Може ли кякой да ми обясни

  • 2 735
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 427
И мен ме е страх-затова в магазини винаги с количка влизах.

# 31
  • Мнения: 459
Нашата кухня е в мазе. И да искаш не можеш да влезеш в количка. Събираме се познати майки и някоя остава при децата.

# 32
  • София
  • Мнения: 14 666
Където не мога да вляза с количката, въобще не влизам, магазини колкото щеш. Да не би хората с коли да се съобразяват като си паркират където си искат и трябва да слизам на улицата с количката?
А за ремедиум-и двете в които ходя-на Аксаков и на Шишман-няма никаква видимост навън-как пък не съм си зарязала детето без надзор.

# 33
  • Мнения: 2 978
Нашата кухня е в мазе. И да искаш не можеш да влезеш в количка. Събираме се познати майки и някоя остава при децата.


Ето едно рационално мислене Peace Laughing
Няма бутане, няма носене на ръце, няма будене на спящи деца.

Никога не бих я оставила пред магазина, ако ще и от глад да умра, но ще изчакам да се събуди, ще помоля някой друг да ми купи нещо, но сама, пред магазина - никога!!! Naughty

# 34
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
boto преди две три седмици, ми предложиха "... по хиляда евро на кило ти плащам,веднага...", в детска градинка, докато си почивах със сина ми...Как мислите, защо всички си мъкнат децата нон стоп с тях ... ?
Аз моето, за нищо на света,и на никой, ако не ми е особено близък, не бих го оставила!Нито бих се отдалечила от него дори за секунда...
За щастие обаче с него не използваме количка!Ходим си пеша и ни е добре...за ръчичка Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 2 197
Бото, съжалявам че така ще се изразя, ама не си в час!!!  Shocked  #Crazy
Я вместо да робуваш на предразсъдъци и да плащаш данък обществено мнение се замисли какво би станало, ако някой ден излезеш от магазина и видиш количката празна??? Ммм? Тогава пак ли ще ти се стори тесен магазина? А може би на хората, на които си спестила неудобството да не се тикат в твоята количка, ще дойдат да ти изкажат съболезнования, че са ти задигнали бебето?!  ooooh!

Баси случая, влез в час, преди да е станало нещо такова, моля те!  Praynig

Може би аз не се изразявам правилно, но не мисля че робувам на обществено мнение или че не съм в час. Вече го написах веднъж и пак ще го повторя - количката ми влиза само в големи магазини, където има място за нея. Пред другите остава и стои и то така, че дя я виждам. Не мисля, че някой е длъжен да се съобразява с мен или детето ми. Според мен вас ви гони някаква параноя за тези кражби на деца. А това за скъпите колички направо ме разсмя - имало много скъпи колички и как да оставиш 200 лева отвън без надзор.
Общо взето не получих отговор на зададения въпрос - направих си извод по реакциите. Явно големия страх е да не хукне някой с детето. Защо ли пък за 35 години нито веднъж не съм видяла някой страшен чичко да тича с бебе на ръце, а след него разплакана майка да тича?
И "баси случая" можеш да го използваш като си възпитаваш детето, не мисля че използването на такъв език тук по някакъв начин подкрепя изказаното от теб мнение.

# 36
  • Мнения: 1 734
Когато все още ползвах количка никога не съм я оставала пред магазина. Винаги съм влизала вътре с количката, проблема не е мой че е тясно, а на собствениците които не са сметнали че ще има такива клиенти като мен. За миг не ми е минавало през ум да си зарежа бебето отвън ако ще и за 2 минути.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 021
Мен ме гони параноята и никога не бих си оставила количката с бебето/детето пред магазина, колкото и добра видимост да имам. Crossing Arms
Ако няма достъп  - тясно, много хора, много стълби и липса на рампа, просто не влизам.
.....
  Не мисля, че някой е длъжен да се съобразява с мен или детето ми.
......
Напротив, всички са длъжни да се съобразяват.
Проблема тук обаче е друг и трябва да се мисли в зародиш. Като правиш детски магазин, кухня, клуб и т.н си длъжен да сложиш рампа за майките с колички, защото това са ти клиентите и от тях печелиш.
И както са скосени тротоарите при кръстовищата за пресичане, така навсякъде трябва да има достъп за колички и то не само бебешки, но и инвалидни.

