Какво ви липсва от "едно време"?

  • 7 762
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Май ни липсват моментите, когато са ни обичали, както се обичат (малки) деца... Simple Smile
Понякога се сещам за широката зелена лента по средата на булеварда, на който живея. С дървета и пейки. А сега е лехичка с парапет да не се прескача, булевардът е с повече платна, не че изглеждат достатъчно...

# 16
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Липсват ми жокейчетата,котешките езичета и онези пасти с оцветено масло,
от които ако хапнеш две и ти става  Sick
прясното мляко в плик,бонбоните Виолетка и лимонадата в стъклено шише с онези интересните запушалки с телта
Липсват ми тези неща,които помня  Crossing Arms
я кажи какво  е жокеичета?

# 17
  • Мнения: 2 040
Липсват ми жокейчетата,котешките езичета и онези пасти с оцветено масло,
от които ако хапнеш две и ти става  Sick
прясното мляко в плик,бонбоните Виолетка и лимонадата в стъклено шише с онези интересните запушалки с телта
Липсват ми тези неща,които помня  Crossing Arms
я кажи какво  е жокеичета?

сухите пасти .. ама и ние им викахме жокейчета ..
Бонбонче, сори че отговорих вместо теб, но ми е позната, много позната тая думичка ..  Peace

На мен ми липсва детството ... цялото  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 6 029
Липсват ми жокейчетата,котешките езичета и онези пасти с оцветено масло,
от които ако хапнеш две и ти става  Sick
прясното мляко в плик,бонбоните Виолетка и лимонадата в стъклено шише с онези интересните запушалки с телта
Липсват ми тези неща,които помня  Crossing Arms

моля, виолетки и мляко в плик все още има.

липсва ми люлката... градината.. безгрижието най-вече. и лимонадата .... ша са разплача.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 105
Лютеницата, няма вече такова "Хоро" Simple Smileи течния шоколад дето го правеха в сладкарниците. Онзи в малките пластмасови чашки.

# 20
  • Мнения: 1 095
Всичко ми липсва Sad и материалното и спокойствието
Все пак тогава бях дете ! Simple Smile

# 21
  • Мнения: 6 029
Лютеницата, няма вече такова "Хоро" Simple Smileи течния шоколад дето го правеха в сладкарниците. Онзи в малките пластмасови чашки.

Има лютеница "Хоро"! същата си е!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 105
Лютеницата, няма вече такова "Хоро" Simple Smileи течния шоколад дето го правеха в сладкарниците. Онзи в малките пластмасови чашки.

Има лютеница "Хоро"! същата си е!

Не, пробвала съм всички възможни "Хора". Онази беше по-тъмна на цвят и по-киселка. Тези днешните сладнят  Sick
Все пак, кажи къде, ще си купя да пробвам!

# 23
  • Мнения: 6 029
hey_ya, на мен ми е същата..

и локума си е все същия.  само без лозунгите.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 105
hey_ya, на мен ми е същата..

и локума си е все същия.  само без лозунгите.

Локум не ям. Кои лозунги?

# 25
  • Мнения: 2 821
Още ги има, същия вкус, същата опаковка  Hug
но няма едни зелени с какаов пълнеж, на големина бяха като "Детска радост"...

# 26
  • Мнения: 6 029
На кутиите на локума... 25 години народна власт - обикновен локум...

имаше едно предаване 10-те най известни комунистически лозунга... в Арена го има.

# 27
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Хейялита, Хоро-то на Първомай е най-близко до някогашното.

# 28
  • София
  • Мнения: 203
  Толкова много неща ми липсват -  стария романтичен Созопол  Hug, баба ми и дядо ми, стъклената боза, спокойните и тихи софийски улици,къщата ни на село, гарнираните пити, и още толкова други неща...............
 Като цяло ми липсва наистина тогавашното спокойствие / на 80 те години/, младостта на родителите ми /много ми е трудно да гледам как остаряват/, абе липсва ми безгрижното детство.
 Ох, натъжих се.................

# 29
  • Мнения: 534
Има,има Джули ама не е като старото-сега срока на годност на повечето млека е по няколко седмици,а на Меглето дори-месеци,
също така има и котешки езичета ,но сега им викат бишкоти и са меки,а онези едно време хрупаха.
Става въпрос за вкуса,който за съжаление с течение на времето се промени  smile3518
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт