Обща кухня, трапезирия и хол - шум, миризми и др.

  • 9 813
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Да, преграда с врата не е зле, но си мисля - като готвиш в малко помещение без прозорец, какъвто и абсорбатор да имаш, когато отвориш вратата, миризмата буквално ще нахлуе в хола. Моят абсорбатор е много мощен, но гадните изпарения от тенджерата и до ден днешен не мога да ги дресирам да се извисяват право нагоре към него, а не да се разсейват и настрани. Единствено тенджерата под налягане горе-долу спазва правилата, които съм определила за моята кухня. Другинте не щат!

# 16
По проблема с шума - трябва да ви кажа, че просто не сте избрали подходящия материал - има различни видове гипскартон и цели системи - Knauf например имат решение точно за шумоизолация - преградата става около 15 см., ако не се лъжа и може към нея да се монтират врати и т.н. Освен това има и прозрачни панели вече на пазара..  Вариантите са наистина много. Хубаво е, че има комин..   Thinking

Последна редакция: сб, 12 май 2007, 17:46 от roxxy

# 17
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Много ме замислихте с коментарите си. Тъкмо мислехме да събориме една стена, за да съединим кухнята със всекидневната и да има някаква преграда за всеки случайНаистина ли миялните машини са шумни и защо? Като е скрита в някой шкаф пак ли ще се чува? newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 12 095
Живяла съм в апартаменти с всички изброени варианти, а в момента хола, трапезарията и кухнята са в едно помещение. Имаме аспиратор Eurolux- най- мощния им модел, и няма никакви миризми. Уточнявам, че не пържа риба и нямам фритюрник, но готвя редовно и не ми се е случвало да се задържат миризми. Аспиратора е толкова силен, че включен на по- силна степен се усеща в другия край на помещението. Пералнята ми е в банята, но не шуми, а миялната не съм я чувала никога дори ако съм близо до нея.
Колкото до варианта с преградите- струва си ако се прегради с плъзгаща врата от ПВЦ или друг тип стъклопакет, защото само така наистина ще ограничи евентуалния шум и миризми. Може да се използва цветно стъкло или огледала от двете страни, за да стане по- светло и просторно. Зависи от размера на помещението- ако е малко  отвореното пространство е по- добър вариант, защото един бар-плот означава допълнителни шкафове в кухнята, а те не са излишни. Такъв шкаф ще отделя визуално, ще приюти доста съдове и уреди, а ще струва в пъти по- малко от плъзгаща врата стъклопакет от алуминии или ПВЦ.
Има много варианти и решения, но аз не бих се затворила в тъмна и изолирана миризлива килийка. А ако уредите не са добри миризмите и шума в затворено тъмно помещение ще го направят ад.
Недостатъка на отвореното помещение е, че кухнята ти трябва да блести от чистота и да е подредена през цялото време.  Ако си чистофайница нямаш никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт