Подтиска ли ви брака или зависи от партньора

  • 4 857
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 473
Твоят мъж определено избива комплексите си върху теб. Дали се чувстваш подтиснат в брака според мен зависи и от двамата. Покажи му че не си слугинята вкъщи и че си имаш свой собствен живот. Да не си длъжна да ставаш роб на това семейство. Какво от това че имате дете? Най-лошото за едно дете е да расте в дом без разбирателство, дори и да не се карате, а да си мълчите, детето усеща тягостната обстановка и разбира че нещо не е наред. Ти май си изтървала нещата в началото, според мен позициите в едно семейство се заемат в началото. И моя мъж се прави отвреме на време на важен, обаче аз много бързо му натривам носа и му показвам, че за нищо на света няма да се превърна в негова сянка. Не желая да губя себе си в брака. Ако изгубиш себе си се чувстваш подтиснат. Успех и по-смело. Айде де ще ни правят на маймуни! Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 175
Мисля си, че трябва в прав текст да му заявиш своите права и изисквания. Не ми харесва това и онова, а еди кое си, "скъпи" ,правиш добре. Останалото зависи от него. Покажи му, че си знаеш цената и възможностите. Ти заслужаваш да бъдеш оценена, такава каквато си, и определено ще загубиш голяма част от себе си, ако продължиш да се променяш заради него, а той си кюта в същия дух. Наистина компромисите са необходима част от една връзка, но в никакъв случай не бива да са единствено за твоя сметка. Не си създадена, за да слугуваш на някого, пък и бил той "перфектният" по негово лично мнение. Пък дори и "съвършен" да беше, останалите не сме, така че няма да му се вдигнат много акциите  Naughty

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Така не се живее  Naughty
Ако решиш да го напуснеш, какво ти пука за реакцията му  Thinking

# 18
  • Мнения: 3 423
Обгрижвам. Ето още една хубава
българска дума, дето научих тук.
Благодаря!
По темата: намери си любовник и
се спасявай. Мрънкалото - на чикии.

# 19
  • Мнения: 8 999
Бракът сам по себе си нито подтиска, нито ти дава свобода. Партньорът е този, който може да те подтиска, та дори и без брак! Прецени трезво нещата и, ако се чувстваш наистина така, бързо бягай, за да не се обвиняваш някой ден за похабеното време с този човек. На детето ще му е по-добре с един щастлив родител, отколкото с двама нещастни.

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Бракът сам по себе си нито подтиска, нито ти дава свобода. Партньорът е този, който може да те подтиска, та дори и без брак! Прецени трезво нещата и, ако се чувстваш наистина така, бързо бягай, за да не се обвиняваш някой ден за похабеното време с този човек. На детето ще му е по-добре с един щастлив родител, отколкото с двама нещастни.
Shocked Не знам какво да кажа...Днес само ходя след теб да те цитирам Mr. Green Четеш ми мислите и някак успяваш да ги напишеш преди мен. Как го правиш? Mr. Green

# 21
  • Мнения: 8 999
Бракът сам по себе си нито подтиска, нито ти дава свобода. Партньорът е този, който може да те подтиска, та дори и без брак! Прецени трезво нещата и, ако се чувстваш наистина така, бързо бягай, за да не се обвиняваш някой ден за похабеното време с този човек. На детето ще му е по-добре с един щастлив родител, отколкото с двама нещастни.
Shocked Не знам какво да кажа...Днес само ходя след теб да те цитирам Mr. Green Четеш ми мислите и някак успяваш да ги напишеш преди мен. Как го правиш? Mr. Green

Ей, веднъж и аз да изпреваря някого, а  не да цитирам.

Извинения за отклонението.

# 22
  • Мнения: 563
аз не разбирам защо пишеш за " брак". Това твоето не е брак, а съжителство, и то с ужасно комплексиран човек. Защо търпиш подобно отношение, не ми е ясно също - детето не е причина, за него е по-добре да не става свидетел на подобни неща. Какво друго остава - още ли обичаш мъжа си? Съмнявам се, но все пак... ако и това не е, защо не си събираш багажа newsm78 никой  не заслужава да живее по този начин, спасявай себе си и детето, а и съпругът ти ще е доволен, нали ще го отървеш от " заробването" Tired
бахти мухльовците имало Confused

# 23
  • Мнения: 269
Бракът сам по себе си нито подтиска, нито ти дава свобода. Партньорът е този, който може да те подтиска, та дори и без брак! Прецени трезво нещата и, ако се чувстваш наистина така, бързо бягай, за да не се обвиняваш някой ден за похабеното време с този човек. На детето ще му е по-добре с един щастлив родител, отколкото с двама нещастни.

И аз така мисля!   Peace
не отлагай-времето минава... Успех  Hug

# 24
  • Мнения: 6 167
Според него обаче той е китка-идея съм си нямала какви мъже има. Така ли е наистина.
Чудя се-да се примирявам ли или не.


да, има и други мъже, и други китки.
дете или не мерки трябва да се вземат.
промяна.
дали ти ще се промениш или ще предпочетеш да се разведеш и да се
съхраниш - избора е у теб.

# 25
  • Мнения: 836
Аз ще започна с въпрос: Обичаш ли го?
От това зависят и твоите бъдещи действия. Ако отговорът ти е "не", значи останалата част от съвместния ви живот рискува да бъде все по-мъчителна. Ти самата ще решиш, има ли смисъл да живеете така.
Ако е "да"-чака те труден път на промяна на вас двамата, която ти самата трябва да инициираш. Като за начало намери себе си, осъзнай колко си ценна като личност и добий самочувствие, за да можеш да изискваш това, което всяка една съпруга трябва да получава-любов, грижа и уважение. Струва ми се, че си допуснала прекрачване на границата на личното ти пространство (което позволява на някои мъже да се мислят, че вече всичко им е позволено).
На подобен тип хора добре им действа един "студен душ" (ти самата знаеш как), за да си припомнят къде се намират.
С една дума: действай  Hug

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 23:44 от SilIli

# 26
  • в Низината
  • Мнения: 705
Бракът не ми тежи и смятам, че всичко зависи от партньора.
SIS, преосмисли добре нещата и колкото и трудно да е, вземи правилното решение за теб. Желая ти успех!

# 27
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Оу,много е трудно положението.Смесено с чувства,гордост,болка....не мога да ти дам съвсем точен съвет просто защото не съм на твоето място и много от субективните фактори не са ми известни.
Мога само да ти кажа, че ако при моите условия бях в твоето положение, то бих се отдръпнала.Не бих заговорила веднага за развод, но бих си събрала нещата и бих се преместила за определено време.
Едва когато съм сигурна че той и аз така се чувстваме по добре, едва тогава бих се развела.А и (въпреки че трудно вярвам във вторият шанс) все пак той може да осмисли положението и отношението си към вас.

# 28
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
Sis,доколкото разбирам той си е такъв от самото начало.А казва6,че сте заедно от 8 години.Какво чакаш и защо мислиш,че той ще се промени?

# 29
  • Мнения: 1 283
  Sis,за мен твоя мъж е комплексар,чрез унижението той се чувства значим.Той не те обича,той те манипулира за собствена изгода.Хубаво си помисли.Въпрос на личен избор.

Общи условия

Активация на акаунт