# 38
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
boto не пожелавам да Ви се случи, но чичковците бягащи с бебета в ръце са нещо реално!И не една и две майки, са загубили децата си по този начин!
Колкото и добра видимост да имате, в един претъпкан магазин, бихте ли могла светкавично да изблъскате 20 - 30 човека,да прескочите някоя и друга камара със ненаредена стока, да претичате 10 - 20 метра и да направите нещо, ако някой просто реши да се самообслужи с детето Ви и отпраши с хубава кола в неизвестна посока?
А относно кой какво е длъжен - да всеки е длъжен да се съобразява с майка с дете, но не всеки е наясно с това!Което е много жалко...
Без лоши чувства!

# 39
  • Мнения: 5 790
Не мога да се въздържа да не пиша в тази тема. Воto, извинявай, дано не се случва никого, ама така, както си гледаш хубаво количката, ако някой ти грабне бебето и хукне да бяга с него, какво ще направиш? Ще тръгнеш да го гониш и ще успееш да го стигнеш ли? Не мога да проумея майки, които си оставят децата навън пред магазина или където и да било. Съжалявам, но за мен това е пълна лудост. Момичетата вече са ти казали - не ме интересува неудобството, което причинявам на еди кой си... ако му е тясно - ще изчака да изляза с количката. Сигурно си чула по новините за 3-годишното английско момиченце, което родителите му оставили да спи заключено в хотелската си стая в португалски курорт и отишли да вечерят в ресторант на 50 метра? Повече от 1 месец го издирват вече... Дано не се случва на никой! А ти се вразуми малко и се осъзнай, защото хора всякакви има!

# 40
Мила ми boto..... newsm78 newsm78 newsm78
На кой свят живееш???Знаеш ли какво е да останеш без дете?Защо смяташ, че това не се случва у нас, само защото ти не си видяла някой да тича с бебе на ръце и майка да крещи след него??????
Разрови се по въпроса из другите форуми и ще ти настръхне косата!!!! Направи го мила, защото ми изглеждаш много смела......Хората са създали цели фондации за търсене на децата си.И както казват"ама аз само за миг се обърнах".Точно така става и то много по-често отколкото си представяш. Моля те не бъди толкова наивна и погледни из другите форуми за да видиш колко е страшно!!!Ще четеш, ще цъкаш и ще ревеш - повярвай!!!

# 41
  • Мнения: 27 524
Елементарно възпитание и съобразяване. Или по-точно - липсата на такова  Grinning
В подобни случаи аз си гушвам създанието и то не заема повече място от мен самата в помещението. Возилото - отвън.

# 42
  • Мнения: 1 866
Бото, съвсем добронамерено те съветвам никога да не си оставяш детето пред магазини или където и да било, без да си на една ръка разстояние от него. Случаи на дръпнати от количките бебета има много за съжаление. Аз лично предпочитам даже да не купя нещо, колкото и спешно да ми е, но бебето си не оставям. Тук в квартала магазинчетата са малки, но самите продавачки са ме приканвали да си приближа количката колкото се може по-близо, за да не я оставям даже и на повече от метър от мен. А като видя сама количка с дете в нея пред магазин и направо тръпки ме побиват. А майката в магазина избира нещо. Ами за секунди стават тези неща. Аз лично в такива случаи забавям крачка и наблюдавам детето докато майката излезе и си го вземе. Въздържала съм се да правя забележки, за да не ми кажат да си гледам работата, но наистина смятам за много лекомислено да се оставят децата така. В краен случай, случвало ми се е да зарежа количката, но бебето - никога.

# 43
  • София
  • Мнения: 15 219
boto, ето една тема от преди време, която може да ти бъде интересна:
Пазете децата си!

# 44
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
boto, ето една тема от преди време, която може да ти бъде интересна:
Пазете децата си!
Точно тази тема търсех вчера да я пусна като линк, но не можах да я намеря.
Бото, не разсъждавай толкова лекомислено, бъди малко повече егоист, по-добре неудобство за другите, отколкото бебе оставено без надзор!

Общи условия

Активация на акаунт