Хайде на Бремелинска тема!

  • 29 386
  • 510
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 008
rose_madder   и аз се радвам да те видя тук. Доколкото си спомням през първата бременност си била с прееклампсия /ако греша извинявай  Heart Eyes/. И аз бях така първия път... Сега как ти е кръвното, изследванията? Извинявай ако те връщам към лоши спомени, просто знам какво е преживяването втория път и ако мога с нещо да помогна...  Hug
Всъщност много ви се радвам на всички бремелинки  Hug Чудесно е че си имате темичка!

# 31
  • Мнения: 7 110
rose_madder, истинската радост ще бъде през август.   bouquet

# 32
  • Мнения: 183
Да Рони , истинската радост ще бъде август месец , но и сега се радвам на всеки миг от бременноста.Cher не грешиш така си беше , сега кръвното последно време взе пак да се вдига и се притеснявам , на 16 съм на доктор да видим какво ще каже как е бебчо , иначе изследванията за сега са много добри .Не аз гледам да не се връщам към лошите спомение , но няма как , те са част от мен.тревогите и безпокойството за това бебче наистина са големи , но поне сега следя кръеното , но и аз вече разпознавам симтоми кога ми се качва кръвното и си пия хапчетата.А сега момичета искам да ви пожелая приятен ден и се надявам момичетата които чакат добрите новини да се похвалят в най - скоро време Simple Smile  bouquet  bouquet  bouquet

# 33
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
rose_madder -какви са ти симптомите за вдигане на кръвно????
Аз винаги съм иамла ниско кръвно Rolling Eyes оня ден ми го мериха в поликлинката беше 110/70
за тях нормално казаха ама аз винаги съм била със 100 на 60 или със 90/60

И от 2 дена ме боли главата и се чудя дали не е това newsm78

# 34
  • Виена
  • Мнения: 1 247
ani-bani, кръвното ти е екстра, не се панирай, нищо, че по принцип ти е по-ниско. Трябва да се има предвид, ако започне да прави стойности за горна граница над 140, а за долна - над 90. Но и това е индивидуално и е необходима консултация в такива случаи с кардиолог и нефролог. Ти все пак следи как се движи твоето кръвно, защото се пооплака от бъбреци, а проблемите с тях, ако хронизират, почти винаги водят до усложнение в сърдечно-съдовата асистема и респективно - до високо кръвно. Все пак внимавай много с антибиотиците, както те е посъветвала Деси и в случай, че ти се наложи да взимаш такива лекарства, НЕПРЕМЕННО си направи антибиограма, за да не се усложни картината и да си докараш хронично бъбречно заболяване. Да не ти пука, ако те уверяват, че намя защо! Винаги има защо, но си пестят труда гадовете и се правят на ясновидци като предписват АБ "на сляпо"! Тези органи (бъбреците) имат гадното свойство се увреждат без възможност за възстановяване (с лекарствата само се спира на нивото, на което е "хванато" увреждането) и затова е хубаво да им се обръща внимание навреме...
А бременните, вие как сте с кръвната захар? Направиха ли ви изследване за гестационен диабет? Тук е задължително и не е лошо, ако не са ви го направили, да си пуснете едно такова. Най-добре е някъде 26-28 г.с., но не знам защо. Забравих да питам доктора, при когото попаднах да ми взима кръв (голям късмет!), но затова пък така подробни ми обясни ползата от това проследяване, че не съжалявах за трите часа висене в лабораторията...
Гушкаци за всички!  Hug

# 35
  • Мнения: 498
Здравейте! Да "дам рапорт" в новата хубава темичка.

Стискам палци на всички, които имат нужда.

Моята бременност се развива нормално, но тя пък и предната беше такава, та не смея да се зарадвам. Според прегледите чакам девойка. Кръвното ми е по принцип ниско та и сега си е такова. Renny при кръвните ми изследвания всичко беше в норма, но това за "гестационен диабет" ми го споменаха като възможна причина за малформацията на Алекс. Едната лекарка, която посещавам ми каза за изследването, че ми предстои. Исках да попитам, след като вече си дала необходимия материал за изследване прави ли се някакво допълнително "натоварване" с глюкоза?

Ани, а ти не споменаваше ли нещо за лека бъбречна криза, през която си преминала? Без да ги разбирам работите само питам дали не би могло да има някаква връзка?

Гушкам Ви силно и пожелавам бремелинския отбор да става все по-голям.

# 36
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Значи за изследването за гестационен диабет да обясня, защото ми прави впечатление, че в България някои го претупват и гледат на него като на излишно... Или пък се назначава, ако (не дай, Боже) се усложни картината с други симптоми.
Профилът се прави на гладно и жадно (минимум 8 часа без храна, а водата, ако се пие, да е малко).
1. Първо се взима кръв от вената. Записва се стойността.
2. Изпива се наведнъж 75 грама глюкоза, разтворена във вода.
3. Точно 1 час след първата проба се взима кръв от пръста. Резултатът се записва.
4. След още 1 час се прави третата проба - пак от пръста и пак се отбелязва резултата.

По време на "изчакването" не трябва да се консумира нищо, а водата пак да е в малки количества.

Ето ги референтните стойности според тукашната лаборатория в mg/dl:
  І проба - (60-110)
 ІІ проба - (60-160)
ІІІ проба - (60-140)

140-200 mg/dl: vermind. Glukosetoleranz
> 200 mg/dl: Diabetes
Или над 200 има показания за диабет...

Сигурна съм, че ще сте ОК с това изследване, но все пак е добре да се има предвид, защото лесно се коригират стойностите, когато са "хванати" предразположенията навреме...

Последна редакция: сб, 12 май 2007, 17:50 от Renny

# 37
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Renny -да ти кажа честно това изследване за сефте го чувам както ти ми го обесняваш.
Инъче всеки месец ми следят кръвната захар но си ме боцкат в пръста и дотам  newsm78

Да не ми спестяват някое изследване че ги Убивам на място тез калпазани тука  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 38
  • Мнения: 3 091
Renny -да ти кажа честно това изследване за сефте го чувам както ти ми го обесняваш.
Инъче всеки месец ми следят кръвната захар но си ме боцкат в пръста и дотам  newsm78

Да не ми спестяват някое изследване че ги Убивам на място тез калпазани тука  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

и аз също за пръв път чувам! но нека ви го направят все пак

# 39
  • Мнения: 3 591
Да не ми спестяват някое изследване че ги Убивам на място тез калпазани тука  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

В БГ /а и тука/ се прави само на рисковите групи - ако имаш в родата болни. И мен ме бодяха все от пръста, ама искаха да сме закусвали преди това нещо сладко - обикновенно чаша силно сладък сок .  Незнам защо - може би тогава отчита ако е по-висока захарта  Thinking

# 40
  • Мнения: 183
Ani - Bani не се притеснявай , кръвното ти е много добре , мойто преди да забременея също беше 90 / 60 , а сега е малко по - високо , но най високот ми беше 133 / 86 , а симптомите са , че ме боли ужасно главата и започва да ми става много лошо , даже веднъж повърнах заради кръвното.Просто усещам няма как по - точно да ти го обясня.

# 41
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Да не ми спестяват някое изследване че ги Убивам на място тез калпазани тука  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

В БГ /а и тука/ се прави само на рисковите групи - ако имаш в родата болни. И мен ме бодяха все от пръста, ама искаха да сме закусвали преди това нещо сладко - обикновенно чаша силно сладък сок .  Незнам защо - може би тогава отчита ако е по-висока захарта  Thinking
Точно така - само на "рисковите", но често се оказва, че хора без фамилна обремененост правят гестационен диабет, за съжаление. Затова тук (а май и в други добре развити по отношение на пренаталната помощ страни от ЕС) се прави задължително на всички. На мен миналата бременност също ми претупваха с по едно боцкане изследването за захар и то само защото настоях да ми я следят, тъй като нямах апаратче. Но докторът, който ми взе кръвта, ми обясни, че това 3-часово изследване се прави именно в такава последователност, за да наблюдава как реагира организма - първо на гладно, после след ударна доза глюкоза (тогава наистина стойността трябва да се вдигне!) и накрая - 2 часа след като е поета глюкозата инсулиновата жлеза трябва да си е свършила работата и показателите да паднат. Нарочна ви го обясних подробно, сигурна съм, че и в България се прави. Проверете по лабораториите. Не вярвам да е безумно скъпо, дори и да не се поема от ЗК, понеже единствената машинка, която се ползва е нормалното портативно уредче, което всички сме виждали за домашно контролиране на кръвната захар при диабетиците.
Деси, ти да не си в Щатите? Извинявай, ако питам нещо тъпо, ма май не знам...  Embarassed 

# 42
  • Мнения: 3 591
Не бе  Joy Хамериканците са ми далеееееееече  Joy В Африка живея  Mr. Green

# 43
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Не бе  Joy Хамериканците са ми далеееееееече  Joy В Африка живея  Mr. Green

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Гуана -уна е  Joy Joy hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

# 44
  • Мнения: 7 110
Не бе  Joy Хамериканците са ми далеееееееече  Joy В Африка живея  Mr. Green
Там всеки местен има синьо око Mr. Green. Признавай си откъде си крала сините очи на твоите чистоподдържащи мъже?  hahaha

Последна редакция: нд, 13 май 2007, 11:43 от рони

Общи условия

Активация на акаунт