как се отказва нощното хранене

  • 8 276
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
педиатърката ни каза , че вече можем да откажем нощното хранене, и последното трябва да е в 9 вечерта. тоесто до 6 сутринта не трябва да яде. Обаче тя се буди точно в три и апочва да реве,давах вода ,биба... но не става.има ли схема за отказване, като например намаляване първо на количеството..?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 079
Моят син се отказа сам, на около 7 месеца.
Не съм привърженичка на подобни силови методи, само защото някой педиатър цитира остарели школи и методи.
Не виждам колко е голямо твоето бебче, но моето мнение е, че всичко идва с времето си - децата сами ни показват какво искат и кога са готови за това, което ние искаме... И мисля, че наш дълг е да го разберем и да ги следваме. Всичко останало е мъчение - и за двете страни. Naughty

# 2
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
и на мен ми казаха да не храня след 24часа тоест в 3 ама като се буди и плаче то по-зле ставаме.

# 3
  • Мнения: 8 769
karolina_, mama21, оставете децата си сами да се откажат.
Прочетете нарочните теми за това в двата форума за хранене, както и в библиотеките им. Има страшно полезни неща.
Аз лично вторият път, след като се бях информирала повече, слушах най-вече това, което ми казваше детето. И смятам, че не сбърках.

# 4
  • Мнения: 576
Рая се отказа от нощното хранене към края на 2-я месец. Първото ни хранене беше в 8:00ч. през 3 часа.... и последното в 23:00ч. (хранеше се 6 пъти). От края на 3-я месец минахме на 5-т кратно хранене през 3,5 часа. Първото в 8:00... последното в 22:00 часа. Така сме и в момента. Винаги стриктно съм спазвала часовете за хранене, дори съм я и будила за да яде(нещо с което 90% от мамите не са съгласни). Но сега съм много доволна! smile3521 През нощта не давам нито ядене, нито вода..... евентуално ако се пробуди давам биберон залъгалка и заспива веднага. smile3524 Спи на тъмно, свикнала е нашум, абе бебе за чудо!  love001

# 5
  • Мнения: 125
Моята дъщеря сама се отказа от нощното хранене на около 2 месеца, мисля че е най-добре да се остави детето само да се откаже

# 6
  • Мнения: 2 677
Децата сами се отказват от нощното хранене - някои на един месец, други след годинка, а трети и по-късно.
Пусни търсачката, има изобилие от подобни теми и ще видиш преобладаващото и правилно според мен мнение - не тормозете децата.  Wink

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
уж и ние трябва да го отказваме, но ми е жал за детето да го лъжа с вода. За сега ще изчакаме с този процес, може пък сам да се откаже.

# 8
  • София
  • Мнения: 17 592
Все пак, жената не пита ДАЛИ, а КАК да го направи. Може би ще й е по-полезно да получи съвети в този смисъл, щом така е решила...

# 9
  • Мнения: 46 508
Горните мнения се припокриват с моето, с това  на педиатърката на детето ми и на лекарите извън България  Peace

Все пак, жената не пита ДАЛИ, а КАК да го направи. Може би ще й е по-полезно да получи съвети в този смисъл, щом така е решила...

Не мисля, че е решила, по-скоро педиатърката й го е решила  newsm78
Всеки има право да се запознае и с другата страна на нещата и след това да направи информиран избор.

Иначе съм пробвала и мога да отговоря КАК- като се събуди за храна, не му даваш, оставяш го да пищи и да се мъчи, защото не помага нищо, нито носене, нито гушкане, нито вода. Аз не издържах да гледам детето си в такова състояние и го оставих да ме води, не мисля, че сбърках, повече не й чух гласчето  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 999
Мими си се отказа самакогато стана на 2м.

# 11
  • Мнения: 3 695
Храни си бебеока колкото и когато поиска. За мен е грехота гладно бебе да се залъгва вместо да се нахрани. Бебоците най-добре знаят от какво имат нужда и кога.  Peace

# 12
  • Мнения: 1 668
Води се по това което ти покаэва детето, то само ще те напътства какво да правиш , най- добре иэчакай може само да се откаже, иначе невиждам начин трябва да го эалъгваш с биба или вода а това ми се струва беэсмислено след като примерно энаееш добре, че детето е гладно и плаче эаради  това Peace

# 13
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Дъщеря ми принципно не беше бебе с апетит. Вечер започнах да давам вода, но тя и нея не тачеше много. После спрях водата, давах биба и тя си заспиваше като я полюшкам малко в коша. Това продължи около месец и на 3 месеца вече не се будеше вечер. Със синът ми беше по-различно. Той е страшно лаком и не издържаше нощната пауза. Пробвах  дори да давам каша последно, но не стана номера пак се будеше и докато не го нахраня не се успокояваше. Продължих да го храня и на 7 месеца изведнъж спря да се буди вечер да яде. Може би защото вече ядеше доста по-солидни неща през деня от млекцето.  Peace. Според мен не насилвай нещата, бъди гъвкава и усети момента когато да махнеш нощното хранене (пробвай и когато стане). Успех!

# 14
  • Мнения: 878
И мен ме вълнува тоя въпрос,понеже синът ми е ве4е на 1г и 2м и още си се буди нощем за кърмене 1 или 2 пъти,ина4е отказахме дневното кърмене,ама за нощното хи4 нямам идея как ще стане newsm78Някакви съвети newsm78

# 15
  • Мнения: 27 524
Не се отказва. Когато детето само реши, ще се откаже.

# 16
  • Мнения: 8 769
Все пак, жената не пита ДАЛИ, а КАК да го направи.
Kaк ли? Ами като давах на дъщеря си вода, вместо мляко, и тя заспиваше. Не беше трудно, може би защото и бездруго не е от ящните екземпляри и досега.
На синът ми-като му давах мляко, когато се разревеше. И сам се отказа да се събужда нощем между 5-7-я месец, вече не помня точно. Мисля, че вторият вариант бе по-добрият.
Детето бе спокойно и сито.

# 17
  • Мнения: 1 233
Не се отказва. Когато детето само реши, ще се откаже.

И при нас беше така. Още с изписването от родилния дом ми казаха да не я храня в 3 през нощта. Да давам вода и щяла да заспи....трънки и глогинки! Рева, рева - нахраних я и така. Отказа се от това хранене сама на третата седмица. По-късно - към 5 месеца отказа и храненето в 12. Не го мъчи детето, то само ще си спре.

# 18
  • Мнения: 483
Дъщеря ми чак в 6 месец махна 1 от нощните хранения. Ядеше в 1ч и после към 5-5:30. Дори не си спомням кога спря с останалите...доста по-късно.
Бебока сега се храни на 2-3 часа денонощно. Дори не ми минава през главата да го лъжа и да не му давам да яде. Да не говоря за бебе на 18 дни #Crazy
Има много сериозни причини да се храни детето денонощно и ако някой има желание да разбере да ме пита, че сега нямам време. Тук дори ни съветват новородените (до месец и половина) да не се оставят да са без хранене за повече от 4 часа.
Успех и си храни бебенцето  Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 679
Все още си се храним през нощта, нямам и намерение да го мъча да се отказва от нощното хранене, първите месеци беше разредил до 1 път, по едно време почна пак на 2-3 часа, сега пак разреди, като заспи към 22.30-23.00 часа се буди чак към 4.00-4.30, което си е много добре според мен. Щом се буди значи има нужда, било то от хапване или просто да усети мама  Peace

# 20
  • Мнения: 3 161
Все пак, жената не пита ДАЛИ, а КАК да го направи. Може би ще й е по-полезно да получи съвети в този смисъл, щом така е решила...

Права си. Ама е много трудно да се каже КАК. Най-лесно става с бой по ревящото бебе - като види, че не само не му дават нощем, а и пердах яде, ще схване и ще престане да те буди нощем за папкане.

# 21
  • Мнения: 1 117
Големият ми син сам се отказа от нощното хранене още преди да навърши два месеца.
Бебо сега по същия начин , макар ,че понякога / рядко / се буди да яде , но аз не го лишавам. Кърмя го и това е .
Някои практикуват като дават водичка , когато се разбуди детето, но смятам ,че е пълна глупост.

# 22
  • Мнения: 2 015
Моя син е на близо 8-м месеца и вечер яде по два пъти.Бибероната не я иска, а като дам водата страшно лочене.Реших, че в крайна сметка е по-добре да яде, че и без това не е дебел, какво ако яде и през ноща.Мисля да му давам мляко докато си иска детето Peace.

