Спешно! За пишето!

  • 3 419
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 797
Мами, помагайте. Пишката на сина ми беше забелена на половина. днес на обяд при редовните процедури на дърпане я забелих изцяло, Вени отреагира, но не ревна, някъде 15 мин. по-късно, започна да плаче. плаче на интервали, като на моменти направо пищи, предполагам от болка. чудя се какво друго може да е ? Пишката беше станала червена, намазах я с реванол, дадох му и Панадол за болката, но кръв не видях. След 30 мин. пак неистов рев и ритане с крака, мислех да тръгваме за Пирогов, но той в един момент се укроти и заспа. В момента спи, направо ме е страх като се събуди да не се дере пак. От реванола може ли да щипе? Знаете ли с какво друго мога да го мажа в такъв случай? Сварила съм смрадлика, но не знам дали и тя не щипе? Дайте съвети ида го заведа ли все пак на уролог?

# 1
След като я забели, сигурно си върнала отново кожичката. Ако не, ще трябва да го направиш. А уролозите изписват обикновенно Гентамицин за мазане.Ще го боли няколко дни и ще му мине. Blush

# 2
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Като си я забелила,се е получило и леко охлузване и когато пишка,ще му щипе,най-вероятно затова плаче.Просто слагай компресчета с риванол,щом няма кръв,няма подуто,не мисля,че трябва да се притесняваш. Simple Smile

# 3
Промивка с чай от лайка много помага.Също и с тетра.
Плаче защото му щипе когато пи6ка.
Можеш да го намажеш и с крем за подсичане.

Честито!

Между другото ние сме до средата все още Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 797
Ами изглеждаше ми подута, но не посмях да я дръпна пак. Дано не съм го повредила. Така не ми е пищял никога. Ако всичко е наред, незнам довечера ли да я мажа или да изчакам до утре, да не го травмирам отново. Направо тръпки ме побиват. Благодаря ви за съветите!

# 5
мажи го с дентинокс или калгел (това са гелове за мазане при никнене на зъби), това ми препоръча един уролог. Вероятно детенце го боли като пишка, а геловете охлаждат и обезболяват. Успех! И аз съм с двама мъже, та пишливите проблеми са ми познати

# 6
Не се шашкай, нищо толкова страшно няма, освен че реват ужасно страшно наистина. След като напълно си го забелила, там сега е като рана, а акот пишка, все еедно слага сол в раната. затова и реве на интервали. Не се притеснявай, за около един ден ще му мине е ще спре. Сега обаче колкото и да го боли прави следното - сутрин и вечер издърпваш хубаво кожичката, оголваш напълно главичката, измиваш я добре и намазваш обилно с ГЕНТАМИЦИН ВАЗЕЛИН. Това го запомни. Нормално е и главичката да е увеличена, защото там сега е рана. Мажи го в продължение на пет дни и всичко е е наред. Но да знаеш, че ако не издърпваш хубаво кожичката пак ще се залепи. И не се притеснвай - наистина плачат ужасно от болка, но това не означава, че нещо не е наред. Само ледай да връщаш убаво кожичката.

# 7
  • Мнения: 2 807
Ами пищи, защото го щипе, когато пишка.
За да си сигурна, можеш да го оставиш без пампа и да разбереш дали плачка точно тогава...

При такива случаи почти всички педиатри препоръчват САМО мазане с гентамицин.
И когато го окъпеш тази вечер НЕ дърпай пак кожичката.

Не разбрах дали си върнала кожичката обратно, т.е. да се затвори пишата?! Ако не - ще трябва да го направиш, за да е по-малко болезнено.

# 8
  • София
  • Мнения: 797
Ами и аз не разбрах дали съм върнала кожичката, ама страх не страх ще трябва да погледна като се събуди, сигурно съм я върнала. Вече спи повече от 3 часа, явно доста се е изморил от реването и от болка. Сега ще пратя мъжа си за гентамицин вазелин. Добре, че ви има! Praynig

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Най-вероятно реве, когато пишка, тогава ги щипе там. Днес е понеделник, ако още плаче хубаво е да идете на уролог или хирург да го погледнат. На нас хирург ни я забели и предупреди, че ще плаче един-два дена докато пишка, но той изрично каза с нищо да не мажем.

