Каква е месечната заплата за бавачка на 8-часов работен ден?

  • 14 121
  • 115
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 407
Ами хайде и аз да се включа по темата.Не знам аз ли не съм добре или детегледачките са мнооого нагли станали.И аз като много други мами,мисля,че повечето детегледачки ни рекетират.В момента си търся детегледачка за времето 8:30-14 ч. максимум ,като й предлагам 2 лв. на час-без никаква друга работа,искам само да гледа детето,а не да става разногледа като мен.И досега честно да си кажа,почти никой не се е отзовал на предложението ми.Да,наистина е трудна и отговорна работата да гледаш дете,но на нас майките лесно ли ни е като 24 ч. си с бебе,а в останалото време трябва да пуснеш 1-2 перални,да изгладиш,да простреш,да сготвиш и т.н.,а и мъжа ти като се прибере ти трябва да си и ЖЕНА.А в същото време,докато ти чистиш ,детето разхвърля след теб и така до безкрай.И за това д-вата е преценила,че 180 лв. са ни предостатъчни-ами те не стигат дори и за памперсите и пюретата на едно 6 мес. бебе например.НО -нашият 24ч. труд е оценен на толкова.И питам аз-тази жена,от която искам единствено да се занимава с детето ми за 5 часа,от които то ще спи поне 1,а в задълженията й влиза да го нахрани 2 пъти,да го изведе на раходка и да го сложи 5 пъти на гърнето-И 2 лв. на час СА ИМ МАЛКО.Ми как да плащам повече,като заплатата ми е 600 лв.,а пък в същото време не мога да си позволя лукса да не работя ,защото само наема ми е 400 лв.Е кажете ми -по колко трябва да й давам #Crazy

# 106
  • Мнения: 5 370
Ами,  Диди, казваш една месечна сума-и толкоз. Примерно, 250 лева за 5 часа гледане на ден.
Почасовото пазарене излиза по-скъпо.....това е.

# 107
  • Мнения: 184
времето за сън не е аргумент срещу детегледачката

защото това си е за нея загубено време


а времето, както знаем е пари. забелязвам, че много от хората отчитат само каква дейност върши детегледачката и най-вече това, което тя не върши. ама й плащате все пак не за свършена работа, а за час, прекаран с вашето дете. има голяма разлика Wink

по темата - заплатата за 8 часов знам че е минимум 300 лв. ако е някоя позната или пенсионерка, може би и по-малко. хубаво е да я вземете на пробен период (или първоначално почасово) за да видите дали ще си пасне с детето. успех Wink

# 108
Когато бях пубертет гледах едни дечица - 4-5 год.Беше голямо забавление и ми плащаха по 4лв. на час.Но тогава ми трябваха пари и още нямах професия. Сега вече ми се налага да съм от другата страна на бариерата и тази сума ми се вижда много. Странно е, че навремето дори ми се виждаха малко парите, а сега и 2лв.на час са ми много.
Но, по темата - най-добре е да си намериш съседка, позната или млада пенсионерка, на която спокойно 300лв.ще са и добре. Иначе младите детегледачки със опит са много скъпи.
Въпрос на договорка.УСПЕХ  bouquet

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Като Ви чета, направо съм за завиждане  Laughing аз плащам 180 лв. Гледа сина ми от 8,30 до 17,30 без събота и неделя. Ангажиментите са само с детето - взима кухнята, правят разходки, ядат и спят. Жената е детска учителка - пенсионер. За съжаление в края на юни (такава ни беше уговорката) ще трябва да се разделим, има други ангажименти с внуци, които живеят в чужбина и ще си дойдат лятото. А малкия я обожава и сигурно ще му е гадно, ако все пак осъзнае какво става  Sad

P.S. Живея в Пловдив и това също има значение за заплащането  Wink

# 110
  • Мнения: 407
времето за сън не е аргумент срещу детегледачката

защото това си е за нея загубено време


а времето, както знаем е пари. забелязвам, че много от хората отчитат само каква дейност върши детегледачката и най-вече това, което тя не върши. ама й плащате все пак не за свършена работа, а за час, прекаран с вашето дете. има голяма разлика Wink


Май аз не се изказах добре. SadКато споменах времето за сън на детето,не исках да е аргумент за по-ниско заплащане,а имах предвид,че тя дефакто през това време може да си почине,да си изпие кафето на спокойствие,а не например да започне да чисти или простира.В крайна сметка,ако наистина не си харесам детегледачка ,ще си седя още 3 мес. у дома и ще си гледам сама детето  Wink

# 111
  • София
  • Мнения: 2 079
Брех! Ще взема да се преквалифицирам и да стана официална няня или детегледачка!
Че то 300 лева на месец, плюс карта, плюс допълнителни заплащания на часове, телефон - GSM, почивка на морето или на Сандански  ....  Crazy
Че то направо си е далавера. Hug
А аз сега работя за 200 ....  Cry Rolling Eyes

По темата и без шега вече: пазарете се за твърда месечна заплата, а за допълнително време - само ако се налага, но пак за твърди пари! Naughty
Един съвет към всички работещи мами, които се нуждаят от помощ за гледането на децата им: Преди да търсите детегледачка се огледайте из комшийките си - винаги има някоя пенсионерка, която няма работа и би се наела и за 200 лева да гледа вашето дете.  Предимствата са големи и за нея, и за вас. Peace

# 112
  • София
  • Мнения: 34
чета чета чета... и се чудя защо така нападнахте корнишона. Аз ли нещо не съм в ред или вие хора предпочитате друг да ви гледа децата. Сега много от вас ще подскочат сигурно. Съгласна съм,че човек има нужда от почивка,но по празници и събота и неделя(както каза корнишона) не може да не си с детето си. Детегледачката е само за помощ, тя не е майка на децата ви. Около мен има много такива "майки", които не работят, а други жени им гледат децата. Ами аз лично се възмущавам на такива индивиди. Извинете ме,но не сте прави.

# 113
  • Мнения: 1 668
в сайта за детегледачки, които някой беше публикувал имаше една куковица дето искаше 10 лева на час и изискванията към работодателя и бяха сабостоятелна стая, самостоятелна баня  hahaha hahaha hahaha.

Иначе моето го гледа майка ми, но ми стана интересна темата. Аз работя и на празници и няма откуски, нямам представа какво е човек да почива 2 дни поред и ако трябваше да взема детегледачки трябваше да са 3 на смени. Може ли подробности за френската забавачница?

Намира се на Попа, но е със супер ограничен режим на прием, защото са в един апартамент. С предимство са децата на смесени семейства - FR+BG или чисти FR. Ние сме така. До колкото знам не приемат деца, но мога да питам. Искаш ли? За септември или...
По принцип се оглеждам за части ясли и/или детски градини с чужд език. Не съм фен на френския, предпочитам немски или английски, но по принцип е голям зор та май ще се съглася с каквото има. Обаче при всички случаи искам да е с голям двор, че да може да играе. варианта за апартамент в София не ме устройва ама хич. И сега го гледаме в апартамент, та няма да има разлика.

# 114
  • Мнения: 4 076
Преди да търсите детегледачка се огледайте из комшийките си - винаги има някоя пенсионерка, която няма работа и би се наела и за 200 лева да гледа вашето дете.  Предимствата са големи и за нея, и за вас. Peace
И като седне на приказка с другите баби на пейката,после ще си търсиш детето в съседния комплекс.Виждала съм такива-не,мерси Naughty
Интересно защо се приема за нормално кварталната козметичка да взима 1000-1500 лв.,а най-скъпото си го поверяваме за 180-200 лв.Като не ти излизат сметките или си гледаш детето сама,или го даваш на градина.Лично аз си ги гледах.Също не е без значение дали в къщи ти влиза някоя нечистоплътна баба за 100 лв.,топло и хладилник или жена с култура,образование,опит,която не само ще ти отглежда детето по съвременен начин,но ще му бъде и учител,и възпитател.Разликата е от земята до небето!
Иначе по темата-в момента моя приятелка плаща 3 лв.на час,т.е. 120 лв.в петък вечер+ осигуровки и храна.Казва,че толкова вървяло.Много е доволна от госпожата и си личи,че детето е добре гледано.

# 115
  • Мнения: 258

Quod capitA, tot sententiae! Peace

Общи условия

Активация на акаунт