# 23
  • Мнения: 252
и ние сме почти на 8 месеца, но все още се кърмим и през нощта

# 24
  • Мнения: 1 949
Аз я оставих да спи с татко си 2 нощи. Той й е давал чай през нощта, като се е будела. Е поплака си, но аз бях на ръба на силите си просто  Confused Embarassed След 2рата нощ вече нямаше голям проблем. Като ме усетеше, че съм наблизо и промрънкваше, но аз я гушвах в поза като за кърмене (легнали и двете) и й давах чайчето и тя си заспиваше отново. Благодаря на съветите, които получих тук. Сега вечеря в 20ч, после ок.21ч пие кисело мляко и се буди към 5.00, пие чайче и пак заспива до към 7.30. Но това стана ок. годинката. Преди това не съм се и опитвала да я отучвам...  Naughty

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Не разбирам как оставяте бебето да плаче гладно през ноща не ви ли се спи. Аз я хранех когато се събуди нямах сили да гледам на колко време се буди първите седмици. Като й свършиха коликите започна да прави големи паузи през нощта. Педиатърката като започна да дава съвети за захранването  ми казваше и в кои часове да й давам нещото, малката обаче точно в тези часове спеше, как пък не ще я събудя, за да й дам сок и т.н. Трябвало да яде примерно в 6 сутрин, но се събужда в 5 хранех я и заспивахме и двете без много да се разсънваме, не виждам как всички бебета ще се хранят по едно и също време.

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
има ли схема за отказване, ......?
Няма. Когато детето поиска тогава само ще се откаже.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 907
Аз моя син не съм го насилвала, сам се отказа на 3месеца. Не съм давала чай или вода.

# 28
  • Мнения: 2 952
    Детето се отказва само , аз съм против  тези подредби под час и по грамаж.Детето е индивид ....няма универсално правило.Неможе всички деца на 2 месечна възраст например да ядат по 120 грама заковано и под  закован час.Да тежат еднакво и да спят  еднакво.Омръзнаха ми тези измервания по консултациите дето  ходим , аман от тях .....все едни универсални съвети дават , все пишат по едни картони , гледат по таблици , бюрокрация голяма ....

# 29
  • Мнения: 1 668
Аз лично пробвах да махна 8-мото хранене с кво ли не - вода, чай... Нищо не помогна. Отказах се и просто казвах на педито, че яде 7 пъти. На 3 месеца ми каза да махна 7-мото. По същия начин - лъжех педито и си го хранех. Та малкия ядеше 8 пъти до 6 месеца и една нощ като не се събуди в 3 аз си станах сама  Joy. Към 8тия месец си махна и храненето в 12 и към 10ти месец заспиваше в 8 като се нахрани и ставаше в 8 сутрин. Аз междувременно ставах по 100 пъти нощно време докато не се светнах, че докато спим в една стая няма да се наспя. Оттогава спи сам и ни е супер и на двамата. Успех. Дано твоя не е такъв гладник като моя. Моят и сега яде повече от всички в отчетни и е един от най-слабите 9300 на 1г и 2 м

# 30
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Оф, и аз се чудя как да  стане това, че в 2 часа през ноща се буди с мрънкане и аз я взимам на спалнята при мен и там си остава, приятно ми е да се гушкаме, но не мога да се наспя, че все съм нащрек, я да не се изтърколи, ако се събуди по някое време без да я усетя, я аз да не я натисна нещо и не мога да се наспя. Ако не е при мен трябва да съм нон стоп на крак. И честно казано вече съм решила да пробвам да я откажа. Те се беше отказала още  към третия месец, ама пак започна. Педиатърката каза, че я дразнят венците и да и давам капки за колики (успокояват) и да мажа венците. То аз докато свърша тези процедури ще се разсъни и детенце и аз. Не знам. Всяка вечер си казвам, че ще пробвам и все си давам цица  Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 6 011
Според мен няма начин да откажеш бебето от нощното хранене,или поне аз не открих такъв.И ние се опитахме да откажем нашия син,при това веднага след изписването.Прекарахме наистина няколко кошмарни нощи,пълен неуспех.Реших да го храня за да можем да се наспиваме всички.Сам се отказа,когато беше на 21 дни.От втория месец започна да яде 5 пъти,а от четвъртия-4 пъти.Сега е на 6 месеца и се опитва да яде 3 пъти,но аз го карам да яде 4.Спи по 12 часа.
Както виждаш,всичко е строго индивидуално,няма еднакви деца,едва ли някой метод ще важи при всички.

# 32
  • Мнения: 5 103
Отказа се сама Peace

# 33
Остави детето само да ти покаже.Знам,че сега ти е трудно,но няма смисъл да го мъчиш-след като плаче,явно е галдно.Ти,ако си гладна какво правиш?

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269

И моята.
А рецепти за "как" едва ли има- всяко дете си е различно.

# 35
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Пепи сам се отказа от нощтното хранене, два дни преди да навърши годинка. Не съм го мъчила с вода. Кърмех си го когато поискаше нощем. Даже ми беше мъчно като се отказа, защото тези моменти ми бяха много скъпи, нищо че будувах и не можех да се наспя.

# 36
  • Мнения: 480
Мами кажете ми как се отказаха вашите бебоци от нощното хранене? Мартин е на месец и половина и докторката казва, че ако сега не го отуча, после щял да яде до две години нощем, обаче като се събуди нощем и му дам вода не се получава, реве и реве докато не се нахрани!Споделете опита си

# 37
  • Мнения: 296
Сам се отказа от нощното хранене. Някъде около 40-я ден започна да не се събужда вечер. Аз преди това също му давах вода и чай, когато се събуждаше, но не мисля, че те са оказали някакво влияние. Самите деца са различни, има 10-11 месечни и пак се събуждат. Уморително е, но няма начин. Продължавай и ти да настояваш Peace

# 38
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не го мъчи детето - храни го на поискване. Той сам ще се откаже от нощното хранене, когато организмът му е достагъчно зрял да издържа дълго време без храна. Тарик вече спи по 5-6, а понякога и повече часа през нощта. Не я слушай тая педиатърка - нека тя да пие вода на празен стомах да види как ще я боли после.

# 39
  • Мнения: 1 783
Много ми е интересно да виждам разликата между българските педиатри и това което препоръчват в САЩ. Тук не препоръчват да го прекъсваш докато децата не се откажат сами, ама някои деца се отказват други не. И така наистина можеш да се влачиш до забрава и им се създава навик да се събуждат. Има много познати, които до след година им се събуждаха децата посред нощ, независимо дали ги кърмят или не и или спят с родителите си или плачат или искат да ги занимават и това не е за всеки. Други деца много бързо се отказват сами. Аз реших да взема нещата в свои ръце, защото не исках да тръгна на работа след 3 месеца и да трябва да ставам посред нощ да кърмя. Така че след първия месец започнах да пропускам едното хранене към 3-4 часа и просто да го или люлея или да му давам биберона и да го залъгвам докато или заспи или докато стане 5 и го нахраня. Ако се разревеше се опитвах да го залъжа с нещо, но не му давах да реве, ако ревеше много го нахранвах.

Беше много изтощаващо, но си струваше и за седмица и половина свикна. Хранех го в 1 и после в 5, и после постепенно започнах да го храня по 10-15 минути по-рано нощем и по 10-15 мин по-късно сутрин. И нощните хранения бяха на сън за него, не го събуждах, но ядеше много добре и дори да се събудеше, после заспиваше сам. Така че, според ме трикът е да го сложиш на схема, а не да го храниш когато той си поиска. Това е в пълно противоречие с което тук препоръчват, но за мен беше много по-удобно и детето си беше много добре и на тегло и ръст. И го кърмих до година с помпене от работа. За всеки е различно, ако не ти пречи нощното ставане, можеш и да го оставиш, ако искаш да го махнеш, не е невъзможно.

# 40
  • Мнения: 5 790
Докторката ти да си гледа работата, с извинение. А и без. След като детето иска да яде през нощта, значи има нужда. Не е необходимо да го отказваш. Просто ще дойде момент, когато бебето само ще се откаже.

# 41
  • Мнения: 676
Не се и опитвай, ако само не се откаже нямаш шанс поне така беше при мен.От всички страни ми говориха как не трябва да го храня през ноща и да му давам вода за 2-3 седмици щял да се отучи - да ама не.Месец и половина се пробвах той не спеше и ревеше и аз не спях - не ядеше, но и двамата не спяхме и накрая се отказах.В крайна сметка към 3 1/2 м. сам се отказа от него, без нищо да съм правила  и аз си останах с безсънието преди това.Всички деца са различни индивиди и това че някои се отказват като нощем им даваш вода не значи, че ще подейства и на други.Та моят съвет е въобще да не се пробваш!

# 42
  • Мнения: 380
Според мен е още малко,за да го отучваш от нощното хранене, но ти си знаеш най-добре как да постъпиш. Аз предпочитам да го нахраня, отколкото да го оставя да плаче и да се мъчи. Имало е нощи, в които съм го кърмила по 7 пъти.  За да плаче,значи има причина. И аз съм опитвала с вода, но не я искаше. В крайна сметка Ник сам се отказа от нощното хранене когато направи 11 месеца.Оказа се, че не е било будене по навик както твърдеше нашия педиатър Wink. Храни си детенцето когато иска и то само ще се откаже когато му дойде времето Peace
Успех!