# 10
  • София
  • Мнения: 797
Вчера следобяд не издържах и го заведох на детски уролог в Пирогов. Там го дозабелиха, защото явно не съм свършила работата докрай и ми казаха да го мажа с боров вазелин. пишата му е много подута и зачервена, плаче доста като пишка, даже цяла нощ се беше стискал, но на сутринта вече се изпишка. Аз плача с него. Дано да започне вече да се оправя и да го боли по-малко, защото много се мъчи детето.  Cry

# 11
Само не се отказвайте, защото иначе ще изживеете това отново. (от личен опит) Правете го поне всяка вечер.
Ако пишкате вече прави, хубаво е да се прави при всяко пишкане.

# 12
Когато започне да плаче, т.е. му се пишка, просто го сложи да седне в леген с топла вода и той там ще се изпишка без да го боли. Аз така правих с моят син и нямаше никакъв проблем.

# 13
  • София
  • Мнения: 797
Това с легена непременно ще го пробвам при следващото пишкане. Притеснява ме , че пишка доста рядко(сутринта в 8ч. и после на обяд в 13:30ч.) и урината му е по-жълта на памперса. Приемам още съвети. Praynig

# 14
  • Мнения: 2 575
Цитат на: Маги
Вчера следобяд не издържах и го заведох на детски уролог в Пирогов. Там го дозабелиха, защото явно не съм свършила работата докрай и ми казаха да го мажа с боров вазелин. пишата му е много подута и зачервена, плаче доста като пишка, даже цяла нощ се беше стискал, но на сутринта вече се изпишка. Аз плача с него. Дано да започне вече да се оправя и да го боли по-малко, защото много се мъчи детето.  Cry


и ние бяхме така , но няма начин - след 1-2 дни всичко ще е забравил. Само недей го мъчи да го миеш и забелваш поне 1-2 вечери докато е травмиран. компреси с Риванол спадат оттока. после всяка вечер забелване и миене, а Гентамицина помага кожата да загрубее и да се избегне повторното залепване. Така че - не се трвожи - и аз плачех с Ясен на всяко пишкане - за около 48 часа всичко беше забравено, слава Богу Grinning

# 15
  • София
  • Мнения: 797
Asinka , ако не забелвам пишката 1-2 вечери няма ли пак да се залепи? А за компреса с реванол имаш впредвид с марличка отвън да завивам пишето, нали? Правих го снощи, обаче не съм сигурна колко е стояла тази марля, понеже Вени е доста шаврив.

# 16
  • Мнения: 2 575
Цитат на: Маги
Asinka , ако не забелвам пишката 1-2 вечери няма ли пак да се залепи? А за компреса с реванол имаш впредвид с марличка отвън да завивам пишето, нали? Правих го снощи, обаче не съм сигурна колко е стояла тази марля, понеже Вени е доста шаврив.


Няма да се залепи толкова бързо, ама ние докато си говорим май минаха вече 2 вечери Stuck Out Tongue  по-добре е да не се травмира в началото, а после (вече днес) както ти споменах Гентамицина си върши работата и няма да позволи залепването.
А за Риванола - ами не марличка, а доста хубаво, голямо памуче имах предвид.
е как сте днес? по-добре, надявам се Stuck Out Tongue

# 17
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Трябва да се забелва! Не знам какво ви е казал лекарят, но при сина ми трябваше да я забелвам по 5пъти на ден по 5 пъти, при всяка смяна на памперса, беше голяма мъка, бебокът пищи, на мен ми треперят ръцете  Sad ...но мина и да чукна на дърво, никакви проблеми няма, дори с нищо не сме я мазали.
Един съвет, ако не стане това в легена (всъщност не го бях чувала  Embarassed ), слагай му памперса по-отпуснат, да "виси"отдолу, така че да не го дразни допълнително и допирът към напикания памперс, при сина ми това помагаше по-малко... Дано му мине скоро на мъничето.

# 18
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Eее,не....разплаках се Cry .Аз още не мога да я забеля и се чудих дали да го заведа на уролог,но такова шубе ме хвана като изчетох всичко Sad ...та се чудя сега какво да правя.Рано ли ни е за уролог,как мислите?
Иначе аз всяка вечер я придърпвам леко,но нищо не успявам да направя Sad

# 19
  • София
  • Мнения: 797
Понеже болките продължават и пишето е адски червено, въпреки че мажа от неделя вечер, днес на обяд го заведох при д-р Момчилов - уролог в Пирогов. Той каза да не се притеснявам, а да продължавам да почиствам и мажа по 2-3 пъти на ден с Гентамицин вазелин, така 1 седмица до 10 дни. Каза, че пишката трябва да се тормози, за да се оправи, от самосебе си няма да и мине. Вени продължава да плаче като пишка, но се надявам да започне да се оправя. Обясни ми, че главичката трябва да се забелва хубаво докрай, до там където се вижда самата юздичка, точно там е адски червено. Аз забелвам от 1месечна възраст, Вени имаше само дупчица от която да пишка и ставаше много трудно и бавно, така че не знам какво да посъветвам другите мъжки мами, от кога да почнат. Ние не успяхме да избегнем адските болки, дано другите имат повече късмет!

