Помощ!Плевенски ортопед със съмнителни диагнози

  • 12 596
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Имам нужда от съвета ви ,мамчета от Плевен  SadМоето слънце е на един месец и преди два дни педито ни прати  на първоначален преглед при ортопед.Очаквахме всичко да е ок,но ортопедът ни стресна.Гледа я на ехограф и заяви,че малката имала дисплазия на лявата ставичка,затова трябвало веднага да започнем да носим профилактични гащички.Оказа се,че могат да се купят само от едно място в Плевен и с тон,нетърпящ възражения,той менторски ни обясни къде да отидем и да ги купим.Много се притеснихме с тати,защото  наши познати имаха подобна диагноза,повече от една година детенцето им се мъчи със стремената на Павлик,за мен беше потресаващ факта,че ни очаква подобна съдба.На другия ден отидохме на месечна консултация и споделих с педито.Какво се оказа?Тя реагира много крайно.Попита ни дали не сме ги купили вече тези гащички и започна да ни разказва много интересни неща.Въпросният ортопед-Др.Тодоров-баща, работел със сина си Тодоров-син в Окръжна,и само те можели да гледат бебета на ехограф в Плевен.Схемата била следната.Първо хубаво ти се накарва,с цел да те респектира и после пуска бомбата,с диагнозата-праща те в конкретната фирма,за да купиш гащичките оттам,сруват 50лв,като взима процент за всеки продаден брой.После трябва да отидете да ви ги сложи.С това се изчерпват прегледите през касата.Следват обаче още минимално три-четири месеца носене ,в които се ходи на контрола всеки месец преглед с ехограф-30лв.Детенце се измъчва носейки това чудо и накрая се оказва че всичко е ок и проблема е решен успешно.с тази особеност,че е можело да минем без тези мъки. #Cussing outВ крайна сметка не купихме въпросните гащички.Педито ни посъветва да изчакаме до следващата контрола,която се прави на четвъртия месец.Обясни ни че цялата мъка можело да се спести с леки упражнения сутрин и вечер,правилно носене на детенце и поставяне на една допълнителна пеленка между краченца.Но в главата ми остана да се върти въпроса дали постъпихме правилно като не купихме тези гащички?Ами ако на следващата контрола след три месеца се окаже,че наистина има проблем.За този тип заболявания се знае,че колкото по-рано започнат да се лекуват,толкова по-добре....Затова умолявам майчетата,който са имали контакт с въпросният ортопед да споделят опита си с мен.Не знам дали постъпвам правилно Confused no

# 1
  • Мнения: 101
Бих те посъветвала да отидеш и при друг ортопед-ако трябва и в друг град, съседен на вашия. Не е изключено наистина да се правят подобни "шашми", за да печелят /както казваш-взимат процент/. Друг е въпроса как могат да го правят? Нямат ли съвест? С друго не мога да те посъветвам, но дано да се включи някоя мама от Плевен и да сподели нещо за въпросния лекар  Hug Дано всичко да е наред с бебка  Hug

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Влез в отчетната тема на Плевен и там ще получиш много съвети Peace

# 3
  • Мнения: 1 114
Ортопедичните гащи в София струват 8.50 лева. Днес бяхме на преглед в клиниката в Горна баня в София  и ги купихме от там. На нас доктора ни каза задължително да ги носим, защото аз съм била с луксация и детето е рисково. Но мен ме учудва защо трябва да ходите да ви ги слага, те са едни дунапренени гащи с лепки отстрани???
Според мен отиди на ехограф на друго място, не се доверявай и на педиатъра. Не е вярно, че ако има нещо само с гимнастика ще мине. Мойта луксация е открита в 6 месец и до 1 година съм била в каишки. Така че, ако не дай си боже има нещо с ортопедичните гащи много лесно сега ще го коригирате, а 4-ия месец може да е по-трудно.
Желая ти успех и дано на детенцето всичко да му е наред.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Потърси и второ лекарско мнение. По-добре сложи гащичките от рано, за да си спестите много проблеми и тревоги по-късно. Може наистина да има малко изместване на ставата. Колкото по-рано се диагностицира, толкова по-лесно и бързо ще се излекува. Писах ти и в плевенската тема.

# 5
  • Мнения: 867
И аз мисля че трябва да потърсиш трето мнение.

Ако има проблем наистина е по-добре рано да се вземат мерки, защото и един месец може да окаже влияние.Но и да носи гащи без причина детето пак не е вариант.

Отидете на друг ортопед, ако трябва в друг град.

# 6
  • Мнения: 353
Леле и в Плевен ако кажеш,че няма ортопеди,които да гледат на Ехо!Аз тия дни ще водя малкият при доц.Аспарухов от Плевен.Идва в Търново епизодично.20лв е прегледа,ама с това шега не бива.Малкият Свилен Тодоров и той ли се научил вече на тарикатлъци Laughing(беше в моя курс).

# 7
  • Мнения: 65
Веднага потърси свестен ортопед ,който се занимава с деца.Дисплазията и вродената луксация на тазобедрената става се лекуват успешно ако се започне ранно лечение.До трети месец ако се открият се слагат ортопедични гащи за три месеца и обикновено с това се приключва,ако се открият по-късно-стременцата на Павлик,понякога операции.аз слагах ортопедични гащи профилактично-това са дунапренени гащи ,които имат за цел да държат крачетата разтворени,на опаковката ,която си купих от аптека пишеше гащи Михаела,а вътре имаше съвети от проф. Владимиров от клиниката в Горна баня,струваха7-8лв.Тази седмица водих отново детето на ехография при ортопед-Д.р дърмонов в ст. загора-занимава се основно с прегледи и ехографии на малчовци.,работи със здравна каса,не ми взе никакви пари.И не знам защо Личните лекари си позволяват да отлагат тези прегледи за 4-5 мес. възраст.

# 8
  • Мнения: 5 370
Никакви гащи не сме слагали. А когато споменах на небезизвестния д-р  Алексиев от Горна БАня какво са ми посъветвали-той директно ме попита дали не съм си водила детето при един конкретен лекар, да не споменавам имена. Това с гащичките си е живо търгашество, да ме прощавате, а същият ефект се постига и с носене в кенгуру, и с памперсите.
Лично мнение!

# 9
  • Мнения: 65
Гащи се носят профилактично първите 3 месеца ,особено ако има повишен риск от заболяване.кенгуру съм чела че не е хубаво да се използва първите 2 месеца,но могат да се използват два чифта памперс  вместо гащичките.

# 10
  • Мнения: 1
Днес водих моето слънчице при д-р Тодоров за въпросния ехогравски преглед. Не останах никак доволна от отношението му към нас. Първо говори с  мен на "ти", което е ужасно неучтиво, защотото го виждам за първи път, и още вдигна такъв тъп скандал в ехографския кабинет, все едно съм някоя "идиотка расла в гората".
Получих незаслужени обиди по адрес на това,че съм жена и други подобни от сорта, че много късно виждате ли сме се сетили за такъв преглед, че той се правил на първия месец от раждането. Но бях сама в кабинета и няма как да докажа, че съм жертва на такова отношение. Нас с бебока не можа да ни изнуди, защото бебето е раждано "секцио" с главата напред и нямаше за какво да се хване - "да чукна на дърво".
В станицата на НЗОК пише, че такива пергледи се правят в Плевен и в ДКЦ-то на "Сторгозия", но може би е при същия лекар.


Общи условия

Активация на акаунт