Фирми за абонаментна поддръжка на блок

  • 3 188
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 404
Ползвате ли услугите на такава фирма за цялостна поддръжка на жилищен блок? Става въпрос за почистване на входа и около блока, поддръжка на асансьор, осветление, вода и т.н. Предстои ни влизане в новопостроен блок и веднага една такава фирма предложи услугите си.  Вие коя фирма използвате? Доволни ли сте от услугите им? Каква абонаментна такса плащате? Дайте препоръки и координати на фирми, от които сте доволни.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Много, много ми е актуална темата. И ние имаме оферта от една фирма, но ми се струва адски скъпо, над 2000 лева месечно искат за охрана, озеленяване, почистване. Смятахме го по около 60 лева на апартамент. Множко ми се вижда някак...

# 2
  • Мнения: 404
При нас се пада около 20 лв на апартамент, но пак ми се вижда много, а 60лв вече е безумно  #Crazy

# 3
  • Мнения: 1 152
Ние без да се обслужваме от такава фирма абонаментно, а по отделно - плащаме около 45 лв. на месец за охрана, поддръжка на асансьори, и чистачка. Така, че 20 лв. направо си е супер, щом има и озеленяване. А може ли на лични координати на тази фирма?

# 4
  • Мнения: 404
Само, че тези не предлагат охрана и за това цената е такава. Питахме и за охрана, но казаха, че допълнително ще ни направят оферта. Мен ме интерсува някой, който ползва такава услуга да сподели лични впечатления от това как си вършат работата и дали има смисъл да се наемат.

# 5
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
При нас и по 1 стотинка да събират от апартамент, пак никой нищо няма да даде ...

# 6
  • София
  • Мнения: 771
В нашата кооперация ползваме фирма Прециза - www.preciza.net

Като се има предвид, че в нашия блок няма кой да поеме тази неприятна дейност да организира плащане на сметки, занимаване с чистачка и т.н. това си е екстра вариант. Друг е въпроса, че има какво да се желае от обслужването. По принцип са коректни, но не се престарават. Предлагат и охрана, ние не ползваме, но в съседната кооперация има. Ние плащаме малко над 14 лв., като таксите ги определихме на база големината на апартаментите.

Общи условия

Активация на акаунт