# 20
Ама не се притеснявайте за тия пишки. Някъде тук из форума бях писала подробно каво трябва да се прави, науена вече от същия този д-р Момчилов. Да знаете, велик е. Ако имате проблеми с пишоците на малките, само при него. Вече два пъти водя моя и вече нямаме никакви проблеми. А за пбаченето - плачат си, докато не им мин Не се притеснявай, че му зачервено около юздичката, ще се оправи за няколко дни и помен няма да остане. Само смело издърпвай и мажи с Гентамицин и това е.

# 21
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
освен съвет да се забелва веднага след 40 ден във водата - така ние успяхме в средата на втнория да сме 100 ок - друг съвет на мъжките мами не мога да дам - просто тогава става лесно и безболезнено - поне сравнително безболезнено

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
оооох, няма ли да си се забели сама, трябва ли непременно да я тормозя....на нашите дядовци така ли са им правили?......от кога се прилагат тези инквизиторски методи?


Ужас, аз не мога такива неща да правя Cry

# 23
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: secretgarden

...Ужас, аз не мога такива неща да правя Cry

 Laughing И аз не можех, но се научих, даже вече аз по-добре я мия от таткото  Grinning
На въпроса ти, чела съм, че на запад препоръчват въобще да не се пипа, тя се оправя от само себе си до към 3-тата годинка, а има случаи и по-късно. В България някои уролози застъпват същото мнение. За жалост, обикновено личните лекари препоръчват на родителите да я оголват по малко те...
Лично за бих те посъветвала, ако ще я оголвате да не се мъчите в къщи, а да идете на специалист (уролог или хирург).

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Благодаря много. Това което написа, че ще се оправи до третата годинка много ме успокои.....и ако до тогава не се оправи- на уролог

# 25
  • Мнения: 7 821
Цитат на: secretgarden
Благодаря много. Това което написа, че ще се оправи до третата годинка много ме успокои.....и ако до тогава не се оправи- на уролог


Избора, разбира се е твой, но моя опит ме научи, че колкото по-рано забелиш пишока толкова по-лесно и безболезнено става. Големия ми син го водихме на уролог на 8 м. и го болеше и плачеше и се поду и Гентамицин т.н. оправиха се разбира се нещата. Ако чакаш прекалено дълго и нещата не се оправят от само себе си (което аз не вярвам, че е възможно) може на детето да му остане лош спомен, уролога ме предупреди, че по-големите деца могат да започнат да се стискат при пишкане и др. неприятни неща).
С малкия реших, че няма какво да чакам и до 5, 6 м. всичко беше приключило. Важно е като дърпаш кожичката все пак да я дърпаш, не се притеснявай няма да я откъснеш  Wink  и няма да счупиш мъжкото достойнство  Wink  на детето.
А и понякога се налага да причиниш болка на детето си, но е за добро.
Успех в изора.

# 26
  • Мнения: 2 755
Цитат на: djidjislava
Eее,не....разплаках се Cry .Аз още не мога да я забеля и се чудих дали да го заведа на уролог,но такова шубе ме хвана като изчетох всичко Sad ...та се чудя сега какво да правя.Рано ли ни е за уролог,как мислите?
Иначе аз всяка вечер я придърпвам леко,но нищо не успявам да направя Sad

Аз заведох сина ми на уролог, за тази манипулация, когато той беше на 5 месеца.Понесе сравнително леко манипулацията. Докторът ми каза да правя бани с лайка и вечер след къпане да забелвам пишлето и да го намазвам с Абрикорт ( или Гентамицин ) в продължение на десетина дни. Въобще не съжалявам, че го заведох, защото всичко мина леко и детето няма никакви спомени от неприятната манипулация. Колкото по-голямо е детето, толкова по-трудно се понася манипулацията, а ако тя се направи в периода в който детето се приучва да ходи на гърне.....не ми се мисли. Това е моето мнение. Моя приятелка наскоро заведе 3-месечния си син в Пирогов за същата манипулация и при тях всичко е ОК.

Общи условия

Активация на акаунт