# 43
  • София
  • Мнения: 12 554
Има педиатри, които са за убиване #2gunfire Щом детето ти се буди нощем, значи има нужда от храна. Има много литература и можеш да прочетеш, че щом се родят бебетата не правят разлика между ден и нощ.
Синът ми се роди 4340 грама и до 9-ия си месец ядеше нощем. Не съм го отучвала, защото гладен спи ли се???
Като стана на 9 месеца сам се отказа от нощното хранене.
Така че чети повече и не следвай сляпо съветите на педиатрите. Тя утре ще ти каже на 40 дена да му дадеш сок, а на 2 месеца плодово пюре. #Cussing out

# 44
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз си я храня и нощем по 2 пъти  Tired
една нощ пробвах да давам само вода, но не стана номера

# 45
  • Мнения: 5 401
Мъничък е още! Стомахчето му е толкова мини, че не успява да се засити за през нощта. Въпреки това има бебенца, които от съвсем мънички успяват да направят по-големи нощни паузи.  Simple Smile

Моят синковец и до ден днешен се събуди за цица. Мисля че не е от глад, а от навик, от нужда от близост, от успокоение заради зъбите. С тези неща бях наясно още от много рано, затова и не се опитах да го отучвам. Мисля че няма бебе, което да не се буди нощем от зъбен дискомфорт, например. Та моето решение досега беше - колкото пъти си поиска детето, толкова пъти ще го кърмя. Е да, но трудно се издържа почти година липса на нормален здрав сън.

Не зная къде е истината, така че съвет не мога да ти дам. Просто един друг поглед, който да имаш също предвид.   bouquet

# 46
  • Мнения: 5 401
Така че чети повече и не следвай сляпо съветите на педиатрите. Тя утре ще ти каже на 40 дена да му дадеш сок, а на 2 месеца плодово пюре. #Cussing out

Нищо чудно! Прочети стиите тук: Библиотека! и не се давай лесно!   bouquet

# 47
  • Мнения: 1 264
Няма смисъл да се мъчиш. Аз пробвах да давам само чайче през нощта когато Калоян беше на 2 месеца. Две седмици се мъчихме и вместо да се буди по веднъж, започна на всеки час да се буди. Като навърши 3 месеца сам се отказа.

# 48
  • Мнения: 1 273
И аз съм на мнение, че трябва да си го храниш нощно време.  Peace

# 49
  • Мнения: 1 672
на нас педиатърката ни каза ,че Гери сама ще се отучи от нощното хранене.Така че аз чакам да настъпи този момент.




# 50
  • Мнения: 630
Сама се отказа като беше на 2,5 месеца. Така че не бързай, нека си хапва докато има нужда.

# 51
  • Мнения: 1 771
Аз продължавам кърменето нощно време, ако Крис иска.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 522
А защо трябва да се отказва от това хранене. Бебето ти е много малко, то има нужда по-често от храна. Действително има деца, които до доста късно се будят нощем за да ядат, но те са малцинство. Храни си го по колко иска и когато иска и ще видиш, че то само ще се откаже. Дъщеря ми си спря нощното хранене на 8 месеца. Не ми е тежало толкова много, че ще се събудя за 15-20 минути през нощта, ако поиска да яде и сега отново бих и дала, щом го прави значи има нужда.

# 53
  • Мнения: 27 524
Не се отказват насилствено, когато то само пожелае - тогава. При всяко дете продължителността е различна. Докторката ти е дала много неправилен съвет  Naughty

# 54
  • Мнения: 24 467
Споделям опита си:
№1: пищеше нощем, докато не си получеше дозата мляко. Водата и залъгалката ги плюеше и пищеше още повече /сигурно се е чувствал обиден, и аз да съм на негово място и аз щях да се чувствам така/. На година го научих да си намира сам млякото и да си го пие. Поставях му го винаги в един и същ ъгъл, млякото беше кисело, леко подсладено. Льокваше си го сам и сутринта намирах шишето празно в същия този ъгъл. На година и половина спря да се будиу но имах едно спокойно бебе.
№2: също си пиеше млекцето нощем. На три месеца започна да се буди сам на по- големи интервали и да не изпива дозата си. На около 4-5 месеца премина изцяло на вода и на 10 месеца спря да се буди нощем въобще. Резултат- също спокойно бебе.
Днес двамата имат добър апетит и здрав нощен сън. Големият си пийва водица, малкият- нищо.
Изводите- направи си ги сама. Laughing

# 55
  • София
  • Мнения: 1 481
Сама се отказа от нощното хранене. Понякога се буди към 4 и ако замрънка я кърмя, естествено, че няма да я държа гладна.

