За модерното обзавеждане

  • 3 602
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 157
В момента правим ремонт- смяна на дограма, шпакловки , гипсокартон и тн.Наши приятели ни дават различни съвети от рода:сложете си вертикални щори вместо пердета,сега като сложите паркета не ви трябват килими , направете си скрито осветление/с очички/ и още от рода.
Моето лично мнение е , че ако ги послушам за всичко апартамента ми ще заприлича на офис, хотел, бар.Аз искам да запазя уюта в нашия дом.Ще си сложа перденца, килимче и полилейче.Искам когато се прибера от работа да почувствам топлината и уюта.
Та въпроса ми е , вие съобразявате ли се с модата или сте на моето мнение?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
Дали се съобразяваме с модата, или дали се съобразяваме със съветите на приятелите си?

Направихме си къщата така, както на нас ни се искаше и както смятахме, че ще ни бъде уютно и практично. Докато приключиш с обзавеждането, модата може и да се е сменила, а на приятелите да са им хрумнали други идеи.

# 2
  • Мнения: 4 546
килими нямам, не сме стигнали до тях още, но определено искам.
пердета - в процес на слагане сме
полюлеи - имаме. осветление с лунички ми допада единствено за баня и спалня. и то не съвсем стандартното, а да има някакъв ефект - примерно фигура от гипскартон и някаква игра на светлина и цвят.
ей много мразя като ми казват - направи това или онова. за собствената ми къща. все пак аз живея там и е важно да ми е добре на мен Confused
с мебелите също не съм се съобразявала какъв е последният писък на модата. например, ниски мебели ми харесват, но ми се струва, че биха стояли добре в стаи, където е просторно. също така не събират кой знае колко неща. красиви са, да , ама за нашата двустайна панелка не смятам, че са практични.

# 3
  • Мнения: 8 999
Да ти кажа честно - съобразяването с модата е съвсем индивидуално и въпрос на настроение. Аз отраснах в дом, който приличаше на музей от епохата на Тюдорите - тежки дърворезби ме заобикаляха, витрини, отрупани с ценни сувенири от цял свят /родителите ми много пътуваха/, мрачни картини от големи български майстори, дъбов паркет, който тържествено се лъскаше /само с паркетин!/ преди празници, дебели персийски килими, внушителни полилеи и стенни аплици от ковано желязо и кристал... Когато дойде ред аз да се заема с поддръжката на цялото това великолепие първото нещо, което направих, беше да сложа обикновени алуминиеви щори. После махнах килимите, прибрах прахосъбирачките от витрините в мазето, а накрая смених жилището.
Съвременният модерен дизайн е съобразен с начина на живот на повечето хора - лесни за поддръжка повърхности, минимална украса, форми, лишени от извивчици и вдлъбнатинки, от които е цял подвиг да изтръгнеш прахта. В новото ни жилище повечето неща са функционални, ергономични и енергоспестяващи /имам предвид енергията, която трябва да вложиш, за да е чисто/. Няма килими, полилеи, пердета, отворени етажерки с дребна стока, заврънтулки, масивни мебели, които не можеш да отместиш бързо, за да почистиш под тях. Няма дърворезби, няма старинни аплици, няма депресиращи огромни маслени платна - да живее ПДЧ-то, МДФ-а, алуминия и ламината!
Ти сама решаваш за твоя дом и никой не може да ти наложи стил - ако ти харесва нещо, то това е модерното за теб.

# 4
  • Мнения: 4 965
Дали се съобразяваме с модата, или дали се съобразяваме със съветите на приятелите си?

Направихме си къщата така, както на нас ни се искаше и както смятахме, че ще ни бъде уютно и практично. Докато приключиш с обзавеждането, модата може и да се е сменила, а на приятелите да са им хрумнали други идеи.

  bouquet
А и за всеки модата означава различно нещо.
Примерно, едната ми леля се обзаведоха в ретро стил, а другата в свръх модернистичен, но и на двете апартаментите много ми харесват. Само дето нито един от 2-та стила не е моят.
За подобни неща не питам роднини и приятели. Правим нещата по свой вкус. Това е важното - вие ще живеете там и е важно на вас да ви харесва.
Ние вкъщи сме комбинирали нещата - според нашия си вкус и според личното ни разбиране за уют.
Успех!

