има ли мами от про кредит банк?

  • 3 064
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз не виждам клевета, а споделяне на мнение и опит.
Ти знаеш ли какъв е съставът на престъплението "клевета"?
Тук пък някои как сериозно се взимат.
Чак заплашват със съд.  hahaha

# 16
  • Мнения: 183
ТАКА....аз ще споделя от опит....преди 3 месеца минах всичките етапи на интервюта ,тестове и събеседвания ooooh!стигнах до края и ми намекнаха че съм леко застаряваща /на 31год.съм/и това че имам две деца ,от които едното на 6 месеца не ги устройва съвсем/макар че изрично още в началото бях посочила и обяснила че има кой да обгрижва бебето/....е та това е ...иначе казаха че много съм им допадала и отговаряла на техните критерий #2gunfire

# 17
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
А и да добавя: може би всички майки, изказали негативно мнение от магазини, храни, козметика, банки, трябва да бъдат съдени за клевета?

# 18
  • Мнения: 5 539
Леле, че и съд hahaha
Сметана, посочи ми точно за кое изречение ти и твоята банка бихте ме осъдили!

А коя сериозна банкова институция би назначила за кредитен инспектор човек с хуманитарно, а не с икономическо образование, и с каква цел? И с каква цел въпросната банка би обучавала 2 месеца този човек, а накрая без сериозни мотиви да му каже, че не става, както и на останалите няколко души от същата група. Това са загубени пари и време за банката. И как пък всички банки успяват да си намерят персонал, само Прокредит не, и постоянно бълва десетки обяви по сайтовете за работа?!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Белослава, искам да попитам имаш ли идея защо в началния формуляр има поставен следния въпрос:"Имате ли близки или познати, които работят при нас? Посочете име и длъжност." С каква цел се поставя този въпрос-очакват да е нещо като вид препоръка ли?
Искам да попитам авторката на темата-от кой град е, кога подаде документи и след колко време са се обадили за интервю? Да знам да чакам ли?

# 20
  • Мнения: 1 952
Факт е, че тия бълват ужасно много обяви всеки ден. Всички сме ги виждали.
Иначе някои защо се втурнаха така да защитават банката, незнам....мисля, че нямат особени основания, а и ако толкова хубаво е там, въпросната госпо'а що е напуснала.

И айде ..искам да видя осъдена форумка.
Ако прокредит не осъди някоя, тогава Десислава да вземе да осъди, задето й подпалиха целулитения задник в една тема.

# 21
  • Мнения: 393
Леле, че и съд hahaha
Сметана, посочи ми точно за кое изречение ти и твоята банка бихте ме осъдили!

А коя сериозна банкова институция би назначила за кредитен инспектор човек с хуманитарно, а не с икономическо образование, и с каква цел? И с каква цел въпросната банка би обучавала 2 месеца този човек, а накрая без сериозни мотиви да му каже, че не става, както и на останалите няколко души от същата група. Това са загубени пари и време за банката. И как пък всички банки успяват да си намерят персонал, само Прокредит не, и постоянно бълва десетки обяви по сайтовете за работа?!


Банката не е моя да отбележа и нямам нищо общо с нея ...
Идеята ми беше , че това мнение ми прозвуча доста на изуст изказано .
Все едно аз да кажа - имам позната , която еди какво си ...
Как може така да откажете човек от това да започне работа някъде без да сте на 100 % сигурни .
Ако този човек ви послуша и си пропусне шанса , а се окаже , че нещата не са точно така !!!

# 22
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Белослава, искам да попитам имаш ли идея защо в началния формуляр има поставен следния въпрос:"Имате ли близки или познати, които работят при нас? Посочете име и длъжност." С каква цел се поставя този въпрос-очакват да е нещо като вид препоръка ли?
Искам да попитам авторката на темата-от кой град е, кога подаде документи и след колко време са се обадили за интервю? Да знам да чакам ли?

Практика е във почти всички банки да не се назначават близки роднини да работят заедно. Ако има такива, то те трябва задължително в различни клонове на банката.  Така че това не е само в тази банка.

Иначе някои защо се втурнаха така да защитават банката, не знам....мисля, че нямат особени основания, а и ако толкова хубаво е там, въпросната госпо'а що е напуснала.

Имах причина да напусна, която обаче не мисля, че те засяга. За хубавото аз вече го казах

Много добре осъзнавам, че има проблем и в банката /то ако всичко беше наред, аз едва ли щях да напусна/ но ситуацията не е толкова трагична

И все пак мога да ти отговоря, че съм работила 12 години в банки. В никоя не съм издържала повече от 2 год., а ПКБ беше единствената банка в която работих 5 год.

И нека спрем с това "чух", "някой ми каза" и т.н. Всеки има право на собствено мнение, но аз лично приемам само такива, които са в следствие на личен опит, независимо дали са положителни или отрицателни.

А коя сериозна банкова институция би назначила за кредитен инспектор човек с хуманитарно, а не с икономическо образование, и с каква цел? И с каква цел въпросната банка би обучавала 2 месеца този човек, а накрая без сериозни мотиви да му каже, че не става, както и на останалите няколко души от същата група. Това са загубени пари и време за банката. И как пък всички банки успяват да си намерят персонал, само Прокредит не, и постоянно бълва десетки обяви по сайтовете за работа?!


Това, че всички други банки успяват не е вярно. И те имат проблеми с намирането на персонал. Аз лично работя с няколко банки при набирането на персонал и мога да ти го кажа със сигурност.
Що се отнася до образованието, познавам страхотни кредитни, които са филолози и инженери. Всичко зависи от мисленето и начина на работа на човека, а не от образованието. Баланс и ОПР се учи, но това да прецениш човека срещу теб, не зависи от образованието.

И като допълнение мога да кажа, че това е единствената банка в която започнах чрез интервю, а не защото познавам някого или някой ме познава, а заради професионалните ми качества. Банка, която назначава на работа хора на наши хора, не публикува обяви за работа  Twisted Evil

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 15:43 от Beloslava

# 23
  • Мнения: 5 539
Цитат
Как може така да откажете човек от това да започне работа някъде без да сте на 100 % сигурни .
Ако този човек ви послуша и си пропусне шанса , а се окаже , че нещата не са точно така !!!
Охх, човекът, когото визирам имаше 2 оферти за работа - едната от Прокредит, другата от БТК. Той избра Прокредит и след 2 месеца е отново безработен.
Просто искам да бъда полезна на авторката на темата Peace

# 24
  • Мнения: 215
Подкрепям с две ръце мненията на Лилита.
И имам впечатления и факти, които ме карат да го правя. Едното доказателство живее много близо до нас - в съседство. Беше за 2 месеца, уж ги скъсваха от обучения, а накрая - не ставаш!
Ами нали те са те избрали на тези техните прословути интервюта.
Незнам как има хора дето още се връзват.
Но докато не се опариш...

# 25
  Благодаря на всички включили се в темата . Помогнахте ми и дтигнах до извода , ако не ме повикат трети път значи не ми е призвание тази професия . Последното ми е трудно да го приема , защото това е мечтата ми от години ......................
  Все пак второто интервю протече под формата на игра , в която трябваше да се разбере до колко всеки кандидат може да работи в екип . В моята група имаше 2 кокошки от които почти не успявахме да взмем думата . Е май аз бях до тук . ........ Като се има предвид че поканата за второ интервю дойде 3 часа след теста ( т.е. сл.първото) , а вече втори ден не са ми се обадили ...... Нямам надежди и намеление да чакам .
  Но за да бъда полезна , до колкото мога, ми се обадиха около 10ина дни след подаването на формата за кандидатстване . 

# 26
Здравей, не се отказвай! Може да ти се обадят и след месец-два. При всички положения ако не си одобрена също ще ти се обадят, така че изчакай търпеливо известно време. Ако наистина това ти е мечтата от много време със сигурност си успяла да направиш добро впечатление. Търсят се именно мотивирани хора, образованието и предишен опит нямат значение, но мотивацията е решаваща. Аз работя в ПроКредит Банк и искам да ти кажа, че никого не пъдим след 2 месеца. Напротив много рядко ни напускат колеги /по тяхно желание/ и в повечето случаи, защото са поканени от други банки. За служителите в ПроКредит Банк е известно, че са много добре обучени и са ценни кадри. Всеки, който ни е напуснал, след това е споделял, че много му липсват добрите условия на работа и най-вече добронамереното отношение от шефове и колеги, което никъде не е същото като при нас! Имиджа на банката е много добър и е жалко, че има хора, които се опитват да го петнят неоснователно. Пожелавам ти успех и се надявам да се срещнем вече като колежки newsm10

# 27
  • Мнения: 1 849
Тази банка ми е клиент (клона й в един провинциален град) поне от три години. Не са си сменяли персонала, а постоянно го увеличават. Работила съм с още три банки в същия град, никъде няма такава приятна атмосфера, хората са сплотени и винаги усмихнати ( моите наблюдения са извън работно време). Аз като работодател винаги съм имала проблем с набирането на подходящи работници, предполагам, че и за тях е така, трудно се намират хора които да са мотивирани да работят. Само в тази банка хората остават и извън работно време с желание, на другите места винаги цепят секундата да изчезнат през вратата....Там работят хора и с много малки деца и такива които забременяха и сега родиха....Смятам, че ценят професионализма преди всичко.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз също съм доволна страшно много от Прокредит /като клиент/. Персонала от много време е същия, не го сменят. Работя със страшно много банки, но вече от всички се отчаях. А относно персонала - ами аз като работодател да ви светна, че от декември търся читав счетоводител, а читави търговци външна и вътрешна тълговия, търся вече 1 година, но...и при мен също много хора се освобождават след като са работили по 2 месеца. А нито условията, които предлагам са лоши, още по-малко пък заплатите и осигуровките. Но персонал, които да става просто няма! Това се отнася и за банките.

# 29
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
...ако не съм директор де, тогава няма да имам контакт с малоумниците, които се редят пред гишетата и бюрата и задават безумни въпроси.

Е сега ми стана ясно как ни възприемат от другата страна.  newsm78 Малоумници значи, а не клиенти? Браво! Чудесно отношение! Понеже всички сме се родили с висше икономическо и по презумция разбираме от банково дело, но се праим на тъпи, само за да ви дразним.
Белослава казва, че и в банката има проблем, но всъщност проблемът е в малоумниците, които има нещастието да и идват всеки ден пред гишетата, нали?
А когато някоя дама зададе въпрос да приспадане на надвнесени данъци например или вид пюрета, или каквото там се сетите, сигурно трябва да я обявим за малоумна, щот' не знае вместо да и отговорим.

Извинявай, nnnnnn, не исках да спамя, но просто не се въдържах.

Общи условия

Активация на акаунт