# 56
  • Мнения: 5 362
Не съм я отказвала,тя сама се отказа.На почти 2 мес. беше.

# 57
  • Мнения: 473
Бебчо лесно отказа седмото хранене, обаче тъй като е доста едричък и не иска да яде на три часа, яде на четири, някой път на повече. Просто спи и аз не го будя. Да но за сметка на това петото хранене се измества някъде към два през нощта, шестото към 06.30. Шестчасовата пауза я прави доста по-рано и яде в два нощем. Така че пак няма сън.

# 58
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Когато Вики се роди, пробвахме с режим. хранех я към 12 -12 и 30 вечерта, а после тя се събуждаше към 5 -6 часа сутринта. Всичко вървеше добре,, но на морето си развалихме режима. Почна да се буди когато си иска Shocked Като се върнахме продължи  така  Confused Постепенно сама се отказа да яде нощем  Peace

С вода няма да стане, защото я се постави ти на мястото на гладния  Wink Може ли водата да те нахрани  newsm78

# 59
  • Мнения: 3 268
Тая докторко май нещо не е много в час.Вземи я смени.Храни си го детето,то само ще се откаже.Кога точно не знам,някъде на 2-3 месец най много.Бросто спира да се буди нощем и това е.Спокойно.

# 60
  • Мнения: 1 225
Тая докторко май нещо не е много в час.Вземи я смени.Храни си го детето,то само ще се откаже.Кога точно не знам,някъде на 2-3 месец най много.Бросто спира да се буди нощем и това е.Спокойно.
  Peace
Напълно подкрепям. За какво ти е да го отказваш, освен че не можеш да се наспиваш. Аз баткото си го кърмих 6 месеца на поискване - не съм спазвала часове и дали нощ или ден.

# 61
  • Мнения: 46 508
Не съм я отказвала  Stop това е мъчение за детето, все едно да му спреш едно от дневните хранения, защото така е преценил някой  ooooh! децата най-добре си знаят, някои ядат по-често, други по-рядко, води се по твоето  Peace

# 62
  • Мнения: 146
Мами кажете ми как се отказаха вашите бебоци от нощното хранене? Мартин е на месец и половина и докторката казва, че ако сега не го отуча, после щял да яде до две години нощем, обаче като се събуди нощем и му дам вода не се получава, реве и реве докато не се нахрани!Споделете опита си

Ние сме почти на три и все още се храним нощем. Иска си млякото през нощта и това е; пробвала съм с вода, но реве и не иска докато не и дам киселото мляко не се успокоява.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 423
Тая докторко май нещо не е много в час.Вземи я смени.Храни си го детето,то само ще се откаже.Кога точно не знам,някъде на 2-3 месец най много.Бросто спира да се буди нощем и това е.Спокойно.

Абсолютно подкрепям. Бебчо сам се отказа от нощното хранене. Не съм го насилвала за нищо. Ако се буди и иска да сучи, винаги съм давала. Дори не съм го залъгвала с вода. Към 4-тия месец някъде той сам се отказа от нощното хранене.  Peace

# 64
  • Мнения: 1 910
Аз съм на принципа, че бебета си знаят.
Разбирай: по този въпрос бих слушала бебето си.

# 65
  • Мнения: 1 531
по-добре кърми на поискване, докато сам не се откаже - така го чувствам аз за мира, все едно я залъгвам и не се отзовавам на нуждите й  Heart Eyes давам си и когато иска, а триквам с удължаване на паузите като цяло: по-дълги разходки, на които си спи и не разбира, че е гладна  Heart Eyes  залъгалка за по половин час  Heart Eyes чай и вода не ще  Heart Eyes

# 66
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Моят син се отказа сам, на около 7 месеца.
Не съм привърженичка на подобни силови методи, само защото някой педиатър цитира остарели школи и методи.
Не виждам колко е голямо твоето бебче, но моето мнение е, че всичко идва с времето си - децата сами ни показват какво искат и кога са готови за това, което ние искаме... И мисля, че наш дълг е да го разберем и да ги следваме. Всичко останало е мъчение - и за двете страни. Naughty
Много добре казано!    bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт