Как стерелизирахте

  • 2 958
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте мами! Искам да ви питам как стерилизирахте шишетата и бибите на вашите бебоци. Знам, че има специални уреди, но ми се струва, че е безмислено да се купува такова нещо. Споделете мами с опит, че много се притеснявам ще се справя ли както трябва. Скоро ми предстои да имам бебок и искам да съм добра майка и добре информирана!
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 128
Аз използвам стерилизатор за микровълнова печка. Много съм доволна и изобщо не мисля че е безсмислено. Това е един от най-използваните уреди в къщи. Ако стерилизираш на котлона във вода постоянно трябва да внимаваш да не забравиш нещата и да направиш някоя беля. А със уреда можеш да си сложиш шишетата, бибероните и т.н. да се стерилизират и да си легнеш например без да ги мислиш. Този уред на мен лично ми спести много време и нерви. Докато преварявах вода на котлона за малкия често ми се случваше да я забравя и сега имам две изгорели тенджери. Представям си какво щеше да е ако стерилизирах и шишетата така. За това аз лично ти препоръчвам да се снабдиш с такъв уред.

# 2
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 707
Аз все още стерилизирам със стерилизатор Авент. Вече го ползвам по един път на ден за стерилизация. Това е една от най-полезните покупки, който съм направила за бебка. Всичко се наблъсква вътре, слага се в микровълновата и за няколко минути всичко е готово. Според мен шишетата, бибероните, залъгалките, помпата за кърма и т.н. са много неща и според мен е доста трудоемко да се варят. Имай предвид, че всички останали неща, които не могат да се слагат в микровълнова печка се варят /купички, лъжички, рендета за сокче и т.н./, водичката и тя се вари. Та представи си колко време трябва да висиш пред печката над тенджерките. Аз пололината от нещата, които се налагше да се варят в тенджера ги стопих. По-късно на бебчо могат да се варят и зеленчуци на пара в стерилизатора, обръща се решатката и на нея се слегат зеленчуците, но аз още не съм го правила. Това са моите доводи за стерилизатора. В крайна сметка решението го взимаш ти. Надявам се да съм ти полезна.
Леко раждане и най-послушния бебок на света!   bouquet

# 3
  • Мнения: 592
И аз ползвам стерилизатор за микровълнова-модел на Чико.Купих си го 2004 г.за първата ми дъщеря,ползвам го и сега за втората.Цената ми беше някъде около 30 лв.а не е мръднал.

# 4
  • София
  • Мнения: 718
Използвам студения стерилизатор на Чико и съм много доволна. Имам също и този за микровълновата - за нито един от двата не мисля че е излишен.

# 5
  • Мнения: 174
Аз всяка вечер преварявам по 10 минути всички шишета, биберони, залъгалки.
Не ми трябват излишни вещи у дома.
И един съвет...купи стъклени шишета ако си избереш този метод за стерлизация.

# 6
  • Мнения: 4 546
аз смятам в микровълновата. купих си стерилизатор на бертони за МВ - 13лв. не е много и ще спестява много време /в сравнение с преваряването на котлон/. дано да остана доволна  Rolling Eyes
погледни и тук http://www.prodavalnik.com/ppc/showcat.php?cat=7

# 7
  • Мнения: 999
Нещата на дъщеря си стерилизирах в тенджера на котлона, но за второто ще си взема стерилизатор за микровълнова.

# 8
  • Мнения: 3 069
Използвах стерилизатора на Чико за микровълнова.Стерилизирах ги до навършване на 7 месеца.Сега много хубаво ги измивам с препарат и ги попарвам с вряла вода.

# 9
  • Мнения: 2 467
Ел. стерилизатор. Нареждам нещата вътре, пускам копчето и забравям.

# 10
  • Мнения: 3 405
Знам, че има специални уреди, но ми се струва, че е безмислено да се купува такова нещо.

Не е безсмислено. Аз стерилизирам в стерилизатор за микровълнова "Чико". Страхотна работа ми върши. За 8 минути шишетата и бибероните са ОК, няма варовик, няма забравени на котлона тенджери с разтопени пластмаси в тях Simple Smile

# 11
  • Мнения: 779
Аз използвах първия път с Дъщеря ми  стерилизатор на НУК и просто нямам думи колко полезно нещо е..Сега ще го използваме пак живот и здраве като родя..

# 12
  • Мнения: 173
Благодаря ви момичета. Значи има смисъл от стерелизатор. Аз не знаех, че толкова често се ползва. Всяка вечер ли се стрелизират шишетата?  newsm78

# 13
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 707
Благодаря ви момичета. Значи има смисъл от стерелизатор. Аз не знаех, че толкова често се ползва. Всяка вечер ли се стрелизират шишетата?  newsm78

Аз ги стерилизирах в началото преди всяко хранене, защото се запазват стерилни до 3 часа. Сега вече ги пускам само сутрин.

# 14
  • Мнения: 2 125
Благодаря ви момичета. Значи има смисъл от стерелизатор. Аз не знаех, че толкова често се ползва. Всяка вечер ли се стрелизират шишетата?  newsm78

Да Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 4 866
Използвах таблетки за стерилизация. Като се има предвид колко много пътувахме с децата, този метод ми беше най-удобен и винаги имах възможност да стерилизирам каквото трябва.

# 16
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Аз пък да си кажа , че не съм ползвала стерилизатор беше само на кърма , вода не пиеше , залъгалки не ползваше!Захраних го на 6 месеца , и тогава почнах да предлагам вода ,-слагах шишета в пластмасовите разграфени кани пълни с вода и в микровълновата!

# 17
  • Мнения: 4 546
Аз пък да си кажа , че не съм ползвала стерилизатор беше само на кърма , вода не пиеше , залъгалки не ползваше!Захраних го на 6 месеца , и тогава почнах да предлагам вода ,-слагах шишета в пластмасовите разграфени кани пълни с вода и в микровълновата!
какви са тези пластмасови кани за МВ ?

# 18
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Определено стерилизаторът пести време и е много полезен уред. Само трябва да съобразиш големината му с обема на МВ-то!

# 19
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092

какви са тези пластмасови кани за МВ ?
Обикновени пластмасови мерителни канички от 1 литър от домашни потреби!

# 20
  • Мнения: 2 019
стерилизатор за микровълнова Peace

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 907
Със стерилизатор за микровълнова Chicco.

# 22
  • Мнения: 1 416
Изварявах ги - първо в тенджера на котлон, после в съд в микровълновата.

# 23
  • Мнения: 2 197
Oпределено има смисъл от стерилизатора. Моя беше скъп, но вече гледам по20-тина лев има, а пестят наистина много време, особено в началото. Моя събираше 4 шишета и много заъгалки и др. глупости. Втория месец, когато я дохранвах (по както за пореден път ще кажа не добър съвет на педиатърката ни) се харчеха по 2 шишета на всяко хране. Това значи за две хранения и пълниш уреда. Нали се сещаш какво варене щеше да стане. А така пълниш стерилизатора и в микровълновата.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Благодаря ви момичета. Значи има смисъл от стерелизатор. Аз не знаех, че толкова често се ползва. Всяка вечер ли се стрелизират шишетата?  newsm78
Първите месеци е добре да се стерилизират шишетата след всяко ползване.

# 25
  • Мнения: 107
А някой има ли наблюдения за стерилизаторите на Бертони. Доста по-евтини са от останалите, дали вършат работа?

# 26
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Стерилизирах в ел. стерилизатор.Нареждах всичко вътре и го пусках. Много е удобен и пести време. Peace

# 27
  • Мнения: 959
С таблетките или течността на Чико.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 551
.....слагах шишета в пластмасовите разграфени кани пълни с вода и в микровълновата!
С баткото съм изварявала на котлона. Сега за малкия познати ми дадоха същия съвет, както е казала Vivka. Купихме за няколко лв пластмасова кутия /от хубавата пластмаса, с подходящи размери и закопчалки на капака/. Пъхам нещата вътре и за няколко мин в МВ и е готово  Peace Сега не ми се налага толкова много, защото сме на кърма, но шишето за вода и бибероните ги стерилизирам на ден-два  Embarassed

# 29
  • Мнения: 4 546
пластмасата не се ли разстопява в МВ? мислех, че стерилизаторите са направени от някаква специална пластмаса  newsm78

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 551
пластмасата не се ли разстопява в МВ? мислех, че стерилизаторите са направени от някаква специална пластмаса  newsm78
Ако е от хубавата, плътна пластмаса - не  Peace

# 31
  • Мнения: 596
Със стерилизиращата течност на Чико.

# 32
  • Мнения: 1 975
Със стерилизатор за микровълнова Chicco.

Същия, и продължавам да го правя  Peace

# 33
  • Мнения: 173
И на мен ми препоръчаха със течност за стерелизация на Чико. Май на това му се викало студена стерелизация.

# 34
  • Мнения: 990
Ползвах стерилизатор на Авент за МВ и изобщо не смятам ,че това е безполезен уред.

# 35
  • Мнения: 2 040
В тенджерата на котлона, но ако имам второ дете, гаранция ще си купя стерилизатор  Peace

# 36
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
А някой има ли наблюдения за стерилизаторите на Бертони. Доста по-евтини са от останалите, дали вършат работа?
Аз съм с такъв. Много съм доволна. Събира 6 шишета и дреболии. Недостатъкът е, че е голям и трябва и МВ-то да е с по-голям обем.

пластмасата не се ли разстопява в МВ? мислех, че стерилизаторите са направени от някаква специална пластмаса  newsm78
Сипва се вода в стерилизатора и така не се разтопяват нещата в него, както и тои самия  Naughty.

# 37
  • Мнения: 1 701
Не само, че не е безмислена покупка, а си е направо най-необходимото нещо!  Peace
Аз ползвах и още ползвам стерилизатор на Авент за МВ, като стерилизирам всички шишета и биберони за вода, мляко и сок след всяко ползване.
Не намирам смисъл в стерилизирането по веднъж на ден или на седмица - след като се използва шишето/биберона, то вече не е стерилно!  Naughty
Друг е въпроса, че след определена възраст /ама не знам каква точно/ стерилизация на шишета за вода и сок не е необходима, само на тези за мляко, защото се образуват бактерии.

# 38
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Стерилизатор Авент в микровълновата

# 39
  • Мнения: 5 468
Аз пъхах всички шишета и биберони всяка вечер в една голяма тенджера с вода и като заврат вътре хубаво, изливах водата и затварях капака. Не ми е трябвал стерилизатор.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Слагах ги в иенска тенджера и в микровълновата за 10 минути.

# 41
  • Мнения: 1 117
С разтвор за стерелизиране на Чико Simple Smile

# 42
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
В тенджера на котлона

# 43
  • Мнения: 617
С разтвор за стерелизиране на Чико Simple Smile


и аз  Peace

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
В микровълновата.

# 45
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
 в микровълновата

# 46
  • Мнения: 1 371
В микровълновата печка със стерилизатор на Чико.
 Peace

# 47
  • Мнения: 2 807
Електрическия стерилизатор на Avent  Peace
Една от най-добрите ми покупки е  Wink

За играчки и гризалки - таблетките за стерилизация на Chicco.

Леко, бързо и безпроблемно раждане!   bouquet

# 48
  • Мнения: 2 936
с течността за стерилизация на ЧИКО  Peace

# 49
  • Мнения: 1 044
Парен стерилизатор на Авент - върхът е! Ако бебето е на кърма, ок!, но ако е само на АМ-ще трябват сума ти и шишета - без стерилизатор ще е ад!

# 50
  • Мнения: 27 524
Не съм стерилизирала изобщо. Не виждам смисъл.
Изваряваш си ги в най-обикновена тенджера и готово.

# 51
  • Мнения: 152
полезна ли е стерилизацията в МВ, бях чела някъде, че е нужно преваряването, което става с др. стерилизаториили на котлон, а МВ не може да направи това? Какво ще кажете вие?

# 52
  • Мнения: 4 621
Използвах стерилизатор за микровълнова - според мен си струва Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 3 271
Със стерелизатор за микровълнова на Авент - има и евтини варянти на други фирми, не е задължително да е Авент.

# 54
  • Мнения: 5 362
В микровълновата,в стерилизатор.
Има и по-евтини варианти-на Камера,Бертони,например.Струват около 30 лв.
Заслужават си парите,така че не му мисли много-много.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 775
В йена и в микровълновата. Удобно ми е, че слагам, настройвам и само приключва. Иначе, на котлона ( с първото дете) редовно забравях Embarassed.

# 56
  • Мнения: 2 957
с течността за стерилизация на ЧИКО  Peace

И аз.Веднъж пробвах да преварявам и шишетата ми станаха като матови-много гадно.И не си струва хамалогията.Със течността за стерилизация става бързо и не се занимаваш с глупости;)

# 57
  • Мнения: 2 035
с течността за стерилизация на ЧИКО  Peace
Също и аз и съм супер доволна  Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз стерилизирах точно 2 месеца в тенджера на котлона и се отказах.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 775
полезна ли е стерилизацията в МВ, бях чела някъде, че е нужно преваряването, което става с др. стерилизаториили на котлон, а МВ не може да направи това? Какво ще кажете вие?
В микровълновата също завират. Според мен няма разлика, иначе защо ще правят стерилизатори за микровълнова?! Аз съм скръндза и така и не си купих, йената ми върши същата работа.

# 60
  • Мнения: 576
В тенджера под налягане на котлона.

# 61
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Таблетки.

# 62
  • Мнения: 503
Ел. стерилизатор. Нареждам нещата вътре, пускам копчето и забравям.
newsm10

# 63
  • Мнения: 152
да де,ама не е ли вредно стирилизираното в МВ?поне такасъм чела?

# 64
  • Мнения: 195
Извинявам се за офф-а, но имам въпрос към ползващите стерилизатора на Чико за МВ.
Помпата на Авент събира ли се в него?

# 65
  • София
  • Мнения: 2 967
Ако под специален уред имаш предвид стерилизатор за микровълнова, то това е което трябва да си купиш.

# 66
  • Мнения: 3 478
На котлона, така и не си купих стерилизатор, но и аз го правих това само до 5 седмица.

# 67
  • Мнения: 6 615
Със стерилизатор .Те са по 30лв.  като се има предвид колко време ти спестяват са направо без пари.

# 68
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Извинявам се за офф-а, но имам въпрос към ползващите стерилизатора на Чико за МВ.
Помпата на Авент събира ли се в него?
Аз използвам стерилизатора на Чико за МВ. Помпата на Авент се събира в него и още място остава  Grinning

# 69
  • София
  • Мнения: 44 014
С електрически стерилизатор - на пара - много удобна машинка Wink

# 70
  • София
  • Мнения: 1 247
Аз използвам стерилизатор за микровълнова печка. Много съм доволна и изобщо не мисля че е безсмислено. Това е един от най-използваните уреди в къщи. Ако стерилизираш на котлона във вода постоянно трябва да внимаваш да не забравиш нещата и да направиш някоя беля. А със уреда можеш да си сложиш шишетата, бибероните и т.н. да се стерилизират и да си легнеш например без да ги мислиш. Този уред на мен лично ми спести много време и нерви. Докато преварявах вода на котлона за малкия често ми се случваше да я забравя и сега имам две изгорели тенджери. Представям си какво щеше да е ако стерилизирах и шишетата така. За това аз лично ти препоръчвам да се снабдиш с такъв уред.
А и на Чико струва само 25лв. Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 44 014
Благодаря ви момичета. Значи има смисъл от стерелизатор. Аз не знаех, че толкова често се ползва. Всяка вечер ли се стрелизират шишетата?  newsm78

след всяка употреба - ако имаш достатъчно шишета за цял ден - ги стерилизираш накуп, ако имаш 1-2 като се изцапат стерилизираш за следващта употреба.

# 72
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Аз ги изварявах 5-10минути след завирането на водата.

# 73
  • Мнения: 4 546
а колко време след като е стерилизиран шишето може да се счита, че е стерилизирано?

# 74
  • Мнения: 5 362
полезна ли е стерилизацията в МВ, бях чела някъде, че е нужно преваряването, което става с др. стерилизаториили на котлон, а МВ не може да направи това? Какво ще кажете вие?
Нищо нередно и опасно няма в това да стерилизираш в МВ. Peace
Получава се много голямо налягане и Т е достатъчно висока,за да убие всякакви микроби,например.

# 75
  • Мнения: 6 461
Изварявала съм бибероните и шишетата на децата
 за около десетина минути в тенджера и на котлона.

# 76
  • Мнения: 1 701
а колко време след като е стерилизиран шишето може да се счита, че е стерилизирано?
Мисля, че в упътването на стерилизатора на Авент пишеше 24 часа.

# 77
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 707
а колко време след като е стерилизиран шишето може да се счита, че е стерилизирано?

Стерилни са около 3 часа. Това е инструкцията за моя стерилизатор Авент -  http://www.avent.com/uk/en/pdfs/instructions/express_micro_steri_uk0421.pdf

# 78
  • Мнения: 226
Стерилизирам в стрерилизатор на Чико на МВ и е много удобно, въпреки че почти няма какво. Беба е само на кърма, не пие вода и не ползва биби. Мисля, че един стерилизатор няма да ти е излишен

# 79
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Стерилизирам със сетрилизатор на Чико за МВ - не знам дали е най-добрият, но ми върши работа - за 8 мин. става. Не си представям, ако трябваше да варя шишета всеки ден по няколко пъти ooooh!

# 80
  • София
  • Мнения: 3 787
Със стерилизатор на Авент за МВ Wink

# 81
  • Мнения: 8 917
Стерилизатор Чико за микровълнова Peace

# 82
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 909
Най-добре изчакай, за да видиш колко кърма имаш. може изобщо да нямаш нужда от стерилизатор. По принцип се стерилизира до четвъртия месец. След това - не, за да си създаде детето естествен имунитет. Аз лично ползвах стерилизатор на "Чико" за микровълнова - евтин и удобен е.

# 83
  • Мнения: 3 695
От личен опит моят съвет е да не купуваш стерилизатор предварително. На мен ми подариха такъв на Авент за микровълнова, но НЕ съм го ползвала досега (бебето ми е на 5 месеца) и едва ли ще ми потрябва. Само на кърма е, т.е. суче, не използва никакви шишета, биберон-залъгалка почти не употребява. Така, че се радвам, че не съм дала пари за тази излишна в случая вещ (дано не четат тези, които ми го подариха Wink ). А ако ти потрябва, после винаги можеш да си купиш.  Peace

# 84
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
С Авент!

# 85
  • София
  • Мнения: 4 586
Със стерилизатор на Джордани за микровълнова печка. Peace

# 86
  • Варна
  • Мнения: 2 942
На кърма беше  Laughing, залъгалки и шишета за водата в микровълновата, в йенската тенджера Mr. Green Сега вече само мия на чешмата Peace

# 87
Стерилизирам в тенджера, но и аз както други мами, често забравям котлона включен. Решила съм да си купя пластмасова купа с капак за МВ. Кажете по колко вода слагате??

# 88
  • Мнения: 2 922
Първият път изварявах в тенджера.
Този път съм си подсигурила всякакви удобства и стерилизирам в МВ. Засега само залъгалките Laughing, защото още кърмя.

Решила съм да си купя пластмасова купа с капак за МВ. Кажете по колко вода слагате??

В стерилизатора на Авент слагам 200мл. вода.

# 89
  • Мнения: 556
Стерилизирах с хапчетата на Чико до края на петия месец. Сега ги преварявам веднъж седмично.

# 90
  • София
  • Мнения: 3 386
Стерилизирах в МВ, но ако искаш си ги вари в тенджери, това няма да те направи по-лоша майка.

# 91
  • Мнения: 1 925
Със стерилизатор за микровълнова, много е удобно . Peace

# 92
  • Мнения: 155
Стерилизатор Чико за микровълнова Peace
И аз така!

# 93
  • Мнения: 393
Със стерилизатор на Авент за МВ.

# 94
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Със стерилизатор на Авент за микровълнова.

# 95
  • София
  • Мнения: 1 775
Стерилизирам в тенджера, но и аз както други мами, често забравям котлона включен. Решила съм да си купя пластмасова купа с капак за МВ. Кажете по колко вода слагате??
Аз в йената слагам, колкото да покрие горе- долу  шишетата. Слагам ги за 10 минутки и ги забравям там. После ги вадя, когато ми потрябват. Вече не изварявам, но йената си я ползвам още.

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 23:20 от Lovi

# 96
  • Мнения: 1 212
Стерилизирам / изварявам / в тенджера  - старомодно, но ефикасно и икономично. Peace

# 97
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Със стерилизатор на Авент за МВ.
Peace

# 98
  • Мнения: 288
Използвах таблетки за стерилизация
Стерилизира се преди всяка употреба

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Стерилизатор Чико за микровълнова Peace
И аз така!
I nie sme taka mnogo sum dovolna i ne e skup - kum 30 lv.

# 100
  • Мнения: 338
Чрез стерилизатор- Авент Hug

# 101
  • Мнения: 291
Определено стерилизаторът пести време и е много полезен уред. Само трябва да съобразиш големината му с обема на МВ-то!

 smile3521

# 102
  • Мнения: 2 051
Здравейте мами! Искам да ви питам как стерилизирахте шишетата и бибите на вашите бебоци. Знам, че има специални уреди, но ми се струва, че е безмислено да се купува такова нещо.

Много си права  bouquet
Ако се съсредоточиш повече върху подготовката за кърмене (теоритична и психическа) ще можеш да кърмиш успешно и дълго и никакви уреди няма да са ти нужни.
Леко до финала!

# 103
  • Мнения: 1 986
Чрез стерилизатор- Авент Hug

 Peace

# 104
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Със стерилизатор Авент. Супер е. Peace

# 105
  • Мнения: 296
Използвам стерилизатор за микровълнова много е удобен. newsm10

# 106
  • София
  • Мнения: 1 546
Бях купила стерилизатора ма микровълнова на Авент и останах много доволна. Ползвах го почти до 1 годинка на детето. После го продадох на една майка. Peace

# 107
  • Мнения: 630
Не знам защо смяташ, че е безсмислено. За мен това беше една от най-смислените покупки. Аз използвах комбиниран на филипс -три в едно -стерилизира, подгрява и задушава на пара. Много съм доволна и все още го ползвам за подгряване на пюрета.

# 108
  • Мнения: 630
Здравейте мами! Искам да ви питам как стерилизирахте шишетата и бибите на вашите бебоци. Знам, че има специални уреди, но ми се струва, че е безмислено да се купува такова нещо.

Много си права  bouquet
Ако се съсредоточиш повече върху подготовката за кърмене (теоритична и психическа) ще можеш да кърмиш успешно и дълго и никакви уреди няма да са ти нужни.
Леко до финала!
Само дето ако бебето откаже да суче и се наложи да се изцеждаш ще се видиш в чудо без стерилизатор. А аз бях изчела три книги за кърменето преди това, ама никъде не бяха предвидили мнението на дъщеря ми по въпроса... Wink

Общи условия

Активация на акаунт