http://www.ntv.bg/news/news_category.php?id=17&page=4
(или като се премести на по-вътрешна страница - www.ntv.bg, Новини -> Вътрешни -> За бебето (се казва)

Може да се гледан он-лайн или да се запази на хард-диска Simple Smile

http://www.ntv.bg/news/show_news.php?id=14370

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 09:39 от Мис Бу

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Eйййййй, Бу, много благодаря   bouquet
Има да го показваме това видео на родата  Blush

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Хе, видях го и аз това видео. И моя мецан го има там Simple Smile Бебето в жълто, което гризе синя играчка Party На мама сладкия златен бонбон Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт