Колко време след спонтанен аборт и кюртаж!

  • 1 144
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 15
Февруари тази година направих стонтанен аборт , а след това и кюртаж за да се изчисти матката. Да съм била в 3-4 седмица , от тогава минаха 3 месеца и 3 менструации. Докторите казват да деиствами по въпроса  за бебеправенето ,но понеже съм чъвала за изчакване от порядъка на 6 месеца за да се възстанови матката реших да попитам и във форума.
Мнаго ща съм благодарна ако някои може да ми каже след колок време да подновим опотите и след колко време сте подновили вие опитите и имате дебели и здрави бебчете.
А на тези които си нямате като мен, нека това лято ни се усмихне късмета и догодина всички да гушнем дбели ,здрави бебоци Grinning

# 1
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Слава Богу, личен опит нямам, но наистина докторите нямат и тук единно мнение. Някои казват 3 месеца, други се презастраховат и препоръчват да се изчака 6 месеца. Когато лежах за задържане, на момичетата в твоето положение им казваха да изчакат 5-6 месеца. Но има мн. мами, които са забременяли веднага след кюртажа и имат здрави и хубави бебчета. Както се казва "Всичко е Божа работа". Най-важно е какво е твоето състояние след прегледите. За успокоение, отиди и при друг АГ, за второ мнение. Ако и той каже, че си ОК, нямаш инфекции и т.н., няма какво да чакате. А и щом си и психичиски готова ....
Стискам палци

# 2
  • Мнения: 4 700
И при мен е така, моето абраzио бе6е януари в 12г.с. Минаха три цикъла, даже имах последния път овулация (първите два бяха беz ову) и сега zапочнах с фолиевата киселина и мисля и с бебеправенето да zапочваме при следва6тата овулация. Важно е ти да се чувства6 готова. Отиди на лекар и ако всичко е наред zапочвайте.   bouquet

# 3
  • Мнения: 851
За три месеца организма вече се е възстановил. Затова ако си готова психически няма какво да те спира. Лекарите препоръчват по-дългия период за да се възстановиш психически. И аз знам много мамита, които веднага след абразио са забременявали и не са имали никакви проблеми.
Стискам палци много скоро да стане бебчо  Hug

# 4
  • Варна
  • Мнения: 15
Много благодаря на всички ви за окуражителната информация.
Аз естествено отидих и при др. лекар и тои каза че всичко е на ред ,но моя позната ми вкара малко психо атаки и реших да питам и вас. ПРедповагам че не само мен ме е страх дали всичко че мине както трябва все пак това са 9 мес и трябва да потсигурим удобно и сигурно местенце на нашите бъдещи бебчета.
Това че познавате мамита забременели непосредствено след абразиото и че имат дебели и здрави бебчета много ме зарадва.

Мерси пак и съжелявам че чак сега можах да ви отговоря.
Дано и всички ние да си имаме бебчета Grinning

# 5
  • Мнения: 1 919
 Hug когато се почувстваш готова действай!на мен ми казаха да чакам 6 месеца....но след 1 менст......и виж ми резултата в линииката...и да знаеш-господ си знае работата.Успех ти желаяи много скоро да се похвалиш!

# 6
  • Мнения: 50
И мен много ме тормозеше този въпрос. Колко да чакаме? Едни казват 3 други 6, едни, че психически си готова след като мине време, а други, че за жена преживяла загуба е добре да забременее бързо и да се успокои. Мисля, че 3 месеца са достатъчни. Физичиски - лигавицата със сигурност се е въстановила (ако имаш нормален цикъл), а ако искаш и да забременееш мисля, че момента е подходящ. Аз на 30 януяри направих спонтанен аборт + кюртаж. Изчакахме 3-те месеца (правя изследвания, защото ми е втори спонтанен аборт) и след следващия цикъл мислем да пробваме. Успех!  Hug

# 7
  • Мнения: 7 201
Първия път чакахме 6 мес.,втория-3 мес.(понеже имам 2 спонтанни аборта).НО докторът ми каза,че е достатъчно дори само 1 менструация да имаш и да действате!Така направихме 3-я път и всичко стана от Раз!Така че не му мислете,а "работете"! PeaceУспех и лека бременност ти желая!

# 8
  • Мнения: 307
Преживях мисед октомври 2006г. Един цикъл след това доктора каза, че матката е в норма и може да започваме отново с опитите.
Опитвахме 6 месеца. Този месец не ми дойде... newsm47.
Направих си тест и имам  EFP
Дано сега опита да е успешен.

Важно е да се чувстваш готова и да опитваш. (Опитите поне могат да са много приятни).

# 9
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Кюртажа е бил в много ранен етап от бремеността. 3-4г.с. седмица не е било със сигурност, защото тогава още не си знаела, че си бременна, но явно е било към 5-6г.с.. Въпреки всичко това е рано, което значи че матката се възстановява по-бързо отколкото, ако се направи в 11-12 г.с.
   Съвсем спокойно можеш да отидеш на един нормален генекологичен преглед и ако док каже че всичко ти е наред да започнеш опитите за бебче. Минало е доста време така че не виждам причина да се притесняваш. От мен имаш пожелания за БЪРЗ УСПЕХ и стиснати палци!

Общи условия

Активация на акаунт