# 5
  • Мнения: 157
Не съм и имала намерение да слушам приятелите ни, и не мисля да се съобразявам с модните тенденции.Никой не е в състояние да ми наложи стил.
Благодаря ви за отговорите  bouquet

# 6
  • Мнения: 795
Ако сега ми предстоеше да обзавеждам жилище определено бих се доверила на модните в момента неща , но не изцяло - бих ги използвала само като акцент в общото пространство и бих подбрала малко по-ярки цветове. Останалото щеше да бъде с изчистени линии и класическо! Хубаво е мебелировката да се подбере така, че и след години само с леки промени да изглежда ново. Ако изцяло модернизираш всичко рискуваш да остарее само след година - две! Присъединявам се и към baibibi, че новите неща са създадени с цел да улеснят домакинята в поддръжката на дома!  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 950
Наскоро обзавеждахме жилището си. Направихме го изключително по наш си вкус, без да сме спазвали каквито и да е модни тенденции. Водещо беше лесното поддържане и уюта, който ние разбираме. Нямам килими, пердета, тежки мебели и разни фигурки събиращи прах. И въпреки, че лесно се поддържа пак не ми остава време и възможност #Crazy, и викам фирма. Като се замисля, как бяхме в старото жилище с всичките натурии чак не мога да си представя как съм се справяла Shocked
Научих се и да изхвърлям, а не да трупам ненужни вещи, от което съм супер доволна Laughing

# 8
  • Мнения: 1 558
Според мен в един дом трябва да е уютно, да се усеща, че живеят хора, всичко да е максимално комфортно. В жилища като офиси ми е студено.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Съобразявам се с модата, само доколкото ми харесва Laughing Специално съвременният дизайн като цяло ми харесва и съм се придържала що годе към нещо при обзавеждането на жилището ни, доколкото ми е позволявало самото то, а и финансите. Нещата, които не ми харесват, като например залитането по едноцветни композиции, напр. изцяло бяла стая с една иноксова мивка в центъра, просто ги пропускам. Основното е на теб да ти харесва все пак. Перденцата и килимчето между другото може и да са ултра модерни Wink Виж за полилейчето може да се поспори Laughing

# 10
  • Мнения: 221
Важното е като се прибереш да чувстваш топлина и уют. Вкусовете на хората са различни и аз не се съобразявам. Аз лично съм заложила на по-изчистени форми, разни прахосъбирачки ми създават усещане за разхвърляност и ме натоварват, моята приятелка е на обратно мнения, но това за мен няма значение Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 152
Сега като погледна жилището си виждам, че всичко е станало както го искам. Всичко много си ми харесва и не съжалявам за нищо. Не съм се съобразявала с никой - нито мода, нито съвети на разни хора. Всичко е по май вкус и съм страшно доволна от резултата. Одисеята още не е приключила, а вече продължава доста време... Joy

# 12
  • Мнения: 14 483
правиш го както  ти харесва. уюта е много важен но пък и всеки има различно разбиране за уют. освен това обзавеждането трябва все пак да отговаря и на вида на жилището - апартамент, къща, гарсионера.
на мен лично колкото и да припадат всички по този т. нар. модерен дизайн за мен е ужасен. и след 10 години сигурно ще изглежда ужасно старомоден и смешен.
а вертикални щори вкъщи Sick

# 13
  • Мнения: 3 153
Според мен модерното не изключва уютното по никакъв начин, ако се прави с вкус  и въображение. Ние сме в нова къща от 10 дни и сега я обзавеждаме, решихме да не ползваме старите си неща. Съобразявам се с модните тенденции, мисля, че се получава хубаво и определено ми е уютно, щом се прибера:)

# 14
  • Мнения: 844
И аз съм за перденцата, полилеите и килимите / става дума за леки и практични килими - напр. лятото ги махам и са ми само под маса, а в кухнята нямам поради ред причини/. Харесвам щори от плат ,но тези с връвчицата които се вдигат и свалят,а не вертикални / които все пак искат лента по лента да се перат/. Пердетата са ми от органза и сатен и създават такъв уют ....... Grinning мебелите ни ще търпят промяна защото са малко ретро ........ но малко по нататък. Това е моето мнение!

# 15
  • Русе
  • Мнения: 511
Не мога да разбера какво означава модерно без килими, пердета, полюлей....Та сега има толкова модерни килими, красиви пердета и направо извънземни полюлей....Въпрос на вкус е и на практичност дали искаш да имаш или не. Модата в момента според мен позволява всякакви комбинации!
А аз лично приемам съвети от приятели, но това не означава, че ги изпълнявам! Просто чувам още едно мнение....

# 16
  • Мнения: 4 380
В момента правим ремонт- смяна на дограма, шпакловки , гипсокартон и тн.Наши приятели ни дават различни съвети от рода:сложете си вертикални щори вместо пердета,сега като сложите паркета не ви трябват килими , направете си скрито осветление/с очички/ и още от рода.
Моето лично мнение е , че ако ги послушам за всичко апартамента ми ще заприлича на офис, хотел, бар.Аз искам да запазя уюта в нашия дом.Ще си сложа перденца, килимче и полилейче.Искам когато се прибера от работа да почувствам топлината и уюта.
Та въпроса ми е , вие съобразявате ли се с модата или сте на моето мнение?

Това не е мода, а антимода. Ако приятелите ти покажат ЕДИН проект на световноизвестен дизайнер с изброените по-горе неща, ще си взема думите назад. Grinning Само че силно се съмнявам че ще намерят. Подобен кич с многоетажни тавани с "очички", скрито осветление и вертикални щори се срещат основно по жилища на нямащи и понятие от дизайн обикновенни хора в страните от бившия соц. лагер. Wink

Слагаш си перденца, полюлейче и килимче и слушаш само себе си! Wink

# 17
здравеите.може ли да дадете идея как да си ушия сама щори от плат за детската стая.

# 18
  • Мнения: 5 178
В момента правим ремонт- смяна на дограма, шпакловки , гипсокартон и тн.Наши приятели ни дават различни съвети от рода:сложете си вертикални щори вместо пердета,сега като сложите паркета не ви трябват килими , направете си скрито осветление/с очички/ и още от рода.
Моето лично мнение е , че ако ги послушам за всичко апартамента ми ще заприлича на офис, хотел, бар.Аз искам да запазя уюта в нашия дом.Ще си сложа перденца, килимче и полилейче.Искам когато се прибера от работа да почувствам топлината и уюта.
Та въпроса ми е , вие съобразявате ли се с модата или сте на моето мнение?

Това не е мода, а антимода. Ако приятелите ти покажат ЕДИН проект на световноизвестен дизайнер с изброените по-горе неща, ще си взема думите назад. Grinning Само че силно се съмнявам че ще намерят. Подобен кич с многоетажни тавани с "очички", скрито осветление и вертикални щори се срещат основно по жилища на нямащи и понятие от дизайн обикновенни хора в страните от бившия соц. лагер. Wink

Слагаш си перденца, полюлейче и килимче и слушаш само себе си! Wink

Подкрепям!!! Както и че вече всеки втори има хол или трапезария в оранжево.. А вертикалните щори за дом стоят доста студено. За луничките в гипсокартонените тавани неам думи, гадни са ми и тавичките.
Мразя и теракот за хол и спалня, за коридор по бива, но пак те посреща студенината
А без килим ми стои толкова студено, може да е малък само под масата, но създава уют.

Общи условия

Активация на акаунт